kozmetika,vase preporuke i iskustva

U toku leta...

  • idem u solarijum

  • stavljam kreme za samotamnjenje

  • puštam da prirodno pocrnim


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
...moje višegodišnje iskustvo, je pokazalo da su apotekarske kreme, mleka i
sve što rade, puno bolja od ovih "firmiranih", prosto zato što nemaju toliko
konzervansa....

...ako se ne ljutite ja bi dala jedan savet, koji se donosi na negu, kože, ne
toliko na šminku, mada sve ima veze jedno sa drugim....

...umivajte se isključivo hladnom vodom, koristite oštrije peškire, to podstiče
cirkulaciju, i radi mali piling kože....što je opet bolje nego ona razna mleka
sa granulama.....

...kad mažete mleka, ulja, kreme..šta god...nemojte mazati na skroz suvu
kožu...već samo pokupite višak vode sa lica, pa nanesite kremu, tako će
koža dobiti više vlage.......a telo kad god možete nemojte uipšte brisati
samo nanesite na onako mokro ulje ili mleko.....razlika je drastična....

...znam da ćete reći, a, kako da stojim mokra....nekad je nezgodno naročito
zimi...ali primenite to bar u letnjem periodu, kad em nije vruće, em koži treba
više vlage........eto...
 
Bila sam svega par puta u solarijumu, uglavnom kada nisam imala vremena da na prirodan nacin pocrnim,eto pred apsolventsko,i pred sestrinu svadbu.Volim izgled preplanulosti, i lako prirodno pocrnim. Vec dve godine ne idem u solarijum,niti cu ubuduce.Imam dosta mladeza po telu,pa mi je savetovano,da i nije najprep.Dakle,prir.Sunce uz zastitne kremice.:)
 
Ljuštiš se zato što izgoriš. Nemoj da dozvoliš da izgoriš, znači sunčanje pre 11h i posle 16h...

Ma i ja imam taj problem , bela sam ko` sira, i kada se suncam u to vreme nic od bojce , ma ni malo :sad2: verujte sa mora se vratim rozinkava i dok ne vide mog muza niko mi ziv ne veruje da sam bila na moru :mrgreen:.Tako da sam odustala od suncanja jer kao sto neko rece sa belim tenom izgorim a posle se ljustim i opet bojce nema.A jednom sam probala sa kremom za samopotamljivanje, sreca te je bila zima i nisam lice namazala, samo telo ujutru kada sam se probudila bila sam sokirana ,sva sarena kao da se nisam kupala od rodjenja :eek: uzas, a solarijum mi nesto ne pada na pamet.Ostajem pri mojoj prirodnoj boji , sir. :manikir:
 
Ma i ja imam taj problem , bela sam ko` sira, i kada se suncam u to vreme nic od bojce , ma ni malo :sad2: verujte sa mora se vratim rozinkava i dok ne vide mog muza niko mi ziv ne veruje da sam bila na moru :mrgreen:.Tako da sam odustala od suncanja jer kao sto neko rece sa belim tenom izgorim a posle se ljustim i opet bojce nema.A jednom sam probala sa kremom za samopotamljivanje, sreca te je bila zima i nisam lice namazala, samo telo ujutru kada sam se probudila bila sam sokirana ,sva sarena kao da se nisam kupala od rodjenja :eek: uzas, a solarijum mi nesto ne pada na pamet.Ostajem pri mojoj prirodnoj boji , sir. :manikir:

Ma kakvo crno gorenje i crvenjenje kože, ne znam šta je vama, pa crvenilo je opekotina 1. stepena :dontunderstand: Meni to ravno samopovređivanju, to nesklanjanje sa sunca... :confused:
 
Izuzetno sam bela, tako da ponekad mažem kreme za samopotamnjivanje, kad mi je neki važan događaj, ali sam najčešće i leti sir bela. Na moru mogu da pocrnim malo, ali sam uglavnom pod suncobranom i namazana kremom sa visokim zaštitinim faktorom, tako da ništa od toga. A i ne volim da sam crvena i da izgorim, samo bih se oljuštila i opet bila bela.
 
Средњих сам година, светлог тена, волим физичку активност и много времена сам некада проводио на сунцу, обожавам пливање и воду.
Сваки пут када почне лето, изгорим, ма колико се чувао и ма какве заштитне факторе мазао. Пре пар година сам приметио да су ми по горњем делу леђа и спољној страни надлактице поискакале пеге, које потамне када поцрним...
Није да ми нешто сметају, али да ли неко зна да ли се ово неким кремама може скинути, и која је добра заштита од сунца ако сатима пливате и у води сте?
 
paa...za kreme za samopotamnjivanje nisam-pre svega jer je leti ( koje josj uvek nije doslo,ja to racunam od pocetka jula ;p ) jako toplo a neke kreme a samopotamnjivanje umeju onda da se tope sa tebe ( mada imam drugaricu koja stavlja jednu Lorealovu kremu za samopotamnjivanje,izgleda kao mleko za telo i stvarno je lepo crna ali opet,vidi se da nije prirodna boja ) elem, sunce 24/7 :) mozda to nije zdravo,ja sam prirodno jako tamna, pre sam bila bash crna,a kad kazem crna mislim tipa ovog http://i49.tinypic.com/2zqdjdg.jpg
mada veshtacki je to tad bilo. inace mislim tokom godine bar-da ne postoji osoba koja je crna kao crnkinja a da to bude prirodno,to je prvi nacin da vidis vestacki ten-ako na bilo koji nacin odudara od sredine - to ili je osoba romkinja.
da ne skrecem sad od teme :) sunce 24/7, u solarijum ne idem jer sam prokleta i boja me uopste ne shvata,makar koliko isla.
 
jeko, taj Vichy i ja koristim, odličan je :ok:

Mnogo je skup. Nisam godinama kupovala puder, msm sve dok mi nije zatrebalo da imam sredjene slike za blog. I kada sam u apoteci pitala za cenu, ocekivala sam da cujem nekih osamsto dinara, a ne hiljadu i osamsto. Ne mogu ni da zamislim koliki je to trosak za one koji ga redovno koriste posto sam samo za neka slikanja vec istrosila skoro ceo centimetar (visine bochice). Ili, mozda, ne umem dobro da ga koristim. Stavim ga na prste i kad utrljam, uvek ispadne vishak pa skidam vatom. A kad sipam malo, onda nema efekta.:confused:
 
Mnogo je skup. Nisam godinama kupovala puder, msm sve dok mi nije zatrebalo da imam sredjene slike za blog. I kada sam u apoteci pitala za cenu, ocekivala sam da cujem nekih osamsto dinara, a ne hiljadu i osamsto. Ne mogu ni da zamislim koliki je to trosak za one koji ga redovno koriste posto sam samo za neka slikanja vec istrosila skoro ceo centimetar (visine bochice). Ili, mozda, ne umem dobro da ga koristim. Stavim ga na prste i kad utrljam, uvek ispadne vishak pa skidam vatom. A kad sipam malo, onda nema efekta.:confused:

uh, bash htedoh pitati za cenu:confused:
a koliko ml je bochica?
ja chesto koristim puder jer mi je faca takva kakva je:( ali prilichno mi dugo traje:think:
 

Back
Top