Kako znate da ste odrasle?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ja stalno čitam: ...u pm 4...x! :lol:
Baš će da koristi, vala! :lol:
Danas bre luksuz raditi, samo nam pečene ševe padaju s neba, a pubertet je retka boljka (bez obzira u kom životnom dobu nas 'strefi' :grin: )!
A obrazovanje i kultura su gnojni čir, strano telo, treba to odstraniti na vreme, ko zna u šta će to da izraste!? :mrgreen:
Hehe, valjda smo odrasli kad iz prve u svemu vidimo samo logiku. :lol:
A... je li... odraslo = matoro? :rolleyes:
 
Hahahhahahahah
I na stepenistu...

A u finom restoranu "Izvolite GOSPODJO!!"
:P

A kad prepoznajes pozadinsku muziku???

Hahahahhaha

Mislim da stepen zrelosti zavisi od okoline, socijalnog statusa, poterba. Npr, neki ljudi nemaju potrebu da rade bilo sta, a ozbiljnije se ponasaju od mene, jel to zrelo? odraslo? "nikada nisam oprala sudove"... Posto zrelost i odgovornost podrazumeva da su tvoje potrebe zadovoljene, to znaci da su neki ljudi privilegovani da ne misle na te strasne reci "odrasala sam"(=matora sam)....
 
Ајд, да одговорим мало детаљније на ову тему:

1. Први пут кад сам заиста осетила да сам одрасла (не скроз, него да одрастам) је када сам схватила да моји родитељи нису више савршени...(хмм..прејака реч, нисам никад ни мсилила да су баш савршени)....али то је био моменат, негде почетком деведесетих, када они више нису могли да прате промене у друштву, време студентских демонстрација... Тада смо се сукобили политички, увидела сам да их је време прегазило и да више не могу да прате трендове као некада... Увидела сам да сам у неким стварима почела да их превазилазим.
То је врло болно сазнање. Као да одједном остајеш сам, ниси више мало дете које се крије иза мамине сукње....

2. Друга степеница је био прекид једне троипогодишње везе. Момак је био много старији од мене, тип заштитника, требало је да се венчамо, све је било дивно, супер смо се слагали.... Али ја сам осетила да је време за промене, знала сам да ће тим прекидом цела моја судбина да се преокрене, да неће бити ништа од тог планираног брака, да ћу изгубити његову подршку, помоћ, разумевање...да ћу остати сама - али ипак сам то одлучила! Први пут сам имала осећај да држим свој живот у својим рукама и да је само на мени одговорнсот за сопствени живот, и да од мојих потеза зависи цела моја будућност. То је с једне стране моћан осећај, а са друге стране ужасан! Сам си одговоран и сам сносиш последица ако се сјебеш!

3. Трећа степеница је био брак, па касније деца. То није била тако бурна промена, ишло је полако и постепено, али тада сам схватила да сам сада ЈА тај неко који треба да буде јак и одговоран, не само за себе него и за та два мала бића. Увидела сам да ја то могу, да живот није тако страшна ствар, да није тако тешко бити одрастао.

4. Четврта степеница је развод и почетак самосталног живота. Опет једна бурна промена, али колико тешка, толико и корисна. После свега понекад мислим о себи да сам јака ко бетон и заиста осећам како држим све конце у својим рукама. Понекад је то стварно добар осећај (који ме је и навео да почнем са великим спремањем пре неки дан:lol: )...понекад је тешко...
 
ja mislim da devojka zna da je odrasla kad je postave za moderatora:D

evo recimo ova hani..ona je bas bila kool..misim, ponekad agresivna i tako to..al zanimljiva..kako je porasla..udavi..da te bog sacuva...:-( :-( :-(
 
Okrecem se po sopstvenom zivotu vec ima jedno 4-5 godina i kad je lepo i kad je tesko i vidim da sve bitke bijem sama. Nadje se, nekad, neko, da bude pored, kao podrska samim prisustvom ili razgovorom, ali bitke, suze i osmesi su moji, licni i niciji vise. I shvatila sam, tada.
 
enter
:lol:

Zainteresovana, to je i moje pitanje bilo - kako znate da ste odrasle! Obicno, ako ti nesto nije jasno, znaci da nisi usla u logiku procesa, nisi pazljivo posmatrala.
U tom smislu valjda nikad necemo znati sve :rolleyes:

A da je luskuz raditi - jeste :lol:

Matoro je valjda kad posustane, kad se umori? :confused: .
 
ZvezdanKa:
Hahahhahahahah
I na stepenistu...

A u finom restoranu "Izvolite GOSPODJO!!"
:P

A kad prepoznajes pozadinsku muziku???

Hahahahhaha

Mislim da stepen zrelosti zavisi od okoline, socijalnog statusa, poterba. Npr, neki ljudi nemaju potrebu da rade bilo sta, a ozbiljnije se ponasaju od mene, jel to zrelo? odraslo? "nikada nisam oprala sudove"... Posto zrelost i odgovornost podrazumeva da su tvoje potrebe zadovoljene, to znaci da su neki ljudi privilegovani da ne misle na te strasne reci "odrasala sam"(=matora sam)....


Lepo :D


Pozadinska muzika...hahaha jel to ono la sciate mi cantare and stuff....:lol:
 
Nikada se nisam osecala kao dete.

Uvek sam odlucivala o svemu u svom zivotu, jos na decijem uzrastu.

Ne hvalim se time, to smatram vaspitnim promasajem svojih roditelja koji su podrazumevali da sam dovoljno zrela i samostalna da o svemu uvek odlucujem sama.

Kada kazem da je to vaspitni promasaj, mislim na to da se nikada nisu mesali ni u sta. Niti su mi ukazivali na posledice (i pozitivne i negativne) tih odluka, niti se ozbiljno bavili time.(ja licno to ne mogu ni da zamislim u odnosu sa svojim sinom - cinim sve da mu predocim sve sto mislim da treba da ima u vidu kad odlucuje, ucestvujem u njegovom zivotu na sve moguce nacine, razgovaramo, resavamo probleme, radujemo se, tugujemo...)
Sama sam isla kroz skolu bez ikakve kontrole, bez ikakvog njihovog mesanja. Nisu mi ni pomagali, ni odmagali - jednostavno, nisu ucestvovali. Tako sam izabrala srednju skolu koju sam zelela i srecom nisam pogresila, tako sam izabrala fakultet, bilo mi je dopusteno da veoma mlada sa drugaricama putujem po evropskim zemljama, tako sam odlucila da se udam za osobu koju su moji roditelji videli samo jednom u prolazu posle samo dva meseca veze. Veoma rano sam pocela da osecam svoju zenstvenost.

Nisam se pokajala ni zbog cega.
Zadovoljna sam (srecom)svim svojim izborima (mada nije moralo tako da bude)
Uvek sam bila odrasla.
Ne znam da li je dobro sto je tako, ali tako je.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top