Knjiga koju ste najviše puta čitali

A sta je tu tuzno?

Nekada sam kao dete citala tu knjigu ( pored Dzejn Ejr i Prohujalo sa vihorm), kasnije ( ili da budem perciznja, 20 godina kasnije) ta knjiga je jedno smaranje,
bez ikakve vrednosti, samo fabula ili tabula rasa.

Meni je tuzno, kako zlostavljaju Hitklifa, pa kako onda on muci Keti, pa kako je onaj njen rodjak/decko bolestan, pa kako njihova deca teka nalaze srecu, posle onog Hitklifovog mucenja. Bas je tuzno. Ja sam to uzela da citam, puna ocekivanja o nekoj lepoj i romanticnoj ljubavi, a onda sam se toliko rastuzila. Rekla sam vec da nisam mogla ni tu pesmu od Kejt Bus da slusam.
 
Meni je tuzno, kako zlostavljaju Hitklifa, pa kako onda on muci Keti, pa kako je onaj njen rodjak/decko bolestan, pa kako njihova deca teka nalaze srecu, posle onog Hitklifovog mucenja. Bas je tuzno. Ja sam to uzela da citam, puna ocekivanja o nekoj lepoj i romanticnoj ljubavi, a onda sam se toliko rastuzila. Rekla sam vec da nisam mogla ni tu pesmu od Kejt Bus da slusam.

Mene je u toj celoj knjizi samo jedna scena dovela do ludila i nikako ne mogu da je se "oslobodim".
Bas me briga i za glavne protoganiste, tuznih zivota ima na svakom koraku, nego Hariton , koji sa svojih 5 godina ima zabavu i igru da besi stence na stolici
i to sve nikoga ne zanima, cak ni onog Jozefa koji cita Bibliju od jutra do sutra , nego i on uziva u smrti novorodejnih pasa, a i taj tvoj sa tuznim detnjstvom,
a i njegova draga Katarina.
 
A sta je tu tuzno?

Nekada sam kao dete citala tu knjigu ( pored Dzejn Ejr i Prohujalo sa vihorm), kasnije ( ili da budem perciznja, 20 godina kasnije) ta knjiga je jedno smaranje,
bez ikakve vrednosti
, samo fabula ili tabula rasa.

Sad si me razočarala i kao čovjek i kao komunista :neutral:

Meni je ta knjiga bila vrlo zanimljiva i smatram je jednom od najboljih koje sam čitao. Pripovjedački stil i samo pripovjedanje izazivaju divljenje!
 
Pričitaj opet! Šansa da stekneš povoljniji utisak o toj knjizi nakon ponovnog čitanje je oko 85%.

Ma citala sam je pre dve nedelje ( posle 30 godina ponovo) i tek sada sam shvatila da je totalno "izvikana", a i ovo sa zivotinjama me je tek
sada ubilo u pojam. Ranije me to nije ni zanimalo, zanimala me je samo besmErtna ljubav , a koja na kraju krajeva i nije bila nikakva.
 
Mene je u toj celoj knjizi samo jedna scena dovela do ludila i nikako ne mogu da je se "oslobodim".
Bas me briga i za glavne protoganiste, tuznih zivota ima na svakom koraku, nego Hariton , koji sa svojih 5 godina ima zabavu i igru da besi stence na stolici
i to sve nikoga ne zanima, cak ni onog Jozefa koji cita Bibliju od jutra do sutra , nego i on uziva u smrti novorodejnih pasa, a i taj tvoj sa tuznim detnjstvom,
a i njegova draga Katarina.

Uh! I to je tuzno.
 
Читао сам највише пута до сада : сва јеванђеља из Новог Завета, превод Синода Српске Православне Цркве,али у скорије време Кинеске пословице.
Од осталих доста пута сам читао "Браћа Карамазов".
 
Also sprache Zaratustra Fridriha Ničea,u mladosti ko zna koliko puta...Neka poglavlja i ovih godina ponekad...
Najpoetičnija filozofija ikad napisana...Metafora do metafore...
Bajbl više puta baš iz razlog radoznalosti šta navodi vernike da tako slepo veruju u te biblijske bajke...Neke tajne
epskih zanosa sam provalio kao podilaženje egu i ideji o svemoći ljudskoj...Mali uplašeni ljudi koje i Niče provalio...
 

Back
Top