Knjiga koja se najduže čita?

  • Začetnik teme Fat Bastard
  • Datum pokretanja
Telefonski imenik. Ja svaki put krenem A, B, V, G, D, Đ i kad stignem do E, kažem, 'E, do qrca' i bacim štivo...
Inače, najnesvarljivija knjiga koja mi je ostala u sećanju je ''Proces''. Nalazio sam je smrtno dosadnom. Trebalo bi sad, posle određenog vremena, ponovo da je pročitam i da shvatim da uopšte nije toliko dosadna, koliko ja za nju nisam bio spreman prvi put kad sam je čitao. Toliko o školi i ubijanju literature od strane iste.
 
''Derviš i smrt'', knjiga koja se večno čita... :)
Morala sam da se ubacim na temu, čim sam pročitala da je neko pomenuo Selimovića, srce mi je zaigralo (o, Bože, zaljubila sam se! ;) )...
To je knjiga mog života, ovu koju imam nosila bih uvek i svuda sa sobom, jedina stvar koju bih ponela sa sobom u slučaju bilo koje opasnosti, odlaska na pusto ostrvo... :)
Nekad nasumice otvorim neku stranu i čitam, mnogo delova već znam napamet...

Nekad mi je teško čitanje, povežem je sa svojim životom ili nekom bliskom sudbinom, reč me takne, izludela bih... Pa je ostavim, pa joj se vratim, i sve tako, u krug... Mora da je to ljubav... :)

A sad da pitam: ne čini li vam se da je naziv teme malo neadekvatan?
Neki to ''najduže čitanje'' vezuju za knjigu koju najviše vole, neki, pak, za dosadnu...
Moja prva asocijacija na temu bila je knjiga za koju je potrebno najviše vremena da bismo je pažljivo iščitali i razumeli (Biblija)...

Suviše je neodređen naziv, trebalo bi da kaže postavljač teme na šta je mislio... Pa da menjamo naslov, jasnosti radi.

Da, nejasno je. Dosadna knjiga u jednom slucaju, i definitivno Biblija u drugom.
 
Karamazov,da li je to na tvom avataru Misa Talj ? Igram neki turnir u sahu,pa ponovo citam neke knjige,a uz to odlicnu knjigu D.Marovica o Talju.Dakle,drzim se teme,ali da primetim,pre Fiser,sada Talj...samo me interesuje...Naravno da je i sah umetnost,jer,kako rece dr.Taras:"Sah,kao i ljubav,kao i muzika,ima tu osobinu da ljude cini srecnim." Mislim,imas li neke veze sa sahom?
 
[/COLOR]
Trazila sam da li je postoji tema o Svetlani Velmar - Jankovic, il da pokrecem ( verujem da postoji), tako nabasah na ovo.
Slazem se sa citatom koji sam obelezila plavom bojom ( za Dositeja nisam sigurna da li sam ga citala ).
Lelejska gora, Boze kakav smor, sve vreme se ganjaju po nekim, planinama, pecinama, partizani, cetnici ( valjda je to to), a morala sam da procitam jer je knjiga bila u lektiri.
Pitanje za danasnje djake : Da li je jos uvek u lektiri ili su je izbacili, jer je tu bila iz ideoloskih razloga ?


Ne, nije vise u lektiri!!! I, zbog toga sam vecno zahvalan... i odlomak me je previse smorio, a ne smem ni da pomislim sta bi mi cela knjiga uradila!

Inace, knjiga koju sam najuze citao bi definitivno bila Ana Karenjina jer mi je bila smrtno dosadna!
 
Knjige citam vrlo brzo...Za nekoliko dana...Za neka dela Tomasa Mana mi je trebalo oko dve nedelje...Na primer "Josif i njegova braca" T. Man, sve delove sam procitala za tri nedelje...One koje su mi dosadne citam dugo...Osim "Igre staklenih perli" Hermana Hesea, koju bash treba pazljivo citati...Pa i namerno zastajkivati tokom citanja...
 
Ja smatram da su najduže knjige za čitanje,odnosno zanimljive knjige sa puno strana upravo "To" Stivena Kinga i "Jadnici" Viktora Igoa.Ja jako volim serijal knjiga "Harija Potera" Dž.K.Rouling.Srpske knjige koje obožavam su "Kad su cvetale tikve" Dragoslav Mihailović i "Nečista krv" Borisav Stanković.Knjigu koju trenutnk čitam je "Groblje kućnih ljubimaca" Stiven King.Pročitala sam negde oko 90-100 knjiga.Ja obožavam da čitam,čak i pišem knjigu.Ne mogu da kažem koji pisac mi je najomiljeniji,ali to sigurno nije Danijela Stil.Uhh ja ne volim ljubavne priče,gadim se od njih.Poatoji i knjiga u kojoj nema dijaloga,a to je "Guliverova putovanja" Džonatan Sfift.Zanimljivo je to što se Branislav Nušić ne zove tako nego Ben Akiba.Meni je najdosadnija knjiga,a za decu je a ne za odrasle.Jer zan neko koja je?😏Ne!?!To je sigurno "Kroz pustinju i prašumu"Henrih Sjekijevič.Opisuje kanal reke Nil,totalni smor.
Lutkarka vam želi prijatno čitanje💝
 

Back
Top