Kucnuo je cas da napravimo Rusko Srpsku Imperiju !

Podrzavate li stvaranje beskrajne i mocne Rusko Srpske Imperije ?

  • Podrzavam , super je ideja !

  • Ne podrzavam .


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Врховни суд Русиjи је потврдио забрану пропаганде хомосексуализма међу децом

Москва. 3. октобар. Интерфакс, РУ - Врховни суд Русиjи се сложио са легалности усвајања прописа којима се забрањује пропаганде хомосексуалности међу малолетницима.
http://www.interfax.ru/news.asp?id=268865

Русија се враћа на пут Православља.

Има још доста да се уради, али на добром смо путу.
 
Kada će ti ruski smradovi naučiti da igraju fudbal ? :evil:
Prvo juče usrani Spartak usre sve , a onda i danas i žvalavi Zenit izgubi od nikad raspalijeg Milana i izbije mi 6 soma iz džepa . :evil:
Ulažu tol'ke pare , a rezultati svake godine go qurac:roll:
Putko odreaguj i teraj bandu u gulag !!

Ne piraj me nista .... :sad2: .... upropastise me Spartak i Zenit :dash:... Velike pare sam stavio da ce da pobede .... a jos igraju prvi, pre ostalih utakmica Lige Sampiona - pa kad njih promasim izmalerisu mi i ostale tikete !!! :rtfm:

Molim FSB - jos jednom - da nadju najboljeg igraca sportske prognoze u Rusiji i dogovore da mi salje svoje prognoze !!

Ucinice dobro delo - posto su ovde sve sportske kladionice u vlasnistvu ,, evropejaca ,, i rusofoba - a kad ih JA opeljesim njihove pare ici ce na razne Rusko Srpske projekte i nasu propagandu !! :cool:
 
Олга Журављова: Српски херој руске победе

Сада мало ко зна да се у чувеној Бородинској бици у руској армији борило читавих десет српских генерала, као и мноштво војника нижег ранга. У саставу царске армије Александра Првог под командом фелдмбаршала Кутузова борили су се генерали Георгиј Емануил, Јован Шевич, Јован Адамович, Никола Вујич, Иљја Дука, Петар Ивелич и Никола Иванович де Прерадович. Скоро сви они су били предтавници друге или треће генерације исељеника у Русију у 18. веку за време владавине Петра Великог и Елизабете.

Miloradovich1.jpg

Међу српским генералима највише се прочуо Михаил Милорадович, херој Отаџбинског рата 1812. године. Он је командовао централним позицијама Бородинске битке.

Међу српским генералима највише се прочуо Михаил Милорадович, херој Отаџбинског рата 1812. године. Он је командовао централним позицијама Бородинске битке.

Милорадовић је био пореклом из старог племићког херцеговачког рода, који се за време Петра Првог преселио у Русију, говори у интервјуу за Глас Русије руски балканолог Олег Барабанов. Михаил Андрејевич био је праунук Михаила Иљјича Милорадовича, блиског Петру Првом. Отац Михаила Андрејевича, Андреј Степанович, био је Черноговски намесник.

До тренутка успона на престо цара Павла Михаил Милорадович је достигао чин капетана. Био је поштен и храбар, показао се у бојевима и волео је војну службу. Сада се име генерала Милорадовича асоцира искључиво са жалосвним догађајима од 14. децембра 1825. године, наставља Олег Барабанов.

Међутим, овај познати војни посленик био је један од најбољих ученика генералисимуса Александра Васиљјевича Суворова, он је учествовао у најмање 52 битке, између осталог и у Отаџбинском рату 1812. године, истакао се у Бородинској бици.

Највећу славу Милорадович је стекао као један од најискустнијих и највештијих офанзивних генрала руске армије, који је успешно гонио Французе до граница Руске империје, а затим и у страном походу, учествовао је у заузимању Париза. У Бородинској бици Милорадович је командовао десним крилом Прве армије. Затим је био на челу одступнице, задржавао је војску Француза, чиме је осугурао повлачење читавој руској армији. Главна својства генерала, којима је заслужио поштовање међу својим и противничким војницима, била је храброст, неустрашивост која се граничила са безумљем.


Управо Милорадович се договорио са маршалом Јараом о привременом помирењу приликом повлачења руске војске из Москве. За време битке код Вјазме 22. октобра 1812. године, армија под командом генерала Милорадовича и донског атамана Платова (25000 људи) победила је 4 француска корпуса са 37000 војника укупно.

Французи су изгубили 8500 људи – убијених, рањених и заробљених. Губици Руса износили су око 2000 људи.

За успешна дејства свог корпуса поечтком 1813. године Милорадович је први добио као награду право да носи на еполетама венац Цара Александра Првог, а за вешто руковођење војском у страном походу 1. маја 1813. титулу грофа Руске империје.


Официр српског хусарског пука

Као девизу одабрао је речи: Моја отвореност ме подржава. 16. маја 1814. године Милорадович је био именован за команданта пешадијске резерве активне армије, 16. новембра за команданта гардијског пука.

Турски, француски и аустријски меци нису ништа могли Милорадовичу, а руски, испаљен из пиштоља декабристе Каховског, био је смртоносан.

Пред смрт Милорадович је питао ко је у њега пуцао. Када су му одговорили да је то био метак племића, он је рекао: Хвала Богу.

Директне потомке генерал није оставио, и са њим се угасило горфовско презиме Милорадович. П

осле прославе стогодишњице од рођења Михаила Андрејевича 1871. године, цар је дао најстаријем у роду Грогорију Александровичу грофовску титулу, како би овековечио у потомству сећање на заслуге указане престолу и држави од стране грофа Михаила Милорадовича.

Изворник текста: Глас Русије

Напомена: У тексту употребљен “Марш генерала Милорадовича”, у извођењу здруженог оркестра главног војног оркестра МОРФ и Оркестра штаба Западног војног округа, Санкт Петерсбург, 2011. године. Диригент: Валериј Халилов

georgij-emanuil.jpeg

Георгије Емануил

ilja-duka.jpg

Илија Дука
 
Onaj ko je napravio ovu temu definitivno nema veliki IQ..

Nemoj tako, i ljudi sa jedva primetinim intelektualnim svojstvima imaju pravo da postavljaju teme to je u skladu sa najnovijom strategijom inkluzije gde i najgluplji treba da učestvuju u postavljanju tema da se ne bi osećali odbačeni. Humanost pre svega.
 
Poslednja izmena:
:) :) :)

Кремљ је обећао да игнорише препоруке Савјета Европе о демократизацији власти у Русији

Москва. 4. октобар. ИНТЕРФАКС.РУ

У Кремљу не сматра одговарајуће препоруке Савета Европе по демократизацији системи власти у Русији и не намеравају да их слуша.
http://www.interfax.ru/news.asp?id=269054
 
Десантни брод руске ратне морнарице плови ка обалама Црне Горе
3. октобар 2012.
Известија

Велики десантни брод „Новочеркаск“ са иконом адмирала Ушакова, небеског заштитника ратне морнарице, кренуо је ка обалама Црне Горе, Грчке и Сирије. У наредних месец и по дана брод ће се седам пута зауставити у лукама где ће посада и представници Православне цркве учествовати у заједничким молебанима. Међу члановима посаде се налази и оркестар Црноморске флоте који ће учествовати у бројним културним манифестацијама.



Поред културних активности брод ће извршавати и обавештајне задатке. Наиме, за време похода „по светим местима“ посада планира да се боље упозна са ситуацијом у подручју лука које ће посетити, као и са другим детаљима који су потребни за планирање ратних операција. У случају потребе „Новочеркаск“, на чијој палуби се налази и одред командоса, учествоваће у евакуацији руске базе из сиријске луке Тартус. Због заоштрене ситуације у региону службеници ове базе су већ евакуисани на помоћни брод који је усидрен близу сиријске обале.
 
Итоги операции Твист

4 Окт, 2012 at 5:59 PM

http://spydell.livejournal.com/464180.html#cutid1


Программа Твист от ФРС гениальна. Это скрытая форма бюджетного QE. Как работает?

За 12 месяцев c октября 2011 по конец сентября 2012 ФРС в общей сложности скупил 532 млрд бумаг, сроком погашения от 7 лет. Чистое размещение аналогичных бумаг со стороны казначейства США за этот период составило 807.6 млрд. Таким образом, ФЕД скупил 66% (!) ВСЕГО долгосрочного долга. Но важно отметить следующее.


582501_original.png



Бондов с учетом TIPS со сроком погашения в 30 лет было скуплено со стороны ФРС на 189 млрд из 196.2 млрд размещения. Т.е. чистые покупки составили 96.3%! Фактически, все бонды были скуплены ФРС.

Частные инвесторы покупали векселя и бумаги со сроком погашения менее 5 лет. Ок, а теперь смотрим какие процентные ставки по этим бумагам? 0-0.25% для бумаг до 3 лет. Для 5-леток около 0.6-0.8%. ФРС скупал бумаги с наибольшими ставками. Хорошо, а вы знаете, что всю прибыль ФРС перечисляет обратно в казначейство? Т.е., допустим, ФРС купил 10 летние ноты со средне взвешенной ставкой в 1.7%. Казначейство исправно платит ФРС проценты по долгу, а потому ФРС возвращает минфину уплаченные проценты. Т.е. сумма обслуживания долга казначейства на балансе ФРС равна НУЛЮ по определению, но с учетом других операций в реальности отрицательная! При этом ФРС в отличие от частных инвесторов наиболее надежный держатель, т.к. не будет сбрасывать бумаги спонтанно.

Почему Твист гениальная операция? Казначейство и ФРС провернули операцию, итогом которой стало то, что эффективная средневзвешенная номинальная ставка обслуживания долга по долгосрочным вновь размещенным бумагам стала равняться нулю! По сути, бонды и ноты размещаются под ноль процентов. Разместить бумаги до 3 лет всегда проще, чем на 10 лет, т.к. bid to cover по краткосрочным бумагам всегда выше, кроме того ставки по 3 летним около нуля, поэтому в реальности казначейство рефинансируется под ноль процентов. Поэтому ФРС выставляет биды под наиболее проблемную и дорогую область долга (от 7 лет), скупая 2/3 всего размещения.

Бумаги до 3 лет фактически стали инструментом денежного рынка, а то, что ФРС гарантировал ставку по федеральным фондам на уровне 0% до 2015 года означает, что ФРС и казначейство попытается удержаться инвесторов в области ноль процентов для вновь размещенного долга.
Плюс не забываем, что покупки ФРС проходили на вторичном рынке, а значит первичные дилеры перепродавали бумаги по более высокой цене, зарабатывая на курсовой разнице (покупали у казначейства дешевле, продавали ФРС дороже)
 
Poslednja izmena:
Министарство спољних послова Руске Федерације:

http://www.mid.ru/brp_4.nsf/newsline/ECBEC3EFDEE3973944257A8E0032E8DF

Коментар Информационог одељења Министарства спољних послова Русије о плановима Приштини да уведе визни режим за грађане Русије.

1878-05-10-2012

Русија не признаје Косово као независну државу, види га као део територије Републике Србије, са којеj имамо безвизни режим.
У практичном смислу, питање о посете руских грађана у Косово не стоје, њихов број је занемарљив.
Користим ову прилику да скрене пажњу наших грађана на потребу да се пажљиво односе на одлуке да посети делове српске покрајине Косово, које се управља од стране приштинских власти.
 
Становници Венецији одржаће митинг за излаз из састава Италије

Становници Венеције, 80% становништва коjеj, захтевају отцепљење од Италије, у суботу ће се на улицама са митингом, подржавајући право на отцепљење из земље - пише The Daily Telegraph.
http://www.vz.ru/news/2012/10/5/601329.print.html

:ceka::ceka::ceka:
 
rusija je ispalila Kubu, ispalila Srbiju za vreme bombardovanja, kao saveznici, a nista nisu uradili, a toliko su ti rusi jaki i toliko se njihova slusa da nisu dobili no svoju zonu na Kosovu, kakva srpska-ruska i jos imperija :rotf:
lol
Ti mozes da prodajes guzicu kome hoces, kao sto si i prodao mormonima. Ne radi se o tome ko je jak. Mi se nismo ni Hitleru prodali, kao Hrvati, a bio je jak. Radi se o moralnim i izvornim nacelima. A to sto je neko jak, mopze macku o rep da objesi.
 
Торпедовање Гаспрома и потапање Јужног тока​

Било је то ваљда 2004. године, када се по први пут име Гаспром-а почело значајније помињати у званичним расправама на заседањима Парламентарне скупштине Савета Европе. Још тада, а с обзиром на начин како је ова тема „увођена“ на дневни ред и ко је у свему учествовао, могло се закључити како се ради о добро организованој и планираној акцији. Ипак, осим неколицине руских посланика, који су врло убедљиво образлагали како Гаспром послује на истоветан начин, на који, на пример то чини и француски ГДФ, ова тема још неколико година није постала претерано политички актуелна. Углавном, могли су се чути коментари како све треба игнорисати, јер то само група осведочених, анти-руски оријентисаних парламентараца из неколико западноевропских држава, још једанпут покушава да исконструише анти-руску кампању у међународној организацији која ионако има све мањи значај и ауторитет, а закључци који би и могли бити донети од стране Парламентарне скупштине свакако су необавезујућег карактера. Испоставило се врло брзо, да је Парламентарна скупштина Савета Европе била само „инкубатор“ за сазревање и обликовање једне теме коју су затим преузеле много утицајније међународне организације-најпре ОЕБС, а затим НАТО и ЕУ. Прича о енергетској безбедности Запада тако је добијала нови, конкретан циљ-ограничити утицај Русије на Старом континенту истискивањем Гаспрома са европског енергетског тржишта. Сви закључци, декларације, резолуције и препоруке, које су доносиле разне континенталне организације претходних година, а које у суштини „доказују“ како Гаспром има монополистички положај и послује по нетржишним принципима, писани су из геополитичких, а не из економских разлога. САД су до савршенства развиле стратегију контроле спољне политике низа држава и региона преко контроле тржишта нафте, па је њихова забринутост да би Русија, као највећи дистрибутер природног гаса у свету, могла нешто слично да учини контролом тржишта гаса разумљива. Зато је рачуница САД јасна-спречити дистрибуцију руског гаса до крајњих потрошача. Истина, Медлин Олбрајт је свега неколико недеља по одласку са положаја америчког државног секретара изјављивала како Сибир представља „светско богатство“ које треба да користи за развој целог човечанства, а не само једне земље, па сходно томе би и право на експлоатацију тог богатства имао „цео свет“, а не само једна земља. Ипак, иако овакве аспирације постоје, оне нису пресудне у прављењу даљих краткорочних планова атлантистичких центара моћи. У овој фази ограничавања утицаја Русије довољно је да се спречи веза између изворишта у Русији и крајњих потрошача у другим деловима света, пре свега у Европи. Јер, уколико Русија нема коме да прода свој гас, односно уколико мора да га продаје преко гасовода који би се налазили у западним рукама, онда су и њен положај и њен утицај значајно слабији. Отуда и кампања против Гаспрома која је дуго времена припремана и формално уобличавана, а која се последњих недеља захуктава невероватном брзином. Вашингтон пост чак иде дотле, да нове енергетске коридоре означава као „обавештајне инсталације“.

gasprom44.jpg

Зашто би то требало да интересује Србију? Одговор на ово питање требало би потражити преко разматрања другог питања: шта може да буде крајњи резултат западне кампање против Гаспрома? Кажњавање Гаспрома неком баснословом казном од стране Европске комисије!? Стопирање до сада потписаних уговора чланица ЕУ са Гаспромом!? Не, овакве ствари је тешко очекивати. Прво, ако Европска комисија казни Гаспром, брзо ће се испоставити како ће ту казну заправо платити потошачи из ЕУ. Гаспром ће једноставно подићи цену за онолики износ, колика буде казна. Друго, већина чланица ЕУ заправо и нема претераног избора од кога ће купити гас. А тек га неће имати у будућности, с обзиром да су капацитети којима располажу западноевропске државе и државе Магреба ограничени, а потражња расте. У преводу, делу западноевропских држава више треба Гаспром, него што оне требају Гаспрому. У крајњој линији, Гаспром може у будућности пронаћи купце за свој производ и на Далеком Истоку. Крајњи циљ, због којег је покренут пројекат готово свакодневног „торпедовања“ Гаспрома у западним средствима јавног информисања, јесте „потапање“ пројекта Јужни ток. Гледано са становишта атлантизма, уколико је и потребан руски гас европским корисницима, онда се он у одређеној количини може пласирати преко већ отвореног Северног тока. У таквим околностима, утицај Немачке би у континенталним размерама још више ојачао, али то је цена коју би САД вероватно радо платиле, само да им Немачка помогне у потапању Јужног тока. Покушаји опструирања изградње Јужног тока од стране САД видљиви су још од раније. Још је 2007. године амерички представник у такозваној посредничкој Тројци, која је требало да помогне тражењу решења у преговорима о Косову и Метохији, Френк Визнер, током посете Софији упозоравао саговорнике из Бугарске како морају имати у виду „евроатлантску солидарност“. Био је то притисак на Бугарску да успори са активностима око Јужног тока, а успут, Визнер је још објаснио и да је у интересу Бугарске да призна независност тзв. Републике Косово која ће бити проглашена три месеца касније! Треба подвући, тадашње бугарске власти су размишљале о заједничком ставу према косовском питању који би заузеле са Румунијом и Грчком, а и Румунија и Грчка су биле и остале чврсте у својим погледима. Наводећи Бугарску на признавање одлуке косовских Албанаца САД су на памети имале и то, да ће доћи до погоршавања српско-бугарских односа, што доводи у питање и реализацију заједничких пројеката у будућности. Јужног тока, пре свега! Притисак на Бугарску се донекле исплатио, с обзиром да је у последње четири године званична Софија одустала од неколико, раније оланираних, заједничких пројеката са Русијом. Међу значајнијим је био гасовод Бургас-Александропулос. Да је Бугарска кључна карика за америчке геополитичке интересе у ширем каспијско-црноморском региону, показала је и одлука о премештању изградње америчких противракетних инсталација из Чешке у Бугарску. Америчка процена о важности Бугарске била је сасвим тачна, поготово ако се узме у обзир развој ситуације у Укарајини и Грузији, где је утицај САД значајно опао од 2008. године до данас. Бугарска је тако, остала последња линија одбране америчких интереса у југоисточној Европи. Америчка опструкција изградње Јужног тока има још један важан циљ. Наиме, Северни ток са својим капацитетима не може да подмири потражњу на западноевропском тржишту. Уколико се не гради Јужни ток, онда се отвара могућност за изградњу новог гасовода којим би западноевропске државе подмиривале своје потребе. А то је-НАБУКО. Гледано из данашње перспективе, једино реално извориште за НАБУКО, мимо Русије, налази се у Ирану. Дакле, опструкцијом Јужног тока САД добијају и подршку за војну интервенцију против Ирана од свих европских савезника, што се до скора чинило као немогућа мисија.

v227407p0.jpg

Какву би штету обустављање изградње Јужног тока донело Србији не треба ни спомињати. Оно што је изградња железничке пруге ка Цариграду представљало за Србију у ХIX веку, то је Јужни ток у ХХI веку. Зато се и план реакција Србије у наредном периоду оцртава сам по себи. У првом реду, то је даље побољшавање и продубљивање односа са Бугарском преко низа заједничких, стартешких пројеката које би реализовале две земље у области енергетике, саобраћаја, војне и прехрамбене индустрије. У таквом оквиру, Јужни ток би био основни, носећи пројекат који би утврдио добре српско-бугарске односе, али не би био и једини. Такође, билатералну сарадњу би требало проширити и у областима културе и спорта. Тако би, на пример, уместо најављене идеје о подношењу заједничке кандидатуре са осталим екс-Ју чланицама за организацију Европског првенства у фудбалу 2020. године, која би ионако доживела фијаско, политички паметније и исплатљивије било то исто урадити само са Бугарском. Оно, шансе да Србија и Бугарска добију организацију фудбалског ЕП су никакве, али то вероватно не би био фијаско, а помогло би нам на другом плану, учвршћивања билатералних односа и организовања заједничке, широке медијске кампање којом би се остварио значајан утицај на јавно мњење у обе земље. Идеја је пуно како би све то могло да изгледа, само је неопходно донети политичку одлуку. А да ли ће до доношења политичке одлуке и доћи. Е, то ћемо тек видети. Јужни ток представља стратешки приоритет за Србију у сваком погледу, али то још увек не мора да значи да ће до његове реализације и доћи. Кампања која се против Гаспрома води у западним медијима, полако се сели и ка Србији. У томе, наравно, предњаче медији са значајним уделом западног капитала у власничкој структури, али, у томе учествују и медији са значајним или потпуним уделом државе. Сваки на свој начин, али углавном преносећи наручене западне текстове! Све у свему, после прве фазе припреме торпедовања Гаспрома, која се дуго година спроводила кроз различите међународне организације, а имала је за циљ дефинисање формално-правних основа које ће послужити за вршење притисака на руску енергетску компанију, сада се налазимо у другој фази: припреми широког јавног мњења за трећи и одлучујући корак. А то је: потапање Јужног тока. Зато се у једном делу медија на Балкану већ увелико пише како је везивање за Русију, макар и само у сектору енергетике пакт са ђаволом и враћење у доба Коминтерне. Због овога се може закључити и да нам у наредним месецима неће бити приоритет занимање питањем када ће бити завршен Јужни ток, већ: да ли ће уопште почети његова изградња?

http://www.vidovdan.org/index.php?o...apanje-junog-toka&catid=37:politika&Itemid=40
 

С ДНЁМ РОЖДЕНИЯ ДОРОГОЙ НАШ ВЛАДИМИР ВЛАДИМИРОВИЧ
ВСЕГО ЛУЧШЕГО ЖЕЛАЮ ВАМ В ЛИЧНОЙ ЖИЗНИ И ЧТО БЫ РОССИЯ СТАЛА ВЕЛИКОЙ СТРАНОЙ А РУССКИЕ И СЕРБЫ ЖИЛИ В ПОКОЕ...

СРЕЋАН РОЂЕНДАН ДРАГИ НАШ ВЛАДИМИРЕ ВЛАДИМИРОВИЧУ,
СВЕ НАЈБОЉЕ ЖЕЛИМ ВАМ У ЛИЧНОМ ЖИВОТУ И ДА РУСИЈА ОПЕТ БУДЕ ВЕЛИКА ДРЖАВА, А РУСИ И СРБИ ДА ЖИВЕ У СПОКОЈНО...


vladimir_putin_06.jpg


vladimir_putin_11.jpg


vladimir_putin_04.jpg


vladimir_putin_07.jpg


vladimir_putin_20.jpg


vladimir_putin_21.jpg
 
Рогозин: САД брину успеси Русије у сфери одбране

Тагови: Дмитриј Рогозин, Русија, Вести, САД, Одбрамбена индустрија
интернет редакција
6.10.2012, 16:26

4RIAN_01251433.LR.ru.jpg

Фото: РИА Новости
Подпредседник владе Русије Дмитриј Рогозин сматра да је још један шпијунски скандал у САД повезан са успехом Русије у одбрамбеној индустрији. Раније је Рогозин изјавио новинарима да предузећа која су поменута од стране америчких власти у вези крађе америчких технологија, нису снабдевалa руски војно-индустријски комплекс. Тужилаштво Бруклина је у среду 3. октобра поднело званичне оптужбе против 11 осумњичених, од којих су четворица руски грађани, за илегални извоз војне технологије у Русију.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top