Izborni rebus dela opozicije, bojkot u Beogradu, a na lokalu ipak na glasanje?! Birači besni i zbunjeni

zasto trpas u isti kos djilasa koji jase 30+ godina sa nestorom koji je ne tako davno prvi put liznuo politiku? :think:
Змај од Нестора је био у Савезу комуниста Србије односно у СПС-у и као такав је био помоћник министра образовања у време Балканског касапина, па у Српском покрету обнове док је СПО био у владајућој већини у Обреновцу где Змај од Нестора живи, па је био у Демократској странци после Петог октобра тј. када је иста постала владајућа :hahaha:
 

1714039948526.png

Гајић: Скупљамо потписе, чекали смо Двери две недеље, морали смо да пресечемо



24.04.2024.

Председник Народне странке Владимир Гајић изјавио је да ће коалиција „Народна листа – кључ за победу – Народна странка – Нова Србија – Покрет Живим за Србију“ од данас на 10 места у Београду почети скупљање потписа подршке грађана тој листи за београдске изборе, расписане за 2. јун.


„Чекали смо две недеље да видимо шта ће да одлучити наши потенцијални коалициони партнери, пре свега Двери. Они, нажалост, још нису донели одлуку да ли излазе на изборе или не, чекали су да виде реакцију остатка опозиције. Ми више нисмо могли да чекамо, морали смо да пресечемо, и почели смо прикупљање потписа“, рекао је Гајић телевизији Курир.

Гајић је рекао да је ван Београда другачије и да су у неким местима успостављене коалиције са Дверима, Доста је било и другим странкама и организацијама.

Председник Народне странке је истакао да Србија „мора да се освести и изађе из заблуде“ да ће попуштањем и флексибилним приступом нешто добити на Косову и Метохији.

„Приступ ’док он мене једаред левчом, ја њега дваред, триред шеширом’ није дао резултат нити ће понашање као да патимо од стокхолмског синдрома нешто донети у будућности. Зато Србија мора да се повуче из неуставног Бриселског споразума и да одбаци француско-немачки план и охридски имплементациони споразум. О том питању је могуће постићи национално јединство“, рекао је Гајић.

Гајић је навео да је расправа о пријему самопроглашеног Косова у Савет Европе последица француско-немачког плана по којем се Србија неће противити пријему Приштине у међународне организације.

„У преговорима о Косову и Метохији друга страна није приштинска власт, него спонзори косовске независности САД, Велика Британија, Немачка и Француска. Та друга страна није испунила ништа, а Србија је дала готово све по Бриселском споразуму који већ 12 година производи штету по наше националне интересе. Срби су на Косову и Метохији сведени у гето у присуству САД и ЕУ“, рекао је Гајић.

„Расправа о Косову и Метохији мора да се врати у УН. Запад заобилази Резолуцију 1244 Савета безбедности УН, по којој коначни статус Косова и Метохије може бити одређен само у том телу Светске организације“, закључио је Гајић.

Прикупљање потписа за Народу листу – Кључ за победу​

Потпис за НАРОДНУ ЛИСТУ – КЉУЧ ЗА ПОБЕДУ Народна странка – Нова Србија – Покрет Живим за Србију можете дати на следећим локацијама:

Звездара
Булевар краља Александра 327
24. април 14 – 20ч
25. април 14 – 20ч
26. април 14 – 20ч

Раковица
Кнеза Вишеслава 63, ТЦ Базар Видиковац
24. април 13 – 19ч
25. април 13 – 19ч
26. април 13 – 19ч

Вождовац
Војводе Степе 353
24. април 14 – 20ч
25. април 14 – 20ч
26. април 14 – 20ч

Устаничка 128в
24. април 9 – 17ч
25. април 9 – 17ч
26. април 9 – 17ч
29. април 9 – 17ч

Земун
Новоградска 2
24. април 17 – 21ч
25. април 17 – 21ч
7. мај 17 – 21ч
8. мај 17 – 21ч
9. мај 17 – 20ч
11. мај 10 – 18ч

Карађорђева 2
29. април 16 – 19ч
30. април 16 – 19ч

Карађорђев трг 2
11. мај 10 – 18ч

Косовска 9
26. април 14 – 19ч

Врачар
Његошева 76
25. април 10 – 17ч
26. април 10 – 17ч

Нови Београд
Јурија Гагарина 151а, локал 71, ТЦ Пирамида
26. април 14 – 18ч
29. април 14 – 18ч
30. април 12 – 14ч
8. мај 14 -18ч
9. мај 14 -18ч
10. мај 14 -18ч

Михајла Пупина 164А
29. април 9 – 17ч

Чукарица
Пожешка 148
25. април 10 – 15.30ч
26. април 10 – 15.30ч

Стари град
Краља Милана 22
24. април 16 – 20ч
25. април 16 – 20ч
26. април 16 – 20ч

Скендербегова 61
27. април 11 – 19ч

Лазаревац
Димитрија Туцовића 7а
24. април 12 – 18ч
25. април 12 – 18ч
29. април 12 – 18ч
30. април 12 – 18ч
 
Oni se nikad neće sami povući. Naročito ne milom.


Pa dobro, bolje da ih nekad neko smeni nego niko nikada. A bojkot režimu otvara mogućnost da eventualna opoziciona mesta u skupštinama popuni lažnom opozicijom.

A i ne mogu svi da priušte sebi taj vaninstitucionalni stranački aktivizam. Nisu svi milioneri sa sumnjivo stečenim milionima.


Ma kako da ih smeniš u Beogradu sada? Dovoze ljude i daju im prebivališta već mesecima. Nema tu nikakve smene, ni sa bojkotom ni bez bojkota.


Ok, možda je Savo malo kalkulisao. Ali to je ništa u poređenju sa spletkama koje je DĐ radio. Znaš li ti koliko ima ljudi na političkoj sceni, iz različitih stranaka, koji bi mogli svašta da ti ispričaju o njemu?

Sad je KP video svoju šansu da uskoči i profiliše se kao opoziciona snaga i to je za nas koji hoćemo da ovi odu a da se oni ne vrate sasvim ok.

Svaka čast svim poštenim ljudima koji su odradili sve to ali je činjenica da DĐ za sve ove godine nije uspeo da pobedi režim nigde, ni na jednim izborima. Treba da prihvati da ga narod ne želi, povuče se i pusti mlade snage da probaju.

Eh, Jovanović, taj je tek svašta pričao, između ostalog i da neće nikad da kaže ništa loše o svojim klasićima iz SNS.

Hteli mi da normalizujemo ili ne, režim to radi i radiće.

Sta je ko radio, rekao, ko je kakav covek je totalno nebitno. Losi ljudi znaju da budu u pravu u konkretnom slucaju, a dobri da prave stravicne greske. Ali me zadivljuje kolika je nesposobnost sagledati trenutak, bez unosenja licnih simpatija ili antipatija. Mene ovde samo zanimaju cinjenice.

Da li je uopste ljudima poznato da su stranke koje cine dve najvece opozicione koalicije pre samo mesec i po dana potpisale zajedno dogovor da nece izlaziti na izbore dok se ne ispune 3 MINIMALNA uslova. Da li ti je poznato da su te dve koalicije SPN i NADA na izborima u decembru osvojile 381.000 glasova a da je SNS uz sve mahinacije, ucene, medije i kradju imao 411.000. To je veliki uspeh.

Ono gde vidim da ekipa Biram Borbu relativizije i ne zeli da kaze istinu, je kada argumentuju svoj izlazak sa nekim opstim frazama kao sto su "nikada necemo dobiti bolje uslove". To je mozda istina, ali nema veze sa tim da je ODIHR dao 25 preporuka od kojih su se oni zajedno saglasili da ne izlaze bez ispunjenosti samo 3. Izmedju nece sve i idemo i bez minumuma je velika razlika.

Takodje, muljaju kada dobiju konkretno pitanje sta je ispunjeno od uslova. Osim spajanja izbora, ostala dva uslova koja se ticu birackog spiska i medija nisu ispunjeni. Vlast je nacelno prihvatila ali za kontrolu i ispunjavanje tih uslova prosto nema vremena. Liste se predaju do 10. maja.

Trece, neiskreni su po pitanju ciljeva koji variraju od vazno je ucestvovati do menjamo politicku realnost. Niko nije izasao da objasni na koji nacin oni mogu da nadomeste od 200.000 do 250.000 glasova koje nose NADA i grupa oko Djilasa, po uslovom da oni ostanu na oko 100.000 koliko su imali sami na izborima 2022. Tuc, muc, ni rec.

Kad god neko izbegava da prica o cinjenicama nego razvodnjava i sluzi se opstim frazama, borim se, nece dati, ja znam da je neiskren i mulja jer je ovde istina da je garant ispunjenja kao nekih uslova Hil-ova rec, koji ce vec 2. juna uvece reci "Hvala svim akterima na ucestvovanju, sad malo da uzivate u letnjem odmoru, radimo i dalje na demokratiji".
 
Змај од Нестора је био у Савезу комуниста Србије односно у СПС-у и као такав је био помоћник министра образовања у време Балканског касапина, па у Српском покрету обнове док је СПО био у владајућој већини у Обреновцу где Змај од Нестора живи, па је био у Демократској странци после Петог октобра тј. када је иста постала владајућа :hahaha:
bio odbornik u mestu donje ljubis? bas je u rangu djilasa
 
SNS je smanjivanjem cenzusa na 3% odradio jedan od najboljih strateskih poteza za opstanak na vlasti. Doslo je do takve fragmentacije opozicije da nista drugo i ne mozemo da ocekujemo do upravo ovih podela unutar opozicionog bloka koje se iznova javljaju. SPN jeste osvojio 24% na poslednjim izborima ali u koaliciji bezbroj stranaka od kojih bi jako mali broj uspeo da predje cenzus samostalno. Zamislite koliko je tesko usaglasiti poteze kada imas preko 10 razlicitih partijskih organizacija i rukovodstava. Da stvar bude jos gora vecina tih stranaka su podjednake snage a svi se gloze oko uticaja i gledaju da poboljsaju polozaj svoje stranke unutar koalicije. Jos kad se setim da je deo opozicije trazio uvodjenje vecinskog izbornog sistema :D Pa onda bi tek mogli da se pozdrave od bilo kakvih sansi.
 
bio odbornik u mestu donje ljubis? bas je u rangu djilasa
Нема везе где је Змај од Нестора био одборник. Био је одборник из редова СПО-а и то на територији Града Београда пошто је Обреновац београдска општина, а гле чуда баш у време када је СПО био власт у Београду уз мањинску подршку СПС-а; истовремено је СПО био и у владајућој коалицији у београдској општини Обреновац. Пре тога је Змај од Нестора био еспеесовски помоћник министра образовања; то је било пре тридесетак година. А након Петог октобра се приклонио "жутима." Значи није тек од скоро почео да се бави политиком као што си покушао да слажеш. Одавно је тај премазан свим фарбама. И увек уз власт.
 
Poslednja izmena:
Evo, i ovaj misli kao ti. I

комшија

Nista bez *odlucnosti i resenosti* :orkestar:


Posle ovog nema šta više.
"Internacionalna zajednica ne podržava bojkot.."
Ali, Srbija radi kako želi, bla bla bla.

Znači, bojkotujte, mi ne shvatamo šta time postižete, ali vaša stvar. U svakom slučaju, to što bojkotujete neće imati nikakvu ulogu.

A ja još jednom podsećam na bojkot Srba na Kosovu i kako su posle toga izgubili opštine itd itd.. I naravno niko nije rekao ej bio je bojkot, ne, koga to briga. Oni ne podržavaju bojkote i možete se slikati posle toga.
 
Ovo je kao kada Kalimero viče nepravda, nepravda !

Tako se Srbija stalno ponašala 90tih, i umesto da sluša šta joj kažu, radi ono što hoće, potpuno nesvrsishodno i samoubilački. I posle viče nepravda. Pa slušaj, momak, lepo smo ti rekli šta treba. A ti posle viči koliko hoćeš.

Ako neko misli da se može voditi nezavisna politika od sveta, uopšte ništa ne razume.

Najveća posledica onog vladanja tzv komunista ovom zemljom je to što su uverili ljude da se može biti nezavisan, da imamo punu slobodu, da nam niko ništa ne može, da smo najbolji, itd itd.. onda se uzoholiš i paf po glavi, sudariš se sa realnošću, ali bude kasno. E mi se tako stalno sudaramo i kao glup čovek koji nikako da nauči.
 
Ovo je kao kada Kalimero viče nepravda, nepravda !

Tako se Srbija stalno ponašala 90tih, i umesto da sluša šta joj kažu, radi ono što hoće, potpuno nesvrsishodno i samoubilački. I posle viče nepravda. Pa slušaj, momak, lepo smo ti rekli šta treba. A ti posle viči koliko hoćeš.

Ako neko misli da se može voditi nezavisna politika od sveta, uopšte ništa ne razume.

Najveća posledica onog vladanja tzv komunista ovom zemljom je to što su uverili ljude da se može biti nezavisan, da imamo punu slobodu, da nam niko ništa ne može, da smo najbolji, itd itd.. onda se uzoholiš i paf po glavi, sudariš se sa realnošću, ali bude kasno. E mi se tako stalno sudaramo i kao glup čovek koji nikako da nauči.
Poslednji pasus :ok: Titova navodno nezavisna politika i dan danas stoji u glavama ljudi, čak i mlađih generacija. Zbog toga su uvereni da Srbija može da ide nekim svojim putem i da odlučuje nezavisno od ostalih (Vučić često to ponavlja, dakle vešt marketinški trik).

Druga floskula koja vuče poreklo iz tog vremena je: Mi hoćemo da sarađujemo sa svakom zemljom na svetu ali na ravnopravnim osnovama. Mislim, ha ha ha. A to je danas u programima svih tzv. patriotskih stranaka.

Ljudi ne shvataju koliko su isprogramirani i koliko su njihovi postupci ustvari delo tuđe volje.
 
Poslednji pasus :ok: Titova navodno nezavisna politika i dan danas stoji u glavama ljudi, čak i mlađih generacija. Zbog toga su uvereni da Srbija može da ide nekim svojim putem i da odlučuje nezavisno od ostalih (Vučić često to ponavlja, dakle vešt marketinški trik).
Upravo. Ideal biti ostrvo za sebe. Ali samo u bajkama.
Druga floskula koja vuče poreklo iz tog vremena je: Mi hoćemo da sarađujemo sa svakom zemljom na svetu ali na ravnopravnim osnovama. Mislim, ha ha ha. A to je danas u programima svih tzv. patriotskih stranaka.

Ljudi ne shvataju koliko su isprogramirani i koliko su njihovi postupci ustvari delo tuđe volje.
Na ravnopravnim osnovama... Da, ravnopravni do q.
 
Ne znam da li ste gledali neke vesti večeras.

Sutra Ana Brnabić raspisuje lokalne izbore. Mislim da će svima koji učestvuju na izborima biti problem da ponovo traže od potpisnika liste za Beograd da dođu i potpišu opštinsku listu.

I jedna insajderska info: Nestorović ima problem sa prikupljanjem potpisa na mojoj opštini..
 
Ne znam da li ste gledali neke vesti večeras.

Sutra Ana Brnabić raspisuje lokalne izbore. Mislim da će svima koji učestvuju na izborima biti problem da ponovo traže od potpisnika liste za Beograd da dođu i potpišu opštinsku listu.

I jedna insajderska info: Nestorović ima problem sa prikupljanjem potpisa na mojoj opštini..
Ima vlast mnogima da pomogne. :per:
 
Znači, bojkotujte, mi ne shvatamo šta time postižete, ali vaša stvar. U svakom slučaju, to što bojkotujete neće imati nikakvu ulogu.

Bojkot ima smisla kad ga se svi pridržavaju i tako je bilo dogovoreno. Koliko se sećam, opozicija je 4 meseca furala strategiju "uslovi ili bojkot" i to je bio dogovor svih njih zajedno. Ako je bojkot besmislen, što to ekipa koja je sad za izbore nije rekla odma nego su furali tu strategiju 4 meseca i onda su napravili zaokret? Što nisu odma rekli pa da se ima 5 meseci kampanje? Ja inače nemam ništa protiv da išli na varijantu izbora, samo mi nije jasno što neko 4 meseca priča jedno, pa onda najednom promeni ploču pa priča drugo?
 

Back
Top