Ko hoce da nabije VELIKI odraz!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bravo clyde_the_glide...Samo da ti kazem nesto.Te vezbe ce ti povecati odraz do jedne kolicine,a ako imas prejake noge onda i treba brzina u nogama...Ja na primer manje skocim kada se brze zaletim,zato sto nemam dovoljnu brzinu da odskocim na vreme.Ima jedan test na jednom sajtu.
 
Neko je spomenuo da od vezbi stradaju kolena.Ja sam isteglio ligamente na levom, i jos uvek osetim mali bol.Poceo sam sa vezbama ove nedelje, i osetio sam bol tokom vezbi, ali ne u meri kakav zna da bude kada se bas napregnem na trcanju, ili kondicionim vezbama.
To je moje iskustvo, a sada da li ce se bol pojacavati, vreme ce pokazati.
Pozdrav
 
Milan5:
Neko je spomenuo da od vezbi stradaju kolena.Ja sam isteglio ligamente na levom, i jos uvek osetim mali bol.Poceo sam sa vezbama ove nedelje, i osetio sam bol tokom vezbi, ali ne u meri kakav zna da bude kada se bas napregnem na trcanju, ili kondicionim vezbama.
To je moje iskustvo, a sada da li ce se bol pojacavati, vreme ce pokazati.
Pozdrav

Ti si sigurno pretezak za svoje kosti,mene su bolela kolena prve 3 nedelje na Air Alertu,cak i pre nego sto sam cuo za Air Alert II su me redovno bolela kolena posle treninga ili basketa,ali posle 3 nedelje sa Air Alertom III ce te sve manje boleti kolena,ja sada uopste ne osecam bolove u kolenima nakon 9 nedelja vezbanja,ali sam morao da odustanem od Air Alerta zato sto sam povredio zglob na levoj nozi.
 
Evo danas sam poceo 7 sedmicu i nije bas lako uraditi vjezbe.
Prva vjezba je najteza, noge mi puknu totalno od nje, jedva je uradim a ostale i nisu tolko teske.
A skok evo ovako mogu jedno desetak cm rukom da dodirnem preko table a pritom mi fali jedno 20-ak i vise do obruca.
 
iguman stefan:
Evo danas sam poceo 7 sedmicu i nije bas lako uraditi vjezbe.
Prva vjezba je najteza, noge mi puknu totalno od nje, jedva je uradim a ostale i nisu tolko teske.
A skok evo ovako mogu jedno desetak cm rukom da dodirnem preko table a pritom mi fali jedno 20-ak i vise do obruca.

Pa kolika ti je ta tabla :-D ?

prva vezba je najteza , jos ono kad radis 50 u seriji
 
Da bi odraz povecali do maksimuma pored jakih nogu i eksplozivnosti od presudnog znacaja za efikasnost skoka ima tehnika.(jedan deo je genetski i tu se nemoze nishta a drugi deo se moze adekvatnom vezbom unaprediti).
Primer savrshene tehnike mozete videti kod Jordana, Dr.j , Drexlera, Wilkinsa , Cartera
Tehnika pomaze da se pri manjim snagama postizu vece visine , dobija osecaj leta!!!

Air alert nije losh progam za odraz ali pored njega treba "upraznjavati" i preskakanje vijace , trcanje uz stepenice, skakanje uz stepenice.Jordan je jednom izjavio da je od presudnog znacaja za njegov skok bila ta shto je kao mali mnogo bozio bicikl.

Mozhda malo smaram , ali meni je sve ovo predhodno navedeno pomoglo da dobijem vrlo
visok odraz, blizak odrazima NBA igraca. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top