Obavezni izlazak na glasanje?

Ako uvedu obavezno glasanje, ja cu da izadjem i userem im se na glasacko mesto, jer drugo i ne zasluzuju.
Pa tebi sad niko ne valja, a toliko si se bio odusevio za "MI"?

Mnogo se brzo razocaravas, uostalom, mozda se poojavi neko i bolji, jos jednom kazem, nisu svi isti, ali treba pazljivo slusati i sta pricaju, ali i ko su, da li su ozbiljni ljudi.

Da bi promenio sistem, moras da nadjes rupu u njemu a to su opet izbori, pa promena izbornog zakona, i ostalih losih zakona.
 
Pa tebi sad niko ne valja, a toliko si se bio odusevio za "MI"?

Mnogo se brzo razocaravas, uostalom, mozda se poojavi neko i bolji, jos jednom kazem, nisu svi isti, ali treba pazljivo slusati i sta pricaju, ali i ko su, da li su ozbiljni ljudi.

Da bi promenio sistem, moras da nadjes rupu u njemu a to su opet izbori, pa promena izbornog zakona, i ostalih losih zakona.
Pomesala si me sa Duletom ili nekim drugim, nikad ja nisam podrzavao MI glas iz UDBE.
 
Hipotetičko pitanje:
Kako bi izgledala situacija u Srbiji kada bi bilo uveden obavezni izlazak/glasanje na izborima?

Npr. "svako" mora obavezno da izađe da glasa ili će morati da plati neku kaznu tipa 100.000din, ne može da registruje vozilo i sl.
Bilo bi više nevažećih glasova a neke martginalne stranke poput udruženja skupljča krivih zrcala i partije ljubitelja cicibana bi imali neku šansu da pređu cenzus.
 
Hipotetičko pitanje:
Kako bi izgledala situacija u Srbiji kada bi bilo uveden obavezni izlazak/glasanje na izborima?

Npr. "svako" mora obavezno da izađe da glasa ili će morati da plati neku kaznu tipa 100.000din, ne može da registruje vozilo i sl.
Најбоље решење би било када би неписменима и полуписменима забранили право гласа.
 
Ne znam ni zašto bi se to uvodilo kod nas kada od 5 miliona birača izadje 3,8 miliona. To je visoka izlaznost. Čitav javni sektor izadje sa članovima i familijama, penzosima. Oni iz privatnog isto izadju u solidnom broju. Ne izlaze uglavnom oni u rasponu od 18 do 30 godina koje ako nateraš da izadju napraviće sprdnju od glasačkih listića.
Кад је изашло више од 70%?
 
Hipotetičko pitanje:
Kako bi izgledala situacija u Srbiji kada bi bilo uveden obavezni izlazak/glasanje na izborima?

Npr. "svako" mora obavezno da izađe da glasa ili će morati da plati neku kaznu tipa 100.000din, ne može da registruje vozilo i sl.
Vrlo nemoralno. Lično pravo je da ne glasaš kao što je i lično pravo da ubaciš prazan listić ili nacrtaš Čiča Glišu na njemu.
A ako želiš veću izlaznost daleko bolje rešenje je online glasanje sa elektronskom ličnom kartom kao identifikatorom.
I glasanje da traje tipa 3-4 dana.

Mogućnosti za zloupotrebu postoje, ali postoje svuda.
 

Back
Top