Izručiti Mladića i Karadžića

vicente:
zasto mislis da Bog voli Srbe vise nego nekog drugog i zasto bi stajao ne nasu stranu, kad ga Srbi ne postuju bas toliko koliko se misli
mozda vecina veruje u njega,
ali koliko je pravih vernika?
to sto si ti rekao je huljenje....

dokle cemo se inatiti svima i smatrati sebe najlepsim, najpametnijim, najboljim....

Rade Jorovic
: Bog je poreklom iz Srbije
 
ms:
Volimo harizmaticne, volimo diktatore, volimo da im ljubimo ruke, jer nam obecavaju dostojanstvo -izjednaci GRANICE....

..

JA ne volim Slobu (prva opoziciona partija koja se pojavila, jasno i glasno protiv Slobodana, ja sam joj se prikljucio i tako do 2001-e), ali obrati paznju na ovaj pasus koji si napisala. Sada ga malo izmeni, ovako:

Volimo harizmaticne i slatkorecive, volimo diktatore, ali na fini nacin, tako da nam se cini da je to demokratija a u pozadini i gore od diktature, volimo da im ljubimo ruke i da im gledamo postere jer su samo naociti i lepi, jer nam obecavaju dostojanstvo i lagodan zivot, kule i gradove bez rada-izjednaci GRANICE.... a dignucemo uzbunu kada osetimo ono na sta drugi vec odavno kukaju, ali trenutno ne osecamo, jer jos nije doslo do nas licno
 
Ela_2:
ms:
Mislite da ako sam ZA IZRUCENJE da sam izdajnik srpskog roda

Ti hoces da mi kazes da nisi izdajnik svog naroda,a
kako onda mozes biti pristalica za izrucenje covjeka
svoje vjere?!

Prijateljice, i ja sam porijeklom iz prekodrinskih teritorija, ali nesmemo zatvarati oči pred istinom... Zločini su činjeni, sa sve tri strane, i svi koji su odgovorni za to, MORAJU odgovarati, bili Srbi, Hrvati, Bošnjaci! Da li se poslije ovih redova smatram manjim Srbinom ili pravoslavcem! NE!!!! 8)
 
Ela_2:
ms:
Mislite da ako sam ZA IZRUCENJE da sam izdajnik srpskog roda

Ti hoces da mi kazes da nisi izdajnik svog naroda,a
kako onda mozes biti pristalica za izrucenje covjeka
svoje vjere?!

Ela, ne zbog toga, vec zato sto znam da Ratko i Radovan nisu krivi. Covek koji je svoj zivot posvetio vojsci, tako nesto ne bi sebi dopustio, to mu je ispod casti: ubijati neduzne i nenaoruzane. Poznat ti je, sigurno i iz filmova, prizor kada dva coveka na dvoboju, ako jednom ispadne oruzje ovaj drugi mu dobaci. Cast nije stvar sa kojom se treba zayebavati.

U pozadini te isporuke stoji obezglavljenje: seca knezova. Sutra kada bi neko nas napao niko se ne bi usudio da vodi odbranu ovoga naroda.

Ja sam bio na ratistu i video sam kako se dostojanstveno postupa i korektno prema neprijatelju. Svima nama vojnicima, tadasnje JNA, je naredjeno da prema zarobljenicima postupamo kao da su i oni iz nase cete (mislim, ako je zedan, donese mu se voda, gladan i hrana mu se da). Tada sam mislio koja je to glupost, da li bi oni nas tako, ali sada, kada gledam ovim ocima nisam znao sta znaci postovati neprijatelja kad je nenaoruzan.

Cak i Ratko u cuvenoj Srebrenici je lepo rekao: "neko je pucao u nas, predajte mi te i vi ste svi slobodni. Pazite, zivot je u vasim rukama"! To je rekao predsedniku opstine u Srebrenici. Ako je neko pazljivije gledao, zene i deca su autobusima transportovani. DA li su svi muskarci pobijeni to ne znam, jer tamo nikad nisam bio, ali se pitam a mogao bi to svako pitanje sebi da postavi: Holandjani su tada bili zivi svedoci (njih tridesetak) kako niko nije do sada izjavio da je tamo bilo zlocina? Zar su i oni trebili te poturice, pa sada cute?

Mogu da postavim kontra pitanje: da nisu one grobnice bile Srpske pa su zato muslimani posle pada Srebrenice znali lepo da iskoriste (kada vidim kako ta njihova propaganda uspela cak i ovde kod mnogih da se mnogi vise sekiraju za njih nego li za sopstvene ljude).

Vuk Draskovic je izjavio da ne treba niko nikog tuziti. Dobro. Sada lepo to treba reci Zarku Rakic da ne tuzi nikog, pa roditeljima one male matematicarke, koja je samo izasla u setnju. Pitao bih svakog, da ga je takva sudbina licno zadesila, da li bi trtljao ovako? Cak bi i sebe opravdavali (a slican primer takvog opravdanja ima i u "Ruskom Konzulu", gore pomenutog poltrona), jer se to tako moralo desiti Sloba je kriv, Amerikanci nisu (mada i to bombardovanje je bilo navodno protiv Slobe, ali ja nisam video da ga je neko uopste gadjao ni blizu). Ni zlocin protiv nas koji je izvrsen vec je zaboravljen. AMerikanci ne daju svoje, zaboga, njihov je zakon takav. Pa i nas je, ali imamo mnogih tumaca koij kazu da ustav nije sveto pismo. EJ BRE! Pa ustav je veci od svetog pisma. Kakva svrha donosenja, kada ga krse tek tako. I sada ce ustav donositi oni koji kazu da nije sveto pismo.

Pa jos sudbina 4 generala...

Ratne zlocine su vrsile kriminalne grupe, ratni profiteri... dok osvetnike ne smatram u zlocince (tipa krvne osvete), jer setite se Handzar divizije su u drugom sv. ratu pobile grdne Srbe, kao i ustase. Mislite da neko to zaboravlja i da zlocin zastareo? Sama Karla del Ponte (turim je na moj bre - ali je ruzna k'o akrep) je rekla da zlocin nikad ne zastareva. Oko za oko, zub za zub! Ono sto su oni nama... a i mi trebamo njima, milo za drago.

Napad je najbolja odbrana a to su i uspeli time sto niko ne pominje zlocine nad Srbima (pomenu, ali onako usput, mislim na Srbe ovde koji ne razmisljaju svojom glavom, jer je i nemaju vec samo zakljucuju na osnovu onoga sto kazu na TV ili u novinama).

Uvek me iritira ovako nesto, jer sam vidjao i mnoge ratne invalide o kojima niko ne brine a koji su samo hteli da odbrane svoje sunarodnike od noza. Niko ne polazi od sebe i ne razmislja malo dublje vec samo blebece sta mu padne napamet.

Za sve bih postavio pitanje: kakav je osecaj kada ti je noz pod grlom? Da li bi dozvolili da nekom svom prijatelju neko postavi taj noz i da gleda kada ga neko kolje.

Svi bi skocili (nadam se) da ga odbrane, ali kako? E pa neko mora voditi. Nekad Car Lazar, Karadjordje, Milos, Stevan Sindjelic, Stepa Stepanovic, Zivojin Misic, Draza Mihajlovic... a sada Ratko Mladic i Radovan Karadzic...

A ubuduce... videcemo! Ima ih jos u Srbiji: i Ratka i Radovana...
 
analiticar:
Ela_2:
ms:
Mislite da ako sam ZA IZRUCENJE da sam izdajnik srpskog roda

Ti hoces da mi kazes da nisi izdajnik svog naroda,a
kako onda mozes biti pristalica za izrucenje covjeka
svoje vjere?!

Prijateljice, i ja sam porijeklom iz prekodrinskih teritorija, ali nesmemo zatvarati oči pred istinom... Zločini su činjeni, sa sve tri strane, i svi koji su odgovorni za to, MORAJU odgovarati, bili Srbi, Hrvati, Bošnjaci! Da li se poslije ovih redova smatram manjim Srbinom ili pravoslavcem! NE!!!! 8)

Cekaj, ako su zlocini cinjeni sa sve tri strane zasto samo Srbi idu u Hag... Pa Srba je najvise poginulo...
 
Ela_2:
ms:
Mislite da ako sam ZA IZRUCENJE da sam izdajnik srpskog roda

Ti hoces da mi kazes da nisi izdajnik svog naroda,a
kako onda mozes biti pristalica za izrucenje covjeka
svoje vjere?!


Zato što je interes države u pitanju, zato što se sa prošlošću mora raskrstiti, zato što se Istina mora dokazati, zato što ne možemo protiv sile i zato što je put mira uvek teže ostvariti od puta rata, zato što je Srbima dosta mržnje, siromaštva i depresije, zato što se ratne rane moraju zalečiti, zato što ekonomija mora da otplati svoje dugove, zato što se moramo osloboditi začaranog kruga i rešiti svoj problem. Dosta je više tih podela na patriote i izdajnike, dosta više mržnje izmedju pojedinih simpatizera različitih i sukobljenih stranaka, dosta više svih tih predrasuda, dosta više...

Zašto mislite da mene rane mog naroda ne bole, da me ništa ne pogadja, da volim više ostale narode od svog, dokle ćete robovati crno belim raymerama, dokle ćete urlikati i nepriznavati poraz naše poltike, NAŠE POLITIKE.....

Nemojte da mi mašete pred očima ljudskim strašnim sudbinama, streljanjima, ubijanjima, kasapljenjima, klanjima, silovanjima, sve sam to videla, sve to odbolovala, sve to nadjačala - jer ČOVEK MORA OSTATI ČOVEK I NE DOZVOLITI MRŽNJI DA MU POMUTI VIDNO POLJE.
Suviše je ovo pitanje bolno da bismo dozvolili sebi da ne kontrolišemo svoje emocije.

Ja sam svoju mržnju i osećaj nemoći savladala, a vi?
 
Kazanova svaka cast na odgovoru, kao sto sam i rekao ko nije osetio taj prokleti rat nema pravo o njemu ni da prica.
Zatim sta smo mi dobili od tog rata? Nista svi su izgubili.
U Bosni vlada neokolonijalizam, SFOR-ovci patroliraju svuda.
Srbija je izgubila sve zivo.
A Amerikanci uzivaju. Prodali oruzje, napravili bazu itd. Sad mogu da rade sta hoce.
E sad za taj rat po ko zna koji put kazem da Sloba nije kriv onoliko koliko ga optuzuju. Najvise je kriv Tito.
A zasto? Navedite mi jedan slucaj u dvetu gde Muslimani imaju status nacije. To je nevidjeno glup potez. Zatim svo to parcanje posle rata (Slovenija, Hrvatska, BOSNA I HERCEGOVINA, CG).
Onda Albanci. Sam Tito je rekao da ce Albanci predstavljati problem Srniji i bio je u pravu, ali dao im je 10.000km pruge nakon 2. sv. rata. treba pomoci siromasnu naciju. Kaze nas ce napasti Rusija aj da prenesemo fabrike u Sloveniju i Hrvatsku. Pa majku mu to je sve jedna drzava ako napadaju nas onda ce napasti i Slovence i Hrvate.
I konacno posle njegove smrti i naizgled divne vladavine u zemlji sve je bilo zaostreno i trebao je najmanji povod za ratove koji predstoje.
Dolazi Sloba na vlast i sta radi. Njegov najveci problem je taj sto je bio neodlucan.
Kad je 5.500 tenkova stajalo u Sremu i kad su cekali samo naredjenje da krenu (mogli su Hrvate i do Zagreba da sravne) on je kao Vrhovni komandant naredio da se povuku.
I sto je jos crnje umalo Srem da pripadne Hrvatima.

No tako nam je kako nam je. Proslost se zaboraviti ne moze. Srbi ce mrzeti Hrvate dokle god postoje, Hrvati ce isto tako mrzeti nas i sa tim se moramo pomiriti.

Sto se Haga tice i to je sve osmisljeno da nas dokusuri. Seselj se dobrovoljno predao i coveku nisu dali ni telefon da se cuje sa porodicom. razlog: "Uticace na izbore u Srbiji".
Milosevica uhvatio Legija, odradio posao i sad ni kriv ni duzan lezi u zatvoru navodno za ubistvo Djindjica.
A koga nije ni dotakla ta famozna sablja to se niko ne pita.

I kad sve ovo procitam zivot mi se smuci. Dodjem na forum da malo isqliram a na sta sve naletim.
Politika zaista nije trebala biti otvorena. No sta je tu je.
 
Muka mi je vishe od tih "heroja"

U stvarnosti to izgleda ovako: muka mi je od heroja koji su iz bivse vlasti, pravicemo nove, nase heroje...

MS

Zato što je,Dosta je više , necemo vise... ponovljeno vise puta onoliko koliko ima stvari da se nabroje... karakteristicno za ovu garnituru vlasti. Pa tipicni pokreti glavom, mimika...

To je ono MS o cemu ja tebi pricam. Niko ne govori iz svoje glave, svojim recnikom, vec samo kopirate jedan drugog. Cuti jednog, cuo si sve! Ovakav nacin moze se svakodnevno videti na TV-u. Nista novo.

Podsecam da je ova garnitura pricala kako je JUL (ili SPS ne znam tacno o kome je pricala) kao neka sekta: "oni svi isto pricaju, kao da su omadjijani" - samo pravim uporedjenje.

Kopiranje lidera je tipicno u nekim MLM firmama (citaj: propale firme kojima trebaju naivni da kupuju i nalaze isto takve da bi prodali)... Je li ceo DOS neki Multi Level Marketing?

Samo uporedjujem!
 
Ela_2:
ms:
Mislite da ako sam ZA IZRUCENJE da sam izdajnik srpskog roda

Ti hoces da mi kazes da nisi izdajnik svog naroda,a
kako onda mozes biti pristalica za izrucenje covjeka
svoje vjere?!

Reci mi Ela, da li bi te stvarno bilo briga za nekog Etiopljanina? Ili Ortodoksong Amerikanca?
Eee, zbog ovakvih je meni posebno drago sto sam ateista...

Inace, da odgovorim na temu:
Ovo je, cini mi se, jedina tema u vezi sa kojom ja nemam izgradjen stav. Dakle, stvarno ne znam da li ih treba izruciti ili ne, ali koliko sam ja upucen, nase vlasti nemaju podignutu optuznicu protiv njih vec samo tribunal ima. Tako da, ako bi ih nasi uhvatili, mogu slobodno da ih puste jer nemamo optuznicu protiv njih, a ako je tribunalu toliko stalo, nek posalje svoje ljude da ih traze. Nasi ce im dozvoliti ulazak na nasu teritoriju i to je to. I vuci siti i ovce na broju...
 
a ako je tribunalu toliko stalo, nek posalje svoje ljude da ih traze. Nasi ce im dozvoliti ulazak na nasu teritoriju i to je to.

Oni bas hoce da nas ponize u tome je poenta. Napad je najbolja odbrana.

Isti takav ultimatum je i Austrougarska postavila Srbiji ali tada su bili pametni politicari. Neko pristaje samo da se ne bi ratovalo "mozda vi ne zelite rat, ali rat hoce vas" - Lav Trocki.

Da bi neko ovo gore da shvatio, objasnicu na jednom pojedincu: neko je jaci od vas, ali hoce da vas ponizi, da se izivljava i kao dokaz vase poniznosti trazi od vas da ga izdrzavate (ili da vas yebe prosto receno)... koliko ce te vi to trpeti? Slicna su maltretiranja u skoli kada grupica kabadahija maltretira neke slabije.

Dok pas ne pokaze zube, svi ce ga sutirati kao dzukelu.
 
Kazanova:
Muka mi je vishe od tih "heroja"

U stvarnosti to izgleda ovako: muka mi je od heroja koji su iz bivse vlasti, pravicemo nove, nase heroje...

MS

Zato što je,Dosta je više , necemo vise... ponovljeno vise puta onoliko koliko ima stvari da se nabroje... karakteristicno za ovu garnituru vlasti. Pa tipicni pokreti glavom, mimika...

To je ono MS o cemu ja tebi pricam. Niko ne govori iz svoje glave, svojim recnikom, vec samo kopirate jedan drugog. Cuti jednog, cuo si sve! Ovakav nacin moze se svakodnevno videti na TV-u. Nista novo.

Podsecam da je ova garnitura pricala kako je JUL (ili SPS ne znam tacno o kome je pricala) kao neka sekta: "oni svi isto pricaju, kao da su omadjijani" - samo pravim uporedjenje.

Kopiranje lidera je tipicno u nekim MLM firmama (citaj: propale firme kojima trebaju naivni da kupuju i nalaze isto takve da bi prodali)... Je li ceo DOS neki Multi Level Marketing?

Samo uporedjujem!

Nemas ti pojma. Stalno se vadis na Tv, novine, itd...izgleda da tebi ne moze dopreti do malog mozga da je vreme tvog nacina razmisljanja proslo i da vecina u ovoj zemlji misli drugacije. Kad vec spominjes novine, jesi li citao Kurir, verujem da su to tvoje novine...
 
ms:
Kazanova:
Muka mi je vishe od tih "heroja"

U stvarnosti to izgleda ovako: muka mi je od heroja koji su iz bivse vlasti, pravicemo nove, nase heroje...

MS

Zato što je,Dosta je više , necemo vise... ponovljeno vise puta onoliko koliko ima stvari da se nabroje... karakteristicno za ovu garnituru vlasti. Pa tipicni pokreti glavom, mimika...

To je ono MS o cemu ja tebi pricam. Niko ne govori iz svoje glave, svojim recnikom, vec samo kopirate jedan drugog. Cuti jednog, cuo si sve! Ovakav nacin moze se svakodnevno videti na TV-u. Nista novo.

Podsecam da je ova garnitura pricala kako je JUL (ili SPS ne znam tacno o kome je pricala) kao neka sekta: "oni svi isto pricaju, kao da su omadjijani" - samo pravim uporedjenje.

Kopiranje lidera je tipicno u nekim MLM firmama (citaj: propale firme kojima trebaju naivni da kupuju i nalaze isto takve da bi prodali)... Je li ceo DOS neki Multi Level Marketing?

Samo uporedjujem!

Nemas ti pojma. Stalno se vadis na Tv, novine, itd...izgleda da tebi ne moze dopreti do malog mozga da je vreme tvog nacina razmisljanja proslo i da vecina u ovoj zemlji misli drugacije. Kad vec spominjes novine, jesi li citao Kurir, verujem da su to tvoje novine...

A sta fali Kuriru...
 
Ja citam Mikijev zabavnik.



Sta se sad vadis sto sam samo uporedio tvoje reci (koje su izmanipulisane) sa jos necijim, svacijim... ne znam cijim... Ako sam ti ukazao na tvoju zabludu (kopiranje drugoga) nemoj da te to ljuti, vec ti treba pomoci da svojom glavom razmisljas.

Cetiri noge dobre, dvije noge lose
Cetiri noge dobre i dvije noge dobre
Cetiri noge dobre, dvije noge bolje



Odakle je ovo... je li ovo tvoja pesma?



P.S.

Secas li se da sam ti na filozofiji rekao da si 100% zensko?
 

Back
Top