Kako podneti muzevljevo dete?

Ko voli čoveka, voli i njegovo dete, a ako mu smeta dete, ne voli ni čoveka (ženu), samo laže i sebe i njega. Ništa od tog braka. Jadan čovek, misli da je najzad našao pravu osobu, pa kad se opet razvede, koja će mu verovati da nije on taj koji ne valja?:dash:
 
Skori mi je dolazila rođaka sa N. Zelanda sa ćerkicom. Nevenčani muž joj je novozelanđanin koji ima 14-togodišnju ćerku iz prvog braka i ona je pola vremena sa majkom a pola sa njima. Moja rođaka je toliko ne voli, da ne kažem da je mrzi, da je u jednom trenutku izjavila ''Kad bih samo mogla da je se rešim''. Šta reći??? NO COMENT. Zajednički rođaci je ubeđivali da kupi pastorki neki tipično srpski suvenir ili neki poklon... nije joj ni palo na pamet i otošla je bez poklona za malu. Kaže da joj je svašta priređivala dok je bila trudna i to joj ne može oprostiti iako je sada OK. Šta je očekovala od deteta u pubertetu? Da maćehi postavi crveni tepih i da se skloni po potrebi.
 
Ko ne može da podnese dete (muževljevo, ženino...) Nije trebao stupati u brak, kao prvo, a kao drugo, otpad je od čoveka i ne zaslužuje ništa dobro u životu. I sigurno nije ušao/la u brak iz ljubavi. (ako voliš nekoga, voliš i dete koje on voli - i kuče, majku mu!):evil:
 
U braku sam sa covekom koji ima dve cerke.Komuniciram sa njegovom bivsom zenom.Ne vidim u tome nikakv problem.Sve funkcionise ok.Niko nikom ne smeta i niko nikog ne ugrozava.zasto da mrzim, a i sto bi mrzila decu, coveka koga volim i sa kim imam dete.Nikada ni u bilo kom smislu nisam pomislila da sestre moje cerke mogu da ugroze mene i moj brak.
To su za mene nasa deca ,tako je bilo i tako ce biti dok bude mene.
 
Kao sto rekoh u jednom svom postu, dete je trajni dokaz da je nesto postojalo izmedju dvoje ljudi, slike mogu da se bace, brisu, secanja blede, a ako se neko rastao u svadji to niej bitno, ali dete je zivi dokaz. Tako da ova sto se zali nije ni trebala da se udaje ili nije spoznala sebe da ne moze da prihvati tudje dete tj. dokaz ili je mislila "Lepo cu ja mic po mic, pa da ga sklonim", sto opet nije ok, jer niko nema prava da razdvaja roditelje i decu, ako su roditelji ok.
Necu nikog da optuzujem, ali kapiram da je ovo drugo mic, po mic, sto znaci da se sad zaj,ebala he, he.
 
Poslednja izmena:
Kaže da joj je svašta priređivala dok je bila trudna i to joj ne može oprostiti iako je sada OK. Šta je očekovala od deteta u pubertetu? Da maćehi postavi crveni tepih i da se skloni po potrebi.
pa dobro ako je osetljiva osoba, onda ju je to zabolelo. verovatno se iznenadila što je devojka ne voli ako se trudi da sa njom uspostavi normalan odnos. a i ako je bila trudna, onda je i ona bila u posebnom stanju :>
nekako mi se čini da ova priča ima dve strane, i ne mogu samo je osuđujem.
u principu bi obe strane trebalo da se potrude... ali deca su često tvrdoglava, tako da bih ja da sam na mestu žene očekivala od muža da se malo potrudi ;) ipak najbolje poznaje svoje dete.
 
Jadna žena, baš mi je žao. Došla na forum da vidi da li neko može da joj pomogne jer je prepoznala problem u svojoj kući i hoće da ga reši, cries for help!...To je pohvalno. Šta ste je napali, pobogu. Malo nije obratila pažnju na odabir reči: to dete, podneti itd...ali ajde da je sad obesimo na sred nekog trga što je potražila savet!! Sramota bre! Daj da pomognemo ženi ako može, ne da je zapalimo.
svaka čast na postu.
Da, naslov je stvarno grozan. Sta se koj moj udavala za njega ako ne moze da podnese njegovo dete?! Kakvo crno razumevanje? Mogla je da se ne uda za coveka sa detetom nego da nadje sebi nekog bez dece. Ovako sta, udala se i sad bi da sta? Dete nestane iz njegovog zivota? Svasta.Takva osoba je sebicna i nezrela i ne zasluzuje nicije razumevanje.
pa i ako je nezrela, on ju je birao.
mislim da niko ovde ne razmišlja o ocu deteta :roll: pa jel on u celoj priči? on bi trebalo da pripremi dete, a ne da ga dovede tek tako pred drugu ženu. naravno da će dete biti besno, i uplašeno u tom slučaju.
 
svaka čast na postu.

pa i ako je nezrela, on ju je birao.
mislim da niko ovde ne razmišlja o ocu deteta :roll: pa jel on u celoj priči? on bi trebalo da pripremi dete, a ne da ga dovede tek tako pred drugu ženu. naravno da će dete biti besno, i uplašeno u tom slučaju.

Dete je najmanje krivo, i odrasli moraju da o tome vode računa. Otac jeste u priči, ali nije sigurno očekivao probleme sa njene strane, nego sa strane deteta, pa se sad lepo iznenadio, i to ne baš prijatno, svojim izborom. A da li je ona birala njega? Da li mu je rekla da ne želi da podnosi njegovo dete? I da li bi on i tada stupio u brak sa njom? Ili je ona mudro ćutala, nadajući se da će dete nekako "ispariti" iz njegovog života kad se oni venčaju?
 
pa čekaj nije ni njoj lako ako mora da se bori sa detetom u pubertetu koje je ne prihvata. jao kad se setim kakva sam ja bila sa 14 godina, haos živi :lol: može da napravi pakao maćehi. naravno da je teško detetu ali kako to da niko ne vidi ni drugu stranu? pa najnormalnije je da se i kod nje stvori neka odbojnost prema detetu ako je ovo šikanira. e, otac tu treba da nastupi, da izgladi odnose. nije žena započela tu probleme (bar se nadam :shock: ako jeste onda stvarno nemam savet :) ), nego dete (što je u neku ruku normalno da se desi). i normalno onda da se stvori i kod nje neka reakcija.
verovatno nije baš 'e neću da trpim klinca' , nego je to složenije.
 
pa čekaj nije ni njoj lako ako mora da se bori sa detetom u pubertetu koje je ne prihvata. jao kad se setim kakva sam ja bila sa 14 godina, haos živi :lol: može da napravi pakao maćehi. naravno da je teško detetu ali kako to da niko ne vidi ni drugu stranu? pa najnormalnije je da se i kod nje stvori neka odbojnost prema detetu ako je ovo šikanira. e, otac tu treba da nastupi, da izgladi odnose. nije žena započela tu probleme (bar se nadam :shock: ako jeste onda stvarno nemam savet :) ), nego dete (što je u neku ruku normalno da se desi). i normalno onda da se stvori i kod nje neka reakcija.
verovatno nije baš 'e neću da trpim klinca' , nego je to složenije.

Pa, kako je nama predstavljena stvar, mi tako i pišemo. Naravno da ne znamo sve činjenice, ali po ovome što nam je predstavljeno, ona i ne želi da ima ništa sa tim detetom. Nije rekla: "pomozite mi da nađem zajednički jezik sa detetom jer me ne prihvata", već ne može da ga podnese. Ona je sada u braku sa tim čovekom, i može joj se desiti da dete pređe kod njega za stalno da živi, pa šta će onda? Ako nije jača i pametnija od jednog, makar i sasvim nevaspitanog deteta (što ne znamo o njemu), kako namerava da bude roditelj jednog dana? Ili možda i ne namerava? U tom slučaju je morala birati muža koji ima o tome bar približno mišljenje, a ne nekog ko već ima dete.

Moj savet joj je, da nema ona šta njega da podnosi, već mora da uspostavi kontakt sa njim, ljubav nije neophodna, ali obostrano poštovanje ličnosti mora postojati. A to se zaslužuje, i to tokom dužeg vremena, sa obe strane.
Kad se dete uveri da mu ona nije otela oca, i da poštuje njegovu majku i nema nameru da je zameni, i da mu nije neprijatelj, moći će da se nada da će se stvar polako popravljati.
Ne može očekivati da dete "padne u nesvest" od sreće što se tata oženio, jer je upravo sahranilo poslednju nadu da će se mama i tata pomiriti. (oni se uvek nadaju tome, jadni).
 
Mislim da njoj smeta njegovo vidjanje sa bivsom...a ne sa detetom.
Sestro, moras to resiti sa njim...neka dete vidja sam, bez nje ili sa tobom....

Pozdrav!:mrgreen:

Ima, vidiš, i toga, znam i za jednu takvu, ali onda je baš ćurka, jer bivša je zato i bivša, što mu više nije draga, zato je i našao drugu, da bude srećniji u novom životu. Ali kad je dete u pitanju, ne može on da ne kontaktira sa bivšom, makar i kroz zube, bar dok ne postane samostalno, a onda ne mora više nikad ni čuti za nju!
Vreme leti, sve to brzo prođe, pa je bolje da ne ostane gorak ukus u ustima...
 
Pa, kako je nama predstavljena stvar, mi tako i pišemo. Naravno da ne znamo sve činjenice, ali po ovome što nam je predstavljeno, ona i ne želi da ima ništa sa tim detetom. Nije rekla: "pomozite mi da nađem zajednički jezik sa detetom jer me ne prihvata", već ne može da ga podnese. Ona je sada u braku sa tim čovekom, i može joj se desiti da dete pređe kod njega za stalno da živi, pa šta će onda? Ako nije jača i pametnija od jednog, makar i sasvim nevaspitanog deteta (što ne znamo o njemu), kako namerava da bude roditelj jednog dana? Ili možda i ne namerava? U tom slučaju je morala birati muža koji ima o tome bar približno mišljenje, a ne nekog ko već ima dete.
mislim da smo ti i ja malo iskombinovali prvi post u temi, sa još jednim :lol: u svakom slučaju treba malo truda sa sve 3 strane :) otac, maćeha, dete.
 
Dakle, situacija je da moj muz ima dete sa drugom zenom sa kojom nije bio ozenjen. To je bilo pre nego sto smo se on i ja upoznali. Sve sam to znala.... Ali je dosta tesko podnositi cinjenicu da se svake druge nedelje treba vidjati s tim detetom, uz to i sa njegovom bivsom s kojom je u jako losim odnosima.

Ja stvarno njega volim ali mi je jako tesko...

Ti si jedno sebicno i samozivo bice koje je uz to i razmazeno!!! Obicno nepisem ovakve poruke ali si dirala tamo gde nesmes nikog ko je iole razuman da diras. Sebe i dete nemozes i nesmes da poredis jer se nadam da ces u startu izgubiti kod njega ili bilo kog.Volis ga? To je jako diskutabilno sa obzirom na tvoju temu.Mnogo je takvih slucajeva,a ti si prva koju cujem tako nesto.Ako ti sad dete smeta (njegovo) smetace ti jos vise ako budete imali vase zajednicko.Nadam se samo da do toga nece doci.
 
Tu postoji neki drugi problem a ne dete taj muskarac se verovatno upustio u vezu sa drugo zenom ,a da pritom nije rascistio proslos cim uuz to sto vidja dete vidja i tu zenu.Kao sto neko rece muskarci za sobom spaljuju mostove dok vatra jos tinja tako da nerazumem zasto dete neuzima kod sebe nego taj vikend provodi sa bivsom ako je zasnovao novu porodicu sta onda njegova bivsa jos tu trazi ili on nezna sta hoce,a verovatno drzi dupe na dve klupe,a dete je samo izgovor i paravan u svemu tome:???:
 
Dakle, situacija je da moj muz ima dete sa drugom zenom sa kojom nije bio ozenjen. To je bilo pre nego sto smo se on i ja upoznali. Sve sam to znala.... Ali je dosta tesko podnositi cinjenicu da se svake druge nedelje treba vidjati s tim detetom, uz to i sa njegovom bivsom s kojom je u jako losim odnosima.

Ja stvarno njega volim ali mi je jako tesko...

A dali je stvarno u losim odnosima sa njom ili je to prica za tebe jel da je tako uzimao bi dete nebi i sa njo se vidja mada je glupo sto si temu ovako imenovala nije dete krivo nego taj tvoj voljeni koji laze i maze prvenstveno sebe:dash:
 

Back
Top