Kazne i nagrade Bozije,

Tema nije tvoja kao što ni 4-um nije tvoj. Ti govoriš o posledicama, a mene zanimaju uzroci.

zapravo jeste jer sam je ja krstio, ali nema veze, uzroci su u nama ljudima, jer krseci neciji , zakon , moramo biti kaznjeni, to je i na zemlji jasno, jer kada prekrsis zakon , ako te upecaju, bices kaznjen, a ovde se radi o necemu vecem , jer se krsi Boziji zakon, a od Boga se ne mozes sakriti, ali isto tako postoje i nagrade za dobro ucinjeno hrista boga radi, ,z:)
 
Ovako je bog kaznio nevernike 2004. godine
_42388653_tsunami_220_afp.jpg


Nije ni cudo kad su neznabosci i veruju u tamo neke Bude, Inke, Maje....
 
Znaci, na uzorku od oko 60 milijardi ljudi koliko je zivelo na Zemlji ti kao nagradu imas primer 20 ljudi koji su pod nekim volsebnim okolnostima dobili svoje nagrade :)

ne, jer ne bi moglo stati , niti bi ja ili bilo ko mogao sve napisati, ali vidimo primere, ali primeri govore, recimo na selu, svi domovi koji su nekada bili bogati danas vise ne postoje, a sirotinju su ugnjetavali, da rade za kilogram kukuruznog brasna, a kada trebaju da im daju, oni im prospu neki deo, ali eto oni koji su prosili danas imaju velelepne kuce, ali , ni oni danas ne postupaju lepo sa sirotinjom , ne daju milostinju, ne pomazu crkvi, boga su se odrekli, sve naj gore cine, i eto, danas sam ja svedok kako njihovi domovi puste, a nije slucaj samo u mom selu, nego svuda,,
 
recimo na selu, svi domovi koji su nekada bili bogati danas vise ne postoje, a sirotinju su ugnjetavali, da rade za kilogram kukuruznog brasna, a kada trebaju da im daju, oni im prospu neki deo, ali eto oni koji su prosili danas imaju velelepne kuce,

Ma nemoj mi reci?
Imas li neku statistiku koja ce da potvrdi ovo ili je ovo prazna prica?
U stvari, vrlo verovatno da imas neku statistiku, ali ajde onda u to da ukljucimo i druge faktore.

ali , ni oni danas ne postupaju lepo sa sirotinjom , ne daju milostinju, ne pomazu crkvi, boga su se odrekli, sve naj gore cine, i eto, danas sam ja svedok kako njihovi domovi puste, a nije slucaj samo u mom selu, nego svuda,,

Zato Bog i pusta zemljotrese i poplave na onu djubravu crnacku decu koja crkvu nisu videla. A i ti njihovi roditelji....crncuge paganske, i treba da ih poplavi poplava.
Jel tako?
 
cini ti se, ipak negde u dubini svoje duse ,, postoji neka vera i pravednost,,

ili hoces reci da si nepravedno, zakljucavao neke teme, ili banovao, korisnike?

Hm, malo slučajno ili malo vishe namerno... brkash lončiće?
Vera i pravednost nekoga čine pravednikom? Šta je sa nagradama?
Dalje, kad već uzimash ovo shto uzimash za primer... z:mrgreen: hehehe... vako, ja sam pravedno postupao... i to su posledice... šta je sa uzrokom? z:mrgreen:
 
Ma nemoj mi reci?
Imas li neku statistiku koja ce da potvrdi ovo ili je ovo prazna prica?
U stvari, vrlo verovatno da imas neku statistiku, ali ajde onda u to da ukljucimo i druge faktore.



Zato Bog i pusta zemljotrese i poplave na onu djubravu crnacku decu koja crkvu nisu videla. A i ti njihovi roditelji....crncuge paganske, i treba da ih poplavi poplava.
Jel tako?

za ono prvo mozes se i sam uveriti pitajuci nekoga od starih ljudi , bilo gde,,

a za ovo drugo, zar ne mislis da su mozda malo zapadnjaci popljackali i unazadili ove ljude u africi, zato leze na funte i evre, a zlato , dijamanti i ostala bogatstva , su cap carap,

a danas , optuzuju boga za tako nesto, dali znas koliko postoje bogatasa , i na kolike pare leze, a gde su ostali za koje se i nezna, a plus mi pojedinci, mozemo po neku paru izdvojiti, za te ljude, koje nazivas cr.... a veruj mi Bog ce ih lako kasnije nagraditi, , nego da se i mi spasemo pomazuci, njih, , jer ce isus na kraju reci, otpadnicima, bejah gladan i niste me nahranili,,, itd
 
za ono prvo mozes se i sam uveriti pitajuci nekoga od starih ljudi , bilo gde,,

Ok, ajde da ih pitamo, pa da ubacimo jos parametara, pa da vidimo zasto je to tako :)

a za ovo drugo, zar ne mislis da su mozda malo zapadnjaci popljackali i unazadili ove ljude u africi, zato leze na funte i evre, a zlato , dijamanti i ostala bogatstva , su cap carap,

Jesu, i sta sa tim? Kakve to veze ima sa ovim?
Jel ih bog kaznio?
I jel nagradio one opljackane i sirotinju koja je ostala posle njih?
Jel im dao radosne zivote ili ih ostavio da skapavaju od gladu u nadi da ce posle smrti biti dobro?
 
Hm, malo slučajno ili malo vishe namerno... brkash lončiće?
Vera i pravednost nekoga čine pravednikom? Šta je sa nagradama?
Dalje, kad već uzimash ovo shto uzimash za primer... z:mrgreen: hehehe... vako, ja sam pravedno postupao... i to su posledice... šta je sa uzrokom? z:mrgreen:

ne ni jedno ni drugo.z:)

pa nije sve ni u nagradama, covek treba ciniti dobro hrista radi.

ako jesi imaces nesto od toga, jer ko je veran u malom bice i u velikom veran i pravedan

uzrok u necemu smo mi ,
 
Ok, ajde da ih pitamo, pa da ubacimo jos parametara, pa da vidimo zasto je to tako :)



Jesu, i sta sa tim? Kakve to veze ima sa ovim?
Jel ih bog kaznio?
I jel nagradio one opljackane i sirotinju koja je ostala posle njih?
Jel im dao radosne zivote ili ih ostavio da skapavaju od gladu u nadi da ce posle smrti biti dobro?

vec sam ti odgovorio da, su neki slabi, i siromasni, zato dabi mi , kroz njih odnosno pomazuci ih , stekli carstvo bozije,

i jos nesto, niti je sve dobro nagradjeno , niti svo zlo kaznjeno, zato i treba postojati bog, jer ako ne postoji, uzalud vera nasa, uzalud svi umiru, i uzalud cinimo dobro, zato hajde da jedemo i pijemo, i cinimo sta nam volja, jer cemo sutra umreti, ali nijetako, sve ima svoj razlog, nekima danas nije jasno, ali ako bi se malo potrudili promenili bii svet
 
ne ni jedno ni drugo.z:)

pa nije sve ni u nagradama, covek treba ciniti dobro hrista radi.

ako jesi imaces nesto od toga, jer ko je veran u malom bice i u velikom veran i pravedan

uzrok u necemu smo mi ,

Hm, dobro treba činiti Hrista radi...??? Auuu... z:cry:
Nego, shta je bilo pre Hrista? U čije ime se činilo dobro... odnosno, u čije ime je trebalo činiti dobro... odnosno, radi koga je trebalo činiti dobro? Činiš volko... z:mrgreen:
 
i jos nesto, niti je sve dobro nagradjeno , niti svo zlo kaznjeno, zato i treba postojati bog,

Cek cek....
Ako je malo kaznjenjo, a malo nagradjeno, sta onda tu radi Bog?
Predtavlja DJ-a koji pusta muziku onome ko mu se svidi?
Ako je Bog savrsen, onda SVAKO doro mora biti nagradjeno, kao sto SVAKO zlo mora biti kaznjeno.
A kao sto znamo, dan danas imamo potomke najvecih svetskih terorista koji zive bogato i radosno - sa opet svojim potomcima.
 
Hm, dobro treba činiti Hrista radi...??? Auuu... z:cry:
Nego, shta je bilo pre Hrista? U čije ime se činilo dobro... odnosno, u čije ime je trebalo činiti dobro... odnosno, radi koga je trebalo činiti dobro? Činiš volko... z:mrgreen:

vidi kako me vodi , ovo je malo opsirno, ali suzicu, posle adamovog pada, ljudi se dele na dve grupe, potomci sitovi, i potomci kainovi, sitovi su bili sinovi boziji po pravdi, a potomci kainovi, su se zvali sinovi ljudski, jer su bili pod prokletstvom,, posle potopa kada se svet ponovo namnozio , ljudi su imali neki pojam o bogu, i trazili ga, neki su verovali u sunce neki u ono neki u ono , mada je tebi poznato ko je u sta verovao jer poznajes istoriju nekih religija,,ali avram bese zadrzao bravu veru u boga, dakle tada nije postojao zakon boziji nego su se ljudi vladali po moralnomzakonu koji je biousadjen, mada su ga neki i krsili do mile volje, avramu bog da ce se u semenu njegovom blagosloviti svi narodi, tako , avram rodi isaka ovaj jakva i tako do mojsija , kadabog ispuni obecanje odabra narod i dade im zakon, da bi se razlikovali od drugih i sacuvali zavet, , ali znamo sta se sanjima desilo, i onda dodje obecanje hristos, premda su u svakom narodu postojale po neke istine, o bogu, zato neke stvari lice jedne na drugu, i sada se posle toliko vremena neznanja . i gluposti ljudske, da se veruje u pravoga boga i njegovog sina isusa hrista,

dakle svi su cinili dobro , dobra radi ili, nekog tamo bozanstva, a danas je tacno otkriveno zasto kako i za koga treba ciniti dobro.z:)
 
Cek cek....
Ako je malo kaznjenjo, a malo nagradjeno, sta onda tu radi Bog?
Predtavlja DJ-a koji pusta muziku onome ko mu se svidi?
Ako je Bog savrsen, onda SVAKO doro mora biti nagradjeno, kao sto SVAKO zlo mora biti kaznjeno.
A kao sto znamo, dan danas imamo potomke najvecih svetskih terorista koji zive bogato i radosno - sa opet svojim potomcima.

ali nece ziveti do veka, jer bog postavi dan kada ce suditi svima, svakom za svoja dela,
a sada nas trpi, da se pokajemo, a mi dali ce mo to uciniti?

ako nema boga ipravde, onda, smo samo stoka koja se goji za klanje, odnosno za smrt.
 

Back
Top