KAŽI MI KAŽI KAKO DA TE ZOVEM ...

Е, пре једно десетак година стојим у банци чекајући паре, а једно ромско дете тркара около, а баба га виче:''Сталоне, где ћеш, Сталоне?!''

Е, ***, сад још не могу да предочим акценат којим још она то изговара (на А)! :lol:

Иначе, имала сам и Елвиса, и Нирвану, и Џени, и Шерон, и Џенифер, и Хамлета... Ихахаај, па још сви са презименима на -ић! :lol:


:hahaha: Nirvana, najjace:rotf:
 
Хелен, сад се хвалимо? :)

Ја имала Рокија, сад имам Шерифа! Али Хамлета немадох, на томе ти завидим...
Имала једног који се зове Афз!
Једне године, три колегинице су имале по једног Елвиса у одељењу, а ја патила, једина без Елвиса... :)
 
Хелен, сад се хвалимо? :)

Ја имала Рокија, сад имам Шерифа! Али Хамлета немадох, на томе ти завидим...
Имала једног који се зове Афз!
Једне године, три колегинице су имале по једног Елвиса у одељењу, а ја патила, једина без Елвиса... :)

Ош да потегнем Кристофера и Ричарда? :P
 
Није исмевање, само је чудно за нас. Мораш признати да се већина људи насмеје кад чује у свом окружењу неко од тих имена.
Као што је смешно кад се неко зове Жак Јовановић.
А углавном су та деца рођена у Француској, и то име је тамо нормално, знам да знаш, само подсећам.

И ,,наша'' имена су њима смешна, и то ми је јасно.

Нико свом детету не даје име да би му се други смејали, али је важно које име носиш, јер ћеш га носити целог живота.
Имам друга који се звао Харалампије, јер је деда тако тражио. После су му мењали име, али цео град зна.И нико га не зове новим именом.
 
Nije mi lepo što se ismevate imenima dece koja su sasvim normalna za neke druge nacije :confused:

Greška u čitanju!
Nikog nisam htela da ismejavam,ali su mi bila slatka imena koje su njih
dve navodile (isto ne iz razloga da ih ismejavaju),već što je simpatično.
Mogli smo da pronađemo razno razna kineska,indijska ili bilo koja druga imena
koja su nama neobična,ali simpatična...:p
Mogu misliti kako su "njima" naša imena neobična ili smešna,pa šta??:zurka:

Nego,da ti nisi .....ma nema veze,opet bi se naljutila..:bye:
 
Greška u čitanju!
Nikog nisam htela da ismejavam,ali su mi bila slatka imena koje su njih
dve navodile (isto ne iz razloga da ih ismejavaju),već što je simpatično.
Mogli smo da pronađemo razno razna kineska,indijska ili bilo koja druga imena
koja su nama neobična,ali simpatična...:p
Mogu misliti kako su "njima" naša imena neobična ili smešna,pa šta??:zurka:

Nego,da ti nisi .....ma nema veze,opet bi se naljutila..:bye:
Nisam, i ne bih se naljutila; imam jedno najobičnije ime, da me vikneš na ulici, bar nas tri bi se okrenule...
Nego mi uvek bilo žao dece koju su ismevali zbog imena; a to je tako jedna stvar na koju niko od nas nije mogao da utiče... pa kad se tome pridruže i odrasli, još i prosvetni radnici, meni majke mi bude žao
 
Nisam, i ne bih se naljutila; imam jedno najobičnije ime, da me vikneš na ulici, bar nas tri bi se okrenule...
Nego mi uvek bilo žao dece koju su ismevali zbog imena; a to je tako jedna stvar na koju niko od nas nije mogao da utiče... pa kad se tome pridruže i odrasli, još i prosvetni radnici, meni majke mi bude žao

Просветни радници се нису никад подсмевали детету због имена, бар не они које ја познајем.

Ја никад нисам ни дозволила деци да се неком подсмевају због имена или презимена, посебно не оних који су друге националности.
Али је истина да ми је као човаку смешно неко име, као и сваком!
И жао ми је што си све погрешно разумела.
 

Back
Top