Kako se isteruje đavo iz čoveka?

Nisam krstena, nikako ne uspevam da to odradim.
I uvek, ali uvek kada odem u crkvu, uvek mi se posle toga desi neki maler, gaf.
Eto, pred katolicki Bozic sam otisla da upalim svecu za pokoj duse mom umrlom svekru, ganula me je atmosfera u crkvi, plakala sam kao kisa sto zbog smrti tog coveka kojeg sam volela i postovala, normalno i sada ga volim i postujem... i sta se desilo?
Kada sam izlazila iz crkve, malo je trebalo da dozivim saobracajnu nesrecu, iako sam bila na pesackom prelazu, jedan automobil me je skoro oborio na kolovoz...
Ima li to neke veze, sta vi svi mislite ili sam se samo istripovala da moj odlazak u crkvu ima neke veze sa tim sto mi se posle desilo?
Nemoj da misliš da se odlaskom u crkvu nešto posebno približavaš Bogu...ili da pomažeš svekru ako zapališ sveću. To što si plakala, je što ti nesposobnjakovići iz crkve ne umeju da pokažu ljudima da će jednog dana ponovo videti svoje voljene. Ne shvati me pogrešno...ali današnji odlazak u crkvu se sveo na obavezu pred Bogom, pa je ljudima to postalo dosadno...kao da Bog od njih traži da oni tamo sede i dosađuju se. To što nisi krštena, krštena na ovaj način na koji se danas ljudi krštavaju ne znači ništa...veruj mi. Jer ljudi i nakon krštenja nastavljaju po starom...pa krštenje samo po sebi ne znači ništa.
E sad...što se tiče moguće nesreće...možemo da nagađamo i predpostavljamo, da li je slučajnost ili ne...kada govorimo o Bogu, tu nema slučajnosti. Možeš to da shvatiš kao opomenu, da ne komuniciraš sa mrtvim ljudima, da im pališ sveće i sl. Takođe, ako pogledaš istorijat 25. decembra, videćeš da je to glavni datum za paganski kult obožavanja sunca. Da ne bude da ja tu nešto fantaziram, evo šta kaže katolička enciklopedija: "Dobro poznata solarna proslava Natalis Invicti (Rođenje nepobedivog Sunca), koja se slavila 25. decembra, imala je snažan uticaj na odluku pri izboru našeg decembarskog datuma." The Catholic Encyclopedia, vol. 3, p. 727, art. Sa druge strane mi Biblijski znamo da je nemoguće da je Isus rođen na zimu, jedan od razloga je što imamo podatak da su pastiri noćivali pod vedrim nebom stražareći kod svoga stada. (Luka 2;8) Pastiri u Izraelu nisu boravili u polju usred zime. Preko drugih podataka možemo da predpostavimo da je Isus rođen negde na jesen, september naprimer.
Ako već posećuješ crkvu, moj ti je savet da potražiš od Tvorca pomoć koja će ti biti sigurno uzvraćena....dakle, da se pomoliš (za to niko ne mora da zna). Svako dobro!
 
Hvala Ti sto si mi odgovorio na post. Obicno me ljudi ignorisu kada nesto napisem.
Mnogo si mi pomogao, Servant of God.
Verujem da nesto postoji.
Na srecu ili na nesrecu, da ne ulazim dublje u tu problematiku, ucena sam u skoli da ne postoji Bog, a samim tim ni djavo, sotona ili sta god.
Zato tako malo znam o svim ovim stvarima o kojima pisete na ovoj temi, a zelela bih nesto vise da znam.
Ako biste mi preporucili neke knjige koje bi mi poblize objasnile sta se to u stvari dogodilo ili se dogadja sa svim tim silama koje na nas ipak deluju, hteli mi to ili ne, ili smo MI tu najveci ``krivci``, bila bih vam zahvalna.
I u pravu je neko ko je napisao, ko ima veliku muku - hvata se za bilo kakvu slamku, koliko god tanka bila.

Mislim u ovom casu da bih se obratila i samom djavolu, samo da bih dobila odgovore na neka pitanja koje me odavno muce.
Te probleme ne mogu da resim sama, nista ne zavisi od mene, nazalost, to me najvise muci.
Eto, bila sam iskrena sa vama, a ko priznaje pola mu se prasta.
Svako dobro svima na temi.
 
Poslednja izmena:
Hvala Ti sto si mi odgovorio na post. Obicno me ljudi ignorisu kada nesto napisem.
Mnogo si mi pomogao, Servant of God.
Verujem da nesto postoji.
Na srecu ili na nesrecu, da ne ulazim dublje u tu problematiku, ucena sam u skoli da ne postoji Bog, a samim tim ni djavo, sotona ili sta god.
Zato tako malo znam o svim ovim stvarima o kojima pisete na ovoj temi, a zelela bih nesto vise da znam.
Ako biste mi preporucili neke knjige koje bi mi poblize objasnile sta se to u stvari dogodilo ili se dogadja sa svim tim silama koje na nas ipak deluju, hteli mi to ili ne, ili smo MI tu najveci ``krivci``, bila bih vam zahvalna.
I u pravu je neko ko je napisao, ko ima veliku muku - hvata se za bilo kakvu slamku, koliko god tanka bila.

Mislim u ovom casu da bih se obratila i samom djavolu, samo da bih dobila odgovore na neka pitanja koje me odavno muce.
Te probleme ne mogu da resim sama, nista ne zavisi od mene, nazalost, to me najvise muci.
Eto, bila sam iskrena sa vama, a ko priznaje pola mu se prasta.
Svako dobro svima na temi.

Jedna sam od 2 osobe na ovom forumu koja ne veruje u slučajnosti ... sigurno ih ima više, ali samo za nas 2 mogu da tvrdim :lol:
To što si se ovde obratila za pomoć, već je samo po sebi znak da si na putu ka boljitku. U pravu si kada kažeš da smo "mi" najveći krivci za sopstvene probleme, jer ruku na srce, da ne postoji čovek, ni problem ne bi egzistirao. Takođe je istina da se čovek hvata za slamku kada je u velikoj nevolji i zato apelujem na tvoju svest koja je kako vidim, vrlo budna, da budeš oprezna kako u nalaženju literature, tako i u obraćanju onima koji bi ti mogli pomoći jer ih, na žalost, 90% čine šarlatani i protuve.

Složiću se sa servantom da ti krštenje neće pomoći i da je trebalo da se krstiš, našla bi vreme, a ne izgovore. Dakle, to tradicionalno krštenje u stilu "reda radi i sveta radi", možeš mirne savesti da odbaciš ... uverena sam da bi ti više pomoglo da odeš do obližnje reke, zaroniš ruke u vodu, njom se umiješ i molitvom (nijednom određenom, one od srca su najbolje) izraz svoje želje i zamoliš za pomoć. To je najbolji predlog koji ti mogu dati, s'obzirom da nisi konkretizovala problem, mada smatram da je pametno što to nisi ovako javno uradila.

Problem koji imaš je vezan za tebe, pa tako i proces pronalaženja rešenja treba da počne sa tobom, ali kao što sam već rekla ... taj korak si već načinila i nemoj sad da posustaješ, a naročito da tražiš pomoć od mračnih sila, kako si navela, jer postoji opasnost da te nešto čuje i ispuni ti želju :neutral: Mada znam da si to u afektu napisala :)
 
Hvala Ti sto si mi odgovorio na post. Obicno me ljudi ignorisu kada nesto napisem.
Mnogo si mi pomogao, Servant of God.
Verujem da nesto postoji.
Na srecu ili na nesrecu, da ne ulazim dublje u tu problematiku, ucena sam u skoli da ne postoji Bog, a samim tim ni djavo, sotona ili sta god.
Zato tako malo znam o svim ovim stvarima o kojima pisete na ovoj temi, a zelela bih nesto vise da znam.
Ako biste mi preporucili neke knjige koje bi mi poblize objasnile sta se to u stvari dogodilo ili se dogadja sa svim tim silama koje na nas ipak deluju, hteli mi to ili ne, ili smo MI tu najveci ``krivci``, bila bih vam zahvalna.
I u pravu je neko ko je napisao, ko ima veliku muku - hvata se za bilo kakvu slamku, koliko god tanka bila.

Mislim u ovom casu da bih se obratila i samom djavolu, samo da bih dobila odgovore na neka pitanja koje me odavno muce.
Te probleme ne mogu da resim sama, nista ne zavisi od mene, nazalost, to me najvise muci.
Eto, bila sam iskrena sa vama, a ko priznaje pola mu se prasta.
Svako dobro svima na temi.
Naravno, nema na čemu. Lepo je videti da ima još pojedinaca na ovom forumu koji bar teže ka istini, ma kakva ona bila za njih.
Nisi jedina, na žalost, svima su isprani mozgovi od malena, učeni smo da su nam majmuni preci....što se kosi sa zdravim razumom. Kućno vaspitanje je koliko toliko očuvano na našim prostorima....optimistički gledano. Bar u poređenju na neke zemlje. Ali i pored svih tih uslova u kojim smo odrasli, dođe trenutak kada se susretnemo sa Tvorcem, pre ili kasnije, to je NEIZBEŽNO, u raznim situacijama, i trenutak kada biramo, da li da Ga prihvatimo, ili da nastavimo da se pravimo slepi i da "uživamo" u ovozemljskim zabludama, telesnim zadovoljavanjima, i mnogim bezvrednim materijalnim stvraima. Ti si očigledno pristala da čuješ i drugu stranu, ne samo onu da si nastala slučajno, i da tvoj život nema nikakvu svrhu, što je jako dobro...jer je malo onih koji će odvojiti vreme za istraživanje, za spoznaju Tvorca....ako ti kreneš da tražiš Tvorca, ne moguće je a da Ga ne primetiš...TO JE NE MOGUĆE...jednostavno moraš doživeti to iskustvo...iskustvo koje ti ne dozvoljava da veruješ u laži da On ne postoji. Mi često kažemo da smo mi "vernici", ja ne volim da upotrebljavam tu reč, ali se prilagođavam na ostale pa kažem: ja sam "vernik". Ali ne vernik koji veruje u Boga, jer to se zasniva samo na verovanju...mi nismo nikakvi vernici u tom pogledu...jer mi znamo da Tvorac postoji...to je neoboriva činjenica...ma šta evolucionisti i ostali ateisti o tome govorili. Ti ne treba da veruješ ni meni ni njima, već da se sama uveriš...nikako da neko drugi utiče na tebe, da mu ti slepo veruješ...već da ti sama proveriš ono što neko govori...jer ćeš jedino na taj način spoznati istinu.
Možda ga preterah u pisanju...ali ti pišem iz srca.
Što se tiče knjiga...ima mnogo korisnih knjiga koje bi ti mnogo pomogle. Ali za početak ti preporučujem ovu:
Sve najbolje!
 
Servant of God

Ako već posećuješ crkvu, moj ti je savet da potražiš od Tvorca pomoć koja će ti biti sigurno uzvraćena....dakle, da se pomoliš (za to niko ne mora da zna).






evo ovako ja koji verujem u sve te stvari , zeleo bi da se ogranicim od satane i andjela i demona i ostalih stvari........zanima me sledece, mozes li mi objasniti zasto TVORAC uzima k sebi ljude koji su za zivota bili dobri, koji nisu naudili nikome i sl.? dok zli ljudi ,mnogo vise polazu pravo na planetu .
nekako ispada ovaj ubije nekoga ,recimo u toku rata i ostane nekaznjen....ili u u miru izvrsi ubistvo i ,ajde zavrsi u apsu .....ali ipak zive !?
msm ,ne zelim pricu tvorac ih uzima gore i sprema vojsku dobrih ljudi u borbi ,protiv zla jer i tu ima nejasnoca ............ili ,tipa dobri kad umru idu gore i kasnije ih posalje na zemlju u drugom zivotu !!???
zelim ,da mi neko odgovori konkretno na ono sto me zanima .
ljudi su se molili ,bili vernici , a ipak su umirali u teskim mukama ..............KAKO TO !?
 
Nema tu neke misterije ... mnogo puta sam čula ove (izvinjavam se unapred onim koji će se silno uvrediti) gluposti "Umro je mlad jer ga Bog voli", ili "Zemlja je čistilište", ili "Bio je grešan, pa je zato umro u mukama", ili "Ne treba ni Bogu, zato tako dugo živi, to mu je kazna" itd, da ne nabrajam :lol:
 
evo ovako ja koji verujem u sve te stvari , zeleo bi da se ogranicim od satane i andjela i demona i ostalih stvari........zanima me sledece, mozes li mi objasniti zasto TVORAC uzima k sebi ljude koji su za zivota bili dobri, koji nisu naudili nikome i sl.? dok zli ljudi ,mnogo vise polazu pravo na planetu .
nekako ispada ovaj ubije nekoga ,recimo u toku rata i ostane nekaznjen....ili u u miru izvrsi ubistvo i ,ajde zavrsi u apsu .....ali ipak zive !?
msm ,ne zelim pricu tvorac ih uzima gore i sprema vojsku dobrih ljudi u borbi ,protiv zla jer i tu ima nejasnoca ............ili ,tipa dobri kad umru idu gore i kasnije ih posalje na zemlju u drugom zivotu !!???
zelim ,da mi neko odgovori konkretno na ono sto me zanima .
ljudi su se molili ,bili vernici , a ipak su umirali u teskim mukama ..............KAKO TO !?
Odmah da se razumemo...ja zastupam Biblijski koncept...ne tradicionalni gde je istina pomešana sa lažima i zabludama. Biblija ima jasan stav šta se događa nakon smrt....ne postoji nikakva besmrtna duša koja napušta telo i ide Tvorcu ili šta već...Čovek kada umre, on biblijski rečeno spava...čeka dan kada će biti vaskrsnut. Sve dok čovek "spava", on ne čuje, ne vidi, ne razume, i samim tim ne postoji...sve dok ga Tvorac ponovo ne stvori. To je Božje obećanje...pa ko Mu veruje, neka poštuje Njegov zakon.

Što se tiče tvog pitanja...to je tipična priča među ljudima...što nema veze sa realnošću. Oni kažu: "kako je bio dobar, kako je bio pošten, miran...bilo mu je samo 20 godina...kako baš on da doživi udes!?!" A sa druge strane, mladić se napio i pod dejstvom alkohola zakucao se u banderu! I šta Bog tu da radi? Da spreči čoveka da izabere smrt? Ne! Bog se nikom ne nameće, nikom! Tvorac nam kaže šta je za naše bolje, a na nama je da li ćemo Ga slušati. Ne možeš ti doći u situaciju da pogineš na bilo koji način, ako se držiš Božjeg zakona. Kako će čovek koji obrađuje zemlju, stvara hranu, živi u prirodi sa porodicom gde je okružen dobrim ljudima da ugrozi svoj život? Problem je što ne postoji ni jedna institucija koja će uputiti ljude na ispravan način života...današnje crkve se raspadaju..nema ko da savetuje čoveka šta je za njega najbolje. Danas kada pomeneš Boga, čovek se odmah seti popa ili crkve...jer od njih očekuje da ga nauče Bogu...a oni nisu u stanju o sebi da vode računa, a ne o ljudima. I onda imamo da ljudi nemaju predstavu o Bogu...što je još gore, imaju pogrešnu predstavu o Bogu!
Od Boga imamo obećanje, da ako poštujemo Njegov zakon, živimo moralo i uzvišeno, da nas neće ništa doticati...da će nam sve ići od ruke. Mnoge narodne izreke imaju svoje utemeljenje...kaže: "Dobro radi, dobro misli, i dobrom se nadaj!" Nije ovo bez neke. Tvorac jasno kaže, "kurvari neće naslediti carstvo Božje!" Nađi mi danas čoveka koji čuva svoju polnu čistotu za brak? To je retkost, velika retkost. Ali pošto se ceo svet danas kurv.a, to onda nije ništa strašno...i to nećemo računati mladiću koji se zakucao u banderu. Zašto mene niko ne sretne na ulici sa pištoljem? Pa ne idem u diskoteke, pijanke, i ne zameram se ljudima, ne tučem se....ne glumim facu, lika koji je najpametniji.
Dalje...ljudima se svakodnevno dešava nešto dobro...kada je čovek dobar za druge, Bog je dobar za njega i sve mu ide na bolje....ali čovek to mnogo ne primećuje, on je zaslepljen...čevek ne vidi kad mu ide dobro, već vidi samo kad mu ide loše. To što postoji dobro, to je neprimetno, ali zo se mora primetiti, i na to se mora optužiti Bog. A zašto niko ne optuži Boga što mu se dogodio lep dan? Ne...tada se niko ne seća Boga....ali kada se desi nešto loše, tu je glavni Bog.
Ne možeš ti da zaključuješ kakav je neku iznutra gledajući ga spolja...koliko je danas okrečenih gorobova! Idu u crkve, pale sveće, mole se da bi ih drugi ljudi videli...a sa druge strane hule na Boga najstrašnije! Čitaj kako će da priđu ti bezbožnici.
Takođe, ako hoćeš da slediš Boga...moraš da prihvatiš da ćeš biti ismejavan, izrugivan, odbačen, pa i mučen...Isus kaže, ko hoće da ide zamnom, neka uzme krst i neka krene! Pokušaj jedan dan da živiš moralno, nikog da ne diraš, da kažeš društvu neću da idem u grad...neću da se kurvam...pa ćeš da vidiš kako ćeš da prođeš!
 
Poslednja izmena:
Da, skrivena, upravo tako, to napisah u afektu... to da bih prihvatila i djavolovu pomoc samo da resim svoje probleme.
Naravno, slazem se sa svakom tvojom recenicom, zaista si napisala sjajan post, kao uostalom i kajzersoza,
a i Servant of God, kojem se ovom prilikom zahvaljujem na preporukama za knjige i ostalo.
Stvarno ste svi divni sa teme i hvala vam svima sto ste me prihvatili. <3
 
evo ovako ja koji verujem u sve te stvari , zeleo bi da se ogranicim od satane i andjela i demona i ostalih stvari........zanima me sledece, mozes li mi objasniti zasto TVORAC uzima k sebi ljude koji su za zivota bili dobri, koji nisu naudili nikome i sl.? dok zli ljudi ,mnogo vise polazu pravo na planetu .
nekako ispada ovaj ubije nekoga ,recimo u toku rata i ostane nekaznjen....ili u u miru izvrsi ubistvo i ,ajde zavrsi u apsu .....ali ipak zive !?
msm ,ne zelim pricu tvorac ih uzima gore i sprema vojsku dobrih ljudi u borbi ,protiv zla jer i tu ima nejasnoca ............ili ,tipa dobri kad umru idu gore i kasnije ih posalje na zemlju u drugom zivotu !!???
zelim ,da mi neko odgovori konkretno na ono sto me zanima .
ljudi su se molili ,bili vernici , a ipak su umirali u teskim mukama ..............KAKO TO !?[/QUOTE]

Kad smo vec kod ovoga i mene ovo veoma intrigira? :dontunderstand:
 
Crkvena dogma ima odgovor na to, pa i svako pitanje. Da li ga ima u Zavetima, ne znam, ali sam siguran da se odgovor tu može pronać.


Moj kont je da bog ne uzima nikog, jer ko je dobar a ko loš, određuje valjda odgovorno, službeno lice kada se umre, tj, sv Petar. Onda, ako prođeš "test dobrote" odeš Njemu da sediš zanavek kraj njega (mož' zamislit' koja je gužva gore, koliko mrtvih, od postanka čoveka do danas, se vrzma oko Njega)

Ista stvar u donjem domu. Još gora, dole sve zatvoreno, vručina, gužva... ququ...

E vidiš, tako se to određuje po dogmama, naravno sa primesama mojih kontraargumenata.


Mislim da se ne bira selektivno, nego mi to tumačimo nesvesno. Kad neka osoba umre, njegovi bližnji ga naravno najviše oplakuju, jer znaju kakav je bio za života.
Drugi ljudi ne znaju i boli ih uvo kakav je bio.

Kad opandrkne rđa od čoveka, neko gvno, licemur i lelemud, niko i ne obraća pažnju na to, niko iz pristojnosti ne kaže "Eto ti ga na! Pljuc! Oteglo gvno papke i neka je! Zaslužio!" jer društvene norme to ne dozvoljavaju a i vodi u paradoksalnu situaciju. Jer, ko se tuđoj muci sladi, ne može biti dobar čovek.

Tako da, meni se ćini da ravnopravno umiru i dobri i loši ljudi, zajedno, rame uz rame odlaze u samo njima znanom pravcu...
 
Kad smo vec kod ovoga i mene ovo veoma intrigira? :dontunderstand:
Već sam dgovorio na ovo, post iznad...ali da ponovim ukratko.
Ko se strogo drži Božjeg zakona...živi nezavisno od sistema, dakle u prirodi, gde sam proizvodi hranu i uživa u prelepom ambijentu...ne postoji situacija u kojoj takav čovek može doživeti neku nesreću, umreti od teške bolesti i sl. Ali pošto ljudi biraju život u gradovima, gde su svakodnevno izloženi opasnostima, onda se i dešavaju razne nesreće. Takođe, Isus kaže: "Ако ко хоће да пође за мном, нека се одрекне самога себе и узме свој крст тако да се приближи смрти и пође за мном." (Matej 16;24) Dakle, nije lako biti jagnje koje živi među vukove. Ko god pokuša da živi moralno on mora biti izrugivan, pljuvan, ogovaran...to je nešto očekivano. Isus nije nikog dirao, samo je govorio o moralnom životu, i vidimo kako je završio....umro je najgorom mogućom smrću!
 
Odmah da se razumemo...ja zastupam Biblijski koncept...ne tradicionalni gde je istina pomešana sa lažima i zabludama. Biblija ima jasan stav šta se događa nakon smrt....ne postoji nikakva besmrtna duša koja napušta telo i ide Tvorcu ili šta već...Čovek kada umre, on biblijski rečeno spava...čeka dan kada će biti vaskrsnut. Sve dok čovek "spava", on ne čuje, ne vidi, ne razume, i samim tim ne postoji...sve dok ga Tvorac ponovo ne stvori. To je Božje obećanje...pa ko Mu veruje, neka poštuje Njegov zakon.
cekaj, cekaj malo...znaci po bibliji tvorac stvara coveka, a do tad onaj koji je 'mreo nista ne zna o svetu zemaljskom i onostranom !?
pa, kako onda ljudi koji su bili na granici smrti i zivota imaju sta da pricaju o povratku u svoje telo.!? kako se onda pojavljuju duhovi ,ako se zna da su duhovi energija koja je u stvari ekto-plazma ?! znaci dusa umire sa telom i stvara se nova dusa u novom telu ?! pa, kako onda ljudi imaju znanje o zivotu koji su imali pre 200-300 god. u drugom telu , opisivajuci do u detalje stvari a pri tom su udaljeni po nekoliko hiljada kilometara??

Što se tiče tvog pitanja...to je tipična priča među ljudima...što nema veze sa realnošću. Oni kažu: "kako je bio dobar, kako je bio pošten, miran...bilo mu je samo 20 godina...kako baš on da doživi udes!?!" A sa druge strane, mladić se napio i pod dejstvom alkohola zakucao se u banderu! I šta Bog tu da radi? Da spreči čoveka da izabere smrt? Ne! Bog se nikom ne nameće, nikom! Tvorac nam kaže šta je za naše bolje, a na nama je da li ćemo Ga slušati. Ne možeš ti doći u situaciju da pogineš na bilo koji način, ako se držiš Božjeg zakona. Kako će čovek koji obrađuje zemlju, stvara hranu, živi u prirodi sa porodicom gde je okružen dobrim ljudima da ugrozi svoj život? Problem je što ne postoji ni jedna institucija koja će uputiti ljude na ispravan način života...današnje crkve se raspadaju..nema ko da savetuje čoveka šta je za njega najbolje. Danas kada pomeneš Boga, čovek se odmah seti popa ili crkve...jer od njih očekuje da ga nauče Bogu...a oni nisu u stanju o sebi da vode računa, a ne o ljudima. I onda imamo da ljudi nemaju predstavu o Bogu...što je još gore, imaju pogrešnu predstavu o Bogu!

objasni mi tu tvoju recenicu ''ne mozes ti poginuti na bilo koji nacin ,ako se drzis bozijeg zakona'' .
koja je razlika po tebi (kod naroda) od onog koji je skoro nestao u genocidu od 40' do 45' , svi skoro od reda bili pobozni i drzali se sakralnih pravila, i naroda koji danas ima (mozda) ,manje inspiracije za tim stvarima ,a rokaju se medju sobom i losi i zli opstaju ?!?
moje pitanje mozda jeste obicno ,ali kad sam pitao mnoge koji se bave teologijom digli su nos !
ti si meni dao neke primere ,za koje i sam mogu nabrojati ,ali nisi mi dao nista konkretno .......


Od Boga imamo obećanje, da ako poštujemo Njegov zakon, živimo moralo i uzvišeno, da nas neće ništa doticati...da će nam sve ići od ruke. Mnoge narodne izreke imaju svoje utemeljenje...kaže: "Dobro radi, dobro misli, i dobrom se nadaj!" Nije ovo bez neke. Tvorac jasno kaže, "kurvari neće naslediti carstvo Božje!" Nađi mi danas čoveka koji čuva svoju polnu čistotu za brak? To je retkost, velika retkost. Ali pošto se ceo svet danas kurv.a, to onda nije ništa strašno...i to nećemo računati mladiću koji se zakucao u banderu. Zašto mene niko ne sretne na ulici sa pištoljem? Pa ne idem u diskoteke, pijanke, i ne zameram se ljudima, ne tučem se....ne glumim facu, lika koji je najpametniji.
Dalje...ljudima se svakodnevno dešava nešto dobro...kada je čovek dobar za druge, Bog je dobar za njega i sve mu ide na bolje....ali čovek to mnogo ne primećuje, on je zaslepljen...čevek ne vidi kad mu ide dobro, već vidi samo kad mu ide loše. To što postoji dobro, to je neprimetno, ali zo se mora primetiti, i na to se mora optužiti Bog. A zašto niko ne optuži Boga što mu se dogodio lep dan? Ne...tada se niko ne seća Boga....ali kada se desi nešto loše, tu je glavni Bog.
Ne možeš ti da zaključuješ kakav je neku iznutra gledajući ga spolja...koliko je danas okrečenih gorobova! Idu u crkve, pale sveće, mole se da bi ih drugi ljudi videli...a sa druge strane hule na Boga najstrašnije! Čitaj kako će da priđu ti bezbožnici.
Takođe, ako hoćeš da slediš Boga...moraš da prihvatiš da ćeš biti ismejavan, izrugivan, odbačen, pa i mučen...Isus kaže, ko hoće da ide zamnom, neka uzme krst i neka krene! Pokušaj jedan dan da živiš moralno, nikog da ne diraš, da kažeš društvu neću da idem u grad...neću da se kurvam...pa ćeš da vidiš kako ćeš da prođeš![/QUOTE[/COLOR]

isto pitanje isti odgovori ,kao i gore navedeno ....
reci mi kako ti zamisljas boga , ja evo zamisljam da bog nema lice ....vec se radi o snopu ili snop[ovima energije ,koje mogu cuti i videti ,ili projektovati i stvarati oku vidljivu vizualizaciju ............mozda postoji bozija misao ,ali kako ona izgleda ??
 
Ko se strogo drži Božjeg zakona...živi nezavisno od sistema, dakle u prirodi, gde sam proizvodi hranu i uživa u prelepom ambijentu...ne postoji situacija u kojoj takav čovek može doživeti neku nesreću, umreti od teške bolesti i sl. Ali pošto ljudi biraju život u gradovima, gde su svakodnevno izloženi opasnostima, onda se i dešavaju razne nesreće.

Priznajem, ovo je mnogo lepo rečeno, naročito onaj boldovani deo :)

E sad još kada bi se malo opustio i pisao postove bez reči kao što je ona koju sam podvukla, mislim da ne bi imao problema u komunikaciji. Bez ljutnje, ovo je samo prijateljski predlog ... reči kao što su "morate", "strogo", "obavezno" itd obično imaju kontra efekat i tu nastane problem, sem u slučaju kada je kontra efekat cilj :lol:
 
cekaj, cekaj malo...znaci po bibliji tvorac stvara coveka, a do tad onaj koji je 'mreo nista ne zna o svetu zemaljskom i onostranom !?
pa, kako onda ljudi koji su bili na granici smrti i zivota imaju sta da pricaju o povratku u svoje telo.!? kako se onda pojavljuju duhovi ,ako se zna da su duhovi energija koja je u stvari ekto-plazma ?! znaci dusa umire sa telom i stvara se nova dusa u novom telu ?! pa, kako onda ljudi imaju znanje o zivotu koji su imali pre 200-300 god. u drugom telu , opisivajuci do u detalje stvari a pri tom su udaljeni po nekoliko hiljada kilometara??
Ovo prvo pitanje ne razumem šta si hteo da kažeš.
Te gluposti oko kliničke smrti su direktno povezane sa demonima. Ne znam koliko si upoznat sa nevidljivim svetom (anđelima, i palim anđelima (demonima)), pa ne znam kako ćeš ovo razumeti. Ako je čovek odvojen od Tvorca, tako što ni sam čovek nema predstavu o Tvorcu, ili Ga zamišlja na njemu svojstven način, onda je velika šansa da taj čovek bude opsednut demonima...i od istih obmanut. Nemoj da misliš da demoni samo posmatraju i da ništa ne preduzimaju (ukoliko veruješ u njih)...oni itekako rade i usavršavaju planove da prevare čoveka na bilo koji način. Npr. Čovek koji nema predstavu o Bogu, i nevidljivom svetu...će otići kod astrologa, gatara, vračara i td. i ovaj vračar će mu sve reći o njegovoj prošlosti, u najsitnije detalje. Čovek će biti zaitrigiran vračarom, kako mu je sve pogodijo..."kako je to moguće"..."ko je mogao da zna šta sam ja radio sam u kući!?" Velika većina ni ne razmišlja kako je ovaj vračar pogodio, misli da su mu zvezde rekle, ili pasulj, jetra, ili šta već. Ali ako si upoznat sa onim što nas Tvorac uči, na šta nas upozorava...onda ti je jasno da su demoni ti koji govore vračaru sve o životu ovog mučenika. I po tvojoj logici, ja treba da verujem vračarima, gatarima..i td. A zamisli demoni ne mogu da znaju budućnost...mogu da na osnovu prošlosti i sadašnjosti nagađaju šta će da budu, ali ne mogu precizno da pogode šta će se desiti. Prema tome, potrebno je da se malo više upoznaš sa svim ovim detaljima da ne bi bio izmanipulisan.

objasni mi tu tvoju recenicu ''ne mozes ti poginuti na bilo koji nacin ,ako se drzis bozijeg zakona'' .
koja je razlika po tebi (kod naroda) od onog koji je skoro nestao u genocidu od 40' do 45' , svi skoro od reda bili pobozni i drzali se sakralnih pravila, i naroda koji danas ima (mozda) ,manje inspiracije za tim stvarima ,a rokaju se medju sobom i losi i zli opstaju ?!?
moje pitanje mozda jeste obicno ,ali kad sam pitao mnoge koji se bave teologijom digli su nos !
ti si meni dao neke primere ,za koje i sam mogu nabrojati ,ali nisi mi dao nista konkretno .......
Pa razlika je u tome što je danas još gore stanje...tada je bio fizički genocid...dok je danas još gori...duhovni.
Ali ništa te od ovoga ne može dotaći ako živiš nezavisno od sistema! Kako možeš biti gladan ako imaš svoju baštu? Kako možeš biti žedan ako imaš svoj bunar? Kako možeš biti nesrećan, kada si okružen dobrim ljudima? Kako možeš biti ucenjen, kada ne zavisiš ni od koga?
Problem je što je malo dobrih ljudi....a ovih drugih ne hvali. Kada pogine kurvar, idolopoklonik, zavisnik, alkoholičar...svi će ga uzdizati i optuživati Boga,..."kako je mogao da pogine ovako fin mladić!" Problem je što ti, kao ni većina ljudi ne umete da razlikujete tamu od svetlosti, gorko od slatkog...Standardi za greh su vam povećani, jer se ugledate na svet...pa šta je po svetu normalno, to je i po vama. Pogledaj prvih 5 Mojsijevih, Toru, zakon...pa uporedi ljude da li poštuju Božji zakon, a ne zakon ovoga sveta.
Pa koliko je ljudi žalilo, i dan danas žali Toša Proeskog...koliko je njih uzviknulo "zašto on Bože!" I kakve sve hvale nisam čuo za njega. A čovek nema nikakvih dodirnih tačaka sa Tvorcem! Zar misliš da će Tvorac da štiti one koji promovišu nemoral? Sigurno da neće!
Svi smo pred Bogom ravnopravni...JEDNAKO ginu i dobri i zli....ali pošto ti više uočavaš zlo, onda ti je sve zlo...a dobro ne primećuješ.

isto pitanje isti odgovori ,kao i gore navedeno ....
reci mi kako ti zamisljas boga , ja evo zamisljam da bog nema lice ....vec se radi o snopu ili snop[ovima energije ,koje mogu cuti i videti ,ili projektovati i stvarati oku vidljivu vizualizaciju ............mozda postoji bozija misao ,ali kako ona izgleda ??
Ja vidim Boga onako kako nam se On predstavio. Bog koji ima tri lica, tj. tri dimenzije (mi ga opisujemo kao Otac, Sin i Sveti Duh). Boga Oca niko nikada nije video, Bog Sin se prilagođava svojim stvorenjima, da bi Ga ovi mogli videti, i Bog Sveti Duh, možemo reći neka vrsta energije, ili još jasnije glas koji čujemo u glavi, pogotovo kada krenemo da radimo nešto loše, savest.
 
Priznajem, ovo je mnogo lepo rečeno, naročito onaj boldovani deo :)

E sad još kada bi se malo opustio i pisao postove bez reči kao što je ona koju sam podvukla, mislim da ne bi imao problema u komunikaciji. Bez ljutnje, ovo je samo prijateljski predlog ... reči kao što su "morate", "strogo", "obavezno" itd obično imaju kontra efekat i tu nastane problem, sem u slučaju kada je kontra efekat cilj :lol:
Pa kad je lepo rečeno zašto mu pronalaziš mane? ;)

Ok ovo prihvatam kao krajnje dobronamerno.
Ja ću se prilagoditi sagovorniku, i govoriću što blažim rečima...nebili ovaj raazumeo poruku koju želim da pošaljem. Ali u nekim situacijama se nemoguće prilagoditi, jer će određene reči dobiti drugačiji smisao...a ja ne želim da šaljem ono što ne mislim.
Ako tebi reč "strogo" smeta...ti je zameni sa nekom...ali ne da umiriš savest i da reč dobije drugačiji smisao. Ja kažem, ako se neko zaista :lol: (da ne kažem "strogo") drži Božjeg zakona, u životu će mu ići sve na dobro...i osetiće pravu sreću u životu. Znam da su ljudi toliko otišli u greh, i zavoleli ga, da im je Božji zakon ne moguće ispoštovati...ali daj da makar težimo ka istom. Pa ćemo i tada osetiti veliku razliku.
 
Pa kad je lepo rečeno zašto mu pronalaziš mane? ;)
Ok ovo prihvatam kao krajnje dobronamerno.

Al' ne može se bez gunđanja :lol:

Ja ću se prilagoditi sagovorniku, i govoriću što blažim rečima...nebili ovaj raazumeo poruku koju želim da pošaljem. Ali u nekim situacijama se nemoguće prilagoditi, jer će određene reči dobiti drugačiji smisao...a ja ne želim da šaljem ono što ne mislim.

Zato i govorim uvek da se treba obratiti pažnja na reči i način na koji se koriste. Uvek se može prilagoditi i mada se može podrazumevati umetnošću, jer nije nimalo lako, ali vredi pokušati.

Ako tebi reč "strogo" smeta...ti je zameni sa nekom...ali ne da umiriš savest i da reč dobije drugačiji smisao.

Ne mogu ja da zamenim ono što si ti napisao, jer računam na tvoj zdrav razum i sposobnost da mi pisanom rečju preneseš svoje mišljenje, čak i emocije. Ako ti ovo što si opisao doživljavaš kao strašno, meni to ne mora goditi i ja ću ti to i reći, ako što jesam :lol:
Moja savest je dovoljno mirna, niš' se ne brini :lol:

Ja kažem, ako se neko zaista :lol: (da ne kažem "strogo") drži Božjeg zakona, u životu će mu ići sve na dobro...i osetiće pravu sreću u životu.

A šta bi sa onom "Što si bliži Bogu, na sve većim si iskušenjima"? Jer ako ti je dobro u svetovnom životu, verovatno si zabrljao u očima Božijim :lol:

Znam da su ljudi toliko otišli u greh, i zavoleli ga, da im je Božji zakon ne moguće ispoštovati...ali daj da makar težimo ka istom. Pa ćemo i tada osetiti veliku razliku.

Znaš? Kako znaš Servant? Šta je po tebi greh? sve ono sa čime se Biblija ne slaže? Je l' zato ljude napadaju nečiste sile? To je produkt toga i strašna kazna? ... eto, da ne odstupamo od teme ... zašto po tvom mišljenju određene osobe bivaju napadnute od strane demona ili drugih entiteta?
 
Zato i govorim uvek da se treba obratiti pažnja na reči i način na koji se koriste. Uvek se može prilagoditi i mada se može podrazumevati umetnošću, jer nije nimalo lako, ali vredi pokušati.
Da...tu se slažemo.

Ne mogu ja da zamenim ono što si ti napisao, jer računam na tvoj zdrav razum i sposobnost da mi pisanom rečju preneseš svoje mišljenje, čak i emocije. Ako ti ovo što si opisao doživljavaš kao strašno, meni to ne mora goditi i ja ću ti to i reći, ako što jesam :lol:
Moja savest je dovoljno mirna, niš' se ne brini :lol:
Pa nisam rekao ne znam ni ja šta...rekao sam "Ko se drži strogo Božjeg zakona.." Dakle, ko ne odstupa od zakona. Kada kažem Božji zakon, mislim na moralni život, što zakon i traži od nas. U tom kontekstu reč "strogo" ne znači ništa "strašno". Držatio zakon ne znači mučiti se kroz život, ispaštati....i sl. Držati Božji zakon je nešto mnogo lepo....iz toga proizilazi idealnan život. Ko god je pokušao bar deo Božjeg zakona da izvršava zna o čemu pričam.

A šta bi sa onom "Što si bliži Bogu, na sve većim si iskušenjima"? Jer ako ti je dobro u svetovnom životu, verovatno si zabrljao u očima Božijim :lol:
Pa sad...iskušenja svima dolaze...sve zavisi od čovekovog karaktera. Onaj ko ima čvrst karakter u izvršavanju Božjeg zakona, taj će imati manje iskušenja...jer je mnoga već prevazišao.
Kada kažeš "svetovni život", predpostavljam da misliš na ovozemaljski život...Naravno da će biti svakao srećan ko poštuje Božji zakon, tj. izvršava ga...i biti srećan i zadovoljan u ovom životu je nešto normalno...što Bog voli da vidi.

Znaš? Kako znaš Servant? Šta je po tebi greh? sve ono sa čime se Biblija ne slaže? Je l' zato ljude napadaju nečiste sile? To je produkt toga i strašna kazna? ... eto, da ne odstupamo od teme ... zašto po tvom mišljenju određene osobe bivaju napadnute od strane demona ili drugih entiteta?
Pa znati da svet živi i vrvi od greha nije nikakva filozofija. Pa znam jer koristim oči, a trudim se da koristim i razum. Po meni je greh sve što nema svoju svrhu, tj. što se kosi sa Božjim zakonom. Nečiste sile (demoni) ne mogu da napadaju one koji izvršavaju Božji zakon tj žive moralno. Strašna kazna je za one koji zemlju pogubiše...svakom po delima svojim...kako pravda nalaže.
Osobe bivaju napadnute od strane demona jer se ne bave onim za šta su stvorene. Ako gledaš filmove gde se bombarduje nasiljem, kasapljenjem, eksplicitnim scenama, i sl, slušaš demonsku muziku, uz to se kurvaš, napijaš, idolopoklonišeš, ideš kod vračara, gatara, astrologa, numerologa...i td. i td. za očekivati je da budeš pod uticajem demona. Ne može osoba koja živi u prirodi, koja se bavi moralnim stvarima, uzvišenim...da bude demonizovana..TO JE NE MOGUĆE. Sve osobe koje obuzme demon su apsolutno pre toga imali nemoralan život, gde je Tvorac na poslednjem mestu.
 
Pa znati da svet živi i vrvi od greha nije nikakva filozofija. Pa znam jer koristim oči, a trudim se da koristim i razum. Po meni je greh sve što nema svoju svrhu, tj. što se kosi sa Božjim zakonom.

Smatram da apsolutno sve ima svoju svrhu, pa čak i greh. Čula sam nedavno nešto što me je slatko nasmejalo, a glasi ovako ... "greh postoji zato da bi nam Bog pokazao koliko je milostiv" :)

Nečiste sile (demoni) ne mogu da napadaju one koji izvršavaju Božji zakon tj žive moralno. Strašna kazna je za one koji zemlju pogubiše...svakom po delima svojim...kako pravda nalaže.

Sa prvom rečenicom se ne slažem, jer smatram da demonske sile baš napadaju one koji su bliži Bogu, ali to sam već donekle rekla u prethodnom postu. Niko, Servant, ama baš niko od toga nije pošteđen i ne možeš deliti ljude na "e ovaj ne vrši Božiju volju, zato ga i napadaju demoni, tako mu i treba" i ostale.
Što se druge rečenice tiče ... boldovani deo opet jasno ukazuje na tu pretnju protiv koje mi, očito, ne vredi da se borim. Radije bih da se ljudima probudi svest, da sami (svako u svoje vreme) dođe do saznanja šta mu je činiti kako bi funkcionisao po zakonima ... (popuni po izboru :))

Osobe bivaju napadnute od strane demona jer se ne bave onim za šta su stvorene. Ako gledaš filmove gde se bombarduje nasiljem, kasapljenjem, eksplicitnim scenama, i sl, slušaš demonsku muziku, uz to se kurvaš, napijaš, idolopoklonišeš, ideš kod vračara, gatara, astrologa, numerologa...i td. i td. za očekivati je da budeš pod uticajem demona.

Ja znam osobu koja se bavi "onim za šta nije stvorena", da koristim tvoje reči. Bez ikakve namere da te uvredim, reći ću ti da je ta osoba na duhovnom nivou o kom ti samo možeš maštati, a o ljudskim kvalitetima da ne pričam. Niti je napadnuta od strane demona, niti sam ja zato što se sa njom družim.
Filmovi, muzika, kurvanje, napijanje ... sve to ima svoju svrhu, zar te to Bog još nije naučio? Pa miliji mu je taj koji se valja u blatu, jer će njega pridobiti ljubavlju svojom. Miliji nego ti, koji izvršavaš svaku volju njegovu slepo i lenjo uz Bibliju. Satana se bori svim sredstvima za naše duše, zašto misliš da Bog (tvorac svega!!!) sedi mirno i čeka da mu se smrtnici klanjaju? Zar nismo od njega potekli? zar nije ta borba za ono što želimo njegova volja? ... pa ako je to droga, alkohol i kurvana, dovešće do cilja pre nego sedenje na tur i poštovanje nečega što ne razumeš, a praviš se da razumeš.
Opet ... probaj da ovo ne shvatiš preterano lično :mrgreen:

Ne može osoba koja živi u prirodi, koja se bavi moralnim stvarima, uzvišenim...da bude demonizovana..TO JE NE MOGUĆE. Sve osobe koje obuzme demon su apsolutno pre toga imali nemoralan život, gde je Tvorac na poslednjem mestu.

Boldovani deo je preterano drčan, čak i za tebe :lol: Nadam se da ćeš jednom shvatiti kako je sve pod kapom nebeskom moguće.
Tvorac je tamo gde treba da bude, a na tebi je da pronađeš svoje mesto u ovom svetu.
 

Back
Top