iq test

Na osnovu čega?
Koje je pravilo?
na osnovu logike :D

pepe-le-pew-happy-walking-wcpzutkupn2kz3k8-ezgif.com-speed.gif


 

Prilozi

  • MENSA !.png
    MENSA !.png
    42,7 KB · Pregleda: 5
  • MENSA !A.png
    MENSA !A.png
    40,6 KB · Pregleda: 5
Znači u sobi od 100 ljudi ja sam gluplji od njih 88 💪💪,big brain time

Pitanje ti je odlicno! Sta je znacenje?

Odgovor je: ne znam, ali mogu da razmisljam na glas

da podjemo od definicije:

In statistics, a percentile is a term that describes how a score compares to other scores from the same set. While there is no universal definition of percentile, it is commonly expressed as the percentage of values in a set of data scores that fall below a given value.

recimo imas 100 pitanja i 100 ljudi. Sta hoces da poredis?

mozes da tacno odgovoris na X% pitanja (pa je to score?) - uradio si tacno 88 pitanja od 100.

a Y% ljudi je odgovorilo isto tacno na X% pitanja (pa je to score? al' u odnosu na istu populaciju) - recimo da na ovo kazem - onda bi to bio mali procenat - sto znaci da najverovatnije spadas u 88% populacije koji imaju isti ili manji score. Nije bas jasno sta bi to moglo da predstavlja.

ili je Y% ljudi odgovorilo na Z% pitanja. (pa je to score al u odnosu na ukupnu populaciju) - ovo bi valjda odgovaralo gausovoj krivoj (ona podrazumeva da je u pitanju sveukupno 100% ljudi)

ako je u pitanju odnos iz istog skupa, onda bih ja rekao da spadas u 88% od 100% populacije koja je imala isti rezultat kao i ti.

posto mi to ne lici na velicinu procenta jer nemaju svi isti score broj tj neki imaju vise a neki manje tako da za pojedinacni score za pitanja nije samo taj rezultat nego bi se pre reklo da je isto ili manje sto znaci da spadas u 88% populacije koja je imala score isti ili manji od tebe.

e sad - da li spadas u one koji su isti ili manji ili u one koji su isti ili veci? Ako udaris liniju svog rezultata - mozes da ides levo po krivoj ili desno po krivoj.

mensa bi pretpostavljam bila zainteresovana za drugi procenat (desni deo) - to bi znacilo da ima 12% populacije u koju spadas ti koji je odgovorio tacno na isti ili veci broj pitanja. Po toj logici u sobi od 100 ljudi ti si otprilike 1 u 10 sto znaci da u sobi od 100 ljudi 12 ljudi je na istom ili visem nivou od tebe (ili si isti kao 88% koji imaju isti ili manji procenat - znaci 1 u 90). Sto vise tacno odgovoris pitanja to je manji procenat koji su odgovorili isto ili vise. Znaci, recimo. neko ko je odgovorio na 95% pitanja recimo spada na primer u 4% populacije.

Ja malo ne verujem da je gausova kriva u ovom slucaju idealan model - ali je dovoljno zdravorazumska. Prava kriva prave populacije ne bi bila tako idealna.

A ionako se za statistiku kaze: statistika nasa dika, sto zeli to i naslika.

Sad kritikujte po zelji.
 
Da, 25 minuta.
Prvih 28 zadataka se prelazi lagano, poslednjih 3-4 nisu imala neki poseban smisao, bar meni, a poslednja dva i dalje ne mogu da provalim.

pa to je onda to. Secam se da dok sam radio te testove ili bilo kakve testove - uradi odma ono sto znas, najbrze, pa kad zavrsis, onda pregledaj sta ces sledece pa izaberi redom.

U Knutovoj knjizi 'The Art of computer programming' cika Knut na kraju svakog poglavlja daje vise zadataka gradjenih po kompleksnosti - ima zadatak na koji mozes odma da odgovoris, pa onaj gde moras malo da razmislis, pa onaj za koji moras da potrosis neko vreme sam ali nije ne resiv, onda neki zadatak koji je timski projekat i moze da potraje, i konacno zadatak koji niko zadovoljavajuce nije resio.

Nisu ovi testovi izuzetak. I verovatno su poredjani po tezini tako da mozes redom da ih resavas - dok ne udaris u one koje ne znas kako da resis - ja ne bi pomagao nego bi ih sljuljao zadatke po slucajnom izboru - time management je takodje mera inteligencije.
 

Back
Top