Kako neka osoba.moze biti sigurna da bog iz biblije zaista postoji?

Kako isti ?
Jel u svim prevodima biblije pise da se nesme raditi transfuzija ili je to samo kod prevoda JS ?
NE SKRECI TEMU
U svim prevodima Biblije pise da se uzdrzavamo od krvi da se cuvamo krvi i da ne jedemo krv
Mislim da je to dovoljno jasno
a transfuzija krvi se pojavila tek u 20 veku a u istom veku je medicina napredovala pa postoji beskrvno lecenje

tako da u Bibliji se ne spominje nesto cega nije bilo tada kada je pisana a napisan je u 1 veku
vec postoji jasan zakon da se uzdrzavamo od krvi

tako da ko zeli da slusa Boga slusa ga u svemu
 
Meni je muka da sve to ispratim, a ne znam ni zašto bih. Razumem da se
znanje gubilo i kroz svete ljude povremeno vraćalo i to je to.. meni dovoljno..
čim ima toliko tumačenja znači da vidi kako bi želeo da vidi.
samo mnogi je idealizuju, prave idola.
i meni sad smešno kad onaj predak ima svetog kipa a ovaj ima sveto slovo eee to nije isto. onaj ima žreca ovaj gurua ovaj sveštenika koji su duhovnici eee al to nije isto.
hindu imaju trimurti, sloveni triglava, ovi svetu trojicu eee al to nije isto, oni imaju bogove ovi anđele i svece eee to nije isto...
 
U svim prevodima Biblije pise da se uzdrzavamo od krvi da se cuvamo krvi i da ne jedemo krv
Mislim da je to dovoljno jasno
a transfuzija krvi se pojavila tek u 20 veku a u istom veku je medicina napredovala pa postoji beskrvno lecenje

tako da u Bibliji se ne spominje nesto cega nije bilo tada kada je pisana a napisan je u 1 veku
vec postoji jasan zakon da se uzdrzavamo od krvi

tako da ko zeli da slusa Boga slusa ga u svemu
Uzdrzavanje nije isto sto i zabrana.
Uzdrzaanje da ali kad je zivot u pitanju......
 
hindu imaju trimurti, sloveni triglava, ovi svetu trojicu eee al to nije isto, oni imaju bogove ovi anđele i svece eee to nije isto...
pa, nije isto, kako moze da bude isto? trimurti ti je stvoritelj, odrzavatelj i unistitelj, na kraju, znaci smenjuju se hronoloski, kako vreme tece, mada jes neki nalaze analogiju kod nas...
nego ti kao lokal patriota ne razumes da je tudje sladje :mrgreen:
 
pa, nije isto, kako moze da bude isto? trimurti ti je stvoritelj, odrzavatelj i unistitelj, na kraju, znaci smenjuju se hronoloski, kako vreme tece, mada jes neki nalaze analogiju kod nas...
nego ti kao lokal patriota ne razumes da je tudje sladje :mrgreen:
antički čovek nije mogao da poima da je bog monada, a pošto sve vidi u tri dimenzije tako vidi i tvorca u broju tri.
hrišćanstvo je samo ispravilo judaizam da je bog troičan. ali semiti su još uvek sa pogledom da solira.
a ako ćemo tuđe slađe to onda može za nas da znači i judeohrišćanstvo je tuđe jer sloveniski narodi su nekoliko milenijuma verovali u triglava i dotle znamo.
 
Ljudi će postati kratki, poput patuljaka, a život će im biti vrlo kratak. Iskusit će
sve vrste patnje.
Na kraju Kali Yuge, petogodišnje djevojčice će rađati djecu, a maksimalni životni
vijek bit će samo šesnaest godina. Mladost će se nastaviti do sedam ili osam
godina, a nakon toga, starost dolazi. U Padma Purani (7.26.32-34) kaže se da
će ljudi zbog svojih opakih djela propadati za deset ili dvanaest godina.
Bit će manje muškaraca nego žena.
Crvi, miševi i zmije povećat će se, dobiti na snazi i početi napadati ljude.
Kada se svi ovi fenomeni pogoršaju do kraja Kali-yuge, tada će doći vrijeme da
Vrhovno Biće u liku Gospodara Kalkija, dođe na ovu planetu, oslobodi je svih
tegoba i obnovi Zlatno doba, Satya-yugu.
Ovo će biti sljedeći dolazak Svevišnjeg.
Mislio sam da su Vede neki pametan tekst, ali kroz ove "prognoze" vidimo koji je tu realan nivo mudrosti. :aha:
Dobro, ajde da dovršimo ovaj horor..
Prirodne smetnje poput nepodnošljive vrućine, snježnih padavina, zemljotresa,
vulkanska, tornada i drugih katastrofa ukazuju na to da demonska populacija
raste u svijetu. Stoga, kada se to dogodi, to je jednostavno prirodni čin koji
odražava svijest i kolektivnu karmu onih koji naseljavaju ovu planetu.

Glad će toliko iscrpiti ljude i bit će toliko mentalno zaostali da će, kako bi se
prehranili, postati kanibali, ne prestajući proždirati članove svoje porodice, pa
čak i djecu, ako je potrebno.
Stanovnici daleke budućnosti naše planete na mnogo će načina nalikovati
zajednici štakora, koji se provlače svuda i kopaju po smeću u potrazi za hranom.
Bit će toliko mentalno zaostali da čak neće moći razlikovati članove svoje
obitelji od stranaca.
Nijedna veza osim seksa neće potrajati, jer će ih zaslijepiti požuda i neće imati
dovoljno inteligencije da budu društvena bića.
I sad pored toliko gluposti zadesi se i deo o uticaju misli i karme i rasta populacije na globalnu klimu - sto opet nije tacno, uticu digitalizacija, elektrifikacija, daleko vise od toga. Sve rade da bi sakrili pravo znanje od covecanstva a podmetanje ovakvih kojestarija je nacin da se to postigne.
 

Back
Top