Crkva i porez

Ni vi u Rusiji ne poštujete zakon. :confused:

A mi kad se uređujemo, radimo to po ugledu na Ruse. Tako da uživaj u
našoj neruređenosti dok još možeš.
Hvala vam.
Zato se i molimo za vlast u svakoj državi pa i u onoj gde nas progone...

Samo znaj kada bude krenula totalna zabrana...a krenuće...onda je gotovo....
Tada su već vrata na arci zatvorena...ko je ušao ušao je...ovi napolju nek gledaju šta će...
 
Hvala vam.
Zato se i molimo za vlast u svakoj državi pa i u onoj gde nas progone...

Samo znaj kada bude krenula totalna zabrana...a krenuće...onda je gotovo....
Tada su već vrata na arci zatvorena...ko je ušao ušao je...ovi napolju nek gledaju šta će...
Nema na čega. To je bila šala, naravno. Mi smo američka kolonija i nema
brige za vas ovde.
Ali si postavio pitanje šta reći o instituciji koja ne poštuje zakon neke države.
Pa eto, reci ti nešto o tvojoj instituciji što ne poštuje zakone u Rusiji. Izvoli..
 
Nema na čega. To je bila šala, naravno. Mi smo američka kolonija i nema
brige za vas ovde.
Ali si postavio pitanje šta reći o instituciji koja ne poštuje zakon neke države.
Pa eto, reci ti nešto o tvojoj instituciji što ne poštuje zakone u Rusiji. Izvoli..
''Većma se treba Bogu pokoravati nego li ljudima''...
 
aha.. Nači ok je što se SPC nije pokorila švajcarskim vlastima?
''Dajte caru carevo, a Bogu Božije''...porezi moraju da se plaćaju...na to je Hrist mislio...

Ali ako meni neki diktator brani da verujem u Boga i da mi zabranjuje da svoju veru ispoljavam onako kako je Bog rekao...onda se sluša Bog.

Da mi naredi ubi....Ne...pa i po cenu života...sluša se Bog...
 
Tema o ateistima.Ne ukljucujem se.
Tema o katolicima.Ne ukljucujem se.Tema o Islamu.Ne ukljucujem se.
Tema o JS .Ne ukljucujem se.Astrologija.Ne ukljucujem se.
Zasto vi koji niste vjernici SPC ucestvujete na ovoj temi?Sta vas na to tjera?Neko zlo sigurno.
 
''Dajte caru carevo, a Bogu Božije''...porezi moraju da se plaćaju...na to je Hrist mislio...

Ali ako meni neki diktator brani da verujem u Boga i da mi zabranjuje da svoju veru ispoljavam onako kako je Bog rekao...onda se sluša Bog.

Da mi naredi ubi....Ne...pa i po cenu života...sluša se Bog...
Nađe izgovor za dvostruke aršine. U svemu ih imaš..
 
mada nisam ušao u crkvu deset godina rekao bi da ne kuca za tri sveće, ma ni za ikonu ma ni za med
tražio bi za krštenje venčanje i sahranu.
ma nek ide život i tih 300€
Svi mi zaposleni plaćamo poreze od kojih se finansira državni aparat, od kog se grade putevi, škole, od kog se finansira vojska, hitne službe, plaćamo doprinose za zdravstvo, penziono, i slično... sveštenstvo koristi sve te stvari koje mi plaćamo, ali ono kolkiko ja znam ne doprinosi finansiranju svega toga uopšte, a bave se komercijalnom delatnošću.

To nije fer situacija.
 
Svi mi zaposleni plaćamo poreze od kojih se finansira državni aparat, od kog se grade putevi, škole, od kog se finansira vojska, hitne službe, plaćamo doprinose za zdravstvo, penziono, i slično... sveštenstvo koristi sve te stvari koje mi plaćamo, ali ono kolkiko ja znam ne doprinosi finansiranju svega toga uopšte, a bave se komercijalnom delatnošću.

To nije fer situacija.
Pa nije problem u tome da plate oni porez, nego u tome da im se zemlja vrati.
Državi je isplativije da ne plaćaju porez a da zadrži zemlju.
 
Pomenuo sam ja i Islam...Ali to oni ne primećuju...već napadaju...pa kad napadnu moram odgovoriti...

Zato u ovakve teme ne volim ni da ulazim...samo gubim vreme...svako ima pravo da radi šta misli da je ispravno...
Pa evo ja kao vjernik SPC se izjasnio za porez.Niko mi nije zamjerio.
Ti si uspio protiv sebe okrenuti sve na temi.Zato sto pises o tudjoj religiji .Kritikuj i hvali JS.Drugi neka te ne brinu.
 
Svi mi zaposleni plaćamo poreze od kojih se finansira državni aparat, od kog se grade putevi, škole, od kog se finansira vojska, hitne službe, plaćamo doprinose za zdravstvo, penziono, i slično... sveštenstvo koristi sve te stvari koje mi plaćamo, ali ono kolkiko ja znam ne doprinosi finansiranju svega toga uopšte, a bave se komercijalnom delatnošću.

To nije fer situacija.
pa kupuju i oni i time koliko toliko doprinose
meni nije problem 1500 sveštenika i monaha, da su samo oni u državi.
a zamisli koliko foteljaša imaš koji baš ničemu ne služe a ti ih plaćaš još imaju više od tebe.
 

Back
Top