Kazne i nagrade Bozije,

Starajmo se ,braco i sestre da ne gresimo te da nam se imena nasa ne izbrisu ...........

...........zabole me ruka, nestavice sez:mrgreen:

dakle ovako :

1. za pocetak
bokystamy
svaka cast za temu, koja ce, nadam se, postati jedna od najduhovitijih ikad na forum religija z:)

2. furthermore,
moram ti priznati da ( izmedju ostalog ) upravo su osobe kao ti - jedan od najbitnijih razloga zbog cega nikada necu biti vjernik. z:)
pretpostavljam da znas zbog cega

3. da se osvrnem na tvoj prvi post, na brzinu..
KAZNE :
progon, tremor cijelog tijela, potop, prokletstvo, genocid, pretvaranje u Slankamen :), pomor sa skakavcima i zabama, brisanje imena, kamenovanje, otvaranje zemlje u cilju gutanja neposlusnih, "pustanje zlih duhova" , sterilitet, glad, susenje ekstremiteta, raskopavanje kuce, slijepilo.........

ali kako naravno Bog nas nije Bog koji samo kaznjava, on je bog preblagi koji miluje i izliva svoju milost , na sve one koji ga se boje, i koji se kaju kada nesto zgrese
onda imamo i :
NAGRADE :
darivanje "cudotvorne moci" ,
darivanje oprosti ?!?!
darivanje potomstva "velikog kao pjesak morski",
darivanje "cudesne snage da se pobijedi golijat obicnom prackom",
darivanje oprosti
darivanje sina ,
darivanje mudrosti ?!?
darivanje oprosti?!?!
darivanje "sposobnosti da tijelo proizvodi azbest kako ne bi izgorelo u vatri"
darivanje oprosti ?!?
darivanje oprosti ?!?
darivanje necega chudnoga da te zvijeri ne mogu pojesti
darivanje oprosti ?!?

ZNACHI
JA SAM TAKO ODUSEVLJEN DA JEDNOSTAVNO NEMAM RIJECHI KOJIMA BI OPISAO SRECU KOJA ME PREPLAVILA KADA SAM VIDIO OVAKVU TEMU ! :)


ali da budem iskren ,
sve mi se cini da je neki ateista provalio pasvord za tvoj nalog na Krstaricu, pa postavlja ovakve teme kako bi te kompromitovao :)
jer mi ne ulazi u vugla da neko OVE GLUPOSTI moze koristiti kao ARGUMENT za svoju vjeru jer su one upravo KONTRA-ARGUMENT drugoj strani :)

budi mi pozdravljen
i daj jos koju temu :)
 
neka ti zaista bog podari mesto u raju,

ali ipak moras iole verovati da postoji,

Podarice mi.
Ali ne zato sto ja verujem ili ne verujem da postoji, vec zato sto sam ja normalnan, moralan, posten i nesebican i sta jaznam......


E sad, ukoliko se mesto raju zaradjuje time da verujes da on postoji ili ne....e onda je to zelenasenje, fasizam, nacizam, i tako te....ono kao lose stvari :):)
 
dakle ovako :

1. za pocetak
bokystamy
svaka cast za temu, koja ce, nadam se, postati jedna od najduhovitijih ikad na forum religija z:)

2. furthermore,
moram ti priznati da ( izmedju ostalog ) upravo su osobe kao ti - jedan od najbitnijih razloga zbog cega nikada necu biti vjernik. z:)
pretpostavljam da znas zbog cega

3. da se osvrnem na tvoj prvi post, na brzinu..
KAZNE :
progon, tremor cijelog tijela, potop, prokletstvo, genocid, pretvaranje u Slankamen :), pomor sa skakavcima i zabama, brisanje imena, kamenovanje, otvaranje zemlje u cilju gutanja neposlusnih, "pustanje zlih duhova" , sterilitet, glad, susenje ekstremiteta, raskopavanje kuce, slijepilo.........

ali kako naravno Bog nas nije Bog koji samo kaznjava, on je bog preblagi koji miluje i izliva svoju milost , na sve one koji ga se boje, i koji se kaju kada nesto zgrese
onda imamo i :
NAGRADE :
darivanje "cudotvorne moci" ,
darivanje oprosti ?!?!
darivanje potomstva "velikog kao pjesak morski",
darivanje "cudesne snage da se pobijedi golijat obicnom prackom",
darivanje oprosti
darivanje sina ,
darivanje mudrosti ?!?
darivanje oprosti?!?!
darivanje "sposobnosti da tijelo proizvodi azbest kako ne bi izgorelo u vatri"
darivanje oprosti ?!?
darivanje oprosti ?!?
darivanje necega chudnoga da te zvijeri ne mogu pojesti
darivanje oprosti ?!?

ZNACHI
JA SAM TAKO ODUSEVLJEN DA JEDNOSTAVNO NEMAM RIJECHI KOJIMA BI OPISAO SRECU KOJA ME PREPLAVILA KADA SAM VIDIO OVAKVU TEMU ! :)


ali da budem iskren ,
sve mi se cini da je neki ateista provalio pasvord za tvoj nalog na Krstaricu, pa postavlja ovakve teme kako bi te kompromitovao :)
jer mi ne ulazi u vugla da neko OVE GLUPOSTI moze koristiti kao ARGUMENT za svoju vjeru jer su one upravo KONTRA-ARGUMENT drugoj strani :)

budi mi pozdravljen
i daj jos koju temu :)

z:lol:z:lol:z:lol:, ama nema tema gde nisi se narugao, kako hoces, mozes se smejati, mozes verovati, a mozes ne verovati, tvoja stvar, ovo su samo neke od kazni i neke milosti bozije na zemlji, mada, ipak mislim da ces poverovati nekada?z:)z:)
 
Podarice mi.
Ali ne zato sto ja verujem ili ne verujem da postoji, vec zato sto sam ja normalnan, moralan, posten i nesebican i sta jaznam......


E sad, ukoliko se mesto raju zaradjuje time da verujes da on postoji ili ne....e onda je to zelenasenje, fasizam, nacizam, i tako te....ono kao lose stvari :):)

takav covek i treba da bude, ali , najbolje je sakriti svoje dobreosobine,

ciniti dobro radi dobra, niti je spasonosno niti gresno, ali ciniti dobro hrista radi, je 100,procent ispravno, ipak je vera na prvom mestuz:)
 
z:lol:z:lol:z:lol:, ama nema tema gde nisi se narugao, kako hoces, mozes se smejati, mozes verovati, a mozes ne verovati, tvoja stvar, ovo su samo neke od kazni i neke milosti bozije na zemlji, mada, ipak mislim da ces poverovati nekada?z:)z:)

to je moj stil i u stvarnom svijetu, ne samo na forumu
ali,
uvijek sam spreman da priznam gresku, ako mi neko pokaze dje grijesim
boky, cinis mi se kao dobar decko
ali brate, ili se ti zezas sa svima nama, ili lose rasudjujes
:)
 
ciniti dobro radi dobra, niti je spasonosno niti gresno,
ali ciniti dobro hrista radi, je 100,procent ispravno,
ipak je vera na prvom mestuz:)

eto! opet to radis :)

evo, stani momenat
i zamisli jednu saobracajnu nezgodu -
ti prolazis pored mjesta udesa-

jel bolje da pomognes covjeku u nevolji - jer je u nevolji ?
ili
da mu pomognes jer u zakonu pise da je nepomaganje - krivicno djelo?

dobro radi dobra
i
dobro radi .....necega sto nedje pise


dobro radi dobra
i
dobro radi hrista


razumijes li ????
:)
 
to je moj stil i u stvarnom svijetu, ne samo na forumu
ali,
uvijek sam spreman da priznam gresku, ako mi neko pokaze dje grijesim
boky, cinis mi se kao dobar decko
ali brate, ili se ti zezas sa svima nama, ili lose rasudjujes
:)

mislim da je u bibliji napisano i oslikano, kako prolazi, covek koji gresi, a kako pravednik,

ovo je bio uvod, onda sam prikazao strasti, i naspram njima kazne,kako za pojedince tako i za narode, a tek treba objasniti sta zapravo koja strast oslikava, a to bih nekoliko sati kasnije uradio. laku noc, z:)
 
eto! opet to radis :)

evo, stani momenat
i zamisli jednu saobracajnu nezgodu -
ti prolazis pored mjesta udesa-

jel bolje da pomognes covjeku u nevolji - jer je u nevolji ?
ili
da mu pomognes jer u zakonu pise da je nepomaganje - krivicno djelo?

dobro radi dobra
i
dobro radi .....necega sto nedje pise


dobro radi dobra
i
dobro radi hrista


razumijes li ????
:)

to znaci da nesto usadjeno u tebi reaguje, , kao na pr. devojcica stoji na sinama i dolazi voz, a policajac u poslednjem trenutku reaguje, i baca se na devojcicu i spasava zivot, znaci sta je njega navelo da to uradi,jer je tako reskirao svoj zivot, ?

znaci nesto jace od njega ga je nateralo da to ucini,

ali to delo se racuna kao hrista radi ucinjeno, kao kada bi neko ko ne veruje, a cini dobra dela, jednom poverovao, dela bi mu se uracunala , kao da su hrista radi cinjena.
 
ok
a sta da je taj voz prolazio kroz Teheran ?
i da taj policajac ne jede svinjetinu?
:)

bog na svaki nacin pokusava da svakome ko dobro cini pokaze put spasenja, tako i korneliju , koji cinjase dobra dela javi se andjeo i rece da pozove petra ........ a on ce mu reci reci kojima ce se spasti on i dom njegov, i mnogi drugi, a ako je neko okamenjena srca , nikada nece ni cuti poziv.
 
to znaci da nesto usadjeno u tebi reaguje, , kao na pr. devojcica stoji na sinama i dolazi voz, a policajac u poslednjem trenutku reaguje, i baca se na devojcicu i spasava zivot, znaci sta je njega navelo da to uradi,jer je tako reskirao svoj zivot, ?

znaci nesto jace od njega ga je nateralo da to ucini,

ali to delo se racuna kao hrista radi ucinjeno, kao kada bi neko ko ne veruje, a cini dobra dela, jednom poverovao, dela bi mu se uracunala , kao da su hrista radi cinjena.

Kad neko neveruje, a cini dobra dela, sta je on?
Nevernik koji ce u pakao?
 
3.NEVALJALSTVO zbog velikog nevaljalstva ljudi pusti Bog potop,te potopi sve ljude, osim pravednog Noja sa porodicom.
Veliki su gresi i odpadnstvo srpskoga naroda od Boga.
Crkve, katedrale,djamije,sinagoge, poluprazne su ako ne i prazne,a na sva druga mesta vrvi od ljudi, da ne nabrajam gde sve.
Tako i ovaj potop mada mali u odnosu na globalni je jedno od upozorenja i kazni srbiji, sve u nadi da se popravimo i kao ljudi i kao Duse Duhovna bica.
 
Vaskrsnu tema nakon 4 godine... :)

i pre monoteističkih religija postojaše mitovi da elementarne nepogode šalju bogovi, i da se žrtvovanjem mogu umilostiviti... svaki oltar starog sveta imao je i žrtveni pijedestal, neki su sačuvani i dan danas.
 
Vaskrsnu tema nakon 4 godine... :)

i pre monoteističkih religija postojaše mitovi da elementarne nepogode šalju bogovi, i da se žrtvovanjem mogu umilostiviti... svaki oltar starog sveta imao je i žrtveni pijedestal, neki su sačuvani i dan danas.

Jesje, ali u pravo vreme.:)
Situacija u svetu i Srbiji kao delu sveta postaje sve gora , kako klimatski tako i finansiski i na kraju da kazem i Duhovno.
Svaka akcija ima svoju reakciju , sto se vidi i dan danas,.
Ljudi sem sto unistavaju jedni druge,unistavaju i prirodu,odnosno celokupni sklop zivotnog prostora koji im je podaren.
Danas i nauka govori slicno kao sto je i religija davno pre nauke govorrila ,do duse malo drugacijim terminima,ali se slatzu u jednom, da covek svojim postupcima utice na okolinu,
:mrgreen:
 
Naravno da utiču, a ja sam samo pojedinac.

Eto, to je istina.
A zamisli koliki uticaj imaju ljudi na nekom visem polozaju.
A zamisli na jos visem i visem.?
A svi se vladaju prema nekom zakonu.
Na kraju tog lanca zamisli Boga ,koji je zakonodavac svih zakona,jer ni jedan zakon ne potice sam od sebe.
Dakle zakonodavac svih zakona vraca svima po pravdi,
 
"Viši" ljudi nemaju veći uticaj od pojedinca, već više ljudi koji rade istu stvar kao ti i ja čine da se ovakve stvari dešavaju. Bog nije nikakav vladar zakona, potop koji se jednom desio neće nikada više (naravno ovde ne mislim samo na potop), a i sam Bog se pokajao zbog toga. Ako si čitao Bibliju, znaš o čemu pričam.
 

Back
Top