Kako nauciti dete da cita

Smej se kad pogreši,pokaži na taj način da to nije ništa strašno.Tako će joj porasti samopouzdanje.Kroz smeh i igru će mnogo lakše prihvatiti ako nešto ne ume,pa da se s tim izbori.Pile malo,uopšte im nije lako.I ljubi je mnogo,da zna da se mama ne ljuti i da je voli i kad nešto zabrlja.Ma sve ti to znaš i sama. :heart:
 
Како сам срећна што су ове ствари иза мене, тек сад схватам колико сам се безразложно нервирала због људи који то нису заслуживали. :confused:

Auuu,meni jedna cera na faksu,a ova prvace!:zcepanje:Kuku meni,ocu li ikad izaci iz skole!?:worth: Mada najbolje prodjoh sa srednjom,ona jurila stariju da sve zna kao i ona,tako da mi je najsamostalnija.
A i pelena nikako da se oslobodim,taman zavrsih sa decom,onda je dosao moj tata na red,pa ce unucici....:sad2:
 
Danas sam joj diktirala par recenica iz bukvara,i to rado radi.Uglavnom izostavi kod duzih reci poslednje slovo,ali ide dobro,bez stresa.A kad cita,ponasa se kao da ore hektar njive,sva je napregnuta i nervozna.Pre skole kupovala sam joj one knjizice za ucenje slova,nisam je silila,radila ih je kad je htela.Uglavnom raspoznaje sva slova,to se vidi i kad ih ispisuje,ali ona je dete koje se pred kritikom povlaci,a pohvala joj je veliki podstrek.Tako valjda reaguje vecina dece.Mislim,cemu vika i dreka,pobogu tek na pocetku!?Sledece nedelje cu opet kod uciteljice kao one mame sto cini mi se spavaju u skoli,jer ocigledno to uciteljice vole.
A da trazim drugu uciteljicu mogu,ima jos jedna,a treca drzi na rumunskom jeziku,ali to bi mi bio bumerang u maloj sredini.Nista,ne bojim se ja da ona nece savladati citanje i pisanje,ali me je strah da ne omrzne skolu,a ako nista ne preduzmem na dobrom je putu da joj se upravo to i desi.

- - - - - - - - - -



Ovo ti je velika glupost,jer sta ja imam od lizanja sa vaspitacicom?Ja zelim samostalno i zrelo dete,i na tome radim.

I da,razgovarala sam uciteljicom u boravku,a ona je hvali,svesna je da moje dete ne una tehniku citanja,ali smatra da je rano za paniku i da joj treba vreme.OVako je zadovoljna njenom urednoscu i poslusnoscu.
glupost je jer mislis da se na tebe odnosi a,a nije se odnosilo
 
Auuu,meni jedna cera na faksu,a ova prvace!:zcepanje:Kuku meni,ocu li ikad izaci iz skole!?:worth: Mada najbolje prodjoh sa srednjom,ona jurila stariju da sve zna kao i ona,tako da mi je najsamostalnija.
A i pelena nikako da se oslobodim,taman zavrsih sa decom,onda je dosao moj tata na red,pa ce unucici....:sad2:

Никад краја, син ми је студент а ћерка још у средњој. О њој ти и причам - учитељица је прогласила лошим ђаком (што ју је пратило кроз целу основну школу) а сад у средњој врло лепо пролази, сви је хвале.
 
Inace,danas mi je cera dosla sva uplakana sa tvrdnjom da je citala na casu i da je procitala,ali je uciteljica grdila da nije i dalje dobro.Msm,je l trebala u toku noci da procita Hesea?Sutra cu opet otici kod uciteljice,zamoliti je da ne vice na moje dete,jer kod nje kritika utice na samopouzdanje kojeg vise nema.Zar je tesko bodriti dete koje je na pocetku,mislim,zar nije to cilj,da se izvuce maksimum iz deteta?Pokusacu tako,ako mi se dete i dalje vraca psihicki optereceno iz skole,odvescu je kod psihologa,pa traziti premestaj kod druge uciteljice uz njeno strucno misljenje(psihologa).Jedva smo je smirili koliko je plakala,inace dete koje ne place ni kad se povredi.
 
Inace,danas mi je cera dosla sva uplakana sa tvrdnjom da je citala na casu i da je procitala,ali je uciteljica grdila da nije i dalje dobro.Msm,je l trebala u toku noci da procita Hesea?Sutra cu opet otici kod uciteljice,zamoliti je da ne vice na moje dete,jer kod nje kritika utice na samopouzdanje kojeg vise nema.Zar je tesko bodriti dete koje je na pocetku,mislim,zar nije to cilj,da se izvuce maksimum iz deteta?Pokusacu tako,ako mi se dete i dalje vraca psihicki optereceno iz skole,odvescu je kod psihologa,pa traziti premestaj kod druge uciteljice uz njeno strucno misljenje(psihologa).Jedva smo je smirili koliko je plakala,inace dete koje ne place ni kad se povredi.

Молим те, промени учитељицу. Срце ме боли кад читам овако нешто.
 
Kako si se ovim postom izblamirala delimicno ju ju ju!Pa valjda zato sto sam morala da ga pohadjam jbga obavezan bio xD p.s.Nije dete samo slatka mala bebica sa kojom se svi igraju,ima tu dosta stvari.

E????A koliko si ih ti do sad odgajila i iskolovala?
I sto sam se izblamirala?Pobogu zeno,retko koja mama danas ne cita bajke ili price svojoj deci,ali to nije uslov da joj deca na taj nacin nauce tehniku citanja.Svako dete ima svoja interesovanja koja nisu ista za svako dete u odredjenom uzrastu!Moja najstarija cera je sa nepunih 5 sila lutkama haljine,sa 8 je ugljenom slikala jabuku da je jedna slikarka uporedjivala sa Kosovkinim jabukama itd,zato sam joj i placala privatne casove slikanja i to danas i studira.Druga cera nema talenta za slikanje,ali voli strane jezike,dok prva je operisana od stranih jezika....a ja ih sve tri rodila i svima im citala price i sve sto rade inace mame.
A pitah te zasto si pohadjala prvi razred jer danas 90%dece jesu isforsirana od strane majki te pre skole nauce pisati i citati,a u prvom bi trebalo upravo time deca da se bave.Onda bi hi uciteljica laganim tempom u svet nauke i ne bi bilo ama bas nikakvog stresa! I dan danas u Srbiji ima mnogo nepismenih,pa se pitam,da li su njihova deca u startu onda osudjena da i sama ostanu nepismena ili u najbolju ruku da zavrse samo osnovnu?
 
Ne moram ja nikoga odgajiti ili sta vec da znam sta je dobro a sta ne,a koliko vidim malo si se zahebala sto se ove tice,ajdeeeeeeeeeeeee menjaces i uciteljicu i sve samo zato sto tebe mrzi da se angazujes?Pa lepo onda. :mrgreen:

Zena ti lepo pise da radi sa djetetom, da mu cita, da citaju zajedno, sta po tvom misljenju jos treba da uradi, citam ovu temu i mislila sam da se necu ukljucivati jer sui mi djeca mala i stvarno nemam iskustva u toj oblasti ali da li je moguce da ne shvatas da problem nije u majci ili djetetu nego u pogresno postavljenom skolskom sistemu i uciteljici koja ocekuje da joj u prvi razred dodju djeca sa znanjem citanja i pisanja.
 

Back
Top