Kako cete potrositi pare od akcija?

Kada su akcije ili novac u pitanju niko nikog ne mrzi. Ljudi obicno pokazuju svoju narav i iskrenost.
Licno mene ne zanima ko je na vlasti - vazno je da se omoguci fer utakmica na berzama. U toj utakmici neko dobija neko gubi a neko i ne ucestvuje.
Cijepanjem dobijenih vaucera izgubilo bi se pravo ucesca u utakmici.

ps
Ovo ne vazi samo za NIS vec za sve firme u kojima bude moguce uloziti svoje dionice koje ce biti pretvorene u akcije.

Eee ali ti nisi Tihi,on bi radije gladovao al od ovih na vlasti ni bananu ne bi uzeo , pazi šta ti kažem.
 
U tako velikim firmama postojace udruzenje manjinskih akcionara koji ce imati pravo ucesca u odlucivanju o raspodjeli eventualnog dobitka na kraju poslovne godine kompanije. Dakle o raspodjeli novca.

Све што буде основано под иницијативом од стране људи из власти(а у "корист" малих акционара) је крајње сумњиво и ја немам поверење у људе који би имали право заступања.

На крају ће се десити да ће већина отићи у руке тајкунчина по номиналној цени.
 
Danas je Vlada Srbije obnarodovala da ćemo svi da dobijemo po 5
akcija NIS-a. S obzirom da ćemo gospođa i ja da udružimo akcije, već smo počeli da gledamo šta ćemo da kupimo.

Žene k'o žene, ona je za nekretnine

A ja sam oduvek znao da bih bio dobar u pokeru, i to onom teksaškom, pa predložio da investiramo.



A vi, na šta ćete ih potrošiti?

http://blog.b92.net/text/11839/Kako ćete potrošiti pare od akcija?/

-----------------------

Mogli bi da ih ulozite u novi zajam Tadicu za privredni preporod Srbije? :think: Vlast nam i onako zbog nedostatka svezeg kesha za trosenje opasno trokira....

Na pocetku su uvek akcije jeftine..
Kasnije kad ih se nartod oslobodi ili proda
ondak skoce u nebesa
 
Ne lupetaj, nećeš dobiti pare nego akcije koje ćeš ako budeš želeo prodati preko brokera i berze.
Ali ja sam sigurna da ćeš ti te akcije pocepati, gde bi ti uzeo akcije od Tadićevih, ni mrtav, jel da?!

niko n ece dobijati akcije vec ce drzava prodati sve te akcije i uplatiti pare na ziro racune gradjanima

zato je ljudima trazen broj racuna prilikom prijave za akcije.
 
Све што буде основано под иницијативом од стране људи из власти(а у "корист" малих акционара) је крајње сумњиво и ја немам поверење у људе који би имали право заступања.

На крају ће се десити да ће већина отићи у руке тајкунчина по номиналној цени.

Ne mora da znaci.
Gledam nesto moju poziciju na berzi a nisam niti ekonomista niti tajkun niti oligarh... cak nisam ni poslovan covjek iliti sto bi narodnim jezikom rekli nisam biz izmen a ne stojim bas toliko lose. Cak naprotiv. Stojim veoma dobro, reklo bi se odlicno.


Vazno:
Da ne govorim o tome gdje sto koliko...
u ovom trenutku moje akcije u jednoj kompaniji vrijede cca 2,50 eura a ima ih po prilicno. Nekoliko hiljada. Moja je procjena ako pogledam sestrinske kompanije u okruzenju i citavoj Evropi i ako vidim koliko kostaju njihove akcije na njihovim berzama dolazim do proste racunice da u koliko te akcije dam za cak 60% nize od njihove vrijednosti u Evropi ili okruzenju dolazim do neke realne (minimalne) vrijednosti od oko 9 eura.

Procitaj pazljivo i zapamti.
 
niko n ece dobijati akcije vec ce drzava prodati sve te akcije i uplatiti pare na ziro racune gradjanima

zato je ljudima trazen broj racuna prilikom prijave za akcije.

Na taj račun ćeš dobiti pare kada ti broker proda akcije. Država nema pravo da raspolaže tvojim akcijama, ne samo država već niko koga ne ovlastiš i prekini više sa glupostima.
Em si neupućen em i neobavešten.
 
Poslednja izmena:
Na taj račun ćeš dobiti pare kada ti broker proda akcije. Država nema pravo da raspolaže tvojim akcijamo, ne samo država već niko koga ne ovlastiš i prekini više sa glupostima.
Em si neupućen em i neobavešten.

koji bre broker o cemu ti to trabunjas? pa 90% naroda nema pojma sta ti je to broker, gde da ga nadje i slicno

drugo broker za prodaju akcija uzima procenat, sta ti mislis da ce neki broker da se yebe sa tvojih 2000 dinara akcija da bi ti uzeo 100 dinara provizije :hahaha:

niko nece dobijati gotove akcije vec ce samo dobiti pare od akcija kad ih drzava proda - to ti je sustina - zato je bio NEOPHODAN ziro racun prilikom prijave za akcije

jer da si ti mogao da dobijes akcije, ne bi bio racun neophodan vec bi bilo dovoljno da kazes prilikom prijave da ti neces tvoje akcije prodavati
 
Ne mora da znaci.
Gledam nesto moju poziciju na berzi a nisam niti ekonomista niti tajkun niti oligarh... cak nisam ni poslovan covjek iliti sto bi narodnim jezikom rekli nisam biz izmen a ne stojim bas toliko lose. Cak naprotiv. Stojim veoma dobro, reklo bi se odlicno.


Vazno:
Da ne govorim o tome gdje sto koliko...
u ovom trenutku moje akcije u jednoj kompaniji vrijede cca 2,50 eura a ima ih po prilicno. Nekoliko hiljada. Moja je procjena ako pogledam sestrinske kompanije u okruzenju i citavoj Evropi i ako vidim koliko kostaju njihove akcije na njihovim berzama dolazim do proste racunice da u koliko te akcije dam za cak 60% nize od njihove vrijednosti u Evropi ili okruzenju dolazim do neke realne (minimalne) vrijednosti od oko 9 eura.

Procitaj pazljivo i zapamti.

vodi ti stranac racuna o svojoj drzavi, i tamo drzi lekcije3, a sto se tice srbije nemas blage veze i ovo nije tvoja tema.
 
koji bre broker o cemu ti to trabunjas? pa 90% naroda nema pojma sta ti je to broker, gde da ga nadje i slicno

drugo broker za prodaju akcija uzima procenat, sta ti mislis da ce neki broker da se yebe sa tvojih 2000 dinara akcija da bi ti uzeo 100 dinara provizije :hahaha:

niko nece dobijati gotove akcije vec ce samo dobiti pare od akcija kad ih drzava proda - to ti je sustina - zato je bio NEOPHODAN ziro racun prilikom prijave za akcije

jer da si ti mogao da dobijes akcije, ne bi bio racun neophodan vec bi bilo dovoljno da kazes prilikom prijave da ti neces tvoje akcije prodavati

Broker je radnik na berzi (trgovac) koji po tvom ovlaštenju prodaje tvoje akcije.
Eto sada znaš šta je broker.
Što baš uvek moraš dokazivati svoju neukost, prećuti je nekada.
 
Broker je radnik na berzi (trgovac) koji po tvom ovlaštenju prodaje tvoje akcije.
Eto sada znaš šta je broker.
Što baš uvek moraš dokazivati svoju neukost, prećuti je nekada.

Nije ni cudo da je u situaciji u kojoj se nalazi obzirom da ne poznaje elementarne osnove berzanskog poslovanja.


Nego... mislim da ce Vlada Srbije da odstampa i neku malu brosuricu kao vodic kroz berzansko poslovanje. U koliko to ne urade licno cu da im kazem da to odrade. Bez zezanja.
 

Back
Top