Kako podneti muzevljevo dete?

Tu postoji neki drugi problem a ne dete taj muskarac se verovatno upustio u vezu sa drugo zenom ,a da pritom nije rascistio proslos cim uuz to sto vidja dete vidja i tu zenu.Kao sto neko rece muskarci za sobom spaljuju mostove dok vatra jos tinja tako da nerazumem zasto dete neuzima kod sebe nego taj vikend provodi sa bivsom ako je zasnovao novu porodicu sta onda njegova bivsa jos tu trazi ili on nezna sta hoce,a verovatno drzi dupe na dve klupe,a dete je samo izgovor i paravan u svemu tome:???:

Znaš šta? Možda si u pravu, ima i takvih stvari. A ima ljudi koji se razvedu, pa nemaju hrabrosti da kažu detetu, nego mu ptičaju kako "tata radi u drugom gradu" i slične gluposti. A možda on neće da dovodi dete kod sebe zbog tog njihovog neslaganja. Nema tu braka, kad je sve to u nekakvim neslaganjima, nepoverenju, netoleranciji... bez dobronamernog i konstruktivnog razgovora... sve i da nema deteta. Nakako mi se čini da među njima nema prave bliskosti i kad su sami. Naravno da to ne mogu znati, ali mi nekako to sve izgleda ..šta znam...trulo.:cool:
 
Dakle, situacija je da moj muz ima dete sa drugom zenom sa kojom nije bio ozenjen. To je bilo pre nego sto smo se on i ja upoznali. Sve sam to znala.... Ali je dosta tesko podnositi cinjenicu da se svake druge nedelje treba vidjati s tim detetom, uz to i sa njegovom bivsom s kojom je u jako losim odnosima.

Ja stvarno njega volim ali mi je jako tesko...

Zasto nam nerazjasnis kompletnu situaciju ili neki dogadjaj koji te je podstakao da temu ovako imenujes,sta tu ima da se podnosi ili ne sta tebi konkretno smeta:???:
 
Zasto nam nerazjasnis kompletnu situaciju ili neki dogadjaj koji te je podstakao da temu ovako imenujes,sta tu ima da se podnosi ili ne sta tebi konkretno smeta:???:

Smeta joj cinjenica da nije centar sveta, da "deli" ljubav sa jos nekim, da nije "sve i svja" i da je covek kojeg voli covek koji ima proslost i zivot i pre nje i pored nje.
Mozda gresim jer napisala je malo ali to sto je napisala je strasno, barem za mene.Isto kao macehe iz bajki mog detinjstva : Snezana, Pepeljuga i ostale!
 
Gospodjica mora shvatiti da sve sto cinis u zivotu tako ti se i vraca.. Ako hoces nesto da dobijes moras nesto i dati.. Zamisli sutra rodis ti dete (ako ga vec nemas), strefi te srcka sutra, pregazi auto, dobijes rak, pa sta bih onda bilo sa tvojim detetom da mu dodje neka kao ti? Zamisli samo, da li bi volela to..
P.S.Mom tati je umrla mama kada je imao 11 godina i dosla je zla maceha, ma ko iz bajke.. Samo je gledala svoje dete a moj cale je morao da fizikalise po ceo dan..Jos mu i nije dala da jede kada spremi rucak nego je jadan morao da ukrade malo hrane kad ova okrene ledja.. Jos kad je moj deda umro ona i njen sin su se svim snagama borili da dobiju svu imovinu u cemu naravno nisu uspeli. Zamislite koliko je to zlobe. I na kraju moram pomenuti da se ona otrovala ubrzo posle dedine smrti, a sin joj se skoro obesio. Pa vi gledajte- Kako cinis tako ti se i vraca
 
Poslednja izmena:
To je čista ljubomora kod NN1. Promeniće se možda ako ikad s dotičnim bude imala svoje dete ....a možda i neće, ako je njena samoživost karakterna osobina.

Kad već ima očeva koji nisu zainteresovani za svoju sopstvenu decu, neki provedu ceo život a da svoje dete ni ne upoznaju, ništa me više ne čudi.
 
Dakle, situacija je da moj muz ima dete sa drugom zenom sa kojom nije bio ozenjen. To je bilo pre nego sto smo se on i ja upoznali. Sve sam to znala.... Ali je dosta tesko podnositi cinjenicu da se svake druge nedelje treba vidjati s tim detetom, uz to i sa njegovom bivsom s kojom je u jako losim odnosima.

Ja stvarno njega volim ali mi je jako tesko...

a sta bi radila da to dete zivi sa vama
kako se tvoj muz ponasa prema TOM detetu tako ce isto jednig dana prema onom detetu koje bude imao sa tobom jer i to ce biti njegovo dete...
ma samo opusteno....
 
Mene interesuje konkretna stvar, da li si ti znala da to dete postoji pre nego što
si ušlu u tu vezu ili brak..šta je već?

Ako jesi, onda si morala dobro da se preispitaš možeš li ti to ili ne. Sada takva
pitanja stvarno zvuče bzvz, jer je ružno, dete je tu, ono postoji, i do tebe je da
imaš malo bar srca i pokažeš nešto malo ljudskosti.

To kako ti ti napisala, je više nego strašno.....ej pa nije to kuče....to je DETE!!!!!

p.s. čak i da je kuče...to bi bilo nešto što on voli...ali DETE...MA KATASTROFA....!!!!!!!!!
 
S obzirom da sam ja u slicnoj samo kontra situaciji,sam naslov mi je kao poziv na povracanje..Podneti dete..Podnosi se terapija,izvestaj,zahtev,ali dete..
Ali ako zamislimo da je sam naslov humaniji,moj odgovor bi bio sledeci..
Nije lako nekome ko nema iskustvo u ulozi roditelja da se uklopi u navike i obaveze koje postojanje deteta donosi.
Kod nas je kazem situacija kontra..ja imam dete on nema ...kako je podneo:roll: moje dete?
Pa...nije mu bilo lako.Za pocetak je morao da prodje kroz sumnjicavo posmatranje i promatranje od strane male glavice,razna pitanja,pa i poredjenja sa tatom..Moj tata se ne brije tako,moj tata mi je rekao,moj tata sve zna...
Ma tvoj tata je cudo-pomislim ja vise puta al ajd...:mrgreen:
Bilo je takodje situacija kada je on zeleo da idemo nekuda zajedno a ja nisam mogla,nekada je zeleo da gleda film ili utakmicu a gledali su se crtaci:roll:,letovanje je proveo u pesku i odlazio na spavanje u 22h...a o brckanju u malom bazenu da ne govorim..:mrgreen::mrgreen:
Elem,zrtve su tu neminovne i sigurna sam da nije svako tip koji moze da podnese podelu vremena,paznje i svega i svacega jos sa nekim ko nije ni najmanje kriv sto postoji.
Licno mislim da ne bih mogla..
 

Back
Top