Kako se isteruje đavo iz čoveka?

Nema potrebe da se žestiš toliko :roll:
Ne znam zbog čega misliš da izbegavam moralni ugao i mada bih mogla to protumačiti kao da si želeo da kažeš da ga uopšte nemam, neću to činiti. Uostalom, nema ovo više veze sa moralom, ugao koji tebi toliko smeta je moj, ali to je već tvoj problem.
Moje mišljenje jeste sazidano na tvojim postovima, jer si to ti ... osim ako komšinica tipka umesto tebe :zper:
Svako dobro Servant ... nastavak će svakako da sledi :lol:
Pa smeta mi to konstantno bombardovanje bez osnove.
Možeš ti tumačiti kako hoćeš, ali bi bilo lepo da pročitaš kako je napisano. Za svaku situaciju postoji ugao gledanja, tako da ne sumnjam da imaš dosta moralnih uglova...mi ovde očigledno pričamo o uglovima koji nisu popunjeni moralom. Sad ga zamrsismo. :confused:
Ne smeta meni tvoj ugao...ne utiče na moj život...ovde samo diskutujemo koliko je to debro.
Pa ja i dalje tražim SAMO jedan post koji naslućuje ove etikete koje mi lepiš. Pusti komšinice. :lol:
I ja tebi želim svako dobro. :hvala:
 
Ok, pa predpostavljam da se mnogi slažu, ali duboko u sebi...kao da ne žele da prihvate realnost, već umiruju savest tako što će stvoriti neki imaginarni svet, svet gde je sve idealno...Ja samo kažem da je to pogrešan pristup, da treba pogledati istinu u oči ma kakva da je.
Meni nije problem da se izvinim svim tim devojkama, ženama koje su se uvredile zbog mojih reči. Ali ponavljam, moje lično mišljenje je da se ne može uvrediti devojka/žena koja je svoju polnu čistotu čuvala, ili i dalje čuva za svog budućeg princa.
U principu ne može, ali problem je dublje, u toj pasivnoj poziciji čekanja budućeg princa.
Da li je u redu polovinu ljudskog roda represivno gurati u krajne pasivnu i pre svega neželjenu poziciju?
To je otvoreno pitanje oko pet hiljada godina. Tim periodom obuhvaćeno je i zapisivanje svake reči biblijskog teksta.
Zašto bi svaka valjana ženska osoba morala samo da čeka princa?
Problem otvara pitanje i može da ga reši odgovor koji treba da sadrži racionalnu argumentaciju i paralelno da pokaže odgovarajuću emotivnu nadgradnju. Biblijski kanon kao takav je nepodesan po oba kriterijuma, što znaći da njegovo masovno dejstvo može da se ispolji samo kroz represiju, što ne odobravam. Biblijski kanoni su nesumnjivo bogati nadrealnim nadahnućima koja su opet dostupna samo posvećenima i držim da svi oni koji pribegavaju bilo kavim sredstvima represije i manipulacije, svoja nadahnuća usaditi drugima bez njihovog pristanka čine veliki greh.
Imaš nešto malo o tome ovde: http://pavlescg.bc-cetinje.com/baza/EU_Vavilonska_kula.pdf
Mislim da se uopšte i ne krije da je ta zgrada nadahnuta zahvaljujući vavilonskoj kuli, i da je rađena po njoj. Uostalom zašto bi to krili, kada su ljudima oblikovane "kockaste" glave, tako da ni ne slute o čemu je ovde reč.
Takođe imamo u Bibliji jasno proročanstvo kako će proći novi Vavilon. Za stari znamo da se više nikada neće izgraditi.

Ne smeta mi ta asocijcija. Biblijski navod o njoj bi valjalo malo podrobnije proučiti. nisam baš mišljenja da je reč o tako jako jasnom proročanstvu, obraćajući ti pažnju još jednom na sintagmu iz prošlog posta. To bi sigurno dalo znatno drugačiji odgovor na pitanje zbog čega se ne krije zašto je zgrada nadahnuta vavilonskom kulom, od onog namenjenog svima i kojim su i autori plakata posvećeni.
Volja Tvorca?

Kad smo već kod plakata ne znam gde ga je autor sajta: pavlescg.bc-cetinje.com/baza/EU_Vavilonska_kula.pdf pronašao ali ceo njegov sajt je fundamentalistički što ne čudi. Nekeko idu zajedno fundamentalistiške ideje i evroskepticizam. Verovatno zato što su i jedna i druga ideja u biti destruktivne, rušilačke, ali ko zna moguče je da se varam. Interesantno je da je komentarisao obrnute zvezdice na plakatu dok propušta da primeti kako one stoje na zastavi Unije koju je pokazao pri vrhu strane. Dalje, kritikuje plakat kao da je on delo zagovornika evropskog ujedinjenja a ne delo protivnika, malo nesuvislo rekao bih.
 

Back
Top