Kako neka osoba.moze biti sigurna da bog iz biblije zaista postoji?

Nase misli , zelje i nagoni dolaze iz podsvesti nad kojm minemamo kontrolu , ne mozes da biras svoje nagone ni misli.
nemam ja tu podsvest, ne znam sta je to, cak mislim da ste je izmislili i usvojili kao alibi tipa, nemam pojma sta uradih nisam bio svestan, nesvest, podsvest, gluposti, lagarije, po meni, jer odbijate da se osvestite, ali kao niste u nesvesti,. pa onda podsvest vam dobro dodje kao neko medjustanje, u boksu grogi mislim da se zove
 
nemam ja tu podsvest, ne znam sta je to, cak mislim da ste je izmislili i usvojili kao alibi tipa, nemam pojma sta uradih nisam bio svestan, nesvest, podsvest, gluposti, lagarije, po meni, jer odbijate da se osvestite, ali kao niste u nesvesti,. pa onda podsvest vam dobro dodje kao neko medjustanje, u boksu grogi mislim da se zove
Pa odakle ti misli dolaze , kako ih biras , znaci pomislih ih pre nego sto ih pomislis ? Odakle ti nagoni dolaze , sve si ih sam birao a ?
Kakve budalastine cu ovde procitati ovo je neverovatno.
 
Pa odakle ti misli dolaze ,
sa neba, ili ih sam svescu generisem
kako ih biras , znaci pomislih ih pre nego sto ih pomislis ?
ne dolaze mi ispod svesti, vec ili sam svestan ili spavam
Odakle ti nagoni dolaze , sve si ih sam birao a ?
svestan sam nagona; a ko ih je birao umesto mene? znaci, prebacujes odgovornst, podsvest=alibi, kao sto rekoh
Kakve budalastine cu ovde procitati ovo je neverovatno.
to tvoje jedino bih mogao sa grogi stanjem da uporedim, a podsvest rekoh da je alibi
 
Sa neba dolaze misli ? Ovo jos nisam cuo , hvala na savrseno racionalnom objasnjenju , postajem vernik od danas , jedva cekam da mi padne nesto s neba.
pa mozes i sam da generises misli, samo nemoj da ti se uplice podsvest, pa ce ona i nestati, kao kod mene - bices svestan onda 100%, mislim, ako hoces, da imas slobodnu volju, trebalo bi da je vec imammo svi, nisi mi jasan...

sa neba, kako nikad nisi cuo to? pitas nekog odakle ti ta ideja? kaze ne znam, palo mi sa neba.
pa ja tako i znam da Bog postoji, a ti zato i ne znas

Bog daje sa neba, kao kada se kisa izliva na nas, e tako
 
Nase misli , zelje i nagoni dolaze iz podsvesti nad kojm minemamo kontrolu , ne mozes da biras svoje nagone ni misli.
Ne možeš da ih biraš ali imaš vlast nad njima, To što nauka naziva podsvest biblija naziva duh koji ti je dat od boga. A za taj duh tvoja volja je zapovest.
Dakle intekekt kao servis tela će ti ponuditi misli izazvane nagonom ali na tebi je hoćeš li im posvetiti pažnju i saglasiti se sa njima.
 
Sa neba dolaze misli ? Ovo jos nisam cuo , hvala na savrseno racionalnom objasnjenju , postajem vernik od danas , jedva cekam da mi padne nesto s neba.
Ti u svom um čine leva intelektualna hemisvera koja se u bibliji opisuje kao zemlja, a imaš i desnu moždanu hemisveru koju Biblija opisuje kao nebo, Te dve hemisvere ne nude iste misli a ti biraš hožeš li posvetiti pažnju svojim zemaljskim mislima kojima vlada đavo,Intelekt,ili ćeš se odlučiti za nebeske,
I pošto svet u kojem živimo više ceni one zemaljske misli to ove nebeske nama izgledaju kao gluposti.
 
nemam ja tu podsvest, ne znam sta je to, cak mislim da ste je izmislili i usvojili kao alibi tipa, nemam pojma sta uradih nisam bio svestan, nesvest, podsvest, gluposti, lagarije, po meni, jer odbijate da se osvestite, ali kao niste u nesvesti,. pa onda podsvest vam dobro dodje kao neko medjustanje, u boksu grogi mislim da se zove
Ti mora da si arhant na najvišem nivou kada nemaš podsvest i u stanju si da potpuno upravljas svojim misaonim procesom. Svaka cast.
 
Ti u svom um čine leva intelektualna hemisvera koja se u bibliji opisuje kao zemlja, a imaš i desnu moždanu hemisveru koju Biblija opisuje kao nebo, Te dve hemisvere ne nude iste misli a ti biraš hožeš li posvetiti pažnju svojim zemaljskim mislima kojima vlada đavo,Intelekt,ili ćeš se odlučiti za nebeske,
I pošto svet u kojem živimo više ceni one zemaljske misli to ove nebeske nama izgledaju kao gluposti.
Zasto su tačno zemaljske misli od đavola? 🤔
 
Ti mora da si arhant na najvišem nivou kada nemaš podsvest i u stanju si da potpuno upravljas svojim misaonim procesom. Svaka cast.
Mogao bi svaki dan da radis na izvlacenju svoje podsvesti , tako ne bi bio zavidan i mrzovoljan prema drugima koji nemaju podsvest....
Mada je bolje reci nemaju podsvesno i nesvesno....A podsvest kao generator je tu , jedva cekas da proradi i odmah vadis ispod tezge na sto...
 
Ne bi trebalo povezivati prorocanstva i Boga.....
Iz jednostavnog razloga zato sto prorocanstva imaju drugo poreklo, nazovimo to Eticko, a Bog ima premisu slobodne volje....sto ce reci prorocanstva su suprotnost toga ili govorimo o sudbini....
Sudbina je nemogucnost izbegavanja prorocanstva....

Dakle mora se naci drugi put za dokaz Boga...
Ono sto ti ja svi znamo to je da cemo zavrsiti u grobu.I jel to sudbina ili nije.
 
Ono sto ti ja svi znamo to je da cemo zavrsiti u grobu.I jel to sudbina ili nije.
Nije...
Zasto nije...
Ja sam licno izbegao svoju smrt i smrt koju su mi namenili od roditelja do okoline 10x...
Svi bi lepo nastavili da zive uz zakljucak tako je moralo da bude..
Ja sam onaj koji je imao akciju i primedbu na taj zakljucak i evo kucam sada...

Nesto sam odlukama nesto zdravljem i reakcijom tela, koje nije bilo zatupljeno i zauzeto drugim oboljenjima i reakcijama..

Dakle nije sudbina....
Ako si gledao film Ekvilajzer, kad osoba promatra svet oko sebe i onda svet nije haotican nego skup kretnji i postupaka koji dovode do odgovarajuceg rezultata, e to ti je to..

Srbija je jedna primitivna banalna i analna sredina koja izuzetno mrzi urednost, smisao , posvecenost i razloznost....jer je selekcija dugo bila na strani slucajnosti i imamo jako veliki izvor glupe genetike, pa je vecina Srba glupa kao tocilo....otud lukavstvo kao simulacija pameti , a iz ugla glupaka..

Pri tome se nisam povampirio kad sam prvi put sebi spasio zivot....cineci protiv pravila...
A nisam ni poverovao da se ljudi menjaju tj da ce od glupaka postati dobronamerni odgovorni ljudi...2 iz osnovne je 2 iz osnovne i do kraja zivota...
 
Poslednja izmena:
Nije...
Zasto nije...
Ja sam licno izbegao svoju smrt i smrt koju su mi namenili od roditelja do okoline 10x...
Svi bi lepo nastavili da zive uz zakljucak tako je moralo da bude..
Ja sam onaj koji je imao akciju i primedbu na taj zakljucak i evo kucam sada...

Nesto sam odlukama nesto zdravljem i reakcijom tela, koje nije bilo zatupljeno i zauzeto drugim oboljenjima i reakcijama..

Dakle nije sudbina....
Ako si gledao film Ekvilajzer, kad osoba promatra svet oko sebe i onda svet nije haotican nego skup kretnji i postupaka koji dovode do odgovarajuceg rezultata, e to ti je to..

Srbija je jedna primitivna banalna i analna sredina koja izuzetno mrzi urednost, smisao , posvecenost i razloznost....jer je selekcija dugo bila na strani slucajnosti i imamo jako veliki izvor glupe genetike, pa je vecina Srba glupa kao tocilo....otud lukavstvo kao simulacija pameti , a iz ugla glupaka..

Pri tome se nisam povampirio kad sam prvi put sebi spasio zivot....cineci protiv pravila...
A nisam ni poverovao da se ljudi menjaju tj da ce od glupaka postati dobronamerni odgovorni ljudi...2 iz osnovne je 2 iz osnovne i do kraja zivota...
Da zivis i 900 ko noa ali kraj se zna.I ti znas za mene i ja za tebe.Jel smo proroci ili nismo.
 

Back
Top