Knjiga koju ste najviše puta čitali

Milena_9:
Hese, pa sve čekam da pročitam koja je to knjiga koju si ti najviše puta čitao. Da se pretpostaviti. al ajd se izjasni.
Pozdrav.

Milena, ako ćemo teoretski, najviše puta sam čitao 'oksfordsku istoriju Grčke i helenističkog sveta', jedno desetak puta (ali u pitanju je bilo učenje). No to je udžbenik, pa ga neću svrstavati pod izbor. Mislim da sam najviše puta čitao "Predeo slikan čajem", M.Pavić. Ti si pretpostavljala da je Hesse u pitanju? Od njega "Stepski vuk" par puta.
Pozdrav!
 
Kad sam već kod Hessea, a pritom pričamo i o istoku, on je veoma cenio istok. Deda mu je govorio desetak istočnjačkih jezika. Sastavljao je rečnike ili sl. (nisam siguran konkretno), uglavnom mnogo je putovao na istok i izučavao njihove jezike. Između ostalih dela, Hesse je u Sidarti genijalno izneo svoje fascinacije njime.
 
Majesty Of The Nightsky:
The Neverending Story je zakon!! Nisam je citala na srpskom, volela bih i to....
Trenutno na rts 2 ide serija....mali Bastijan je tako divno i slatko dete....
A knjiga je tako magicna.....predivno....


Da, znam, odushevila sam se kad sam videla :-D Chitala sam je i ja na engleskom, pa posle i na srpskom........................divna je.....................tako deluje naivno i 'za decu', a opet.................... :-D
 
Lullaby:
Da, znam, odushevila sam se kad sam videla :-D Chitala sam je i ja na engleskom, pa posle i na srpskom........................divna je.....................tako deluje naivno i 'za decu', a opet.................... :-D

Te knjige "za decu" su cesto najbolje....
Ideja knjige je sjajna....zamisli samo da nadjes neku magicnu knjigu u nekoj trosnoj knjizari. Boje i mirisi knjige su mi najlepsi....radnja je divna i plemenita....ma pravi magicni slatkis od romana....
 
:-D Ja obozavam Sheldona i sve njegove knjige (mislim, one do kijh sam uspela doci) sam citala nekoliko puta. Mislim da sam "Druga strana ponoci", koja je ujedno i prva njegova knjiga koju sam procitala, citala najvise puta. Preporucujem je svima onima koji vole misteriju, triler, ljubavnu pricu isprepletanu kriminalom i zaverom sa neobicnim krajem... :-D [/COLOR]
 
Mala_Mu_from_BL:
:-D Ja obozavam Sheldona i sve njegove knjige (mislim, one do kijh sam uspela doci) sam citala nekoliko puta. Mislim da sam "Druga strana ponoci", koja je ujedno i prva njegova knjiga koju sam procitala, citala najvise puta. Preporucujem je svima onima koji vole misteriju, triler, ljubavnu pricu isprepletanu kriminalom i zaverom sa neobicnim krajem... :-D [/COLOR]


Čitala sam tu knjigu sa desetak godina.. (: Mada ne mogu da se tačno setim cele radnje ali me stil pisanja i razmišljanja jako asocira na onu knjigu Strah od letenja koju nikad nisam pročitala do kraja.. Upakovana perverzija (:
 

Back
Top