Kako doci u idealnu vezu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
- Kad dugogodishnja veza prelazi u brak smatramo da je to nuzni korak drushtveno prihvatljiv za formiranje zajednice krunisane decom.Takav brak se zasniva bez entuzijazma ,ugashenih teznji i snova.Sve je vidjeno.Najgore shto moze da se desi jednoj dugogodishnjoj vezi je prenoshenje svih
stecenih navika u brak gde su te iste navike ne primenljive...
- Kod kratkih veza iz kojih se ulazi u brak odluchuju se parovi koji se prepoznaju i bez dvoumljenja znaju shta zele i chemu streme...U samom braku dogradjuju svoje medjusobne odnose...
 
Iz koje god veze "uletis u brak" brak je brak i ne verujem da ce ti biti dobar kao sto ti je verovatno veza. Brak je najsigurniji nacin da dobru vezu upropastis, pa ti vidi sta ti je ciniti. U prevodu ako ti je dobra veza zasto je menjati za brak.
 
idealno je ono shto imash u glavi..samo josh da se pojavi i na javi..
a to zalaganje ne zvuchi lepo..jer moze da se prevede u naprezanje, a svako naprezanje koje ne ukljuchuje sexualnu aktivnost zaprepashcuje svakog prosecno priglupog stanovnika Zemaljske kugle..
htedoh josh neshto da kazem, ali razmisljam o Bin Ladenu..
 
Psihologue:
- Kad dugogodishnja veza prelazi u brak smatramo da je to nuzni korak drushtveno prihvatljiv za formiranje zajednice krunisane decom.Takav brak se zasniva bez entuzijazma ,ugashenih teznji i snova.Sve je vidjeno.Najgore shto moze da se desi jednoj dugogodishnjoj vezi je prenoshenje svih
stecenih navika u brak gde su te iste navike ne primenljive...
- Kod kratkih veza iz kojih se ulazi u brak odluchuju se parovi koji se prepoznaju i bez dvoumljenja znaju shta zele i chemu streme...U samom braku dogradjuju svoje medjusobne odnose...

Ej, psiho... imaš pravo, saglašavam se sa tvojim mišljenjem......dodao bih da je zaljubljenost u početku vrlo bitna stvar da bi se navikli na razlike.Jer kad si zaljubljen i na mane gledaš sa simpatijom.
 
snoshaj efendija:
Ma da, ti si zivi primer. Ispushio si svakako.

Jesam, ali ja barem imam iskustva na tom polju i ne pravim se "muskarcina" kao ti iza koje se krije nevidjena kukavica koja se plasi sopstvene unutrasnjosti.
Jesu li tu nekada u tebi bile emocije Efendija? Koliko ja vidim to je samo deponija izazvana emotivnim genocidom nad samim sobom.
To je recept kako se postaje "muskarcina." Paranoidno ubijanje sopstvenih vrednosti iz cistog straha da se ne postane osetljiv i osecajan.
 
Neko rece da ti je da nekoga dobro upoznas potrebno da sa njim provedes cetiri godisnja doba... Mislim da kad si malo stariji mozes da procenis da li ti neko odgovara posle dva, tri meseca. Mislim ne zelim da sad govorim o tacnom vremenskom intervalu itd. naravno da je lepo da nekoga upoznas pa da se onda vencas. Ali ni nesto preterano duge veze nisu garancija. Ako si u vezi posle godinu, dve odlucis, shvatis da li je to to.. ALI NE POSTIJE PRAVILA. KAD ZNAS ZNAS!
 
Ma ne postoji IDEALNA veza,..kad tad cete jedno drugome dosaditi,.pa cete poceti da varate jedno drugog,..pa ako saznate ok ako ne,...pravite se da nista ne slutite,.pa mozda cak i raskinete,...I u svakoj vezi Uvek jedan VISE VOLI,.....Nema idealne veze,....pogledajte oko sebe..Pa ove nove generacije ni ne razmisljaju i vezama vec samo o sexu,...A ni muskarci nisu za ozbiljne veze,...nema toga,..Toga je bilo kad su nasi roditelji bili mladi i poceli da se zabavljaju...Sada nema toga....:mad:
 
Osoba koja je u vezi svakog dana otkriva neku novu stranu svog partnera-partnerke.
Sto znaci da i oni koji su u vezi 5 godina na kraju spoznaju da ima nesto sto "ne stima" i da jednostavno nisu jedno za drugo.
Sto znaci i pucanje veze...(ujedno i propalo vreme)
Mada ipak mislim da sudbnina kroji nas zivot,tako da ako ta nasa idealna osoba naidje..ako je nadjemo..bicemo sa njom i stupiti sa njom u brak posle 5 godine aili mesec dana ne bitno...
A ujedno nema nista idealno,niti osoba niti veza pa ni brak...i uvek ima nekih trzavica-nazalost...ali i to sve spada u zivot...
Jer da nema i tamnije strane ne bi bilo sve zanimljivo...
 
Samantha Jouns:
Ma ne postoji IDEALNA veza,..kad tad cete jedno drugome dosaditi,.pa cete poceti da varate jedno drugog,..pa ako saznate ok ako ne,...pravite se da nista ne slutite,.pa mozda cak i raskinete,...I u svakoj vezi Uvek jedan VISE VOLI,.....Nema idealne veze,....pogledajte oko sebe..Pa ove nove generacije ni ne razmisljaju i vezama vec samo o sexu,...A ni muskarci nisu za ozbiljne veze,...nema toga,..Toga je bilo kad su nasi roditelji bili mladi i poceli da se zabavljaju...Sada nema toga....:mad:
Znaci ovako nove generacije razmisljaju...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top