Kako neka osoba.moze biti sigurna da bog iz biblije zaista postoji?

A sta je sa boginjama ?
Boginja lepote, boginja ova, ona.....
Ima li to veze sa bogom ili je to neka apstraktna licnost ?
eva tj živa boginja plodnosti u slovenskoj mitologiji
%C5%BDiva-boginja-slovenska-mitologija-696x478.jpg
 
Bog je svom narodu obznanio Bozje ime i to je na hebrejskom JHVH
oni su znali da se izgovara Jehova
Tj Bog im je obznanio svoje ime Jehova a na hebrejskom se pise JHVH
Mogao je da uprosti.
Ali zasto prosto kad moze komplikovano :D

Apsolut kao pojam vrlo često se koristi za Boga, kao Svemogućeg i Svevremenog.
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Apsolut
Hvala ali stvarno prvi put cujem tu rec.
Samo od tebe.....

prema Bibliji Bog je jedan.
cudno da nigde u Bibliji ne postoji trojica
:think::think::think::think::think:
 
То можда у вашим "Библијама".
u svim Biblijama
cim ti nesto ne odgovara sluzis se manipulacijom
kada kazem Biblija mislim na Bozju rec koja je jedna
a ni u jednom prevodu Biblije ne postoji trojica nego je Bog jedan

jasno pocinje i Bog stvori nebo
a ne trojica
trojstvo nije bozje ucenje zato ga i nema u Bibliji
 
u svim Biblijama
cim ti nesto ne odgovara sluzis se manipulacijom
kada kazem Biblija mislim na Bozju rec koja je jedna
a ni u jednom prevodu Biblije ne postoji trojica nego je Bog jedan

jasno pocinje i Bog stvori nebo
a ne trojica
trojstvo nije bozje ucenje zato ga i nema u Bibliji
3 И рече Бог: Нека буде светлост. И би светлост.

Jasnije bozija rec.I sad u jovanu ko je rec.
 
pa ocigledno ti se prividja

ako pise Bog je jedan to se ne mozse drugacije tumaciti
"Evo, ja ću poslati anđela svojega, koji će pripraviti put preda mnom, i iznenada će doći u crkvu svoju Gospod, kojega vi tražite, i anđeo zavjetni, kojega vi želite, evo doći će, veli Gospod nad vojskama" (Malahija 3:1).
Ovo govori Gospod ili kako vi volite reći Jehova. Obrati pažnju da se kaže "pripraviti put preda MNOM" dakle pred Jehovom.

A evo šta kaže NZ:
"1.Početak jevanđelja Isusa Hrista, Sina Božijega.
2. Kao što je pisano kod proroka: Evo ja šaljem anđela svojega pred licem tvojim, koji će pripremiti put tvoj pred tobom.
3. Glas vapijućeg u pustinji: Pripremite put Gospodnji, poravnite staze njegove.
4. Pojavi se Jovan krsteći u pustinji, i propovijedajući krštenje pokajanja za oproštenje grijehova.
" (Marko 1:1-4).

Dakle taj anđeo je sv. Jovan Krstitelj koji priprema put ZA ISUSA HRISTA. Prorok Malahija proriče da će taj anđeo pripremiti put za Jehovu a to se ispunjava tako što Jovan priprema put za Hrista. Dakle ili je Hristos Jehova ili neko u Bibliji laže.
 
razmeštao je koji narod kom sinu božijem pripada. jahve je dobio jakova i on je jahvina baština.
a onda su tog božijeg sina jahvu proglasili za apsoluta.
višnji je El (kod semitskih naroda) kojeg isus naziva Ocem na šta mu se jevreji rugaju misleći da na krstu doziva iliju . u tom periodu se govorilo aramejski ali jevreji su bili totalno pogubljeni da su zaboravili pravog višnjeg jer su ih ubedili da je jahve višnji.

jahve je jevrejsko božanstvo, bog ratnik i Isus ni kod jevreja ni kod nekog drugog nije se uklapao u tu sliku, zato ga nisu prihvatali. a oni koji su verovali u hrista verovali su i u višnjeg zato jhvh nema u novom zavetu.
to su prvi hrišćani shvatili zato su i razjureni da bi se judaizam zadržao i kroz hrišćanstvo.
Dobro. Samo jedno da kažem. Onaj koji Jeste je jedan. Hiljadu sinova Božijih
sada da ima oboženih i da posvedoče da Jesu, to je i dalje jedan. Samo nemoj
da gledaš na to kao na nešto što ako je jedan rekao, onda to samo njemu
pirpada. Mnogo je to teško za shvatiti kada gledamo iz naše ličnosti i kada smo
sa njom potpuno poistovećeni.

Da li je iz tog stanja svesnosti i jedinstva sa Ocem, moguć pad, pa je taj koji
ih je vodio duhovno pao, ili se to vremenom kvarilo pa su počeli da veruju u
neki zli entitet, ne mogu sad da shvatim.
 
Онда неће судити ничему.
savest svoja će nam suditi ako će postojati uopšte bilo koji sud. jer moj bog je stvorio slobodna bića. kao sad što živiš po savesti tako će biti sem što bez tela duša će biti ogoljena i čula joj se pojačavaju.
koliko ljudi u opasnim situacijama su govorili da im ceo život pred očima prođe u par sekundi.
ovi zvanični nominalni konvencijijalni bogovi su političari i ucenjivači, propisuju ti zakone i ako tako živiš ja ti dajem raj, kakav raj, šta ćeš da radiš tamo. ništa ne raditi znači ne postojati.
bog je već dao zakon prirodni i zakon savesti i razuma. i tako i funkcioniše ovaj svet da po toj volji funkcioniše.
ne čini drugima što ne bi želeo sebi sva mudrost zakon je ovde.
bog koji traži da se voli i da mu se služi nije ljubav.
da li majka traži svom detetu da je služi i voli, ne ona jednostavno voli svoje dete bez uslova.

mazohizam me još uvek nije zahvatio. poštujem svačije verovanje pa isus lepo reče nek ti po veri bude.
 
nema svako svoj postoje Biblijski prevodi na razne jezike na svakom jeziku ima dosta prevoda
a mi ih koristimo
Kako bi koristili Bibliju da nemamo na svoj jezik
Naravno postoje savremeni prevodi Biblije koji koriste savremeni jezik
Biblija je univerzalna
Ja i ti govorimo istim jezikom a imamo razlicite prevode biblije.
Kako :think:
 
Dobro. Samo jedno da kažem. Onaj koji Jeste je jedan. Hiljadu sinova Božijih
sada da ima oboženih i da posvedoče da Jesu, to je i dalje jedan. Samo nemoj
da gledaš na to kao na nešto što ako je jedan rekao, onda to samo njemu
pirpada. Mnogo je to teško za shvatiti kada gledamo iz naše ličnosti i kada smo
sa njom potpuno poistovećeni.

Da li je iz tog stanja svesnosti i jedinstva sa Ocem, moguć pad, pa je taj koji
ih je vodio duhovno pao, ili se to vremenom kvarilo pa su počeli da veruju u
neki zli entitet, ne mogu sad da shvatim.
to ne može niko ni da pohvata jer su mnoge semitske religije pomešane a onda se izdvojio jedan i to za divno čudo baš jevrejski jer je jevrej pisao. vrlo prosto.
 
"Evo, ja ću poslati anđela svojega, koji će pripraviti put preda mnom, i iznenada će doći u crkvu svoju Gospod, kojega vi tražite, i anđeo zavjetni, kojega vi želite, evo doći će, veli Gospod nad vojskama" (Malahija 3:1).
Ovo govori Gospod ili kako vi volite reći Jehova. Obrati pažnju da se kaže "pripraviti put preda MNOM" dakle pred Jehovom.

A evo šta kaže NZ:
"1.Početak jevanđelja Isusa Hrista, Sina Božijega.
2. Kao što je pisano kod proroka: Evo ja šaljem anđela svojega pred licem tvojim, koji će pripremiti put tvoj pred tobom.
3. Glas vapijućeg u pustinji: Pripremite put Gospodnji, poravnite staze njegove.
4. Pojavi se Jovan krsteći u pustinji, i propovijedajući krštenje pokajanja za oproštenje grijehova.
" (Marko 1:1-4).

Dakle taj anđeo je sv. Jovan Krstitelj koji priprema put ZA ISUSA HRISTA. Prorok Malahija proriče da će taj anđeo pripremiti put za Jehovu a to se ispunjava tako što Jovan priprema put za Hrista. Dakle ili je Hristos Jehova ili neko u Bibliji laže.
E ovo su pravi jevreji davidovci.Isus je jahva.Lazni jevreji nece verovati u ovo a i lazni hriscani isto tako.Ad ne gine haha
 

Back
Top