Kako se isteruje đavo iz čoveka?

Evo malo sa wiki


Etimologija

Izraz anđeo potiče od jevrejskog „mal`ak“ (מַלְאָךְ), što je izvedeno iz semitskog korena l-'-k (ל-א-ך), u značenju "poslati". Iz istog korena je izveden izraz „poslanička služba“, „mal(a)kut“; kao i imenica poslanstvo, rad, „m(e)laka“. Od njega potiče i lično ime Malahija, "Mal(e)aki" (= moj poslanik), što je skraćena forma od "Mal(e)akij'ja". Izraz se susreće i u ugaritskom, etiopskom i arapskom jeziku, gde kao i u jevrejskom jeziku ima značenje poslanika ili anđela. Vremenom je izraz dobio isključivo značenje nebeskog bića koje služi Bogu. Grčka Septuaginta prevodi ovaj izraz sa „angelos“ (glasnik), te odavde dolazi latinska reč „angelus“.[1] I u drugim evropskim jezicima reči su izvedene iz ovih prevoda.
[uredi - уреди] Anđeli u judaizmu
Jakov se bori sa anđelom

Osnova judaizma je bio strogi monoteizam, odnosno vera u jednog Boga, tvorca, bez nižih bogova posrednika. Međutim, vremenom se razvija učenje o posrednicima između Boga i čoveka: dobrim anđelima, i rđavim duhovima, đavolima ili demonima. Anđeli ili demoni predstavljaju dva sveta koji se međusobno nalaze u ratu. Ipak, i jedni i drugi dobijaju svoju egzistenciju od istog tvorca, od koga su pri svojoj delatnosti zavisni.
 
A ovo su bica u koje shisophreno chas veruju chas neveruju moji sagovornici.

Ostali anđeli

Urilo (Uriel) navodi se da je upravljač neba i zvezdanih vojski. Njegovo ime znači "moja svetlost je Bog". Rafail (R(e)fael) se čini da je anđeo ozdravljenja. Njegovo ime znači "Bog je izlečio". Spominje se da je poslan radi ozdravljenja Tovije od očne bolesti i da protera donosioca smrti, đavola asmodija (razrušitelj, upropastitelj) (Tov 3, 16; 5, 4; 12, 5).

Među najvišim anđelima koji se nabrajaju u 1 Enoh 20 nalazi se i ime Jeremila, koji je postavljen nad "dušama pravednih u njihovim obitavalištima" (4 Jezd 4, 36). Još se spominju:

* Fanuilo (P`nuel)(= anđeo lica) (1 Enoh 40, 9; 4 Var 2)
* Raguilo (R`nael)(= prijatelj Božiji) (1 Enoh 20, 4; 2 Enoh 33, 6)
* Samuilo (Sh`muel) (2 Enoh 33, 6)
* Asarjaljol (grčki način čitanja je Istrail) (1 Enoh 10, 1), koji se u kasnijem predanju pominje kao anđeo smrti)
* Ramailo (2 Var 55, 3; 63, 3)
* Sarasailo (4 Var)(up. 1 Enoh 20, 6)
* Sarielo, Sarakilo i drugi...
 
Osim klasicnih dileja koji su svakom jelu zaprska ima nekih koji se ozbiljno trude a i znaju nesto o ovome.
naravno da je ono sto vidite u odvratnim amerckim filmovima istina i skoro isto izgleda egzorcizam uzivo.
Kod nas se to moze raditi na vise mesta i jednom sam prisustvovao u tom sokantnom cinu koji je uspesno okooncan posle vise seansi u mesec dana.
 
Meni je receno ako si krshten,ne mogu ti nishta,samo psihicki hoce da te uznemire sto je vise moguce.A djavola mogu da isteruju samo odredjeni svestenici,postoji poseban njihov ogranak u Rimokatolickoj crkvi,samo tih svestenika ima jako malo,jer moraju da budu jezivo jaki u svojoj veri,a takvih je,uvek malo.
 
Meni je receno ako si krshten,ne mogu ti nishta,samo psihicki hoce da te uznemire sto je vise moguce.A djavola mogu da isteruju samo odredjeni svestenici,postoji poseban njihov ogranak u Rimokatolickoj crkvi,samo tih svestenika ima jako malo,jer moraju da budu jezivo jaki u svojoj veri,a takvih je,uvek malo.

To je tacno.

Ja licno poznajem jednog koji ima dozvolu da isteruje djavole.

Bez sve sale.


http://1.***************/_f4JIn5rkneY/SfjjCGi6cdI/AAAAAAAAAQI/imz2yqtNbAU/s400/exorcismo02.jpg

http://4.***************/_f4JIn5rkneY/Sfji-u4fvKI/AAAAAAAAAQA/HkRQiavm_Sg/s400/exorcismo01.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa nije baš tačno :).
Krštenje ne znači ništa ako je svest onoga ko vrši krštenje usmerena npr na prasetinu, a ne na duhovne istine... primera radi. Hoću reći, čistota i snaga krštenja ( u bilo kojoj tradiciji) zavisi ne samo od tradicije, već i od posrednika, onoga ko pokrštava.
 
Meni je receno ako si krshten,ne mogu ti nishta,samo psihicki hoce da te uznemire sto je vise moguce.A djavola mogu da isteruju samo odredjeni svestenici,postoji poseban njihov ogranak u Rimokatolickoj crkvi,samo tih svestenika ima jako malo,jer moraju da budu jezivo jaki u svojoj veri,a takvih je,uvek malo.

Ja bih rekla da su demoni entiteti koji postoje od, kako se popularno kaže, veka i pamtiveka. Đavo je nešto sasvim drugo i vezuje se najviše za Hrišćansku religiju. E sad, da samo H sveštenici mogu da isteraju demone iz osobe, ne bih rekla ... i oni su to znanje pokupili od onih koji su se time bavili mnogo pre nego se Hrist rodio.
 
Koja je po vašem mišljenu najbolja metoda za ovu delatnost?
Da li ste to nekad pokušali ili da li ste prisustvovali takvom obredu/ritualu?
Uopšte, sve o isterivanju đavola (praktični saveti, uradi sam isl.)

Ja nemam malo godina,radila sam sa ljudima,tako da sam ih minimum dnevno bar deset razlicitih vidjala,i nisam imala prilike da se sretnem sa osobom opsednutom Djavolom.Zato pitam,da li ti znas nekog opsednutog,kako se oni prepoznaju,jer mozda sam i videla nekog opsednutog,al nisam znala da nije sam!Msm,vidjala sam nervozne,mirne,zlobne,vesele,pozitivne,neraspolozene....kako izgleda neko ko je opsednut,msm,ne fizicki?
 
Ja nemam malo godina,radila sam sa ljudima,tako da sam ih minimum dnevno bar deset razlicitih vidjala,i nisam imala prilike da se sretnem sa osobom opsednutom Djavolom.Zato pitam,da li ti znas nekog opsednutog,kako se oni prepoznaju,jer mozda sam i videla nekog opsednutog,al nisam znala da nije sam!Msm,vidjala sam nervozne,mirne,zlobne,vesele,pozitivne,neraspolozene....kako izgleda neko ko je opsednut,msm,ne fizicki?

Sve zavisi od toga da li govorimo o osobi koja je zaposednuta nečistim silama, ili o osobi koja je pod uticajem Đavola, odn. Sotone, odn. Lucifera ... toliko imena su mu nadenuli da nije čudo što živi toliko :lol:
U prvom slučaju ... vrlo je nezgodno i često opasno biti u prisustvu takve osobe. Na žalost, imala sam tu "čast" nekoliko puta. Mnogi smatraju da su to psihička oboljenja, mada i vrhunski psihijatri sada pevaju drugu pesmu, koliko sam obaveštena. Osoba je imala napad u mojoj kući i reći ću samo ovo ... imala je toliku snagu da je zbacila sa sebe petoricu (policija i medicinski radnici) i lansirala ih na drugi kraj prostorije. Leče je već godinama i jedino u čemu su uspeli je da je umire, nikako izleče. Šta god da čuči u njoj samo čeka povoljan trenutak da ponovo skoči :sad2:
U drugom slučaju ... pretpostavljam da je takva osoba izuzetno šarmantna i pošto istu nisam nikada upoznala, niti imam želju, u duhu svoje nekompetentnosti, ne bih više o tome komentarisala :lol:
 
E dobro, tema je očišćena od spama i molim vas da se ubuduće držite poente teme :).
Sve vezano za "uterivanje" i srodne aktivnosti :zper: obradite na LJiS-u :lol: .

@tema
Tačno je, Skrivena, o neizmernoj snazi opsednutog sam slušala od čoveka koji se bavio tim stvarima..pričao je da opsednutog (inače sitnog čoveka) ni 5 ljudi ne može da obuzda :sad2: .
 
E dobro, tema je očišćena od spama i molim vas da se ubuduće držite poente teme :).
Sve vezano za "uterivanje" i srodne aktivnosti :zper: obradite na LJiS-u :lol: .

Sorry :rumenka:

@tema
Tačno je, Skrivena, o neizmernoj snazi opsednutog sam slušala od čoveka koji se bavio tim stvarima..pričao je da opsednutog (inače sitnog čoveka) ni 5 ljudi ne može da obuzda :sad2: .

Takav stepen agresivnosti nisam u životu iskusila. Dr. Džekil i mister Hajd ... užas! Nisam imala drugu opciju nego da pozovem, prvo roditelje dotične osobe, pa nakon što ni oni nisu uspeli sa njom da izađu na kraj, medicinare sa kojima dođe i policija, kada su takvi slučajevi u pitanju. Posmatrajući je, to nije ista osoba, preobražena je u nešto bukvalno, demonski. Čak se i fizički transformiše, naročito oči, da napomenem i da su vrlo uočljive promene ponašanja. Nagle promene od histeričnog smejanja, do plakanja, besa ... i u svakom napadu, drugačije se predstavlja. Pretpostavljam da se radi o više entiteta, ne znam, ali iskustvo je više nego mučno, naročito jer mi je ta osoba veoma draga i svaki put kada se to desi, pucam po šavovima :sad2:
 
Ma kako ne, to je ogroman šok :(.
Problem je što savremena medicina (psihijatrija) nit može da prepozna takve slučajeve, nit ima adekvatan tretman za njih... osim da se uspavljuju i drogiraju lekovima..
Kad bi vidovnjak sagledao auru "ludaka", video bi da je puna rupa i da tu unutra koješta vršlja... :sad2: .
 

Back
Top