Kriza 30tih..

M4j4:
...Sva ona pitanja tipa :"Joj,imam vec 30,moram da odlucujem hocu li decu ili ne,ako ne,sta cu sama ceo zivot,ako da,da se oderknem svega,da radim kao konj,da azkoracim u neizvesnost,nemam stalne prihode",pa onda pitanja u vezi inostranstva,preseljenja....itd,itd,itd,sve je odjednom reseno:nemam vremena ni za sta od toga,dakle-ne moram vise da brinem,moja sudbina se nekako sama od sebe resila. Rece neko ovde da svi dobijemo onoliko koliko mozemo da po(d)nesemo,ja izgleda da sam dobila "skracenje vojnog roka" :) I ne znam zasto mnogi ljudi kriju da su bolesni,ili da umiru,mene to nije sramota,pa nisam ja kriva. Zato ja zamolih Betty da pricamo o krizi 30-tih,kao sto rekoh,zivim u sadasnjosti,pa da si ulepsam/olaksam/maskimalno iskoristim prednosti,eto.


:? jao bwe....
u ****.
 
e bas da mi je lepse sad nego kad sam bila mladja i nije...
samo mislim kako cu i sta cu sa sobom...obaveze, planovi, brige, odgovornost, previse stvari shvatam preozbiljno...ne zivim vise za trenutak i nisam vise opustena kao nekad-taj mladalacki duh i bezbriznost je upravo ono sto mi najvise nedostaje...
podrazumeva se-nema to veze samo sa godinama (25 jos uvek), nego i sa promenom nacina zivota...
 
ma ja se radujem... i jedva čekam da imam 40 :D Tad ću. verovatno moći da vičeeeem......a svi će da me slušajuuu.......:lol:
Do tad....heh :treptrep:

ej, bez zezanja, u čemu je problem s tim prestrojavanjem oko 30te?
 
Ja cu sad za koji dan da napunim 33 godine i osecam se ponekad uzasno matoro.Sve mi je tako brzo proslo,kao da sam juce imala 18 godina.Okrenem se iza sebe-imam sta da vidim,svasta sam prosla,i stvarno se osecam kao da sam mnogo stara.Imam 30i kusur godina........prosto me podilazi jeza da cu za koju godinu reci da imam 40 godina!kako vec toliko..............ne ja ne zivim sporo,ja zapravo zivim veoma dinamicno,tako da sto se toga tice nemam razloga da se osecam matoro,ali kada pomislim na tu cifru koja se blizi broju 40.....ufffffffffffff
 
Kad_LupimLupim:
Ja sam rodjen 1983 i o '30-tim ne znam mnogo cak ni iz priche... al' znam pozudno kakva je kriza bila '90-tih!!!
Ma da... tridesetih bila kriza u Sjedinjenim Americhkim Drzavama
Prohibicija alkohola ... i tako to slicno kao u SR Yugoslavia devedesetih
 
divlja:
Ne mogu da pisem "recept", jer to nije recept. :-)
Meni se u poslednjih par meseci promenio pogled na zivot i sad sam u fazi uspostavljanja ekvilibrijuma. :cool:

If you know what I mean! :lol:


Moje resenje, nije resenje za nekog drugog. Kapiras? :-)

edit: npr. meni vise ne odgovara da zivim kao tinejdzer, dosta je bilo i smucilo mi se. :lol:
To ne znaci da mi ponestaje energije, bas naprotiv, nego da cu tu energiju mudrije da koristim, a i konstruktivnije. Necu da je rasipam vise. To je samo jedna od stvari
.:razz:

E vidis... To bi mozda bilo resenje i za mene - mozda sam svesna svojih godina zato sto zivim ko tinejdzer a odavno vec nisam...
 
Interesantno je kako muskarci cak nekako i na silu reklo bi se hoce da produze svoju mladost.Na razmisljanje o tome ponukala me cinjenica da u disko klubove zalazi mnogo muskaraca vecinom ozenjenih u dobi od 40 do 50 godina.Izgleda da oni vise kriziraju od zena.Cinjenica je da je teze tamo sresti zensko starije od 35.Muz moje drugarice koji ima 44 vise drami zbog sedih od nje.Eno se ofarbao.
 
Ja imam potpuno drugaciji utisak i da s epo klubovima vrte muski godina ispod 30??????
A da vise kriziraju nisam sigurna, njima se oprasta kako god da izgledaju, zenama bas i ne, pogotovu posle izvesnih godina.
 
KOCKARKA:
Interesantno je kako muskarci cak nekako i na silu reklo bi se hoce da produze svoju mladost.Na razmisljanje o tome ponukala me cinjenica da u disko klubove zalazi mnogo muskaraca vecinom ozenjenih u dobi od 40 do 50 godina.Izgleda da oni vise kriziraju od zena.Cinjenica je da je teze tamo sresti zensko starije od 35.Muz moje drugarice koji ima 44 vise drami zbog sedih od nje.Eno se ofarbao.

I ja sam to primetila. Jbt. sve sam mladic do mladica :)
Zene mi se cine mnogo realnije po tom pitanju.
 
Znate gde se najmladje osecam...na pijaci...tamo mi se bake ideke sa tezgi obavezno obracaju sa dete ili sine....ili pokusaju da mi uvale nesto,pa kad vide da ne mogu
kazu:"Vidi kako je mlada,a zna sta valja"! :lol:

Tamo nikad nemam krizu :D
 

Back
Top