Koje zene dozvoljavaju da ih biju muskarci?

Sheron:
Dosta zena dozvoljava da ih biju muskarci. Ja to kad cujem najezim se. Ja sam mom muzu rekla da cu ga otrovati ako me pipne. I hocu. Nece ni znati sta ga je snaslo. Samo ce da vene dok ne svene i CAO! A sto bi ja njemu kosti polomila dok ne uvene, tj, ako me pipne, to mu stoji kao sigurica. Ako ima neka zena da je musko bije predlazem joj da pogleda recepte za .... siguran uspeh. Ono kakvi momci biju zene, to stoji kao dodatna tema za razmisljanje.
Ponekad slika govori vishe od reci :wink:
domina-otrok.jpg
Mora da si vrlo cesto u ovoj pozi, Sheron, zar ne?:lol: :lol:
 
Neke zene koje imaju bolseno ljubomorne muzeve,koji ih biju zato sto tripuju da ih ove varaju i slicno,osecaju se voljeno kada dobijaju batine.Razmisljaju u stilu:on mene bije,voli me ili ubio bi me da sazna da sam ga izneverila.Mislim sve je to stvar bolesne psihe,nekih ranih poremecaja.Poznajem par takvih zena........imaju potrebu za stalnim dokazivanjem ljubavi,ali na poremecen nacin.
Sta bih ja uradila da me muskarac udari?Pa vratila bih mu,naravno......imala sam prilku,par puta sam popila samar,pa sam mu zestoko vratila,da sam ga na kraju odvela na usivanje glave........neke ruzne upsomene iz proslosti.
 
ajd da budem ozbiljna.
znam jednu ženu koju je mlatio muž.
bio (sad je pokojni) je mafijaš, ona lepotica iz jako dobre,
gradske porodice, imućni, školovani..
on..nisam sigurna da je pročitao i lektiru u školi,
ako je i i šao u školu.
zaljubila se, bili su oboje mladi, ali je on vozio kabrioleta dok smo se mi smucali busevima;)
polako je počelo oblačenje, putovanja, ali bez strogih roditelja!
jednom je došla kod mene u sred noći (inače je "spavala" kod mene) sva plava...
ajd frka od njenih, a da vam ne pričam kako sam se ja provela:roll: od mojih.
kaže, ne mogu da ga ostavim, on me voli, samo je tako , nervozan.
a i kriva sam!!!
i tako nekoliko puta....
onda smo prestale da se družimo, loše sam uticala na nju...
udala se, rodila dete...zalivao je zlatom i kamenjem...a i batinama
samo što j eveć bila u šemi, naučila da sakrije...
kada se desilo to ubistvo...kažu da je na sahrani imala slom živaca, histerično se smejala...
srela sam je letos...opet se udala...kaže da je ne bije:?
 
po meni su idioti i ti mushkarci koji mlate zene i zene koje to trpe.... alo bre ljudi [ und zene] koja je ovo godina...... ako se nevaram 2007-a..... valjda je ovo civilizovan svet... ne znam jer ne izlazim nigde.... ali svako ima pravo na svoje ja ..... i niko nikog ne bi trebalo da mlati kao vola u kupusu... cak ni da povisi glas..... ali... ebem li ga.... vishe ne znam....
 
da samo shto i te sluzbe[zakonske] ne rade svoj posao..... zene su zashtitjene po zakonu ali to niko ne poshtuje...... zamisli samo shta da rade zene koje su u dugogodishnjem braq a muz je idiot..... mlati ih jer mu je tako lepo..... a one nemaju kome da se obrate.... mogu da zovu muriju..... murija ima da dodje da podnese prijavu a shta onda sa tom zenom.... dobija josh vetji pakao..... i tako u krug......
 
Verujem da nasilnik moze da se prepozna na pocetku veze, tako da do braka ni ne dodje. Prvi samar bi trebao da bude kraj. I, uopste, npr ponizavanje, vredjanje, je znak za uzbunu, recenice tipa "Ti si ruzna, glupa, nesposobna si za to...", preterana ljubomora, proveravanje - nisu znak ljubavi, a posebno ne nesto zbog cega bi trebalo da se zena ponosi "On me toliko voli, da se iznervira kad me neko drugi samo pogleda." Bolje prekinuti vezu koja je blago nasilna (neki samar tu i tamo) nego nastavljati i uci u brak, imati decu, biti ekonomski zavistan od nasilnika - sto je zrtva manje sposobna da ostavi nasilnika, nasilje ce biti vece.
 
Izvini ali "neki šamar tu i tamo" i izjava tipa "ti si ružna, glupa itd" nisu blago nasilje, naravno da takvu vezu treba prekidati odmah. Valjda je vic u tome što ti šamari dođu tek kasnije, u braku i kad su i deca tu negde, tj kad siledžija ukapira da je žena zavisna od njega i da bi rastanak za nju bio "kraj sveta". Naravno, oni se ne bave razmišljanjem o tome na svesnom nivou, ali imaju predatorsko šesto čulo i nekako znaju dokle mogu da idu.

Službe su u fazonu "ne možemo ništa dok ne pokuša ubistvo", okolina u najmanju ruku nema razumevanja. Nemam pojma, meni je to trenutno mnogo mračna priča.
 
Naravno da samari nisu blago nasilje, pogresno sam se izrazila. Obicno za takvo ponasanje, kad se prvi put desi, zene pronalaze opravdanja "bio je nervozan", "zasluzila sam, sama sam ga isprovocirala..." Tesko mi je da poverujem da neko ko je bio dobrica godinama, odjednom pocne da zlostavlja svoju zenu, valjda postoje neki znaci pre toga.
 
DayLight:
da samo shto i te sluzbe[zakonske] ne rade svoj posao..... zene su zashtitjene po zakonu ali to niko ne poshtuje...... zamisli samo shta da rade zene koje su u dugogodishnjem braq a muz je idiot..... mlati ih jer mu je tako lepo..... a one nemaju kome da se obrate.... mogu da zovu muriju..... murija ima da dodje da podnese prijavu a shta onda sa tom zenom.... dobija josh vetji pakao..... i tako u krug......
ma slažem se sa tobom
ali ne treba to ostavljati da žene rešavaju same ... treba raditi nešto da se ne sleže ramenima na nasilje u prodici... to nešto je da se o tome otvoreno govori i to kao o nečem što nije normalno jer nije, da nema izgovora muškaraca da to čine jer nema, i da se to kažnjava ...
... vreme je da to prestane da bude problem te žene i naslinika...jer to nije samo to...to je problem cele zajednice ...
a strašno je živeti u društvu u kome se nasilje toleriše kao što je strašno živeti u državi koja nije u stanju da štiti svoje građane... a to znači da treba nešto menjati u toj državi...
---------------------------------------------------------------------------------------------------
uzgred, pitati koje žene dozvoljavaju da ih biju muškarci... glupo je... šta se očekuje kao odgovor? glupe? slabe? zatucane? nesigurine?
strašno ...
 
И ту стижемо до едукације: жене које трпе батине су оне које не знају да могу бити заштићене, да имају право на заштиту, и да имају право да не буду тучене!
Постоје центри за социјални рад, постоји и бесплатна правна помоћ, постоје разне женске организације и сигурне куће....само треба информисати жене о њиховим правима!
 
Sheron:
Dosta zena dozvoljava da ih biju muskarci. Ja to kad cujem najezim se. Ja sam mom muzu rekla da cu ga otrovati ako me pipne. I hocu. Nece ni znati sta ga je snaslo. Samo ce da vene dok ne svene i CAO! A sto bi ja njemu kosti polomila dok ne uvene, tj, ako me pipne, to mu stoji kao sigurica. Ako ima neka zena da je musko bije predlazem joj da pogleda recepte za .... siguran uspeh. Ono kakvi momci biju zene, to stoji kao dodatna tema za razmisljanje.
Ma ima zena koje dozvoljavaju tako nesto, cak ih vise i postuju...neverovatno...Al eto ima i onih kojima prekipi kao jednoj ovde gde ja zivim pa je svog prijatelja ubila i isekla ga na devet delova!!!! Sve lepo i profesionalno...Sta ces on je naucio zanatu kako se kolju svinje...Bezveze...Sva stampa bruji o tome, mislim da je bilo i u Srbiji u novinama...Ja sam ipak za to da se zdravo potucemo, sve je bolje od noza i oruzja...pa sad koga biju nije bitno dok smo zivi...
 
Ne znam jel iko ovde čitao knjigu Trainspotting, ima super poglavlje, zove se Njen čovek ili nešto slično. I tu dečko uleti da prekine bračnu svađu i tabanje na sred kafane, a onda ga ženska dohvati, izgrebe po licu vrišteći nešto tipa "Prekini, to je moj čovek!!!"
Eto, mislim, to je smo fikcija a i nisu naši prostori, ali nikom nije prijatno da se meša u porodične svađe... bezveze, ni ja nikad ne bih reagovala da tako nešto vidim.... i stidim se, ali znam da ne bih
 
Sve je to dobro i potrebno - akcija za sigurnu zensku kucu, reakcija drustva...Ali, najveci problem je ekonomska nezavisnost. Cak i da ta zena od recimo 30 god, sa 2-oje dece, srednjoskolski obrazovana, nema vise nikakvu zelju da se vrati nasilniku, spremna da zapocne novi zivot, ok privremeno resenje je sigurna zenska kuca o kojoj sad upravo ide akcija, ali od cega ce ona i njena deca da zive? Ako do tad nije imala posla kao da ce poslodavci u trku da krenu da joj nude posao? Ili ako i nadje posao plata 200 evra, tesko da mogu da prezive... Neke zene se vrate nasilniku jer nisu cvrsto odlucile da ga ostave, veruju da ce da se promeni, ali mislim da se dobar deo tih zena vraca jer jednostavno ne uspeju da se snadju i da prezive.
 
tarabica:
Sve je to dobro i potrebno - akcija za sigurnu zensku kucu, reakcija drustva...Ali, najveci problem je ekonomska nezavisnost. Cak i da ta zena od recimo 30 god, sa 2-oje dece, srednjoskolski obrazovana, nema vise nikakvu zelju da se vrati nasilniku, spremna da zapocne novi zivot, ok privremeno resenje je sigurna zenska kuca o kojoj sad upravo ide akcija, ali od cega ce ona i njena deca da zive? Ako do tad nije imala posla kao da ce poslodavci u trku da krenu da joj nude posao? Ili ako i nadje posao plata 200 evra, tesko da mogu da prezive... Neke zene se vrate nasilniku jer nisu cvrsto odlucile da ga ostave, veruju da ce da se promeni, ali mislim da se dobar deo tih zena vraca jer jednostavno ne uspeju da se snadju i da prezive.


ovde koliko ja kapiram se radi vishe o mushkarcima nego o zenama....

@tarabitza
a shta se deshava u sluchaju nashe drzave kada su moralne vrednosti takve kakve su... kada su poslodavci uglavnom mushkarci koji "saosetjaju" sa ostavljenim muzevima...... da li tje oni dati posao zenama iz sigurne kutje??!?!?!! .... chisto sumnjam...... a sha onda sa zenama koje imaju poslovne objekte [prodavnice, trafike, butike] .... mislim da ni one ne zele da prime takve zene [zene iz sigurnih kutja] na posao iz straha od sopstvenih muzeva/momaka koji se takodje "saosetjaju" sa mushkarcima ......

ovo je jedan jako zamrsheni krug dogadjaja i posledica koji trenutno kod nas nema reshenje....

neko tje da me pita zashto...... SAMO I ISKLJUCHIVO ZBOG MENTALITETA OVOG PODNEBLJA.......

tuzno ali istinito.....
 
Sheron:
Dosta zena dozvoljava da ih biju muskarci. Ja to kad cujem najezim se. Ja sam mom muzu rekla da cu ga otrovati ako me pipne. I hocu. Nece ni znati sta ga je snaslo. Samo ce da vene dok ne svene i CAO! A sto bi ja njemu kosti polomila dok ne uvene, tj, ako me pipne, to mu stoji kao sigurica. Ako ima neka zena da je musko bije predlazem joj da pogleda recepte za .... siguran uspeh. Ono kakvi momci biju zene, to stoji kao dodatna tema za razmisljanje.

Slabe zene, koje nemaju samopouzdanje...
 
DayLight:
ovde koliko ja kapiram se radi vishe o mushkarcima nego o zenama....

@tarabitza
a shta se deshava u sluchaju nashe drzave kada su moralne vrednosti takve kakve su... kada su poslodavci uglavnom mushkarci koji "saosetjaju" sa ostavljenim muzevima...... da li tje oni dati posao zenama iz sigurne kutje??!?!?!! .... chisto sumnjam...... a sha onda sa zenama koje imaju poslovne objekte [prodavnice, trafike, butike] .... mislim da ni one ne zele da prime takve zene [zene iz sigurnih kutja] na posao iz straha od sopstvenih muzeva/momaka koji se takodje "saosetjaju" sa mushkarcima ......

ovo je jedan jako zamrsheni krug dogadjaja i posledica koji trenutno kod nas nema reshenje....

neko tje da me pita zashto...... SAMO I ISKLJUCHIVO ZBOG MENTALITETA OVOG PODNEBLJA.......
tuzno ali istinito.....
Tacno, bez veze, regularno ce doci do posla, velika je konkurencija, a neku eventualnu vezu ne moze da iskoisti.
 
Sheron:
Dosta zena dozvoljava da ih biju muskarci. Ja to kad cujem najezim se. Ja sam mom muzu rekla da cu ga otrovati ako me pipne. I hocu. Nece ni znati sta ga je snaslo. Samo ce da vene dok ne svene i CAO! A sto bi ja njemu kosti polomila dok ne uvene, tj, ako me pipne, to mu stoji kao sigurica. Ako ima neka zena da je musko bije predlazem joj da pogleda recepte za .... siguran uspeh. Ono kakvi momci biju zene, to stoji kao dodatna tema za razmisljanje.
Pa zene to vole .
Nemoj da ti posle bude zao kad ostanes bez tabadzije .
:lol:
 

Back
Top