Kako napraviti Web Sajt???

napravi sajt putem ovoga

sajt: weebly.com

izuzetno jednostavno, lako, brzo, a deluje kvalitetno i profesionalno.

kupi domen na namecheap i imaš

estetski lep sajt imena imesajta.com i dizajnerski lepo uradjen, jer na sajtu weebly imaš bezbroj kvalitetnih templatea.

Toliko od mene.

Cak i na ovome mozes da ustedis, potrazi promo kodove za GoDaddy, dobices COM za samo par dolara. Obnova je oko 12$, placas je tek za godinu dana. Dotle ce ti ili dosaditi ili ti nece biti zao da das za obnovudomena, jer stvarno nije skupo.
Cak ne vidim razlog da ljudi ne kupe i domen i hosting jer ih to kosta bukvalno 200 din mesecno u proseku, to je kutija cigara. Ako to volite, bar radite na dobrom hostingu, i na domenu kojeg Vas nece biti sramota ako Vam sajt postane posecen
 
Jel zna neko kako se pravi sajt sa svog kompa (hostovanje sa svog racunara). Nije da ja hocu da pravim nesto sajt nego me cisto zanima, probao sam da udjem u IIS Manager i tu poedesim i forwardujem sve ali nesto nece da ocita, iako sam stavio jednu stranicu.
 
Da bi hostovao sa svog računara moraš da ima dobru stalnu internet konekciju, potrebno je da poznaješ podešavanja za WWW server software itd. ali to će sve biti jako sporo jer kućne internet konekcije nisu predviđene za tako nešto. Cena hostinga za mesec dana se kreće od oko 250 din, pa mislim da ti je to mnogo jednostavnije rešenje.
 
ma kakav css i html, uzmes lepo sednes i naucis joomlu, wordpress i slicne cms sisteme, za sta ti treba drasticno manje vremena nego da udaras po kodovima.

pronadjes templejte i imas gotov sajt u roku od 15 minuta... koji pride izgleda do jaja

I za Joomlu, Wordpress i bilo koji drugi CMS treba poznavati HTML i CSS. Potreban nivo znanja nije velik, ali nije ni zanemarljiv. A sto se ovih 15 minuta tice, uz duzno postovanje to nije dovoljno vremena ni da se pokrene Wordpress instalacija na sopstvenom hostingu (govorim o povezivanju instalacije sa sql bazom)..
 
secem tu-ki, ako neko od vas radi sajtove u golim kodovima i da ne koristi ama bas ni jedan templejt/cms

Onaj ko se bavi web programiranjem i web dizajnom, normalno je da nece svaki sajt kreirati od nule i kucati u cistom kodu, jer to zahteva dosta vremena (a vreme je novac).
Ljudi koji iza sebe imaju dosta radova i projekata, u 90% slucajeva vec imaju kreirano 80% stvari koje prosecnom klijentu trebaju i iste samo modifikuju. Neki delove koda (kada su u pitanju programske funkcije) uzimaju iz vec postojećih aplikacija (zasto izmisljati toplu vodu).
Kvalitetan programer će, na zahtev klijenta, uraditi ako treba sve od nule, ali to zahteva vreme, a vreme je novac, i nije svaki klijent spreman da to plati.

Ozbiljni klijenti koji traže tako specifičnu uslugu, znaju zašto je traže i znaju koliko trebaju da odreše kesu...
 

Back
Top