Kako se isteruje đavo iz čoveka?

Smatram da apsolutno sve ima svoju svrhu, pa čak i greh. Čula sam nedavno nešto što me je slatko nasmejalo, a glasi ovako ... "greh postoji zato da bi nam Bog pokazao koliko je milostiv" :)
Koja je svrha greha? Da nekog napravi čovekom? Da izgradi čoveka? Da ga učini srećnim?
Vazna je stvorena da u njoj stoji cveće, i to je njena prava svrha. Ali doći će čovek pa će tu vaznu razbiti nekom od glavu, što joj nije svrha...ali taj čovek će reći da je toj vazni upravo to svrha. Poslni odnos ima svrhu da iz njega proizađe dobro dete, dobar čovek...nije mu svrha da bi zadovoljavao telesne želje ljudi, ukoliko svrha nije "dobar čovek". Ne može jedna kur_va da kaže da njen posao ima svoju svrhu. Mada ja ne vidim razliku između kur_vi i današnjih devojaka....sem što ova traži pare, a ove ne. Bog nas je stvorio i mi imamo svoju svrhu postojanja...sve što se kosi sa tom svrhom za koju nas je Tvorac stvorio je greh.
Ovo što si citirala je lupetanje.

Sa prvom rečenicom se ne slažem, jer smatram da demonske sile baš napadaju one koji su bliži Bogu, ali to sam već donekle rekla u prethodnom postu. Niko, Servant, ama baš niko od toga nije pošteđen i ne možeš deliti ljude na "e ovaj ne vrši Božiju volju, zato ga i napadaju demoni, tako mu i treba" i ostale.
Što se druge rečenice tiče ... boldovani deo opet jasno ukazuje na tu pretnju protiv koje mi, očito, ne vredi da se borim. Radije bih da se ljudima probudi svest, da sami (svako u svoje vreme) dođe do saznanja šta mu je činiti kako bi funkcionisao po zakonima ... (popuni po izboru :))
Niko, Amaunet, ama baš niko ne može znati kako napadaju i kako deluju demoni no sam Bog!!! Ti možeš da nagađaš i predpostavljaš ali nikada ne možeš znati ukoliko te ne obavesti neko ko vidi te sile, tj demone. Tvorac nas je obavestio i jasno nam stavio do znanja kako oni deluju i kada smo im izloženi. Ja imam dovoljno iskustva i uverenja da verujem Tvorcu na Njegovoj reči. Tvorac nas ne poziva da Mu slepo verujemo i stojimo u mestu...pokušaj da držiš ono što On traži pa ćeš se i sama uveriti.
Mi imamo od Boga obećanje da će nas štititi od svega ako poštujemo Njegove principe. Postoje osobe koje su se susrele sa tim silama i koje su iz toga i izašli, i koje ti sad o tome mogu reći mnogo šta...slao sam ti linkove čoveka koji se jedva izvukao iz toga. Uticaj demona je jasan...samo što mi umirujemo savest i želimo to da prebacimo na one druge.. Demoni napadaju one koji ih prizivaju, a način na koji se prizivaju demoni sam već naveo.

Ja znam osobu koja se bavi "onim za šta nije stvorena", da koristim tvoje reči. Bez ikakve namere da te uvredim, reći ću ti da je ta osoba na duhovnom nivou o kom ti samo možeš maštati, a o ljudskim kvalitetima da ne pričam. Niti je napadnuta od strane demona, niti sam ja zato što se sa njom družim.
Filmovi, muzika, kurvanje, napijanje ... sve to ima svoju svrhu, zar te to Bog još nije naučio? Pa miliji mu je taj koji se valja u blatu, jer će njega pridobiti ljubavlju svojom. Miliji nego ti, koji izvršavaš svaku volju njegovu slepo i lenjo uz Bibliju. Satana se bori svim sredstvima za naše duše, zašto misliš da Bog (tvorac svega!!!) sedi mirno i čeka da mu se smrtnici klanjaju? Zar nismo od njega potekli? zar nije ta borba za ono što želimo njegova volja? ... pa ako je to droga, alkohol i kurvana, dovešće do cilja pre nego sedenje na tur i poštovanje nečega što ne razumeš, a praviš se da razumeš.
Opet ... probaj da ovo ne shvatiš preterano lično :mrgreen:
Ne znam tu osobu i ne znam čime se bavi, ali ako se bavi nečim od onoga što sam nabrojao ne sumnjam u njenu "duhovnost". Kako možeš znati da ona nije pod uticajima demona? Kovori ti njen spoljašnji izgled? Upoznata si sa demonima njihovim delovanjima i načinom rada pa možeš pričati o tome? Ja ti kažem da niko ne može znati o demonima no onaj koji nas je i obavestio preko Svetog Pimsa, Tvorac.
Ti si ta koja predstavlja Boga kao nekog ko sedi i ništa ne preduzima. Ako Ga pozoveš On će doći, i demoni ti neće moći ništa! Ako Ga ne pozoveš, onda si izložena demonima, to je više nego jasno. Treba da čitaš Sveto Pismo da bi znaa šta je tvoja svrha postojanja...ako se budeš pravila pametna i sama zaključivala nećeš daleko stići.

Boldovani deo je preterano drčan, čak i za tebe :lol: Nadam se da ćeš jednom shvatiti kako je sve pod kapom nebeskom moguće.
Tvorac je tamo gde treba da bude, a na tebi je da pronađeš svoje mesto u ovom svetu.
Da, Tvorac je tamo gde treba da bude...i mi ne treba da od Njega stvaramo ono što nije. Ti stvaraš svoju verziju o Bogu, neko iz Afrike svoju, iz Azije takođe...itd. I svi tvrde da su u pravu.
Tvorac nam se otkrio preko Svetog Pisma, dao nam Njegovu ličnu kartu...gde nas poziva da proveravamo i da se uveravamo...Sve je na nama.
 
Koja je svrha greha? Da nekog napravi čovekom? Da izgradi čoveka? Da ga učini srećnim?

Baš tako, vidiš kako znaš :lol:
Šta hoćeš da mi kažeš, da si ti, sedeći non-stop sa Biblijom u krilu srećniji od nekog ko je ispušio džoint? ... izvini anđele, ali po meni meni ste na istom, samo konzumirate različite travke :mrgreen:

Vazna je stvorena da u njoj stoji cveće, i to je njena prava svrha. Ali doći će čovek pa će tu vaznu razbiti nekom od glavu, što joj nije svrha...ali taj čovek će reći da je toj vazni upravo to svrha.

Reći će to čovek i zamisli, biće u pravu. To što je tebi žao lepe vaze je tvoj problem.

Poslni odnos ima svrhu da iz njega proizađe dobro dete, dobar čovek...nije mu svrha da bi zadovoljavao telesne želje ljudi, ukoliko svrha nije "dobar čovek".

Treba prvo da prođeš tom stazom, da bi je posle znao opisati :)
I ne mora sam dobar čovek da proizađe, već i budaletina neopevana, koja će, svidelo se tebi ili ne, imati svoju svrhu.

Ne može jedna kur_va da kaže da njen posao ima svoju svrhu. Mada ja ne vidim razliku između kur_vi i današnjih devojaka....sem što ova traži pare, a ove ne. Bog nas je stvorio i mi imamo svoju svrhu postojanja...sve što se kosi sa tom svrhom za koju nas je Tvorac stvorio je greh.

Ovo je šta dušo? izjava obojena bogatim životnim iskustvom?
Kako isterati đavola iz tebe? jer ovo što si napisao "servant of God" nikada ne bi rekao :roll: Nadam se da ćeš uvideti uvredu koju si naneo ovim rečima i moli svog Boga da prođeš nekaženjo (mislim na modove i admine :lol:) :rtfm:

Niko, Amaunet, ama baš niko ne može znati kako napadaju i kako deluju demoni no sam Bog!!!

Ne samo Bog, već i demoni znaju kako napadaju :lol:
I kako ne bih citirala svaku tvoju reč, nastaviću ovako "odokativno" :)
Da, samo se može o nekim stvarima pretpostaviti. 'bem ga, tako se istorija sveta piše. Bazirana na pretpostavkama i naizgled čvrstim dokazima koji se pobijaju.
Čitav ovaj razgovor ima svrhu, a to je prepucavanje. Ne znamo se od juče i različito razmišljamo ... svim silama pokušavam da te razumem, ali kod tebe je inat i želja da mi udaraš kontru toliko jaka da prosto odustanem od prepucavanja. Jača je od od te tvoje ljubavi prema tvorcu.
Obraćaš se ljudima, ne samo meni, sa tim "ma nemate vi pojma, ja sve znam" stavom. Fino počneš i onda te nahranim egom pa povileniš ... osobina koja nije cenjena po Bibliji, podsetiću te. Nije sve što ti kažeš ispravno i glupo je da teraš mak na konac samo da bi ti bio u pravu. Zastani malo, pročitaj tuđa mišljenja, otvori srce i za nešto drugo sem za regiliju koju zastupaš ... prigrli različitost među ljudima i ceni je. I zaboga idi pokosi travu, posadi drvo, udahni svež vazduh! :lol:
 
Baš tako, vidiš kako znaš :lol:
Šta hoćeš da mi kažeš, da si ti, sedeći non-stop sa Biblijom u krilu srećniji od nekog ko je ispušio džoint? ... izvini anđele, ali po meni meni ste na istom, samo konzumirate različite travke :mrgreen:
Ovo pišeš bez bilo kakvog povoda.
Očigledno da ti treba jedno posebno predavanje o Bibliji, da bi razumela o čemu celo vreme pričam.

Reći će to čovek i zamisli, biće u pravu. To što je tebi žao lepe vaze je tvoj problem.
Biće možda u pravu u tvojim očima, ali u očima onog ko je stvorio vaznu neće biti u pravu. Ako staviš cveće u vaznu to je dobro (dobro), ako nekom razbiješ sa njom glavu onda to nije dobro (zlo)!

Treba prvo da prođeš tom stazom, da bi je posle znao opisati :)
I ne mora sam dobar čovek da proizađe, već i budaletina neopevana, koja će, svidelo se tebi ili ne, imati svoju svrhu.
Kakvom stazom? Za to ti nisu potrebne nikakve staze, već određeno znanje, tj korišćenje razuma. Čovek ima svoju svrhu..a to što ljudi sve zloupotrebljavaju je druga stvar.
Svrhu da čini greh...a to nije svrha stvaranja čoveka. Iz obrazovane porodice ne može proizaći budaletina.

Ovo je šta dušo? izjava obojena bogatim životnim iskustvom?
Kako isterati đavola iz tebe? jer ovo što si napisao "servant of God" nikada ne bi rekao :roll: Nadam se da ćeš uvideti uvredu koju si naneo ovim rečima i moli svog Boga da prođeš nekaženjo (mislim na modove i admine :lol:) :rtfm:
Izjava bogata današnjim dešavanjima...dušo. Hoćeš da kažeš da nisam u pravu???
:lol: A ne mogu da verujem da si toliko zastranila....Biće da sam ja demonizovan koji branim moral, a svi današnji ljudi koji upražnjavaju bredbračne odnose i sl. kurvanja, koji promovišu nemoral najgore vrste, oni su ugodni pred Bogom i oni imaju zeleno svetlo u svemu. Pa to je farisejsko učenje...čitaj kako je Isus kritikovao fariseje. Vi se ni malo ne razlikujete od njih...jer vi istinu temeljite na većini..."daj da glasamo šta je ispravno!" Ako se ceo svet ***** (prostituiše), onda tu nema ništa loše. Ili je loše u tome što neko za to uzima novac, a neko ne? Nerazumem!?!


Ne samo Bog, već i demoni znaju kako napadaju :lol:
I kako ne bih citirala svaku tvoju reč, nastaviću ovako "odokativno" :)
Da, samo se može o nekim stvarima pretpostaviti. 'bem ga, tako se istorija sveta piše. Bazirana na pretpostavkama i naizgled čvrstim dokazima koji se pobijaju.
Čitav ovaj razgovor ima svrhu, a to je prepucavanje. Ne znamo se od juče i različito razmišljamo ... svim silama pokušavam da te razumem, ali kod tebe je inat i želja da mi udaraš kontru toliko jaka da prosto odustanem od prepucavanja. Jača je od od te tvoje ljubavi prema tvorcu.
Obraćaš se ljudima, ne samo meni, sa tim "ma nemate vi pojma, ja sve znam" stavom. Fino počneš i onda te nahranim egom pa povileniš ... osobina koja nije cenjena po Bibliji, podsetiću te. Nije sve što ti kažeš ispravno i glupo je da teraš mak na konac samo da bi ti bio u pravu. Zastani malo, pročitaj tuđa mišljenja, otvori srce i za nešto drugo sem za regiliju koju zastupaš ... prigrli različitost među ljudima i ceni je. I zaboga idi pokosi travu, posadi drvo, udahni svež vazduh! :lol:
Naš razgovor možda ima svoju svrhu...a sve su prilike da nema. :lol: Eh...da bar tren pokušaš da razumeš o čemu ja pričam druga bi pesma bila...Govoriš takve nebuloze da ne mogu da verujem da uopšte ovo čitam. "Teram inat"- pa da mi je znati kako sam ti dao bilo kakvog povoda da ovo pomisliš. Pa ako bi ko voleo da se u nečemu složimo, sa tobom ili bilo kojim sagovornikom to sam ja...ali ta slaganja su obično oko nekih manje bitnih tema, ali kada je reč o ozbiljnijim temama tu se onda malo ko slaže. Ja imam svoj stav i svoje mišljenje, a ono je konstantno i ne menja se, bar dok mi neko ne dokaže da grešim. Ja SAMO promovišem moralne norme, a čim se to pomene, bilo gde, pa čak i na običnom forumu...odmah si predmet ruganja, pljuvanja, ismejavanja i sl...naravno da sam ja toga svestan i da me ne čude komentari kojekakvog blejanja.
NAĐI MI REČENICU GDE "HRANIM EGO" NA BILO KOJI NAČIN!!??? NAĐI MI REČENICU GDE PRIČAM ONO ŠTO NIJE??? Ako kritikujem nemoral, to ne znači da se time izdižem! Samo iznosim činjenice, svidelo se to tebi li ne. Koja je svrha izdići se pred ljudima?? Šta time dobijam?? Ja tu ne vidim svrhu... Ako treba da lažem, da se pravim slep i pričam ono što ne mislim da bi se slagali, daj onda de na oba oka zažmurim. Možemo mi da pričamo o drugim temama, da zaobiđemo moral (jer ti to očigledno ne odgovara), ali o ovim temama ću uvek imati svoj stav.
Ti mi objasni gde grešim, ja ću primiti svaku kritiku...i uvažiti je ukoliko je ozbiljna. Tu sam da sve zajedno rasvetlimo...dakle, ja sam spreman da neke reči iskristališemo..samo je pitanje da li si ti spremna...sem da kritikuješ.
 
Servant, nemoj toliko da se nerviraš, nije dobro za zdravlje, ni za tvoj smireni biblijski imidž :lol:
Nema potrebe da dižeš paniku i caps lock, samo zato što se ne razumemo, pa to nije ništa novo.
Sutra ću ti detaljnije odgovoriti, a do tada smiri demončiće u sebi, da ne bih morala egzorcizam nad tobom da izvedem :heart:
 
Lako je pričati o isterivanju đavola, ako ga svugde vidiš...
Da ja svugde vidim greh, blud, razvrat, ništavilo, i da sam opsednuta time... zapitala bih se - gde stvarno čuči taj Đavo?
Da li je prirodno stanje čoveka da meditira samo na đavola i ono što smatra njegovim ispoljenjem?

I na kraju - šta je to što nas kvalifikuje da se osetimo pozvani da određujemo drugima šta je "nemoralno" a šta ne?
Da li smo toliko prosvetljeni i vrli? Ili je to samo još jedna igra ega?
I da ostanem u okviru teme - kad već pričamo o isterivanju đavola.. kako uopšte znati šta je đavo?
Nekome je "đavo" i kad se neko malo jače našminka.
Dogma i parole... zato je ova tema toliko obojena subjektivnošću.

Ovo je samo moje mišljenje.
Ja barem ne smatram da svi moraju misliti apsolutno isto kao i ja.
 
Servant, nemoj toliko da se nerviraš, nije dobro za zdravlje, ni za tvoj smireni biblijski imidž :lol:
Nema potrebe da dižeš paniku i caps lock, samo zato što se ne razumemo, pa to nije ništa novo.
Sutra ću ti detaljnije odgovoriti, a do tada smiri demončiće u sebi, da ne bih morala egzorcizam nad tobom da izvedem :heart:
Ti očegledno mene zamišljaš kao nekog ko je nervozan. Po meni govorimo o nekim ozbiljnijim temama...ako pišem nešto ozbiljno onda ne znači da sam nervozan i da to pišem ljutito ili kako već...namere su mi uvek dobronamerne. "Caps lock" je upotrebljen da bi se dobro videlo pitanje...to je namera...ne da ispadne da se derem. :roll:
I zamoleio bih te da moje poruka shvataš dobronamerno, sa normalnim pisanjem...ne da u glavi stvaraš sliku o meni koja nema svoj temelj.
(na ovu poruku sam mogao drugačije da ti odg., jer se prepoznaje način na koji je pisana...ali pokazujem prilagođavanje sagovorniku :lol: ;) )
 
Ti očegledno mene zamišljaš kao nekog ko je nervozan. Po meni govorimo o nekim ozbiljnijim temama...ako pišem nešto ozbiljno onda ne znači da sam nervozan i da to pišem ljutito ili kako već...namere su mi uvek dobronamerne. "Caps lock" je upotrebljen da bi se dobro videlo pitanje...to je namera...ne da ispadne da se derem. :roll:
I zamoleio bih te da moje poruka shvataš dobronamerno, sa normalnim pisanjem...ne da u glavi stvaraš sliku o meni koja nema svoj temelj.
(na ovu poruku sam mogao drugačije da ti odg., jer se prepoznaje način na koji je pisana...ali pokazujem prilagođavanje sagovorniku :lol: ;) )

Svojim reagovanjem na moje postove si najbolje demonstrirao kako čovek izgleda kada dopusti da nečisti deluju preko njega, tako da si ostao veran temi više nego što sam očekivala :mrgreen:

Ja tebe ne zamišljam kao nervoznog, ja tebe samo čitam, ništa više od toga mi nije potrebno. Ti nemaš uho (čitaj oko :)) za tuđa mišljenja, a kamoli respekta. Ne možeš da se oslobodiš okova sopstvenog crno/belo razmišljanja i shvatanja stvari. To je sprečava da vodiš normalnu (šta god to značilo :lol:) konverzaciju sa bilo kim, osim sa istomišljenicima. Zna se kad se Caps upotrebljava i njegova namena zavisi od konteksta rečenice, ako mi ne veruješ, pročitaj svoj post mojim očima ... ako si sposoban za to, a trebao bi biti kao čovek koji verno služi Bogu čitavim bićem i egzistencijom.
Varaš se ako smatraš da sam ijedan tvoj post shvatila zlonamerno, jer sam svesna toga da to nisi, mada se često tako izražavaš i tu je osnovna razlika između tebe i mene. Ja gajim poštovanje prema tebi i tvojim stavovima, iako se ne slažem sa većinom., a kako bih se mogla složiti sa tvojom izjavom kako su sve današnje devojke onakve kakvim si ih imenovao ... to je samo jedan od primera i nemoj se zavaravati time da je sveti duh kroz tebe tada progovorio ili ti prostrujao kroz prste.
Što se tiče prilagođavanja meni ... do sada ti nije išlo od ruke, ali ni to ti ne zameram. Bog ti je dao onoliko koliko možeš da nosiš i nemoj ga izazivati time što ćeš još tovariti sebi na leđa stvari koje nisu za tebe. Mlad si, prav, zdrav, samo se aktiviraj i sve će ti se vremenom kaz'ti :)
 
Nisam krstena, nikako ne uspevam da to odradim.
I uvek, ali uvek kada odem u crkvu, uvek mi se posle toga desi neki maler, gaf.
Eto, pred katolicki Bozic sam otisla da upalim svecu za pokoj duse mom umrlom svekru, ganula me je atmosfera u crkvi, plakala sam kao kisa sto zbog smrti tog coveka kojeg sam volela i postovala, normalno i sada ga volim i postujem... i sta se desilo?
Kada sam izlazila iz crkve, malo je trebalo da dozivim saobracajnu nesrecu, iako sam bila na pesackom prelazu, jedan automobil me je skoro oborio na kolovoz...
Ima li to neke veze, sta vi svi mislite ili sam se samo istripovala da moj odlazak u crkvu ima neke veze sa tim sto mi se posle desilo?

Sve ima veze...
A rituali u crkvi su spritizam tj demonizam...
takodje i paljenje sveca...

Bogu se mozes pribliziti ako citas Bibliju i istrazujes je...
Takodje molitva je zastita od zla ali treba koristiti Bozje ime koje je crkva izbacila iz upotrebe, a ono je zastita od zla...
imeBoga je JHVH na hebrejskom na nasem bi bilo Jehova....
Potrebno je njemu se moliti za zastitu od zla...
 
Poslednja izmena:
Svojim reagovanjem na moje postove si najbolje demonstrirao kako čovek izgleda kada dopusti da nečisti deluju preko njega, tako da si ostao veran temi više nego što sam očekivala :mrgreen:

Ja tebe ne zamišljam kao nervoznog, ja tebe samo čitam, ništa više od toga mi nije potrebno. Ti nemaš uho (čitaj oko :)) za tuđa mišljenja, a kamoli respekta. Ne možeš da se oslobodiš okova sopstvenog crno/belo razmišljanja i shvatanja stvari. To je sprečava da vodiš normalnu (šta god to značilo :lol:) konverzaciju sa bilo kim, osim sa istomišljenicima. Zna se kad se Caps upotrebljava i njegova namena zavisi od konteksta rečenice, ako mi ne veruješ, pročitaj svoj post mojim očima ... ako si sposoban za to, a trebao bi biti kao čovek koji verno služi Bogu čitavim bićem i egzistencijom.
Varaš se ako smatraš da sam ijedan tvoj post shvatila zlonamerno, jer sam svesna toga da to nisi, mada se često tako izražavaš i tu je osnovna razlika između tebe i mene. Ja gajim poštovanje prema tebi i tvojim stavovima, iako se ne slažem sa većinom., a kako bih se mogla složiti sa tvojom izjavom kako su sve današnje devojke onakve kakvim si ih imenovao ... to je samo jedan od primera i nemoj se zavaravati time da je sveti duh kroz tebe tada progovorio ili ti prostrujao kroz prste.
Što se tiče prilagođavanja meni ... do sada ti nije išlo od ruke, ali ni to ti ne zameram. Bog ti je dao onoliko koliko možeš da nosiš i nemoj ga izazivati time što ćeš još tovariti sebi na leđa stvari koje nisu za tebe. Mlad si, prav, zdrav, samo se aktiviraj i sve će ti se vremenom kaz'ti :)

Apsolutno se slažem, a posebno sa boldovanim.
Uz široka shvatanja možemo daleko dogurati :).
 
evo ovako ja koji verujem u sve te stvari , zeleo bi da se ogranicim od satane i andjela i demona i ostalih stvari........zanima me sledece, mozes li mi objasniti zasto TVORAC uzima k sebi ljude koji su za zivota bili dobri, koji nisu naudili nikome i sl.? dok zli ljudi ,mnogo vise polazu pravo na planetu .
nekako ispada ovaj ubije nekoga ,recimo u toku rata i ostane nekaznjen....ili u u miru izvrsi ubistvo i ,ajde zavrsi u apsu .....ali ipak zive !?
msm ,ne zelim pricu tvorac ih uzima gore i sprema vojsku dobrih ljudi u borbi ,protiv zla jer i tu ima nejasnoca ............ili ,tipa dobri kad umru idu gore i kasnije ih posalje na zemlju u drugom zivotu !!???
zelim ,da mi neko odgovori konkretno na ono sto me zanima .
ljudi su se molili ,bili vernici , a ipak su umirali u teskim mukama ..............KAKO TO !?

Kad smo vec kod ovoga i mene ovo veoma intrigira? :dontunderstand:[/QUOTE]

Najbolji odgovor daćeš sebi sama. Prvo bi pak trebalo ostaviti pravo pitamje.
Svi drugi izgledaju manje više kao “tvorac ih uzima gore i sprema vojsku dobrih ljudi u borbi…”, zato što ćeš pokušati da ih razumeš kao i sve drugo što ti neko ili nešto saopštava.
Razumeti, osetiti i te dve stvari uravnotežiti, dalo bi ti pre svega uvid da si u toj tvojoj nedoumici pre svega, ti sama svojom ličnošću i svojom pojavom.
Možda ne bi bilo loše početi ovako:
„..
Zanima me sledece, mozes li mi objasniti zasto me TVORCE uzimas k sebi kad sam za zivota bila dobra, nikom naudila i sl.? dok ja ovako zla, mnogo vise polazem pravo na planetu.
nekako ispada ja ubijem nekoga ,recimo u toku rata i ostanem nekaznjena....ili u u miru izvrsim ubistvo i ,ajde zavrsim u apsu .....ali ipak ziva !?
msm ,ne zelim pricu uzimas me gore i spremaš vojsku dobrih ljudi u borbi ,protiv zla jer i tu ima nejasnoca ............ili ,tipa ja dobra kad umrem idem gore i kasnije me posaljes na zemlju u drugom zivotu !!???
zelim ,da mi odgovoris konkretno na ono sto me zanima .
Ja sam ti se molila ,bila vernica , a ipak sam umirala u teskim mukama ..............KAKO TO !?[/QUOTE]

Kad smo vec kod ovoga mene ovo veoma intrigira?
.....“
 
Poslednja izmena:
Svojim reagovanjem na moje postove si najbolje demonstrirao kako čovek izgleda kada dopusti da nečisti deluju preko njega, tako da si ostao veran temi više nego što sam očekivala :mrgreen:

Ja tebe ne zamišljam kao nervoznog, ja tebe samo čitam, ništa više od toga mi nije potrebno. Ti nemaš uho (čitaj oko :)) za tuđa mišljenja, a kamoli respekta. Ne možeš da se oslobodiš okova sopstvenog crno/belo razmišljanja i shvatanja stvari. To je sprečava da vodiš normalnu (šta god to značilo :lol:) konverzaciju sa bilo kim, osim sa istomišljenicima. Zna se kad se Caps upotrebljava i njegova namena zavisi od konteksta rečenice, ako mi ne veruješ, pročitaj svoj post mojim očima ... ako si sposoban za to, a trebao bi biti kao čovek koji verno služi Bogu čitavim bićem i egzistencijom.
Varaš se ako smatraš da sam ijedan tvoj post shvatila zlonamerno, jer sam svesna toga da to nisi, mada se često tako izražavaš i tu je osnovna razlika između tebe i mene. Ja gajim poštovanje prema tebi i tvojim stavovima, iako se ne slažem sa većinom., a kako bih se mogla složiti sa tvojom izjavom kako su sve današnje devojke onakve kakvim si ih imenovao ... to je samo jedan od primera i nemoj se zavaravati time da je sveti duh kroz tebe tada progovorio ili ti prostrujao kroz prste.
Što se tiče prilagođavanja meni ... do sada ti nije išlo od ruke, ali ni to ti ne zameram. Bog ti je dao onoliko koliko možeš da nosiš i nemoj ga izazivati time što ćeš još tovariti sebi na leđa stvari koje nisu za tebe. Mlad si, prav, zdrav, samo se aktiviraj i sve će ti se vremenom kaz'ti :)
Ja iznosim svoje mišljenje, ako je kontra od tvog...to ne znači da nečisti deluju na mene.
Vidim da je tebi napad najbolja odbrana. :lol: Ja sam ti rekao kako je Caps izgledao u mojim očima...ali je ovde problem što bi ti više volela da je napisan sa namerom koju si ti zamislila.
Nije mi problem da se stavim u tvoju poziciju i da gledam sve iz tvojih očiju, jer se redovno susrećem sa sličnim osobama...jer je takvih najviše. Ljudi danas stvaraju svoj svet, stvaraju oblake, i žive u imaginarnom svetu...kada im neko krene pričati o današnjoj realnosti...oni se bune i traže da im niko ne ruši snove. Ja mislim da je vreme da se probudimo...jer vreme je jako blizu...a nadam se da ćeš u tom periodu razumeti sve ovo što pišem. Više mi je nego jasno šta ti smeta kod mene...to što sam direktan, direktan u nekim temama, u nekim nisma već idem izokola - to je ono što ti kažeš da se treba prilagoditi sagovorniku. Smeta ti što se iznosi istina koja očigledno boli, ali ipak treba istinu pogledati u oči ma kakva ona bila. Zasmetalo ti je što sam prokomentarisao današnje devojke (rekao sam devojke, isto mislim i za drugi pol...jer jedno bez drugog ne ide.) Očigledno da sam mogao i bez toga, možda da sam znao da bih te uvredio na bilo koji način ne bih ni pisao, ali sam očekivao da ne bežiš toliko od istine. Ok...primiću brojne kritike nije problem...ali daj da izvadimo jedan primer gde ja grešim, pa da na FIN i LEP način dođemo do istine...ja od toga ne bežim!
Npr. Ono što sam rekao za devojke...Da li možeš biti toliko ljubazna pa meni slepcu objasniti gde grešim? Ovo nije nikakva ironija već ozbiljno pitanje!
 
Ja iznosim svoje mišljenje, ako je kontra od tvog...to ne znači da nečisti deluju na mene.
Vidim da je tebi napad najbolja odbrana. :lol: Ja sam ti rekao kako je Caps izgledao u mojim očima...ali je ovde problem što bi ti više volela da je napisan sa namerom koju si ti zamislila.
Nije mi problem da se stavim u tvoju poziciju i da gledam sve iz tvojih očiju, jer se redovno susrećem sa sličnim osobama...jer je takvih najviše. Ljudi danas stvaraju svoj svet, stvaraju oblake, i žive u imaginarnom svetu...kada im neko krene pričati o današnjoj realnosti...oni se bune i traže da im niko ne ruši snove. Ja mislim da je vreme da se probudimo...jer vreme je jako blizu...a nadam se da ćeš u tom periodu razumeti sve ovo što pišem. Više mi je nego jasno šta ti smeta kod mene...to što sam direktan, direktan u nekim temama, u nekim nisma već idem izokola - to je ono što ti kažeš da se treba prilagoditi sagovorniku. Smeta ti što se iznosi istina koja očigledno boli, ali ipak treba istinu pogledati u oči ma kakva ona bila. Zasmetalo ti je što sam prokomentarisao današnje devojke (rekao sam devojke, isto mislim i za drugi pol...jer jedno bez drugog ne ide.) Očigledno da sam mogao i bez toga, možda da sam znao da bih te uvredio na bilo koji način ne bih ni pisao, ali sam očekivao da ne bežiš toliko od istine. Ok...primiću brojne kritike nije problem...ali daj da izvadimo jedan primer gde ja grešim, pa da na FIN i LEP način dođemo do istine...ja od toga ne bežim!
Npr. Ono što sam rekao za devojke...Da li možeš biti toliko ljubazna pa meni slepcu objasniti gde grešim? Ovo nije nikakva ironija već ozbiljno pitanje!

Servant ... ti vičeš da si ti u pravu, ja vičem da sam ja u pravu, a možda je istina za kojom toliko tragaš ta da nijedno od nas nije u pravu.
Ono što zasigurno znam, je da svi mi imamo demone u sebi i svi mi ponekad dopustimo istim da kroz nas delaju. Naravno da je i svetlost u nama, i ponoviću po ko zna koji put ... nije sve samo crno i belo, nije. Posmatraj sebe, svoje raspoloženje koje varira iz posta u post. Ti, Servant, koji sediš mirno za kompom sa sve opcijama da brišeš ono što si pogrešno napisao, da eliminišeš iskazane uvrede ... ti biraš da to ne učiniš, biraš da ne koristiš te opcije koje su ti na tacnu date. Zašto? pa zar ne bi trebao, vođen Bogom, da pleniš ovde svojom smirenišću, ljubavlju i razumevanjem. Pa samo mi treba da odlepršam do pdf Religija i da se zgrozim nad onim što tamo pišu ... Religija! u kojoj takvo nešto ne bi smelo postojati, ali eto, postoji. Zašto? zato što smo ljudska bića koja sebi dopuštaju previše.
Devojke ... gledaš, a ne vidiš. Kako ne vidiš koju si uvredu tim rečima naneo, ne samo meni, već i ostalima koji čitaju "reč Božiju" koju tako nadmeno prenosiš. Da li si pomislio, pre nego što si postovao, da će izjavu da je svaka devojka kurv@, pročitati nečija majka, otac, brat, sestra, ili si samo pomislio "Neka, i treba svi da to pročitaju, jer ja želim da promenim svet"? Da li si uopšte pročitao ono što si napisao i način na koji si to napisao? Preporučujem ti da to ubuduće činiš.
Razumi, nemam ništa protiv tebe, ali imam protiv onoga što mu dopuštaš da dela preko tebe, a to zasigurno nije Bog.
 
Servant ... ti vičeš da si ti u pravu, ja vičem da sam ja u pravu, a možda je istina za kojom toliko tragaš ta da nijedno od nas nije u pravu.
Ono što zasigurno znam, je da svi mi imamo demone u sebi i svi mi ponekad dopustimo istim da kroz nas delaju. Naravno da je i svetlost u nama, i ponoviću po ko zna koji put ... nije sve samo crno i belo, nije. Posmatraj sebe, svoje raspoloženje koje varira iz posta u post. Ti, Servant, koji sediš mirno za kompom sa sve opcijama da brišeš ono što si pogrešno napisao, da eliminišeš iskazane uvrede ... ti biraš da to ne učiniš, biraš da ne koristiš te opcije koje su ti na tacnu date. Zašto? pa zar ne bi trebao, vođen Bogom, da pleniš ovde svojom smirenišću, ljubavlju i razumevanjem. Pa samo mi treba da odlepršam do pdf Religija i da se zgrozim nad onim što tamo pišu ... Religija! u kojoj takvo nešto ne bi smelo postojati, ali eto, postoji. Zašto? zato što smo ljudska bića koja sebi dopuštaju previše.
Devojke ... gledaš, a ne vidiš. Kako ne vidiš koju si uvredu tim rečima naneo, ne samo meni, već i ostalima koji čitaju "reč Božiju" koju tako nadmeno prenosiš. Da li si pomislio, pre nego što si postovao, da će izjavu da je svaka devojka kurv@, pročitati nečija majka, otac, brat, sestra, ili si samo pomislio "Neka, i treba svi da to pročitaju, jer ja želim da promenim svet"? Da li si uopšte pročitao ono što si napisao i način na koji si to napisao? Preporučujem ti da to ubuduće činiš.
Razumi, nemam ništa protiv tebe, ali imam protiv onoga što mu dopuštaš da dela preko tebe, a to zasigurno nije Bog.
Nismo se dohvatili tema gde ima više odgovora...ovde neko mora biti u pravu...A to sam ja. :lol: Šalim se!
Da, ja biram...i pre nego pritisnem "Pošalji odgovor", i dalje sam ja taj koji odlučuje. U realnom životu gledam da se sklanjam od zla, što je to više moguće...pa ne dolazim u situaciju nekog da kritikujem...Ne počinjem ove teme...znam da je tvoje mišljenje o meni suprotno...da misliš da uvek započinjem razgovor tako što ovome pronalazim mane...veruj mi da je daleko od toga...i da je to nešto što bih najmanje voleo da radim. Baš u realnom životu dolazimo do one situacije prilagođavanja sagovorniku...jer u realnom životu ti ovome vidiš lice, i znaš kakve su mu namere, možeš da mu oceniš karakter...i da u skladu sa tim oceniš da li treba gubiti vreme sa njim. Dok je na forumu druga priča...ti sebe možeš predstaviti kako hoćeš, pa i onako kakva nisi. Već sam rekao da radije pričam tj. pišem o pozitivnim temama, ali u nekim situacijama ne treba zaobići i one druge teme, gde je potrebno malo ozbiljnosti. Takođe, želja mi je da ostavim na ovom forumu i drugu stranu..ne samo onu gde su vernici predstavljeni kao mirne osobe koje uvek ćute...deci im se uvaljuje droga oni će da kleknu i da se mole da Bog reši njihov problem.
Ok...drago mi je što si mi obrazložila svoje razumevanje onog što sam rekao.
Ako ti kažeš: "Svi su političari lažovi!" Ja sam npr. političar. Da li ću se ja u tome pronaći ako istinski nisam lažov??? Dakle, ako kažem "sve su devojke"..to ne znači BUKVALNO sve, to je reč koja ima prenešeno značenje na većinu. U mojim rečima se ne mogu prinaći devojke koje teže moralu, već će se složiti sa mnom. Isto kao što ću se ja složiti sa čovekom koji kaže da su svi muškarci kurvari! Ja sam spreman da pogledam realnost u oči..ma kakva da je.
Da li poznaješ devojku za koju si sigurna da nije stupila u polni odnos pre braka? A da nije devojka mlađa od 10-15god. Možda se i tebi GADI pomisao na ovo...ali ovo je realnost..surova realnost..ma kako ti na ovo gledala. I nije mi cilj da te sablažnjavam...pogotovo jer si majka!!!
 
Nismo se dohvatili tema gde ima više odgovora...ovde neko mora biti u pravu...A to sam ja. :lol: Šalim se!
Da, ja biram...i pre nego pritisnem "Pošalji odgovor", i dalje sam ja taj koji odlučuje. U realnom životu gledam da se sklanjam od zla, što je to više moguće...pa ne dolazim u situaciju nekog da kritikujem...Ne počinjem ove teme...znam da je tvoje mišljenje o meni suprotno...da misliš da uvek započinjem razgovor tako što ovome pronalazim mane...veruj mi da je daleko od toga...i da je to nešto što bih najmanje voleo da radim. Baš u realnom životu dolazimo do one situacije prilagođavanja sagovorniku...jer u realnom životu ti ovome vidiš lice, i znaš kakve su mu namere, možeš da mu oceniš karakter...i da u skladu sa tim oceniš da li treba gubiti vreme sa njim. Dok je na forumu druga priča...ti sebe možeš predstaviti kako hoćeš, pa i onako kakva nisi. Već sam rekao da radije pričam tj. pišem o pozitivnim temama, ali u nekim situacijama ne treba zaobići i one druge teme, gde je potrebno malo ozbiljnosti. Takođe, želja mi je da ostavim na ovom forumu i drugu stranu..ne samo onu gde su vernici predstavljeni kao mirne osobe koje uvek ćute...deci im se uvaljuje droga oni će da kleknu i da se mole da Bog reši njihov problem.
Ok...drago mi je što si mi obrazložila svoje razumevanje onog što sam rekao.
Ako ti kažeš: "Svi su političari lažovi!" Ja sam npr. političar. Da li ću se ja u tome pronaći ako istinski nisam lažov??? Dakle, ako kažem "sve su devojke"..to ne znači BUKVALNO sve, to je reč koja ima prenešeno značenje na većinu. U mojim rečima se ne mogu prinaći devojke koje teže moralu, već će se složiti sa mnom. Isto kao što ću se ja složiti sa čovekom koji kaže da su svi muškarci kurvari! Ja sam spreman da pogledam realnost u oči..ma kakva da je.
Da li poznaješ devojku za koju si sigurna da nije stupila u polni odnos pre braka? A da nije devojka mlađa od 10-15god. Možda se i tebi GADI pomisao na ovo...ali ovo je realnost..surova realnost..ma kako ti na ovo gledala. I nije mi cilj da te sablažnjavam...pogotovo jer si majka!!!

Ali ja nisam rekla da su svi političari lažovi :lol:
Znam da nije u okviru teme, a možda i jeste, možda smatraš da su devojke koje stupaju u polne odnose pre braka opsednute, ali daj mi objasni taj fenomen ... šta je tu tako strašno? Da li zbog toga kurv@ po tebi?
 
Ali ja nisam rekla da su svi političari lažovi :lol:
Znam da nije u okviru teme, a možda i jeste, možda smatraš da su devojke koje stupaju u polne odnose pre braka opsednute, ali daj mi objasni taj fenomen ... šta je tu tako strašno? Da li zbog toga kurv@ po tebi?
Ali si bar nekada pomislila. :lol:
Očigledno da je kurv@ u narodu teška reč...ali ako je ublažim ispašće da to nije ništa strašno. Da li bi ti više volela da imaš ćerku koja čuva svoju polnu čistotu za brak? Ili bi više volela da imaš ćerku koja prati svet i koja sa svakim dečkom stupa u polni odnos?
Rezultat današnjih standarda su raznovrsne polne bolesti. Čovek nije životinja, čovek treba da ulaže u porodicu, što je odavno iza nas, očigledno.
 
Ali si bar nekada pomislila. :lol:
Očigledno da je kurv@ u narodu teška reč...ali ako je ublažim ispašće da to nije ništa strašno. Da li bi ti više volela da imaš ćerku koja čuva svoju polnu čistotu za brak? Ili bi više volela da imaš ćerku koja prati svet i koja sa svakim dečkom stupa u polni odnos?
Rezultat današnjih standarda su raznovrsne polne bolesti. Čovek nije životinja, čovek treba da ulaže u porodicu, što je odavno iza nas, očigledno.
izvini što se mešam, al interesuje me kako, po tvom shvatanju, stoji stvar sa muškom decom i da li ti imaš decu kad provodiš ovu srednjovekovnu ideologiju ovde na blogu?
 
izvini što se mešam, al interesuje me kako, po tvom shvatanju, stoji stvar sa muškom decom i da li ti imaš decu kad provodiš ovu srednjovekovnu ideologiju ovde na blogu?
Nemam decu. Zašto mene pitaš kako stoje stvari sa muškom decom, zar ne vidiš šta se danas radi...gde smo stigli. Isto važi i za muškarce, već sam to rekao jer jedno bez drugog ne ide. Zaslepljen si tezom "ovo je 21 vek".
 

Back
Top