Kako cete potrositi pare od akcija?

ti poredis coca colu i raspala srpska javna preduzeca? :hahaha:

pa znas li ti kakve profite ostvaruje coca cola?

a znas li mozda kakvi su gubitasi srpska javna preduzeca?

Valjda i takva raspala preduzeca imaju neku vrijednost. Valjda imaju neku imovinu. Valjda imaju komad zemlje, placa na kkojemu je sagradjen objekat.

Joj... nemoj da dokazujes koliko pojma nemas o svemu. Lagano pocinje da me nervira tvoje neznanje :lol:
 
Nije ni cudo da je u situaciji u kojoj se nalazi obzirom da ne poznaje elementarne osnove berzanskog poslovanja.


Nego... mislim da ce Vlada Srbije da odstampa i neku malu brosuricu kao vodic kroz berzansko poslovanje. U koliko to ne urade licno cu da im kazem da to odrade. Bez zezanja.

Sve će to "smederevac" da proguta:rotf::rotf::rotf::rotf: 44% starijih od 15 godina je funkcionalno nepismeno u Srbiji, najsvežiji podatak
 
Valjda i takva raspala preduzeca imaju neku vrijednost. Valjda imaju neku imovinu. Valjda imaju komad zemlje, placa na kkojemu je sagradjen objekat.

Joj... nemoj da dokazujes koliko pojma nemas o svemu. Lagano pocinje da me nervira tvoje neznanje :lol:

raspala preduzeca , ona koja beleze dugogodisnje gubitke imaju u najboljem slucaju vrednost u iznosu nominalne vrednosti akcije

a to je u slucaju NIS-a 500 dinara... maksimum
 
Berza
Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije

Berza je fizički i poslovno organizovan prostor, na kome se po strogo utvrđenim pravilima trguje hartijama od vrednosti, novcem i stranim sredstvima plaćanja.

Berza je institucija finansijskog tržišta, ali je i sama po sebi finansijsko tržište. Berze kao institucije organizovanog finansijskog tržišta kapitala, predstavljaju samostalne organizacije koje poseduju sopstveni poslovni prostor (zgradu), članstvo i poslovna pravila.

Broker
Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije

Broker je berzanski posrednik. To je osoba koja ima dozvolu za pristup na berzu i ovlašćeni su da sklapaju berzanske poslove kao kupci i/ili kao prodavci. Poslove obavljaju u svoje ime i za tuđ račun, tj. za račun nalogodavca. Nalogodavac na taj način može ostati nepoznat (što zavisi i od pravila koja važe na određenom tržištu). Berzanski posrednik (broker) ne snosi rizik i ne može davati garancije za krajnji ishod posla, rizik u potpunosti snosi nalogodavac. Brokeri posluju samo sa drugim ovlašćenim posrednicima, a predmet trgovine mogu biti robe i hartije od vrednosti koje su zvanično registrovane na berzi. Za svoju uslugu (posredovanje) naplaćuju proviziju tzv. brokeražu. Brokeraža se obično određuje kao procenat od obavljenog prometa, a koji opada sa porastom vrednosti transakcije.
 
Poslednja izmena:
Danas je Vlada Srbije obnarodovala da ćemo svi da dobijemo po 5
akcija NIS-a. S obzirom da ćemo gospođa i ja da udružimo akcije, već smo počeli da gledamo šta ćemo da kupimo.

Žene k'o žene, ona je za nekretnine

A ja sam oduvek znao da bih bio dobar u pokeru, i to onom teksaškom, pa predložio da investiramo.



A vi, na šta ćete ih potrošiti?

http://blog.b92.net/text/11839/Kako ćete potrošiti pare od akcija?/

-----------------------

Mogli bi da ih ulozite u novi zajam Tadicu za privredni preporod Srbije? :think: Vlast nam i onako zbog nedostatka svezeg kesha za trosenje opasno trokira....

:rotf: :rotf:
Urnebesno smesno z:D
 
Брокер

Брокер је берзански посредник. То је особа која има дозволу за приступ на берзу и овлашћени су да склапају берзанске послове као купци и/или као продавци. Послове обављају у своје име и за туђ рачун, тј. за рачун налогодавца. Налогодавац на тај начин може остати непознат (што зависи и од правила која важе на одређеном тржишту). Берзански посредник (брокер) не сноси ризик и не може давати гаранције за крајњи исход посла, ризик у потпуности сноси налогодавац. Брокери послују само са другим овлашћеним посредницима, а предмет трговине могу бити робе и хартије од вредности које су званично регистроване на берзи. За своју услугу (посредовање) наплаћују провизију тзв. брокеражу. Брокеража се обично одређује као проценат од обављеног промета, а који опада са порастом вредности трансакције.

ps
za one koji ne razumiju latinicu ;)
 

Back
Top