Vek trajanja vase obuće?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Jasno je da vek obuće zavisi od kvaliteta, održavanja i koliko se cesto nosi ali otprilike koliko dugo nosite svoju obuću,
letnju, zimsku , za prelazno doba, patike, papuče,1, 2, 5 ili više godina ili jednu sezonu ?
 
Немам појма. Кад почну да делују отрцано, бацам и купујем нове. Имам једне за снег, једне полукаубојске за све остале хладније дане, два пара ципела и два пара летњих папуча. Не волим да гомилам, боље мање али боље.
 
jedan bitan momenat kod dužine veka obuce uz uslov da je obuca kvalitetna..imati po sezoni više pari obuce koja se menja
Da, naravno. Ne nosiš svaki dan istu obuću i naravno da će duže da traje. I još ako vodiš računa o njoj. Naravno, kvalitet je presuda. Pokušavam da se setim koliko dugo nosim npr. Kickers cipele... pa 8 godina minimum i trajaće još.
 
Jasno je da vek obuće zavisi od kvaliteta, održavanja i koliko se cesto nosi ali otprilike koliko dugo nosite svoju obuću,
letnju, zimsku , za prelazno doba, patike, papuče,1, 2, 5 ili više godina ili jednu sezonu ?
Zavisi.
Zimsku i jesenju obuću kupujem, kad god sam u mogućnosti u inostranstvu, kad su popusti ili rasprodaje. Gledam da bude kvalitetnija i nepromočiva. Sandale i letnju obuću nosim retko i kratko, pa kupujem više da bude udobna i da lepo izgleda, tako da ne pucam neke pare na letnju obuću. Najviše nosim klompe i uvek kupujem kožne i kvalitetne, tako da za njih ne marim i da skuplje platim ( obično koštaju kao i obične cipele).
 
Cizme u proseku budu reprezentativne i sjajne tokom prve sezone, tokom druge budu okej a tokom trece zamena.

Baletanke kada su nove budu prve sezone glavne a druge rezervni par.

Patike dve sezone jer ih malo nosim.

Visoke stikle duze jer se redje koriste. Cizme na visoku stiklu isto tako. Visoke platforme, cipele u sasavim bojama, sve to sto nije glavna obuca traje duze.

Sada imam problem sa jednim visokim cizmama, nakon tri sezone pocela je da se lista unutrasnja koza dok su spolja jedva obuvene tri puta. Glanc nove. Visoka, zidana peta, poznati dizajner, ni da ih bacim ni da ih cuvam. Nosila sam ih sada za vikend, seni se kozna postava a spolja sijaju nepresavijene.
Mozda da ih nosim kod obucara da im stavi novu postavu, nije mi se ranije desilo nista slicno.
 
Sada imam problem sa jednim visokim cizmama, nakon tri sezone pocela je da se lista unutrasnja koza dok su spolja jedva obuvene tri puta. Glanc nove. Visoka, zidana peta, poznati dizajner, ni da ih bacim ni da ih cuvam. Nosila sam ih sada za vikend, seni se kozna postava a spolja sijaju nepresavijene.
Mozda da ih nosim kod obucara da im stavi novu postavu, nije mi se ranije desilo nista slicno.
Ja imam jedne takve crne, samo sam izgulila kožu nežnom šmirgom iznutra i nije im sad ništa. K'o nove, samo iznutra su sive boje.😁
Možeš da probaš i sa hrapavim delom turpije za nokte.
IMG_20240227_183753.jpg

Spolja su ovakve.
IMG_20240227_184044.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top