Koliko ste za to da stranci dodju da zive u vasoj zemlji?

guslar1389

Buduća legenda
Poruka
27.394
Danas je globalna era i sve vise ljudi putuju i biraju jeftinije drzave da zive, posebno u zemlje Balkana kojima standard zivota brzo raste.

Ovdje imamo ljude iz Srbije, Crne Gore, Makedonije, Gruzije i Jermenije koji pricaju o prednostima da se preseli u ove drzave.

Sta vi mislite o tome, da li biste bili protiv da stranci dodju permanentno da zive u vasu drzavu/grad? Da li premjecujete strance u vasem gradu? Da li ocekujete vise da ih bude? Da li mislite da stranci mogu pozitivno da uticu na vas grad/drzavu?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sta vi mislite o tome, da li biste bili protiv da stranci dodju permanentno da zive u vasu drzavu/grad? Da li premjecujete strance u vasem gradu? Da li ocekujete vise da ih bude? Da li mislite da stranci mogu pozitivno da uticu na vas grad/drzavu?
'ladno nam se smese horde migranata, a ti nas kuvas kao zabe ovde
 
Ne radi se ovde samo o izbeglicama, migrantima, religiji već o ljudima koji žele život u Srbiji. Nama je čudno jer mi jesmo zatvoreno društvo, u izvesnoj meri čak i rasističko, budimo iskreni. Verujem da smo zbog svih dešavanja u zadnjih 30 godina i sami izgubili osećaj ko smo i šta smo kao narod, nacija. Preko milion ljudi je došlo u Srbiju iz drugih krajeva bivše Jugoslavije sa svojim običajima i navikama, naravno da smo se osetili ugroženim, bilo je svakakvih situacija u prihvatanju pridošlica sa obe strane, ali bez obzira mi smo ista nacija. Kad je u pitanju druga boja kože stvari stoje drugačije. Najveća prepreka je neznanje i nemanje želje da se upoznaju ljudi s drugih, stranih i dalekih destinacija. Koliko nas poznaje nekog Kineza lično, posećuje se, gradi prijateljstvo? Ja poznajem samo jednu osobu koja ima za prijateljicu Kineskinju. Imamo mi dosta toga da ponudimo ali se i ne trudimo nešto naročito pa to postaje neka subkultura koja se ne meša s našom preterano sem u poslovnom smislu. Trebalo bi se otvoriti prema drugačijima od nas, prihvatiti da su i to ljudi kao mi, naučiti nešto dobro od njih i naučiti njih nešto dobro o nama. Verujem da će to mlađim generacijama biti mnogo lakše nego matorcima.
 
stranci mi ne msetaju ako prihvate kulturoloske standarde srpskog naroda.
Imamo veoma lose iskustvo sa kosovarima i crnogorcima po tom pitanju pa nije cudo sto vecina AUTOHTONIH gradjana Srbije ima averziju prema strancima.
Naravno, "kosovari" i crnogorci za mnoge gradjane Srbije nisu stranci cak i ako poseduju strana drzavljanstva, medjutim, kulturoloski posmatrano, oni su srpskom etnickom korpusu strani koliko i kongolezi, bolivijanci, eskimi...........
 

Back
Top