Књига је најјефтније злато

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
228.736
Драги моји, сазнао сам за фразу "Књига је најјефтније злато".
Када промислим о томе заиста је тако.
Кад се неко одлучи да купи златнину у златари мора да плати велику цену док књиге нису толико скупе а чак и буду бесплатне.
Дешава се да локална библиотека бесплатно дели годишње чланарине а и да се плати чланарина није толико скупо.
Цена књига у књижарама није толико велика да је непријемчива људима.

Књиге у себи садрже толико корисних инфомрација које су јако добре.
Погледајте само дела познатих писаца нпр. Иве Андриће, Ничеа, Толстоја и других.
Сигурно се можемо сложити око тога.
Позивам Вас да изнесете ваша размишљања у вези фразе "Књига је најјефтније злато".
 
Драги моји, сазнао сам за фразу "Књига је најјефтније злато".
Када промислим о томе заиста је тако.
Кад се неко одлучи да купи златнину у златари мора да плати велику цену док књиге нису толико скупе а чак и буду бесплатне.
Дешава се да локална библиотека бесплатно дели годишње чланарине а и да се плати чланарина није толико скупо.
Цена књига у књижарама није толико велика да је непријемчива људима.

Књиге у себи садрже толико корисних инфомрација које су јако добре.
Погледајте само дела познатих писаца нпр. Иве Андриће, Ничеа, Толстоја и других.
Сигурно се можемо сложити око тога.
Позивам Вас да изнесете ваша размишљања у вези фразе "Књига је најјефтније злато".
To je nekada pisalo u mnogim bibliotekama.
 
Позивам Вас да изнесете ваша размишљања у вези фразе "Књига је најјефтније злато".

Та фраза је тачна, можда делимично. Књиге које објављују велике ИК куће су приступачне широј публици када се одржава "Ноћ књиге" два пута годишње.

А са друге стране, постоји мала издавачка кућа која штампа књиге у тврдом повезу. За књигу која има мање од 300 страна цена је 1500 динара.

По мени је то скупо. Боље да су почели да објављују књиге без тврдог повеза, без илустрација.

За 1500 динара у Лагуни могу да купим књигу која има више од 400 страна.

Није ми уопште важан дизајн, корице, нису ми важне илустрације. Важан ми је садржај књиге.

Када су у питању класици као што је Достојевски његове књиге су јефтине.

Шта мислиш о фрази "Књига је најбољи друг"?
 
Hmm, interesantno... kreće se od oksimorona kao nečega samo po sebi jasnog i objašnjivog.
Zlato se kuje da traje... prethodi pojavi novca... plemeniti metal, pa i svaki skoro, nadvisiće trajanje ljudskog života. Biće uzduž i popreko večnosti.
Je li čovek onda jeftin dok traje ili u svom životu može da se bavi samo jeftinim stvarima, makar bio u dodiru čak i sa zlatom?...:think:
Pitanje je šta je tu jeftino...:cool:;)
 

Back
Top