Kad se naljutite

..a uz put se, naravno, napije
..

pa normalno, svrati kod komšije da "zezaju krizu"...a kad se vrati kući, žena shvati da je overriektovala...
međutimi, to je kad se previše ponavlja, smara..blablabal..stalno isto, pa i kad ona dosadi samoj sebi, onda idemo dalje.....trenutno je rasprava o tome da li kupiti nov auto podrškom roditelja (zna se čijeg) ili popraviti stari koji je ONA uništila u sudaru sa tramvajem pre neki dan kod sajma..

"rekao joj pandur nije to ništa već 12toro ljudi se zeznulo na istom mestu ove godine"..i "malo je stala na šine, a tramvaj nije videla"...i,naravno, sad možeš da pretpostaviš kuda to sve vodi u razgovoru... ali smo se dogovorili da je princip reći NE roditeljskim parama upravo to nešto što nas zbližava kao ličnosti, jedna od milijardu karika i sasvim smo mirni.....došo juče šleper po auto, i tako...taki vam je moj žifot...principijelan ( :
 
Meni je tretman ćutanjem čista pasivna agresivnost, za koju ama baš trunke poštovanja nemam.
Kad se naljutim, trudim se da dostignem onaj ideal da budem kraljica samokontrole i sledim mudrosti tipa "Razuman razgovor sve rešava" "Treba izbegavati svađu kad si van sebe, da ne bi rekla i ono što ne misliš"....blabla...:mrgreen:
Sve je to mnogo pametno, čak mi je i uspelo par puta, bravo za ja!
Ali uglavnom se izgalamim, skrešem odmah, lupam šakom o sto po potrebi da naglasim pojedine reči, sve kako dolikuje. Kad prođe oluja, obično imam neku obavezu koju moram baš tada da završim, a koja podrazumeva psihičku odsutnost i ćutanje :mrgreen:
E, nakon toga može i da se razgovara razumno ;)
 
na partnera...kako reagujete........ja cutim.danima, ignorisem, ne progovaram, apsolutno gledam kroz njega, nista ne pitam...stelt....nema seksa..nema nicega.....a vi?
i cekam da progovori.....tek onda....urlam:mrgreen:

ps ..ovo radim kad sam u pravu..kad nisam..cupam kestenje iz vatre:D...na razne nacine

Ma ja se ne nerviram, volim da nerviram druge time :zper:
 
tretman cutanjem verovatno nije dobar..al u mom slucaju je efikasan...iskustveno gledano kad bih pocela odmah...al bi znao odmah da se odbrani..ovako..gubi na sigurnosti u ispravnost svog postupka..i na kraju odustane:D
to je poenta
kad bih reagovala odmah...iju al bi nasao 100 opravdanja..ali u sekundi..ovako...razmislja....:zper:...sta cu uraditi..mozda je malo bezobrazno..ali mnogo manje od onog sta je uradio.......tako
 
Prvo malo ćutim, jer ako sam mnogo ljuta mogu svašta da kažem i što ne mislim...
nekad se desi da emocije polude, pa umesto da besnim-ja zaplačem...
Ali uvek želim, hoću i volim da isteram stvari na čistinu, da kažem zašto sam ljuta,
šta me je povredilo, ne želim takav prtljag da vučem.

Priroda mi je takva da veoma retko "buknem i grunem" nego se stišam sama
pa tek onda komuniciram.
 
tretman cutanjem verovatno nije dobar..al u mom slucaju je efikasan...iskustveno gledano kad bih pocela odmah...al bi znao odmah da se odbrani..ovako..gubi na sigurnosti u ispravnost svog postupka..i na kraju odustane:D
to je poenta
kad bih reagovala odmah...iju al bi nasao 100 opravdanja..ali u sekundi..ovako...razmislja....:zper:...sta cu uraditi..mozda je malo bezobrazno..ali mnogo manje od onog sta je uradio.......tako

Haha, a ja opet mislim da je viteški dati šansu tada mrskom neprijatelju da se časno odbrani kroz raspravu/svađu ....ili, još bolje, da se momentalno pokaje za učinjenu nepodopštinu :mrgreen:
A i tako odmah raščistim da li je možda u pitanju nesporazum :zper:....iskustveno gledano, par puta sam se tako zaletela na čist slučaj pogrešnog razumevanja, nisam dala šansu za objašnjenje, napenalila čoveka na pravdi boga, pa sam posle morala da "puzim". Ebg, tehnika za 10-ku, al' čist autogol :(
 
žensko: viče, širi temu na roditelje, prijatelje, užu i širu rodbinu, ambicije, zainteresovanost, monotoniju života, nekad počne i da rida....
muško: izađe iz stana da "preparkira auto"....

Аааааа.....то ме је излуђивало највише од свега!!!! :besna:

(Зато сам га и манула....:mrgreen:)
 
To cutanje je najgora stwar mogutja z:D
kao tjuti ma daj bre molim te z:D
To sam cak i preuzeo od zena, kao wrlo efikasan wid nabijanja kriwitze partneru, pa kao ona te pita sta ti je, a ti kao nisxta z:D z:D
Ponekad cak sam isao toliko daleko da tjutim bez prawog razloga, pa samo onako joj nabaujem guilt i prawim sranja bez ikakwog powoda stwarnog z:D. pa onda usput nadjem ensto na sta mogu da se prebacim z:D
Prawa zena sam postao ^_^
 
na partnera...kako reagujete........ja cutim.danima, ignorisem, ne progovaram, apsolutno gledam kroz njega, nista ne pitam...stelt....nema seksa..nema nicega.....a vi?
i cekam da progovori.....tek onda....urlam:mrgreen:

ps ..ovo radim kad sam u pravu..kad nisam..cupam kestenje iz vatre:D...na razne nacine

E ja sam sa mojim u fazonu... I can be a sweet dream or a beautiful nightmare... Pa nek bira :)... Salim se...kad se posvadjamo nesto se kao prcim i pravim..Al moj decko je takav da ne obraca paznju na moje zvocanje pa me pusti da se istresem i kad udjem u fazu prcenja onda me obicno navata i zavrsimo u krevetu ;)
 
E ja sam sa mojim u fazonu... I can be a sweet dream or a beautiful nightmare... Pa nek bira :)... Salim se...kad se posvadjamo nesto se kao prcim i pravim..Al moj decko je takav da ne obraca paznju na moje zvocanje pa me pusti da se istresem i kad udjem u fazu prcenja onda me obicno navata i zavrsimo u krevetu ;)

Sto bi se reklo prostim recnikom "zavrsite u fazi prcenja"... :zper::zcepanje:
 
ja sam kao ovo moonjino musko - izadjem iz stana (ali ne da parkiram, nego u bioskop ili setnju), ako sam bas ljuta i napijem se, a inace se vratim za sest sati pa drhtavim glasom kazem kao robot "ljuta sam zbog toga i toga". katastrofa :lol:
 
To uopste nije dobro jer mozes biti, sa punim pravom, pogresno shvacena!
Izbegavaj da u ljutnji kazes nesto sto ne mislis! ;)

Znam :rumenko: ali sva sreca pa me dobro poznaje :metla:
Ma jos gore mi je kada precutim jer kad tad moram da eksplodiram i da mu sve saspem u lice, a tada uglavnom izvlacim stvari iz naftalina pa mu sve natrljam na nos.
Nasa posledna svadja, ja urlam :azdaja: a on cuti. Kada sam rekla sve sto sam imala, sjednem da pijem kafu, on sjedne pored mene i samo ga pogledam i pocnem da se smijem jer sam opet pretjerala.
Njegov komentar na sve to je : Boze kao da je neko pustio zvjer iz kaveza :D
 

Back
Top