Kako znate da ste odrasle?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hellen:
нема ко да ти чантра због тога, да можеш да одеш и купиш себи потпуно непотребну скупу ствар, ето тако, јер ти се допала, да не мораш никоме да полажеш рачуне, да не страхујеш од тога шта ће рећи мама, тата, муж, комшилук, да си сигуран у себе и своје домете, да не очекујеш превише,

zamenila si muzha kupoholijom? :twisted:

heh sad sam malo zlobna?? mislim da je to lako kad zivish sam ali kad zivis s nekim ne mozes bas da ne polazes nikakve racune...?? i samoca ima neku cenu nije to bash tako idealno :I
ili mozda bi i mogao-la to da izdejstvujesh kao ides kad oces vracas se kad hoces niko te nista ne pita ali onda opet snosis to da si sam i kad ti se desi neko sra.nje niko ne zna sta ti se desilo..hm pa to i nije loshe ako reaguju ??? tipa neko te izmlati dodjesh s modricama i onda oni idu da te spasu..a nisu te pre toga davili sto si isao gde si isao i slichno
u stvari ako imash cimera mozes da ne polazes racune a ako si s mamom tatom ili valjda muzhem onda i nije tako prosto??
mada shto ne bi bilo..
haha da te spasu krvna osveta :evil:
 
Ja se nekako nikad nisam ni ponašala kao dete. Stalno su mi nešto branili pa sam onda i sama nastavila to sebi da branim, kad su oni prestali. Tako da ne znam kad sam odrasla, ali znam da se sad baš osećam nekako... odraslo. I ne raduje me to preterano.
A ni račune nikad nisam polagala. Ponekad se zapitam ko je ovde kome roditelj :(
 
evo recepta:

svi mi se nalazimo na nekim fotografijama,
ako nigde drugde onda bar na dokumentima i školskim
slikama celog odeljenja.

svi mi imamo milion zamerki na svoje fotografije, i svoj lik.

odrastao si, ako ne ranije, onda sigurno onda kada
gledajući te fotografije primetiš "yebote, kako sam bio lep onda,
zašto to tek sada primećujem ?!?"
 
Pa ne znam. Celokupne odluke vezane za sebe sam pocela da donosim jos kad sam imala 13, bez mesanja roditelja. Racune niti sam polagala, niti ih sad polazem (pokusali roditelji da to nametnu, ali ja ne dadoh). İ iako mogu da radim sta hocu, ne smatram se odraslom (mada me okolina smatra vrlo odraslom... pih...). Stavise, volela bih da bar jednim delom ostanem dete.
 
Mislim da je to bilo onog trenutka kada sam shvatila pravo znacenje reci Necu kao i vreme i nacin koriscenja iste i kada sam donela svoju prvu zivotno znacajnu odluku a da niko nije mogao da ista u tome promeni vec samo da se saglasi ...
 
Odrasli koje ja znam zavise od mnogo čega i koga, rijetko panje muziku, ne kupuju skupe, a još rjeđe nepotrebne stvari, račune polažu i to stalno, vezani su i uokvireni protiv svoje volje, stalno se od njih traži da se dokazuju, trpe mnogo čega i koga i pri tom ne može baš svako da kaže da može bilo koga da pogleda slobodno u oči...

Питање је да ли су онда заиста одрасли....
 
More_bre:
odrastao si, ako ne ranije, onda sigurno onda kada
gledajući te fotografije primetiš "yebote, kako sam bio lep onda,
zašto to tek sada primećujem ?!?"
:) :) :) jeste, jeste... kakav super komentar, pravo u sridu.
ja ovih dana inace u reminescenciji - srednja skola, prolece prve ljubavi... ne mogu da se otresem secanja...valjda odavno prolece u BG nije bilo ovako prolecno.

drugarice mi kukaju, bas o godinama... ma i ne samo o godinama, ugavnom - kukaju.
ja im onda kazem isto ovo o slikama, samo translirano na buducnost:
- jednom ces, gledajuci svoju fotografiju danas, reci sebi - kako sam bila lepa, i mlada, i kako je zivot bio pun mogucnosti. a ako je vec tako, ajde onda da ne cekamo 85-u da to kazemo. :) :) :)
 
Betty:
Hoću reći, po čemu? Kako ste i kada skapirale da ste odrasle cicike ? :D Ono, jednog jutra ustala sam i....a?

Pa nije bilo jednog jutra, ali kao da sam se probudila iz nekog sna (bar je to kod mene tako). I sad na neke stvari gledam drugacijim ocima. Mislim da sam sazrela tek tada kada sam se "probudila iz sna"! Pa sad shvati to na ovaj ili onaj nacin...
 
"Nikad nećeš odrasti mali veseljače!". :D


sun.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top