KAŽI MI KAŽI KAKO DA TE ZOVEM ...

Pre nego mi se prva ćerka rodila moj pokojni kum je napravio spisak od 10 muških i 10 ženskih imena. U međuvremenu je poginuo pa je moja supruga izabrala Ana. Za drugu ćerku je sa istog spiska Ana birala i izabrala Marija. Za pvu treću koja se rodila pre neki dan Ana i Marija su odlučile da se zove Teodora.
 
Ni ja nemam dete, ali da odgovorim :)
Mene su nazvali Tamara, to ime je bilo jako retko tamo gde sam rodjena, a ovde (Bg) i nije toliko, mada nije ni precesto srecom ;) Inace, druge opcije su bile Ivona i Sonja - lepa su i jedno i drugo ali ne idu uz crnogorsko prezime :lol:
Sestri sam ja dala ime :) Naravno moji to ne bi dopustili da sam izabrala neko ruzno ime :D
Inace postoje imena koja su lepa a precesta pa tu decu, kao sto neko rece, ne zovu po lepom imenu nego po ruznom nadimku/prezimenu. Zato cu gledati da detetu dam neko ime koje nije precesto, ali ni rogobatno i tesko za izgovor. Mada, za decake i mogu da prodju ta starinska imena, dok mi je bas ruzno kad cujem da su neku devojcicu nazvali Bosiljka, Djurdjija, Vasilija... :shock:
Bezveze mi je kad neko dobije ime po dedi ili babi, dete i treba da bude jedinstvena licnost, a ne neki dedin klon. Jos nisam cula da je neko detetu dao svoje ime :shock: To je debilno. Kao Ameri kad imaju na pr. Juniora i Seniora - fuj.
Ah da, i ne verujem da bih dala da neko drugi da ime mom detetu - eventualno da ja napravim spisak pa ako bas ne mogu da se odlucim, da neko prelomi.
Meni su lepa imena Andrea i Sonja :D
 
Pre nego mi se prva ćerka rodila moj pokojni kum je napravio spisak od 10 muških i 10 ženskih imena. U međuvremenu je poginuo pa je moja supruga izabrala Ana. Za drugu ćerku je sa istog spiska Ana birala i izabrala Marija. Za pvu treću koja se rodila pre neki dan Ana i Marija su odlučile da se zove Teodora.

čestitamo rođenje Teodore i želimo vam sve najnaj :heart:
 
...... meni muško Mateja rimovalo bi se s Maja al on je toliko insistirao na Milutin da mi je mnogo drago da je ispala devojčica :lol:
Mateja je bio i na mojoj listi imena za decaka :D
ali i puno drugih imena... ima stvarno mnogo lepih imena, ali i mnogo losih imena... ne zato sto su ruzna, nego imaju nakaradna znacenja :???:

ali... kako je moja trudnoca odmicala i ja polako upoznala licnost svoje bebe shvatila sam da je Filip savrseno ime za njega
on je veseo, ali nikad grub... zivahan, ali nikad histerican
mnogo je nekako fin i pozitivan lik i zaista mu odlicno stoji ime Filip, uopste nije neka gruba muskarcina... on mazi devojcice na igralistu, dira im kosu i tako... sto on voli zene... mozda bih mu sada dala ime Kazanova posto vidim gde sve to vodi...
 
Ja sam svom sinu htela da dam ime Sergej,ali mom mužu je to ime u prevodu-gospodin gej i ništa ne bi od toga. Sticajem okolnosti posle porođaja mi je bilo sve jedno kako će se zvati,rekla sam da može i Lonac da se zove samo da je živ i zdrav i tako moje dete dobi jedno lepo, "retko" ime, na koje se u parku 5 dečaka okrene kad dozivam svoje dete.
Inače je rođen na Blagu Mariju pa mi je neko od rodbine zamerio što se ne zove Marjan. Kao to je neki znak kad ti se dete rodi na neki svetac. Poštujem, ali kod mene jok to pali.
 
Meni je lepo ime ali često pa zato nisam oduševljena. Ja sam naginjala ruskim imenima,a što-nemam pojma. Igor,Sergej,Aleksej... čak i da sam bila pri sebi bio bi Nikolaj, to J na kraju bi bila velika razlika,meni. Ali nek je on meni živ i zdrav pa kako god se zvao.
 
Ja imam neobično ime i oduvek mi se to sviđalo jer nije bilo zabune, kad se moje ime spomene svi znaju o kome je reč :mrgreen:

A moj brat ima jako lepo muško ime koje je toliko često da je uvek sa njim u razred išlo još nekoliko imenjaka pa nijednog nisu zvali po imenu nego po prezimenu. I onda je moj brat umesto lepog imena imao ružan nadimak :(

Zbog toga sam odlučila da svojoj deci dam kratka i ređa imena da bi ih zvali po imenu.

E sad dolazi zajeb - u vreme kada sam smislila muško ime (zajedno sa mm, hvala bogu isto smo razmišljali) nisam poznavala nijednog Luku. A sada kad viknem njegovo ime recimo na igralištu, okrene se bar 3 dečaka :otkacio:
Od toga toliko šizim da mi dođe da mu menjam ime. I u vrtiću ima jednog imenjaka :confused:

Za ćerku sam po istom principu smislila ime i za sada je još uvek retko, ali ne mora da znači da se to neće promeniti.:sad2:


Vidiš- ja sam deci davala imena "s razlogom"...
Npr: sin se zove Luka, i baš me zabole koliko još ima Luka na ovom svetu...Ime je dobio iz tri razloga:
1. kad sam bila devojka i kad sam razmišljala na istu temu kao i postavljačica ove teme, ova mi je bila favorit ...Još tad rekoh sebi- jednog dana, biće Luka :D
2. moja roditeljska slava je Sv.Luka
3. (ali ne i najmanje važno!!!): My name is Marina... (a marina znači i Luka...)
Eto...otkrih nešto što zna samo moj muž...

Ćerka se zove Dunja...I za Dunju imam "razlog"...:D
 

Back
Top