Kako majci objasniti da vise nisi dete ??! :D

Pozzz ljudi,ima neko neki savet kako majci objasniti da vise nisi dete i da ne treba da se brine oko toga kad dolazis kuci i dal si jeo ili ne. Pokusao sa 'mama ali ja imam 16god' ali ne radi...'mama nisam bebaaa bre' ne ide POMAGAJ TE :D

Pokušaj da razgovaraš sa njom i objasniš da ti smeta tolika njena briga ali iskreno, ne verujem da će se nešto promeniti.
Bar dok ona sama ne uvidi da je sve tako, kao što kažeš.
Ona ti veruje ali postoji taj period i provere od strane roditelja, kako bi bili sigurni da se pridržavaš onoga što kažeš .

Veruj mi, majka će i u 16 i u 26 isto pitati ...."Jesi li gladan ", "Jesi li jeo "? Nema to veze sa godinama...
 
Ako hoćeš da joj dokažeš da više nisi dete, namesti svoj krevet, ne razbacuju garderobu po kući, završi domaći na vreme, probudi se sam, ne čekaj da te majka moli da se spremiš za školu, sam postavi sto i jedi, raspremi nered iza sebe, sve u svemu, ponašaj se kao odraslo biće i okolina će te tretirati kao odraslog momka. Sve ostalo su prazne priče i ubeđivanja majke i tebe : jesam veliki, nisi veliki.
I ne zaboravi, majka će se uvek truditi da te vrati u stari kolosek, da ti sprema garderobu za školu, da vodi brigu u tebi i da te na osnovu svega opet sputava u odrastanju. E sad ti vidi da li ti se više isplati da budeš i dalje mamino dete i da se svađate oko izlazaka, ili bi hteo da prerano odrasteš.
 
Ako hoćeš da joj dokažeš da više nisi dete, namesti svoj krevet, ne razbacuju garderobu po kući, završi domaći na vreme, probudi se sam, ne čekaj da te majka moli da se spremiš za školu, sam postavi sto i jedi, raspremi nered iza sebe, sve u svemu, ponašaj se kao odraslo biće i okolina će te tretirati kao odraslog momka. Sve ostalo su prazne priče i ubeđivanja majke i tebe : jesam veliki, nisi veliki.
I ne zaboravi, majka će se uvek truditi da te vrati u stari kolosek, da ti sprema garderobu za školu, da vodi brigu u tebi i da te na osnovu svega opet sputava u odrastanju. E sad ti vidi da li ti se više isplati da budeš i dalje mamino dete i da se svađate oko izlazaka, ili bi hteo da prerano odrasteš.

odraslo bice se uopste ne ponasa kao sto si opisala. Ovo si opisala neko poslusno dete samo, ili zaostalo u kranju ruku
 
Pozzz ljudi,ima neko neki savet kako majci objasniti da vise nisi dete i da ne treba da se brine oko toga kad dolazis kuci i dal si jeo ili ne. Pokusao sa 'mama ali ja imam 16god' ali ne radi...'mama nisam bebaaa bre' ne ide POMAGAJ TE :D

Pa ono... mislim da bih se čak složila sa tobom i u tvojim godinama, nije baš da nisi dete, a takve stvari majke rade i savršeno odraslim ljudima. Ovo za klopu probaj da je navikneš nekako msm to je proces, ne postupak ili kakvo jednostavno objašnjenje. Što se tiče brrige oko tvog dolaska to se podrazumeva i ti ćeš se jedared zabrinuti što je nema kad bude neuobičajeno kasnila 3 sata s posla ili od drugarice... htedoh reći, to će prestati jedino ako kad odlučiš da se trajno odseliš, i tad postepeno.
 
Pozzz ljudi,ima neko neki savet kako majci objasniti da vise nisi dete i da ne treba da se brine oko toga kad dolazis kuci i dal si jeo ili ne. Pokusao sa 'mama ali ja imam 16god' ali ne radi...'mama nisam bebaaa bre' ne ide POMAGAJ TE :D

И кад будеш имала 60 мама ће увек бринути. И ти ћеш бринути за своје дете исто тако, то је нормално. Не треба маму да убеђујеш ништа, треба само да огуглаш на питања типа "да ли си јела" итд.
 
Pozzz ljudi,ima neko neki savet kako majci objasniti da vise nisi dete i da ne treba da se brine oko toga kad dolazis kuci i dal si jeo ili ne. Pokusao sa 'mama ali ja imam 16god' ali ne radi...'mama nisam bebaaa bre' ne ide POMAGAJ TE :D

Ali ti jesi dete :) Mislim, ti si sebi odrastao, i ja sam sebi bila u tim godinama, ali objektivno
1) još si maloletan
2) ostaćeš njeno dete do kraja života.
Samo što će to prestati da ti smeta tak kada izađeš iz puberteta. U međuvremenu, probaj da uživaš u tome što nekoga interesuje da li si gladan, i da li ti je hladno - neće tako biti doveka. Pozdrav
 
Pozzz ljudi,ima neko neki savet kako majci objasniti da vise nisi dete i da ne treba da se brine oko toga kad dolazis kuci i dal si jeo ili ne. Pokusao sa 'mama ali ja imam 16god' ali ne radi...'mama nisam bebaaa bre' ne ide POMAGAJ TE :D

sve dok živiš u roditeljskoj kući osnovna je stvar ako ničeg drugog, ono bar poštovanja, da kažeš kada se vraćaš.
druga je stvar što brine i brinuće i pitaće uvek.
 
Све док брине око тога кад долазиш кући, да ли си јео, али са озбиљном бригом да ниси доручковао-ручао-веч, да си изгубио паре за ужину, значи да нема поверења у тебе.
Пошто те она најбоље познаје, зна да си још увек незрео. Увек ће да те пита да ли си јео, зашто носиш кратку јакну зими, то је просто род. брига, али неће да те пита и кад долазиш кући, чим јој покажеш да си одговоран.


Значи - покажи да си одговоран и скинућеш са терета добар део питања (која ће да ти недостају кад порастеш лол)
И ја, за разлику од колега, не мислим да си по годинама дете, а и закон каже да ниси, сад си старији малолетник.
Уозбиљи се, човече :п

Како да скинеш за дневног реда питање кад долазиш, зашто долазиш у зору, нпр.
Кад одеш јавиш јој се мобом, лоцираш се, то је родитељима битно и кажеш, ево, мама, дружим се, како си ти..
И тако пар пута, само се јавиш..
После пола године стећи ће поверење у тебе, просто-одговоран си ту и не мора да брине.
 
Poslednja izmena:
Pozzz ljudi,ima neko neki savet kako majci objasniti da vise nisi dete i da ne treba da se brine oko toga kad dolazis kuci i dal si jeo ili ne. Pokusao sa 'mama ali ja imam 16god' ali ne radi...'mama nisam bebaaa bre' ne ide POMAGAJ TE :D

Za nju ces biti dijete dok je ziva :)

A sto se tice toga do kad ce prestati da ti zvoca kao da si beba, e vidi...to ces je jedino svojim ponasanjem ubijediti da nema potrebe da ti zvoca, sto je takodje relativno. Razgovori tu ne pomazu, nijedan roditelj tu nece svoje dijete ozbiljno shvatiti.

Tek ti je 16, meni 24 pa mi jos zvocaju za neke stvari.
 
Poslednja izmena:
reci joj, mama moraš da utuviš u glavudžu da postoje deca, mladi, zreli i stari ljudi.
ja sam sada u dobu mladalaštva, kapiraš?

Ti si opterecen glavudzama. Sada i majke imaju velike glavudze i estetski su fuj.

Pozzz ljudi,ima neko neki savet kako majci objasniti da vise nisi dete i da ne treba da se brine oko toga kad dolazis kuci i dal si jeo ili ne. Pokusao sa 'mama ali ja imam 16god' ali ne radi...'mama nisam bebaaa bre' ne ide POMAGAJ TE :D

Prvo bih te upitao ko te hrani? Ko ti daje pare za izlaske? Gde spavas? Ako nista od ovoga nema veze sa tvojima onda slobodno mozes da im kazes da mozes da radis sta hoces.

Ako si vec sa 16 godina poceo da dolazis kasno kuci sta li ces raditi kada napunis jos koju godinu.
 

Back
Top