Jelincic koji kaze da su Hrvati stoka ostvario dobar rezultat u Sloveniji :-)

ilke...rat nije počeo niti olujom, niti bljeskom niti medačkim džepom. počeo ke masakriranjem 12 HR policajaca u borovu selu i sravnavanjem vukovara sa zemljom od strane tvojih sunarodnjaka, a u tom klanju i sravnavanju je sudjelovao predsjedink SRS-a!

Rat je poceo nakon hrvatskog razbijanja jugoslavije, kako je rekao kasnije predsednik hdza i hrvatske tudjman "mogli smo imati neovisnu hrvatsku i bez rata ali tada ne bi bila etnicki cista", poceo je nakon nacionalisticke i neo ustaske ratnohuskacke kampanje hdza i njenog predsednika tudjmana gde se mahalo ustaskim zastavama i na inicijativu hdza oduzeta srbima gradjanska prava koja su do tad imali, otpustani sa posla i maltretirani slicno kao jevreji pred 2. svetski rat...

a konkretno je poceo ilegalnim naoruzavanjem i formiranjem hrvatskih paravojnih jedinica, terorista, pre svega Zng-a, zlocinima marcepovaca po vukovaru i okolini, glavasevaca po osijeku, da nisu hrvatske paravojne jedinice, teroristi kontrolisali vukovar i cinili po njemu zlocine, jna ne bi imala potrebe da intervenise vec bi mogla jednostavno samo da useta i prodje kroz grad kuda hoce, da ga nisu drzali pobunjenici... :wink:

daleko od toga da je seselj cvecka, ne kazem to, al u odnosu na tudjmana jeste cvecka, i on i srs, jer kao sto rekoh dobrovoljci srsa pitanje da li su proterali i 500 hrvata dok je hdzova vlast proterala 250 000 srba, pobila nekoliko hiljada, granatirala migovima izbeglicke kolone, uzurpirala preko 50 000 srpskih kuca itd...

prema tome seselj je negativan lik, ali tudjman i hdz su najmanje 100 puta negativniji...

tih 12 policajaca nisu zaklani nego su poginuli u sukobima kad su dosli u srpsku sredinu u cilju da je zauzmu i da zapocnu sa zlocinima, ubijanjem i progonom ne hrvata bas kao sto su mercepovci radili i u drugim mestima oko vukovara i u vukovaru... ;-)

i laz je da je seselj ucestvovao u borbama, on je samo drzao govorancije i povremeno obilazio jedinice na terenu, te slao dobrovoljce...
 
Rat je poceo nakon hrvatskog razbijanja jugoslavije, kako je rekao kasnije predsednik hdza i hrvatske tudjman "mogli smo imati neovisnu hrvatsku i bez rata ali tada ne bi bila etnicki cista", poceo je nakon nacionalisticke i neo ustaske ratnohuskacke kampanje hdza i njenog predsednika tudjmana gde se mahalo ustaskim zastavama i na inicijativu hdza oduzeta srbima gradjanska prava koja su do tad imali, otpustani sa posla i maltretirani slicno kao jevreji pred 2. svetski rat...

a konkretno je poceo ilegalnim naoruzavanjem i formiranjem hrvatskih paravojnih jedinica, terorista, pre svega Zng-a, zlocinima marcepovaca po vukovaru i okolini, glavasevaca po osijeku, da nisu hrvatske paravojne jedinice, teroristi kontrolisali vukovar i cinili po njemu zlocine, jna ne bi imala potrebe da intervenise vec bi mogla jednostavno samo da useta i prodje kroz grad kuda hoce, da ga nisu drzali pobunjenici... :wink:

daleko od toga da je seselj cvecka, ne kazem to, al u odnosu na tudjmana jeste cvecka, i on i srs, jer kao sto rekoh dobrovoljci srsa pitanje da li su proterali i 500 hrvata dok je hdzova vlast proterala 250 000 srba, pobila nekoliko hiljada, granatirala migovima izbeglicke kolone, uzurpirala preko 50 000 srpskih kuca itd...

prema tome seselj je negativan lik, ali tudjman i hdz su najmanje 100 puta negativniji...

tih 12 policajaca nisu zaklani nego su poginuli u sukobima kad su dosli u srpsku sredinu u cilju da je zauzmu i da zapocnu sa zlocinima, ubijanjem i progonom ne hrvata bas kao sto su mercepovci radili i u drugim mestima oko vukovara i u vukovaru... ;-)

i laz je da je seselj ucestvovao u borbama, on je samo drzao govorancije i povremeno obilazio jedinice na terenu, te slao dobrovoljce...

eto ...prosvjetli me čovjek. hvala na informacijama
 
Rat je poceo nakon hrvatskog razbijanja jugoslavije, kako je rekao kasnije predsednik hdza i hrvatske tudjman "mogli smo imati neovisnu hrvatsku i bez rata ali tada ne bi bila etnicki cista", poceo je nakon nacionalisticke i neo ustaske ratnohuskacke kampanje hdza i njenog predsednika tudjmana gde se mahalo ustaskim zastavama i na inicijativu hdza oduzeta srbima gradjanska prava koja su do tad imali, otpustani sa posla i maltretirani slicno kao jevreji pred 2. svetski rat...

a konkretno je poceo ilegalnim naoruzavanjem i formiranjem hrvatskih paravojnih jedinica, terorista, pre svega Zng-a, zlocinima marcepovaca po vukovaru i okolini, glavasevaca po osijeku, da nisu hrvatske paravojne jedinice, teroristi kontrolisali vukovar i cinili po njemu zlocine, jna ne bi imala potrebe da intervenise vec bi mogla jednostavno samo da useta i prodje kroz grad kuda hoce, da ga nisu drzali pobunjenici... :wink:

daleko od toga da je seselj cvecka, ne kazem to, al u odnosu na tudjmana jeste cvecka, i on i srs, jer kao sto rekoh dobrovoljci srsa pitanje da li su proterali i 500 hrvata dok je hdzova vlast proterala 250 000 srba, pobila nekoliko hiljada, granatirala migovima izbeglicke kolone, uzurpirala preko 50 000 srpskih kuca itd...

prema tome seselj je negativan lik, ali tudjman i hdz su najmanje 100 puta negativniji...

tih 12 policajaca nisu zaklani nego su poginuli u sukobima kad su dosli u srpsku sredinu u cilju da je zauzmu i da zapocnu sa zlocinima, ubijanjem i progonom ne hrvata bas kao sto su mercepovci radili i u drugim mestima oko vukovara i u vukovaru... ;-)

i laz je da je seselj ucestvovao u borbama, on je samo drzao govorancije i povremeno obilazio jedinice na terenu, te slao dobrovoljce...

...a ti mu samo vjeruj...a evo ti istine tko je razbio bivsu Yugu...
Intervju Ante Markovica o raspadu bivse YU i monetarnom udaru Milosevica
http://209.85.135.104/search?q=cach...sevic+monetarni+udar&hl=hr&ct=clnk&cd=4&gl=hr
moja greska link ne radi ali ukucaj monetarni udar Milosevaca i vidjet ces intervju...i konacno zapamti ...furas stalno krivicu na nasu stranu ...a znaj da medalja ima dvije strane....
 
...a ti mu samo vjeruj...a evo ti istine tko je razbio bivsu Yugu...
Intervju Ante Markovica o raspadu bivse YU i monetarnom udaru Milosevica
http://209.85.135.104/search?q=cach...sevic+monetarni+udar&hl=hr&ct=clnk&cd=4&gl=hr
moja greska link ne radi ali ukucaj monetarni udar Milosevaca i vidjet ces intervju...i konacno zapamti ...furas stalno krivicu na nasu stranu ...a znaj da medalja ima dvije strane....

svaki najveći četnik će ti sad prigovorit da smo razbili jugoslaviju, a onda će na sljedećem postu pljuvat po toj istoj YU i hrvatima. mada bi nam po njihovoj pričitrebali bit zahvalni što smi izašli iz jugoslavije.

i kad spojiš hrvatsko "razbijanje" YU i jasenovac dobiješ povod za rat kojeg su počeli.
 
pa ja ne znam jel si ti zaboravio da je Mesic javno priznao da je on tj. hrvatska strana razbila jugoslaviju, otisao covek u sabor i rekao ja sam ispunio svoj zadatak i razbio jugoslaviju...

..jel bi ti prihvatio..da je milos ziv i rekao "mi" Srbi smo razbucali yugu...zapamti...uvijek su potrebna "dvojica"..za svadju..postoji jedna definicija ....kaze ovako...sta je RAT...
otprilike...ako sam dobro zapamtio...."kad se posvadjaju dva covjeka koja se jako dobro poznaju.. a ubijaju oni koji se nikad vidjeli nisu...."ti" mislis da se Slobodan i Franjo nisu poznavali..??
..i da li mislis da se nisu ubijali ljudi koji se nikad nisu videjli..
zbog cega...zbog cega..necije mame nose crninu...zbog njih dvojice...osobno iskustvo koje nikad necu zaboravit..B.posavina negdje proljece 92...na polozaju blizu Srpskih...pjevaju oni a i Mi..kad odjednom ..vice netko od prijeko..eeeeeeeeeeej ujkane ..odakle si..hebes ga derem se ja...iz Osijeka...eeeeeej komso ne pucaj ja sam iz Tenje(selo ,predgredje Osijeka)..i tak ti se mi malo nalajavamoi i svi slusaju.nakon nekog vremena ..uuuuuuujoooooooo...aj da danas ne pucamo jedni po drugima...adj ...derem se ja..i stvarno nismo..tu noc smo svi pucali po svjetlecim raketama oni nase mi njihove...(bili Srbi bolji)..20:9....sutradan ujutro...opet viče..koji se ***** deres sve si probudio(tu me moji Vec zahebavaju da imam rod s druge strane)...vice On...uuuuuuuuujooooo..aj da mi poubijamo nase politicare a Vi vase pa idemo kuci khati cure ....ja mu vicem imam zenu a on meni hebem ti zenu...da li si me shvatio.,...
 
Hahah a ti njemu i ja tvoju :)

e dobar ti je ovaj post :) :)

Slazem se sa tvojom definicijom rata, naravno da su se tudjman i milosevic dobro poznavali i bilo je priznanja sa obe strane da su "imali dobru komunikaciju", sastajali se, razgovarali telefonom i "muljali" su zajedno itd...

pogledaj i onu vest od pre neki dan, tudjman i dafina milanovic da su saradjivali oko nekih tajnih racuna u inostranstvu itd...

a zna se ko je dafini omogucio da opljacka devizne stedise-milosevic...
 
svaki najveći četnik će ti sad prigovorit da smo razbili jugoslaviju, a onda će na sljedećem postu pljuvat po toj istoj YU i hrvatima. mada bi nam po njihovoj pričitrebali bit zahvalni što smi izašli iz jugoslavije.

i kad spojiš hrvatsko "razbijanje" YU i jasenovac dobiješ povod za rat kojeg su počeli.

ma jasno mi je sve..svaki radikal kuzi u cemu je dumina i stvar..samo ne zele ovim mladim "početnicima"...dati do znanja...kuzis....njihova opstojnost i prezivljavanje ovisi o tome...ali neka....samo polako....zer se ne sjecas da je i "Tomo grobar" ..rekao...da je stvarnost jedno a masta drugo...kuzis stari moj..samo tamo mnogi zive u snu..zato im treba polako navijati sat ...da se bude ....ako me shvacas...ipak su oni nasi susjedi ..a kad susjedu gori kuca moras mu pomoci...
 
Hahah e dobar ti je ovaj post :) :)

Slazem se sa tvojom definicijom rata, naravno da su se tudjman i milosevic dobro poznavali i bilo je priznanja sa obe strane da su "imali dobru komunikaciju", sastajali se, razgovarali telefonom i "muljali" su zajedno itd...

pogledaj i onu vest od pre neki dan, tudjman i dafina milanovic da su saradjivali oko nekih tajnih racuna itd...

...KONAČNO...BINGO....hvala bogu...rat je nekome brat ..rat je samo posao...sad ti meni reci hocemo ratovati ili šveriti male zute u jevropu..a?...sta je bolje spojiti ugodno s korisnim ..dogovorna ekonomija(mito i korupcija)..ili rat...a druskane....???
 
...KONAČNO...BINGO....hvala bogu...rat je nekome brat ..rat je samo posao...sad ti meni reci hocemo ratovati ili šveriti male zute u jevropu..a?...sta je bolje spojiti ugodno s korisnim ..dogovorna ekonomija(mito i korupcija)..ili rat...a druskane....???

ne znam otkud ti ideja da sam ja za rat, naprotiv ja sam za suradnju baziranu na pre svega ekonomskim intersima ;-)

Jugoslaviji je nudjeno da za godinu-dve udje u EU, trebali smo uci, pa se onda raspasti mirnim putem ko Cehoslovacka :wink:
 
Z-Mago.....taj zlovenac...ma ja tu postivam Srbe..kad su oni onomad obitavali na sv.geri(zlovenci)....i nisu se dali skinuti od tamo... a nasi politicari "jajare"...tu bi Srbin ..imao svaki dan vjezbovno/bojevo gadjanje iz raznoraznih orudja..pa nek onda tamo obitavaju....vise cijenim nekog čejena nego "zlovenca"..brate ...čejen/četnik... ti kaze u brk sta misli ...a ovi nit smrde nit mirisu...
 
ne znam otkud ti ideja da sam ja za rat, naprotiv ja sam za suradnju baziranu na pre svega ekonomskim intersima ;-)

Jugoslaviji je nudjeno da za godinu-dve udje u EU, trebali smo uci, pa se onda raspasti mirnim putem ko Cehoslovacka :wink:
Taj scenario je namenjen - normalnima. Nama kao divljacima (svi narodi u bivšoj SFRJ) je namenjen onaj drugi.Tuđman,Sloba i ostali ološ su bili samo poluge u rukama drugih.E ti drugi nam svima po'ebaše kevu.Samo nisu oni krivi.Krive su neke druge 'ovce'.
Naravoučenije: dok je ovaca biće i vunenih đžempera
 
ne znam otkud ti ideja da sam ja za rat, naprotiv ja sam za suradnju baziranu na pre svega ekonomskim intersima ;-)

Jugoslaviji je nudjeno da za godinu-dve udje u EU, trebali smo uci, pa se onda raspasti mirnim putem ko Cehoslovacka :wink:

..ne kazem da si za rat..ali daj malo smanji dozivljaj... da smo mi krivi za sve....i da smo mi poceli sve....pogledaj i trecu stranu....dogovorili se "neki"..posvadjali dva plemena i izvukli korist.....vidi ..svi smo pravili svinjarije...svi...svatko je svakom "zavukao"..ako je mogao....treba kretati od sebe...svi smo ispod koze krvavi ....nitko nije nevin...prebacivanje.. ti si meni..ne vodi nikud...zar bi ti volio da ti jednog dana sin ili cerka moraju uzeti orujze u ruke..ako se mi s balkana uduzimo ...ne moramo se voliti ..ali zajdnicki nam je interes i sada isti..pa trebamo prodavati vodu tom svijetu..a led eskimima...uskoro ni njega nec biti...kuzis me...
 
..ne kazem da si za rat..ali daj malo smanji dozivljaj... da smo mi krivi za sve....i da smo mi poceli sve....pogledaj i trecu stranu....dogovorili se "neki"..posvadjali dva plemena i izvukli korist.....vidi ..svi smo pravili svinjarije...svi...svatko je svakom "zavukao"..ako je mogao....treba kretati od sebe...svi smo ispod koze krvavi ....nitko nije nevin...prebacivanje.. ti si meni..ne vodi nikud...zar bi ti volio da ti jednog dana sin ili cerka moraju uzeti orujze u ruke..ako se mi s balkana uduzimo ...ne moramo se voliti ..ali zajdnicki nam je interes i sada isti..pa trebamo prodavati vodu tom svijetu..a led eskimima...uskoro ni njega nec biti...kuzis me...

nisam rekao da je vasa strana kriva za sve a da je nasa nevina ;-) ti i Kaj i ne znam ko jos dovoljno ste pricali o krivici Seselja, Jna, srpskih paravojnih jedinica u vidu arkanovaca, seseljevaca itd, tako da bi bilo glupo da i ja nastavim o tome, morao sam skrenuti paznju i na drugu stranu medalje :wink:

svakako da osudjujem i granatiranje vukovara i zlocien srpskih paravojnih jedinica itd.

istina je uvek negde u sredini, retko kad je crno bela, obicno je sarena ;-)
 
iwo jima nije problem (rešenje) ni u vodi ni u ledu.Znaš u čemu je? U islamu. Vidi samo kako naseljavaju celu Evropu, šire se ko epidemija.A njihova vera otvoreno zagovara i teži islamizaciji celog sveta.Pomisli samo na to da će vrlo verovatno naši unuci i praunuci nositi turbane,i da će kriti ili negirati svoje hrišćansko poreklo.

..osobno mislim ovako..niti jedna vjera nije dobra...svaka je vodila rat ili zbog svake se vodio rat...rezultat je uvijek isti.....
sto se tice islama..ako cemo iskreno..."kriz" je prvi poceo cackati mecku pod p_ _ _ ku tj.prvi se poceo mijesati u njihov nacin zivota i vjerovanja...ja nemam nista protiv islama...ali mislim da si ti zaboravio na pravu pretnju.."mali zuti" su pravi problem..ima ih ko zrnaca pijska a pijeska ima svuda...ne postoji na svijetu sto nisu uspijeli napravitri ili falsificirati....arapi tj.islam..nije takav ...mislim da su oni humaniji ...ovi mali zuti em jedu.. em hebu ...sve sto leti gmiže i pliva..pravi problem je u njima...tebe vjerovatno muce Albanci..oni nisu problem..pusti s lanca vasu 72..ili ...63..i rijesen problem..medjutim..ovi "žuti"...tu sam jako zabrinut....
 
E vidiš li sada koji je zaključak? Prete nam ovi polu-crni,prete nam još više žuti. Sa svih strana pretnje.Vi kršćani mi hrišćani = isto,ista vera. I umesto da se čuvamo, branimo od realne opasnosti, mi jedni drugima najveći dušmani,oduvek. Ne trebaju nama ni polu-crni ni crni,ni žuti....dovoljno smo mi 'šareni'.

procitaj ti maloprije sto sam ja napisao... a jedan Srbin smislio..daj da "pomlatimo" svaki svoje politicare a crkvene ljude zatvorimo tamo gdje im je mjesto..vjeruj meni da bi se uzduz obale Jadrana jela... pečena paprika punjena sirom...sto je to doooooooooooobar kljun...ajooooooooooooooooj....koji se to sir stavlja... ak znas..zena meni pravi to ali hebes ga nije to ..to...idem sad za sisvete malo do Slankamena...al... ću se "nagruvat"....bio je jedan grafit u Osijeku...otprilke ovako glasi..."Krst i Križ.. svaki svoj nosi"...tesko jelda...knjigu mozes napisati o tome...
 

Back
Top