Kako neka osoba.moze biti sigurna da bog iz biblije zaista postoji?

Nase misli , zelje i nagoni dolaze iz podsvesti nad kojm minemamo kontrolu , ne mozes da biras svoje nagone ni misli.
nemam ja tu podsvest, ne znam sta je to, cak mislim da ste je izmislili i usvojili kao alibi tipa, nemam pojma sta uradih nisam bio svestan, nesvest, podsvest, gluposti, lagarije, po meni, jer odbijate da se osvestite, ali kao niste u nesvesti,. pa onda podsvest vam dobro dodje kao neko medjustanje, u boksu grogi mislim da se zove
 
nemam ja tu podsvest, ne znam sta je to, cak mislim da ste je izmislili i usvojili kao alibi tipa, nemam pojma sta uradih nisam bio svestan, nesvest, podsvest, gluposti, lagarije, po meni, jer odbijate da se osvestite, ali kao niste u nesvesti,. pa onda podsvest vam dobro dodje kao neko medjustanje, u boksu grogi mislim da se zove
Pa odakle ti misli dolaze , kako ih biras , znaci pomislih ih pre nego sto ih pomislis ? Odakle ti nagoni dolaze , sve si ih sam birao a ?
Kakve budalastine cu ovde procitati ovo je neverovatno.
 
Pa odakle ti misli dolaze ,
sa neba, ili ih sam svescu generisem
kako ih biras , znaci pomislih ih pre nego sto ih pomislis ?
ne dolaze mi ispod svesti, vec ili sam svestan ili spavam
Odakle ti nagoni dolaze , sve si ih sam birao a ?
svestan sam nagona; a ko ih je birao umesto mene? znaci, prebacujes odgovornst, podsvest=alibi, kao sto rekoh
Kakve budalastine cu ovde procitati ovo je neverovatno.
to tvoje jedino bih mogao sa grogi stanjem da uporedim, a podsvest rekoh da je alibi
 
Sa neba dolaze misli ? Ovo jos nisam cuo , hvala na savrseno racionalnom objasnjenju , postajem vernik od danas , jedva cekam da mi padne nesto s neba.
pa mozes i sam da generises misli, samo nemoj da ti se uplice podsvest, pa ce ona i nestati, kao kod mene - bices svestan onda 100%, mislim, ako hoces, da imas slobodnu volju, trebalo bi da je vec imammo svi, nisi mi jasan...

sa neba, kako nikad nisi cuo to? pitas nekog odakle ti ta ideja? kaze ne znam, palo mi sa neba.
pa ja tako i znam da Bog postoji, a ti zato i ne znas

Bog daje sa neba, kao kada se kisa izliva na nas, e tako
 

Back
Top