Ja sam dobar/dobra momak/devojka, a niko me nece

Dakle za ovo boldovano tvrdim da nisi u pravu.Ali tvrdim.I to ne samo gledajuci po sebi nego i onima oko mene.Tu je cisto stvar ponude i potraznje.Nazalost,tako funkcionise danasnje drustvo.
Znas,jos jedna stvar me iritira.Ako nekad i napomenes da bi voleo da imas neku lepu devojku,odmah krene etiketiranje kako si nerealan,kako si ovakav,onakav,kako se lozis na neke sponzoruse i ful ribe a to je cista glupost.To ti sad tako poremeceno funkcionise - smatra se da su sve lepe devojke rezervisane za odredjenu vrstu muskaraca.Za one alfa muskarce a posto si ti cesto na PDF-u muskarci znas o cemu pricam :lol: Ako je devojka lepa prosto se podrazumeva da ce se bogato udati za nekog,sta ti ja znam,ultra mega giga opakog frajera.
Razumem te i slazem se sa tobom potpuno. Zelis neku lepu kao da zelis Boginju Afroditu.:roll:

Ne znam sta da ti kazem. Bas je bezveze ako je tako. Mislim cak i debeli momci trebaju da budu u stanju da nadju/smuvaju debele devojke, a ne neko ko pristojno izgleda. Jbg.:(
 
citam svi protiv xelle, nepravda
citam dalje svi protiv xelle, nepravda
umesacu se, shebacemo je :lol:

- - - - - - - - - -

Manje vise sve ove teme se na kraju svode na evidentne poremecene medjuljudske odnose izmedju polova a ciji uzrok sam vec ranije elaborirao i ne bi zeleo ponavljati jer iako sam bio iskren i smatram realan samo sam navukao patolosku mrznju pojedinih forumasa koji su cak dizali teme o meni ali posto vecina ljudi zeli da zivi u virtuelnoj bajci gde je sve moralno podobno dekorisano i gde ce se djubre prekriti tepihom onda je cesto i nesuvislo pricati o svemu.

bas tako, zalosno
 
Haha a vi ste sposobne u piiii,ne znate kafu da skuvate,spavate sa sminkom, ne znate osnovne stvari u zivotu, ne radite nista a ocekujete NESTO GRANDE u zivotu,bar vecina vas,koji ste vi bakalarke k....,sta ste vi,kraljice,madam Pompadur,princezice?Jesi li cula za svetsku ekonomsku krizu,da je opsta besparica,da nije lako naci bilo kakav posao danas, da milioni ljudi sirom sveta ostaju bez posla zbog isplainirane vestacke svetske ekonomske krize,mojne da seres,malo same zaradite finansijske resurse,mojne da parazitirate i ocekujete od drugih da vam pruzi lagodan zivot,ETENDIDO.Budite stvarno nezavisne i emancipovane kao sto se zalazete a vas nepotizam i zenski sovinizam pricajte nekom drugom.Ne istresam se,vec govorim ISTINU a ISTINA boli.

slazem se sa tobom,do zadnje reci.prava zena (dama) je ona,koja ume da se sama da se stara o sebi i gleda kako da sama uspe u zivotu,na poslovnom/finansijskom planu ili kako god da kazem...da da sve od sebe,a ne da ceka nekakvog princa da joj dodje.mislim neka ceka ona kolko hoce,neka se naceka...bmk,ali ako su dvoje ljudi vec zajedno,treba zajednickim snagama da se bore i da daju sve od sebe za bolji zivot.a ne da jedno gura napred,a drugo da kaska i zabusava i da trazi kupi mi ovo kupi mi ono...poznajem jedan ''zlatan'' primer,jedne strasno lenje devojke,koja ima 26 godina,a ponasa se kao da ima 16.ta nece da skuva kafu,kaze idi skuvaj ti.al necu da pricam,da ne tracarim,mada sam vec poceo...samo im je zinulo dupe za pare,ziva istina...ali ne za svoje pare,nego neko da im da,pokloni.i da ne rade nista,nego da vise na fejs,uvece da kazu daj mama 500 dinara za izalzak,itd nemogu da nabrajam...ali to nece da se potrudi da nadje posao,to nju ne zanima,nee...ima vremena,dok je tu tatica.zasad cemo da razmisljamo o momcima i o tome kako da napravim sto bolji selfi,ili nek jak status,da mi dodju 250 lajkova...dok ja recimo,dajem sve od sebe da nadjem posao,strecam se kad me pozove neko na fon,da mi kaze jel sam primljen ili nisam primljen,kakva je situacija,jel treba nesto,gledam da sam sredim neke stvari u zivotu,ne cekam na nikog,nisam dete,barem ne ono koje sam do juce bio...i necu bre od nikog da trazim,dosadilo mi je,za sve ti trebaju pare.inace,konkretno govorim o mladjim devojkama (vecini ali ne svim),nemoj nijedna da se uvredi na ovo,ako nije takva kao sto sam opisao...ali generalno,tako je kako je,bez lazi i skrivanja.pa kad meni rodjena sestra (18god) kaze "ijaoo kad bih naslaa nekog ko ima paree,sve bi mu uzelaa".ali ona ima onoliko koliko njoj treba,ma ima i vise od toga,nije gladna,obucena je lepo,pun ormar garderobe,daju joj za izlaske,ali ne...ona oce vise brate...oce jos,neznam zasta joj treba,mozda se drogira jbt.i sta reci dalje? sta?
i naravno na kraj krajeva,nisu ni one krive sto su takve,ima tu mnogo uticaja,koji vec spadaju u neku trecu temu...ovo vazi i za muske,da ne ispadne da sam neki zenomrzac,sto nisam.
 
Poslednja izmena:
I ovome ima istine, ali mi je i nekako nelogicno.
Apsolutno se slazem da neko treba da ima i svoj zivot, svoje ja, da ne bude dostupan 24/7, zbog sebe.

Sve drugo mi deluje malo nezrelo tipa "e sad ja necu da budem dostupan njoj, da joj pokazem da me ne vrti oko prsta, da me se uzeli".
Meni to deluje kao igra, smicalica, a vidjao sam to od ljudi koji su skoro u 30-im i cudim se. Cemu udaranje ceznje, i glumljenje tvrdog pazara?

Ako si takav da nekog gusis, ugusi ga. Ako si neko ko se javlja kada mu je cef, radi tako ako ti je to nacin na koji funkcionises. Nekome ce jedan ili drugi nacin biti odbojni, nekome ne.
Meni je to daleko iskrenije nego neko udaranje ceznje i smicalice, da se ne bude ili da se bune ovo ili ono.

Kako prirodno funkcionises, tako i postupaj.
Pa, iskreno je, samo sto ce taj uguseni pobeci...

- - - - - - - - - -

Znam, druže, nisam bukvalista. :D

Inače, samo nemojte biti dobre žene vašim ženama, sve ostalo je ok. Budite muškarci. To ne znači da trebaš biti sirovina, ali nemoj biti ni bez kičme.
Da! Ovo se (sa razlogom) ne prasta ni zenama, a kamo li muskarcima!!!

Mnogi preteranu poputstljivost i ocajanje definisu kao svoju dobrotu, a zapravo je rec samo o slabosti i niskom samopostovanju. To niko ne postuje, jer to i ne moze da se postuje!
 
Poslednja izmena:
Da malo konverzaciju vratimo na temu.

Zasto ti tzv. dobri momci i devojke misle tako "eto ja sam dobar prema njoj, ona ce to da vidi, da skapira da zelim nesto sa njom" i to je to.
Da li su takvi signali jednostavno neutralni, neko bi rekao i drugarski, i da li je druga strana uopste svesna da ovaj na taj neki "mlak" nacin daje signale, tj. pokazuje zainteresovanost, ali jednostavno nema hemije?

U 90% slucajeva muskarac posvecuje paznju zeni, mota se oko zene, druzi se sa njom jer ga zanima kao zena, pa makar imao i 5% sanse kod nje, a ne kao drugarica. Malo mi je naivno poverovati da zene zaista nemaju pojma o tome i misle da neko hoce da im bude drug(arica) jer eto, super su osobe koje su nasli zajednicki jezik, ne kazem da nema takvih situacija, ali u vecini slucajeva, prijateljstvo izmedju polova je nemoguce.
Uopste nije problem da se ukapira da li neko zeli nesto sa nekim. Ako ne reaguje, to ne znaci da ne ume da procita interesovanje, vec da je ta osoba ne privlaci.

Kakav god bio potencijal za tzv hemiju, od toga nece biti nista ako se jedna strana previse trudi. Nista nije pogubnije za izazivanje interesovanja od prevelikog truda, jer ti ukazuje na ocajanje udvaraca, a to je vise nego odbojno. Dakle, DOZIRANJE, narocito u pocetku. I manja dostupnost. To implicira da imas izbora, da si trazen, da imas nekakav zivot i nezavisno od nje, da postujes sebe, da znas sta zelis, ali da se neces poniziti da to i dobijes.

Neophodno je i postovanje i samopostovanje. Ako fali samo jedno od ova dva, pisi propalo.

- - - - - - - - - -

Nemoj čekati da te biraju nego ti biraj . Ja sam u mladosti pravio grešku jer sam bio inertan kad mi se svidi djevojka .
Stajao sam više onako sa strane i procjenjivao i djevojku i svoje šanse . a to je najveća moguća greška jer ti se vremenom
djevojka počne svidjati sve više a tvoje samopouzdanje postaje sve manje . Od takvih situacija treba bježati kao djavo od tamjana .
iskusno:D

- - - - - - - - - -

Mozda je hemija bio pogresan izraz ovde sa moje strane. Mislio sam vise da i on pored toga sto je on kulturan, fin, vaspitan, dobar, sta sve ne, mora da stavi do znanja da je gleda i kao zenu.
Ako je on samo kulturan i fin, sve je to lepo, ali ne pali, vec mora i da krene u direktan flert tj. da neki konkretan signal.
Previse komplikujes.

Ako ti se neko svidja, to se vidi cak i da zelis da sakrijes.

Ako ne odgovara, znaci da nemas prolaz. Vrlo je jednostavno.

- - - - - - - - - -

Pa svaki muskarac ce nekoj biti lep valjda. Ovde je rec o nacinu razmisljanja i nekom zivotnom stavu, a to ne zavisi od izgleda.
Da.

Da bi bio privlacan zenama mora da bude muzevan, tj ne sme da bude slabic, kukavica, ocajnik...

Sto u daljnjem implicira da je najvaznije da covek bude samouveren, da je kulturan i da nije glup.

Ako ne poseduje samopouzdanje generalno ili u odnosu na tu osobu, toplo preporucujem dragi momci da malo poradite na govoru tela. To moze da s koliko toliko uvezba, a izuzetni je vazno za ovo o cemu se ovde prica. Prepun je internet saveta kako da delujete samouvereno.

- - - - - - - - - -

I da ti još nešto kažem . Fizički izgled je nebitan nego samopouzdanje a samopouzdanje se stiče praksom .
Mogu žene pričati koliko hoće da vole ovakve ili onakve ali će pasti kao zrele kruške pred maherom .
U mladosti sam bio baš onaj dobri momak i loše sam prolazio . Kad sam udario šakom o sto i sam sebi
rekao " dosta je bilo " sve se počelo mijenjati u moju korist . Gadjaj lovačkom puškom i jedna kuglica će pogoditi metu .
I još nešto- ni jedna žena nije vrijedna tvoje patnje .
eto, covek je sve lepo objasnio, i kako treba i kako ne treba!:ok:

- - - - - - - - - -

Slazem se, to se vidi u startu ali ipak ima slucajeva da devojka nekome da sansu koga je upoznala a na prvi pogled joj se ne svidja. Ljudi cesto prave kompromise jer ne mogu naci ono sto zele.
i to se oseti
 
Poslednja izmena:
Meni se sve cini da momci koji su u fazonu da ne mogu da nadju devojku traze ne znam koju lepoticu.
Ako ne mozes da nadjes spustis malo kriterijume i naci ces bez problema.

Medjutim, Kristofer na primer mi deluje kao iskren i ozbiljan covek tako da ne sumnjam da je tacno sve sto kaze.


A sto se tvog posta tice, nemoj misliti da nesposobnjakovicki i sisica nema i medju zenama tako da svaka krpa ima zakrpu.
U Kristoferovom slucaju je verovatno do sredine i mozda njegovih drustvenih aktivnosti.
Nisu ista ocekivanja od zena i muskaraca, razlicita nam je biologija.

- - - - - - - - - -

Ne.Tako mi se zalomilo.A i nisam ni vise u tom fazonu da im nesto kao prilazim.Proslo je to vreme.




Ma proslo je moje vreme za paljbu.Da sam palio kad sam trebao i kad sam mogao ne bi sve bilo tako kako jeste.Ali,sta ces,niko mi nije kriv.A i nije stvar samo u paljbi.Da bi danas opstao moras da znas dobro da "plivas" a ja to ne znam i tako...Cas posla prodje vreme.I ne okrenes se a vec si tri banke sprcao u guzicu a gde si bio,sta si radio nemas blage veze.
tri banke su mladost!!!
 
Poslednja izmena:
Znate onaj scenario (koji mislim da je cesci kod muskaraca), gde momak upozna devojku (ili devojka momka). Momak je tu za nju, oseca nesto prema njoj, pokazuje joj paznju, provodi vreme sa njom, upoznaje je, slusa je, (na neki nacin joj stavlja do znanja da je zainteresovan za nju) klasika, i onda ona zavrsi sa nekim drugim, a ovaj ostane kao ogorceni prijatelj (digne ruke i ode). U sustini, jedna osoba na neki nacin pokazuje zainteresovanost, paznju, naklonost, i ocekuje da druga strana zeli tj. oseca isto, ali ne.

E sad, mene zanima sta je tu u pitanju, jesu li tu u pitanju signali previse "mlaki", pa druga strana to ne protumaci ili je svesna signala ali ne oseca nesto vise (ne privlaci je) pa ne moze ni da uzvrati?
Siguran sam da su muskarci imali ovakav scenario sa zenama, a mene zanima iskustvo zena, da li se njima nekada svidjao neko, i ona sve lepo i milo oko njega, ocekuju da ce on uraditi nesto, kad onda on zavrsi sa nekom drugom zenom? :besna:
Ili, da li je neko mozda hteo sa vama nesto vise, a vi to niste znale, ili sta znale ali niste mogle da uzvratite istom merom jer vas ne privlaci ili sta vec?

Meni ovo deluje kao relativno cest scenario, jer proteze se cesto kako zene vole kretene a muskarci kucke (da li je istina ili ne, u komentarima diskutujte), pa mozda je tu u pitanju, ogorceni i razocareni ljudi jer niko na njihovu dobrotu, i fine (mlake) signale nije reagovao, cenio, uzvratio.

Ja znam zasigurno za jednu žensku osobu koja je htela sa mnom, ali sam već bio zauzet.
Namerno sam stavio ovo "zasigurno", jer se sa ženama nikada ne zna i one vrlo retko direktno daju do znanja šta im je napameti u vezi sa odnosima. Zbog toga je i rečenica iz prethodnog teksta

"Momak je tu za nju, oseca nesto prema njoj, pokazuje joj paznju, provodi vreme sa njom, upoznaje je, slusa je, (na neki nacin joj stavlja do znanja da je zainteresovan za nju) klasika, i onda ona zavrsi sa nekim drugim, a ovaj ostane kao ogorceni prijatelj (digne ruke i ode)"

vrlo indikativan pokazatelj sleda događaja u jednom neostvarenom odnosu.

Ali sam i bio više puta "odbačen".
Valjda je tu presudan odnos onoga što sam očekivao od odnosa sa nekom osobom (koju sam odbacio ili koja me je odbacila) i onoga što doživljavam sa osobom sa kojom sam trenutno u vezi.
 
Aman bre budi normalan ako možeš!

Samo o nekim krajnostima pričate, to veze sa životom nema. Radi malo na sebi, vidi gde grešiš i promeni to ako si u stanju, a ako nisi onda ćuti i trpi.
sad ispade da se zalim ili moram da trpim

Kao što rekoh, ne budi sirovina, ali ne moraš baš ni da joj se držiš za suknju. Bitno je imati karakter, a nekad će ti napasti karakter čisto da vidi može li da te slomi.

nisam reko sirovina, eto primera a to sam par puta spomenuo, dok sam bio mladji i neozbiljniji radio sam sve spo svome, bez namere, takav sam bio, a one su me jurile i volele ko boga

onda sam poceo da mislim i radim na sebi ko sto rece xella, i bas to se i desavalo pocnu da ti napadnu karakter da te slomi, naravno nisu uspele samo je to poremetilo vezu, jer sam u sustini ja njih slomio, pa kolko si energije potrosio da se odbranis i ti njih slomis toliko to treba da ih opet dovedes u red... a onda? onda postaje nezanimljiva
ne pokusavaj osobu preteranu da menjas, ili odgovara od poocetka i neke stvari kroz pricu promenis usaglasis ili pici dalje
 
Uopste nije problem da se ukapira da li neko zeli nesto sa nekim. Ako ne reaguje, to ne znaci da ne ume da procita interesovanje, vec da je ta osoba ne privlaci.

Kakav god bio potencijal za tzv hemiju, od toga nece biti nista ako se jedna strana previse trudi. Nista nije pogubnije za izazivanje interesovanja od prevelikog truda, jer ti ukazuje na ocajanje udvaraca, a to je vise nego odbojno. Dakle, DOZIRANJE, narocito u pocetku. I manja dostupnost. To implicira da imas izbora, da si trazen, da imas nekakav zivot i nezavisno od nje, da postujes sebe, da znas sta zelis, ali da se neces poniziti da to i dobijes.

Neophodno je i postovanje i samopostovanje. Ako fali samo jedno od ova dva, pisi propalo.

Apsolutno stoji da drugu osobu ne trebamo gusiti non-stop i treba imati neke mere, prvo zbog sebe i postovanja tudjeg vremena i prostora.

Sad se tu i postavlja pitanje sta je previse truda i koliko je dovoljno, a sigurno je da univerzalni recept tu ne postoji, vec varira od osobe do osobe.
Sad da je nekog ne zovem a zarko zelim to da uradim, ali eto da ne ispadne da se previse trudim mi deluje klinacki nekako.

I apsolutno se slazem da trebamo imati svoj zivot, svoje ja, a ne da nam se ceo zivot zasniva ovako jedne osobe, ali ako neko hoce da se trudi iz petnih zila, cima, neka mu. Nekome ce to biti lepo nekome odobojno.

U realnosti, ne znam koliko su prosecni muskarci trazeni, verujem malo, a glumeti tu nekog ko ima previse izbora, i kao da ona mora da ceka da dodje ne red kod njega mi je nepotrebno. Ne kazem da treba da ljubi tlo kojim ona hoda i da bude ocajan, ali to si sto si, a ne glumljenje nekog "frajera".
Imati svoj zivot, uvek, a ne da nam neko bude centar svega.
 
sad ispade da se zalim ili moram da trpim



nisam reko sirovina, eto primera a to sam par puta spomenuo, dok sam bio mladji i neozbiljniji radio sam sve spo svome, bez namere, takav sam bio, a one su me jurile i volele ko boga

onda sam poceo da mislim i radim na sebi ko sto rece xella, i bas to se i desavalo pocnu da ti napadnu karakter da te slomi, naravno nisu uspele samo je to poremetilo vezu, jer sam u sustini ja njih slomio, pa kolko si energije potrosio da se odbranis i ti njih slomis toliko to treba da ih opet dovedes u red... a onda? onda postaje nezanimljiva
ne pokusavaj osobu preteranu da menjas, ili odgovara od poocetka i neke stvari kroz pricu promenis usaglasis ili pici dalje

Tvoje veze su mucenje i tortura, kada vi to uzivate kada vam je samo cilj dominacija i rusenje tudjeg karaktera?
 
Da.

Da bi bio privlacan zenama mora da bude muzevan, tj ne sme da bude slabic, kukavica, ocajnik...

Sto u daljnjem implicira da je najvaznije da covek bude samouveren, da je kulturan i da nije glup.

Ako ne poseduje samopouzdanje generalno ili u odnosu na tu osobu, toplo preporucujem dragi momci da malo poradite na govoru tela. To moze da s koliko toliko uvezba, a izuzetni je vazno za ovo o cemu se ovde prica. Prepun je internet saveta kako da delujete samouvereno.

Upoznao sam coveka koji je prava kukavica u smislu da se onesvestio na vojnim vezbama od straha te mu je zavedeno da je psihicki nesposoban za sluzenje vojske.
Ozenjen, ima porodicu, decu i unuke.
Ipak, ne manjka mu samopouzdanja cini mi se.

Nego, vi uvek polazite od toga da muskarcima nedostaje samopouzdanje, a to je po meni problem nezrelih. Danas covek zaista nema razloga da ima problema sa samopouzdanjem uopste i to sam na primer objasnio na ovoj temi http://forum.krstarica.com/showthread.php/720956-Kako-čovek-da-prihvati-da-je-luzer
 
sta cu kad sam dominantan, a vi danas utripujete da morate da obucete pantalone, naravno da ima dosta mucenje i torture

Nije to trip, cinjenica je imas prirodno dominantnih osoba i verovatno si naisao na jake i dominatne zene på su bile gladiatorske borbe.
Ako je to za vas sreca, samo napred.
Licno smatram da bar veze trebaju biti uzivanje, neka mirna oaza jer ionako je teska borba na svim ostalim frontovima.

- - - - - - - - - -

Aman bre budi normalan ako možeš!

Samo o nekim krajnostima pričate, to veze sa životom nema. Radi malo na sebi, vidi gde grešiš i promeni to ako si u stanju, a ako nisi onda ćuti i trpi.

To im jedino preostalo, ko da je zivot crn i beo
 
Nije to trip, cinjenica je imas prirodno dominantnih osoba i verovatno si naisao na jake i dominatne zene på su bile gladiatorske borbe.
Ako je to za vas sreca, samo napred.
Licno smatram da bar veze trebaju biti uzivanje, neka mirna oaza jer ionako je teska borba na svim ostalim frontovima.

- - - - - - - - - -
To im jedino preostalo, ko da je zivot crn i beo

pa o tom ti pricam, valjda ima ona sta zracis to i privlacis
zaniljivo jemalo na pocetku dok sve prsti od strasti i to, a aksnije trebas harmoniju
 
znaci, budi egoista ne popustaj nikad, teraj po svom, samo napred, a ona ce ko ovca za tobom
Nisi me razumeo. Ne moras i ne treba da budes egoista, samo ne smes da budes inferioran. Postovanje i samopostovanje, vec sam napisala.

Onda ona nece kao ovca za tobom, vec kao zena koja se oseca postovano, a imponuje joj sa ima takvog partnera.

Nisam uopste za to da covek gleda samo sebe, ali ne sme da bude krpa, nikada!!!

- - - - - - - - - -

Aman bre budi normalan ako možeš!

Samo o nekim krajnostima pričate, to veze sa životom nema. Radi malo na sebi, vidi gde grešiš i promeni to ako si u stanju, a ako nisi onda ćuti i trpi.
Kao što rekoh, ne budi sirovina, ali ne moraš baš ni da joj se držiš za suknju. Bitno je imati karakter, a nekad će ti napasti karakter čisto da vidi može li da te slomi.

tako je
 
Apsolutno stoji da drugu osobu ne trebamo gusiti non-stop i treba imati neke mere, prvo zbog sebe i postovanja tudjeg vremena i prostora.

Sad se tu i postavlja pitanje sta je previse truda i koliko je dovoljno, a sigurno je da univerzalni recept tu ne postoji, vec varira od osobe do osobe.
Sad da je nekog ne zovem a zarko zelim to da uradim, ali eto da ne ispadne da se previse trudim mi deluje klinacki nekako.

I apsolutno se slazem da trebamo imati svoj zivot, svoje ja, a ne da nam se ceo zivot zasniva ovako jedne osobe, ali ako neko hoce da se trudi iz petnih zila, cima, neka mu. Nekome ce to biti lepo nekome odobojno.

U realnosti, ne znam koliko su prosecni muskarci trazeni, verujem malo, a glumeti tu nekog ko ima previse izbora, i kao da ona mora da ceka da dodje ne red kod njega mi je nepotrebno. Ne kazem da treba da ljubi tlo kojim ona hoda i da bude ocajan, ali to si sto si, a ne glumljenje nekog "frajera".
Imati svoj zivot, uvek, a ne da nam neko bude centar svega.
Upravo je klinacki da zoves kad god zelis, a zrelo je posmatrati i tu drugu osobu kako se ponasa i sta i ona zeli (pricam, naravno, o pocetku odnosa).

Vidim da se dosta bavis danasnjim momcima i devojkama i pokusavas da nadjes neke opste zakljucke, medjutim to je nemoguce/ Mi smo svi razlicitim, tako da te ne zanima kakve su danasnje devojke, vec se fokusiras na tu konkretnu koja te zanima i pomatras kako se ponasa, koliko je zainteresovana, doziras komunikaciju tako da bude otprilike naizmenicna i onda nema greske. ko gleda, videce.
Ne radi se o glumi, vec upravo o postovanju te osobe i njenih zelja i ocekivanja.
To nije gluma nit kalkulisanje, vec postovanje!
Sve vreme se bavis sobom, *da ne glumim frajera, nego da budem ono sto jesam*.

Neki ljudi misle da je prava stvar ako stalno pokazuju emocije i insisitraju da je to ono pravo jer su prirodni, iskreni, trude se, a upravo je to egoisticno, tj gledanje samo svojih zelja i zato i ne uspeva. osim sto je egoisticno, jos je i nametljivo i primitivno.
 
Upravo je klinacki da zoves kad god zelis, a zrelo je posmatrati i tu drugu osobu kako se ponasa i sta i ona zeli (pricam, naravno, o pocetku odnosa).

Vidim da se dosta bavis danasnjim momcima i devojkama i pokusavas da nadjes neke opste zakljucke, medjutim to je nemoguce/ Mi smo svi razlicitim, tako da te ne zanima kakve su danasnje devojke, vec se fokusiras na tu konkretnu koja te zanima i pomatras kako se ponasa, koliko je zainteresovana, doziras komunikaciju tako da bude otprilike naizmenicna i onda nema greske. ko gleda, videce.
Ne radi se o glumi, vec upravo o postovanju te osobe i njenih zelja i ocekivanja.
To nije gluma nit kalkulisanje, vec postovanje!
Sve vreme se bavis sobom, *da ne glumim frajera, nego da budem ono sto jesam*.

Neki ljudi misle da je prava stvar ako stalno pokazuju emocije i insisitraju da je to ono pravo jer su prirodni, iskreni, trude se, a upravo je to egoisticno, tj gledanje samo svojih zelja i zato i ne uspeva. osim sto je egoisticno, jos je i nametljivo i primitivno.

Bravo. Sve si rekla.
 
Upoznao sam coveka koji je prava kukavica u smislu da se onesvestio na vojnim vezbama od straha te mu je zavedeno da je psihicki nesposoban za sluzenje vojske.
Ozenjen, ima porodicu, decu i unuke.
Ipak, ne manjka mu samopouzdanja cini mi se.

Nego, vi uvek polazite od toga da muskarcima nedostaje samopouzdanje, a to je po meni problem nezrelih. Danas covek zaista nema razloga da ima problema sa samopouzdanjem uopste i to sam na primer objasnio na ovoj temi http://forum.krstarica.com/showthread.php/720956-Kako-čovek-da-prihvati-da-je-luzer
Samopouzdanje veoma cesto nedostaje i zenama i muskarcima, samo su muskarci u nezgodnijem polozaju jer se uglavnom od njih ocekuje inicijativa, pa su cesce odbijeni. To naravno nije ni prijatno niti doprinosi samopouzdanje, ali odbijanja ne treba shvatati previse ozbiljno. Ides dalje. To sto sa nekim nisi kompatibilan ne znaci da ne vredis dovoljno. Za nekoga si savrsen.
 
Nisi me razumeo. Ne moras i ne treba da budes egoista, samo ne smes da budes inferioran. Postovanje i samopostovanje, vec sam napisala.

Onda ona nece kao ovca za tobom, vec kao zena koja se oseca postovano, a imponuje joj sa ima takvog partnera.

Nisam uopste za to da covek gleda samo sebe, ali ne sme da bude krpa, nikada!!!

- - - - - - - - - -

tako je

tekso to meni zvuci, budi ono pravo al pazi atomski sleva, atomski sdesna
"Kao što rekoh, ne budi sirovina, ali ne moraš baš ni da joj se držiš za suknju. Bitno je imati karakter, a nekad će ti napasti karakter čisto da vidi može li da te slomi."

i mislim kako se to muskarac drzi zeni za suknju?

javeci problem je po meni sto popustas, mislim da je u vezi ko sa amlim detetom, ako ga vaspitavas, moras biti jako disciplinovan cim popustis tu i tamo pokvaris vaspitano, jes da ima deca koja se tako ne kvare al ima i ti koji tad iskoriste

i kako u jednoj vezi moze neko da bude krpa

- - - - - - - - - -

Upravo je klinacki da zoves kad god zelis, a zrelo je posmatrati i tu drugu osobu kako se ponasa i sta i ona zeli (pricam, naravno, o pocetku odnosa).

Vidim da se dosta bavis danasnjim momcima i devojkama i pokusavas da nadjes neke opste zakljucke, medjutim to je nemoguce/ Mi smo svi razlicitim, tako da te ne zanima kakve su danasnje devojke, vec se fokusiras na tu konkretnu koja te zanima i pomatras kako se ponasa, koliko je zainteresovana, doziras komunikaciju tako da bude otprilike naizmenicna i onda nema greske. ko gleda, videce.
Ne radi se o glumi, vec upravo o postovanju te osobe i njenih zelja i ocekivanja.
To nije gluma nit kalkulisanje, vec postovanje!
Sve vreme se bavis sobom, *da ne glumim frajera, nego da budem ono sto jesam*.

Neki ljudi misle da je prava stvar ako stalno pokazuju emocije i insisitraju da je to ono pravo jer su prirodni, iskreni, trude se, a upravo je to egoisticno, tj gledanje samo svojih zelja i zato i ne uspeva. osim sto je egoisticno, jos je i nametljivo i primitivno.

ja najbolje tebe da ne citam jer ces da me zbunis po mokje stare dane skroz

kako bre da shvatim ovu zanju recenicu, a vec kazes "ne glumim frajera, nego da budem ono sto jesam" pa ako sam emotivan da ih ne pokazem, ili nisam ukapirao post?
 
tekso to meni zvuci, budi ono pravo al pazi atomski sleva, atomski sdesna
"Kao što rekoh, ne budi sirovina, ali ne moraš baš ni da joj se držiš za suknju. Bitno je imati karakter, a nekad će ti napasti karakter čisto da vidi može li da te slomi."

i mislim kako se to muskarac drzi zeni za suknju?

javeci problem je po meni sto popustas, mislim da je u vezi ko sa amlim detetom, ako ga vaspitavas, moras biti jako disciplinovan cim popustis tu i tamo pokvaris vaspitano, jes da ima deca koja se tako ne kvare al ima i ti koji tad iskoriste

i kako u jednoj vezi moze neko da bude krpa
Kada postuje samo partnerive zelje i potrebe. Ima toga dosta. i onda takvi vole za sebe da kazu da to cine zbog dobrote, ali je zapravo rec o ocajnickom strahu da se po svaku cenu zadrzi osoba, a upravo ce je oterati to nedostojanstveno ponasanje.

- - - - - - - - - -

ja najbolje tebe da ne citam jer ces da me zbunis po mokje stare dane skroz
pa nemoj da citas ako neces :D

- - - - - - - - - -

kako bre da shvatim ovu zanju recenicu, a vec kazes "ne glumim frajera, nego da budem ono sto jesam" pa ako sam emotivan da ih ne pokazem, ili nisam ukapirao post?
odgovorila sam na
Sad da je nekog ne zovem a zarko zelim to da uradim, ali eto da ne ispadne da se previse trudim mi deluje klinacki nekako.

U realnosti, ne znam koliko su prosecni muskarci trazeni, verujem malo, a glumeti tu nekog ko ima previse izbora, i kao da ona mora da ceka da dodje ne red kod njega mi je nepotrebno. Ne kazem da treba da ljubi tlo kojim ona hoda i da bude ocajan, ali to si sto si, a ne glumljenje nekog "frajera".
.
Upravo je klinacki da zoves kad god zelis, a zrelo je posmatrati i tu drugu osobu kako se ponasa i sta i ona zeli (pricam, naravno, o pocetku odnosa).

Vidim da se dosta bavis danasnjim momcima i devojkama i pokusavas da nadjes neke opste zakljucke, medjutim to je nemoguce/ Mi smo svi razlicitim, tako da te ne zanima kakve su danasnje devojke, vec se fokusiras na tu konkretnu koja te zanima i pomatras kako se ponasa, koliko je zainteresovana, doziras komunikaciju tako da bude otprilike naizmenicna i onda nema greske. ko gleda, videce.
Ne radi se o glumi, vec upravo o postovanju te osobe i njenih zelja i ocekivanja.
To nije gluma nit kalkulisanje, vec postovanje!
Sve vreme se bavis sobom, *da ne glumim frajera, nego da budem ono sto jesam*.

.
 

Back
Top