Kombinovan test za malu maturu 2013/2014

Hahaaha....stvarno :D
da im ,,olaksaju"....boze boze...jadna deca, stvarno!!!
hehehe zamislite kako je meni.Ja to moram da radim -.-.Omg,istorija...Kako ja da sve to popamtim.Kad sam radio onaj pripremni u 6. razredu postavljaju neka glupa pitanja koja niko nemoze da se seti i stave neko slicicu mutnu pa ja treba da pogodim od koga je to grb -.-.A tek fizika,ko zna sta sve oni mogu da zadaju :S.E blago meni
 
hehehe zamislite kako je meni.Ja to moram da radim -.-.Omg,istorija...Kako ja da sve to popamtim.Kad sam radio onaj pripremni u 6. razredu postavljaju neka glupa pitanja koja niko nemoze da se seti i stave neko slicicu mutnu pa ja treba da pogodim od koga je to grb -.-.A tek fizika,ko zna sta sve oni mogu da zadaju :S.E blago meni

Ako ti pruža neku utehu, svi u tvojoj generaciji će proći kroz isto. Dakle, ako stvarno bude teško, biće svima teško, i onda će biti prilično fer.
 
Ja ove godine treba da polažem ovu novu malu.Prvo sam bila jako uplašena i uznemirena miseći da će biti preteško da ću morati da učim dosta itd ali sada sam shvatila da ustvari i neće biti toliko teško zato što ćemo na tom trećem testu imati samo po 4 pitanja iz svakog predmeta.To bi trebalo da budu 4 najosnovnije stvari koje bi svako trebalo da zna.Na testu neće biti sad neki detalji i sitnice,pretpostavljam.Sad sam i srećna zato što baš moja generacija polaže prva ovu novu malu maturu,mislim,sledećim generacijama će biti dosta teže imaće više pitanja itd
 
Znaci kasnim sa ovim iz politike sto izlaze testovi,uzecu sada ovog utorka, hvala ti puno sto si mi rekla.Bar od neceg da krene.
Inace ja sam iz sasvim drugog grada,kod nas se takodje nastavnici sami organizovali da drze casove sto precas sto posle casova, sto je bas , bas humano sa njihove strane.Ali problem je u deci, od mogucih 108 deteta dodju samo 6-7.Moj isto ide.
Ja sam nasla nesto na netu u pdf ali od prosle godine.Da li ce biti na tu foru i ovi sadasnji ne znam.
 
Ne znam tvoje mišljenje, ali iz pet predmeta iz četvorogodišnjeg školovanja (ajd, hemija i fizika nije četvorogodišnje, ali svejedno) odabrati osam pitanja više liči na lutriju nego na ozbiljno postavljen test. Pri čemu nemaju ni knjige, bar Beogračići.

E sad , još da ti kažem za taj mešoviti test iz Politike. Njega je napravio taj Zavod tralala koji radi testove za maturu. Bilo je dva testa od po 20 pitanja. Prvi je bio tako banalno lak, bilo je recimo pitanje: data je karta sveta, označi kontinente, drugi mi se učinio znatno težim, moj sin je imao znatno manje poena, kad smo ga testirali. Hoćeš da ih skeniram i da ti pošaljem mejlom.

Dodouše, ja sam početnik i ne znam baš kako funkcionišu te poruke i sl., al taman prilika da provalim.
 
Ma i mi nemamo nikakve knjige , oni ljudi obnavljaju gradivo sa njima,pa koliko stignu, verovatno.Ali poznavajuci mog sina, on cim dobije ocenu ,vec automatski zaboravi lekciju :lol: fokusira se dete na naredne, ljubi ga majka :lol: Tako da i ako mu nesto ostane u secanje dobro je, jos se zaljubio pa znas koliko je usresredjen ,mos' misliti.
Posalji ti ako mozes, pa da ga testiramo .
A ja cu uzeti ove u utorak.
 
Tu si u pravu i ja sam za to,ali nas niko ne pita.Po meni su ovo gluposti zive,em ga komplikuju ko' da upisuju fakultet a ne srednju.Em ga zakukuljili i zamumuljili do besvesti.Skoro smo imali roditeljski povodom toga ,pa ona direktorka zena ne zna vise gde bije, metaforicki receno, jedva uspe da nam objasni ,kontam da i njoj nije bas sve jasno.
Sad cu ja ko' baba neka, u moje vreme , ja sam bila prva generacija kad su uveli ispite , naravno samo matematika i srpski .Nit su nasi roditelji znali nesto toliko o tome niti se zanimali,niti smo mi pridavali neki veliku vaznost tome.Kad je bilo vreme za ispite otisli sa jednom olovkom u ruci i zavrsili.Posle pogledali rezultate i to je to.
A ovo maltene nas roditelje gnjave mesecima,mogu samo da zamislim kako je deci,pa tolika se buka digla da nekad imam osecaj da ce dete svakog trenutka da zavrsi master studije e ne osnovnu.:roll:
 

Back
Top