KAŽI MI KAŽI KAKO DA TE ZOVEM ...

Vrlo rano smo saznali da ćemo dobiti devojčicu, bilo je tu predloga i predloga...
Ja sam želela da se zove Angelina, međutim mm se nije dopalo jer je starinsko i dugačko (a i prezime
nam je za tri dana pisanja :lol: ) Tako da smo kompromis našli kod Nina, oboma se svidelo a verujem
da će i njoj kada poraste... Strašno me nerviraju kompleksi u srbalja da deca moraju da im se zovu
po kraljevima, božanstvima, vladarima i kojekakvim junacima..
Ime je nešto što obeleži za ceo život, samnom je u školu išla devojka koja se zove Karanfilka a druga
je Ognjenka.. Do filma, to ime je svima bilo bez veze, sad je od jednom u modi...
 
Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa - kupili smo knjigu imenaaaaaaa i ispisivali smo imena na papiriće pa smo izvlačili papirićeeeeeee po dogovoru........... i to smo batalili, pošto nam se izvučeno ime najmanje sviđalo od svih ispisanih :lol: :lol:

U knjizi smo videli Lena - lena je staroslovensko ime i znači ,,izvor svetlosti" reka u Rusiji se zove Lena, Lena je retko, kratko i Lepo i može lepo da zvuči na bilo kom jeziku.... Eto tako
Isto, isto tako :lol:
Ali super mi je ta knjiga imena, onda sam se baš bila zainatila da ima i neko lepo značenje. I ne bih dala baš neko strano ime.
U svakom slučaju, muž je na kraju odlučio da bude Stefan.
 
Kad sam ostala u drugom stanju, ja i muž smo se dogovorili da ako bude sin, ja dam ime a ako bude ćerka muž da da ime
i desilo se da sam oba puta rodila sinove, tako da je meni pripaja privilegija da dam deci imena
dala sam im imena koja su mi bila zvučna, srpska i koja su u "upotrebi". Bilo mi je bez veze da dajem imena od pre sto godina npr Rafaila, Krstinja, Fani...
I ne volim kad se deci daju imena po nekome, bilo po pokojnom dedi, bilo po živom ocu. dete je ličnost za sebe i ono produžava lozu i tradiciju, a ne ponavlja je , niti služi za uspomenu na dedu. A naročito mi je glupo da se detetu daje ime po živom ocu. pa kad zoveš Milaaaaneeeee, a ono dođu obojica...
 
Meni je to davanje po ocevima i po dedama cista glupost...Znam da su mi svekar i sveki pre porodjaja govorili kao u fazonu, nemoj ti da gleda na nas, daj ime detetu kako hoces, kao da je najnormalnija stvar dati detetu dedino ime i kao da su to ocekivali,... Svasta...
 
Ja znam jednu Milicu koju zovu Mia, baš mi je lepo ;)
I jednu Teodoru koju zovu Teša, umesto Tea, i to mi je zanimljivo

Kad se Lena rodila i kad mi je babica stavila na grudi ja rekla Miiiiliiicaaaaa mojaaaaa - i kažem njemu, trebalo bi po pravilu da se beba zove tako - i on: e ne može kad god neko kaže Milica meni odma u glavi ono ,,od mog qrca žilica"
I takoooo ne bi Milica - pošto je ko zaraza neka to i meni sad asocijacija :lol:
 
Kad se Lena rodila i kad mi je babica stavila na grudi ja rekla Miiiiliiicaaaaa mojaaaaa - i kažem njemu, trebalo bi po pravilu da se beba zove tako - i on: e ne može kad god neko kaže Milica meni odma u glavi ono ,,od mog qrca žilica"
I takoooo ne bi Milica - pošto je ko zaraza neka to i meni sad asocijacija :lol:
Jao i o tim 'zezalicama' smo razmišljali, i glupavim nadimcima... :lol:
 
Upropastiste dete..Stefa...
Dali mu lepo ime pa mu sad tepate..ih,bre..
Moje dete ima staro,srpsko (mada crnogorci kazu da je njihovo),ime..Tacnije ona im adva imena,jedno vec pomenuto a drugi izvedeno iz prvog,ali vise kao znacenje i obelezje:roll:Retko je i ne poznajemo ni jednu devojcicu sa istim imenom.Ja je uvek zovem po imenu,nekada joj tepam nesto krace a u principu svi nadimci su joj ne vezani za ime..
Boze kako joj tepam nekada se sama sebi cudim...:lol::lol::lol:
 
Нисам желела да деци дам имена неког из фамилије, али, десило се да деда мог мужа има име које се мени одувек допадало, а мој отац име које нико у његово време није имао, и тако ми синови добише имена...
Да су били девојчице, не би се звали ни по ком из фамилије.
А много смо размишљали, шалили се око имена и надимака, но, опет дођосмо на првобитне комбинације.

Оф топик, другару се родио син. Пита га моја сестра како се зове, а он тужно рече ,,Филип...'' ,, Што тако тужно'', пита га она,,ти си желео да се зове другачије?''
,, Па, јесам'', каже,, ја сам хтео да буде Маријана...'' :)
 
Kad se Lena rodila i kad mi je babica stavila na grudi ja rekla Miiiiliiicaaaaa mojaaaaa - i kažem njemu, trebalo bi po pravilu da se beba zove tako - i on: e ne može kad god neko kaže Milica meni odma u glavi ono ,,od mog qrca žilica"
I takoooo ne bi Milica - pošto je ko zaraza neka to i meni sad asocijacija :lol:

Milica i nije ime, više je tepanje.. Original od Mica ;) Mileva, Milojka i slično:lol:
Čula sam da deca nisu smela da se zovu Tito, sad valjda može :lol:
Doduše, na Kubi može oduvek. :lol:
 
Nemoj tako...sta fali Stefi...inace i ja imam bisera u tepanju...
kako biste vi dali imena deci da kojim slucajem imate blizance, da li bi gledali da se slazu ili vam to ne bi bilo vazno?
Ja bih da ne budu ni slicna.
Moj druga ima Lanu i Laru...katastrofa,em su ko jaje jajetu em imena...pa ni on sam ne zna koja je koja....:lol::lol::lol:
Blizancima devojcicama bih dala Hana I Iskra
Decacima Jakov i Lazar
A decak devojcica:Jakov i Iskra.
 

Back
Top