Zašto se ova umetnica fotografiše na vrtoglavim visinama

Sensei

Master
Moderator
Poruka
69.360
Fotograf An Jun je sedela na dvadeset četvrtom spratu solitera na Menhetnuje na svom prozoru jednog svežeg dana 2008. godine, nesigurno visivši nogu napolju nad gradom.

U strahu od visine, južnokorejska fotografkinja je započela višegodišnji rad koji ju je gurnuo do njenih granica, nameštajući se na vrhove nebodera da bi snimila vrtoglave perspektive od kojih klecaju kolena.

Image1.jpg
 
Šta je fotografa dovelo do ivice?

Nije to bilo iznenadno interesovanje za uzbuđenjem, već konceptualnija ideja koju je Ahn jurila: osećaj praznine.

Dok je razmišljala o kraju svoje adolescencije, sadašnjost je definisala kao prazninu između prošlosti i budućnosti. Prvi put kada je pogledala preko ivice svog stana na Menhetnu, učinilo joj se da kristalizuje taj osećaj.

„Prišla sam platformi i pogledala dole, a tamo je bila praznina“, priseća se ona.
 
Pet godina, An se fotografisala na krovovima - ponekad je nosila pojas za penjanje da bi bila stabilna, ali drugi put uopšte ništa. Iako se ponekad igrala perspektivom, nikada nije koristila Photoshop da poboljša svoje slike, rekla je.

U početku su njene lokacije bile iznad njenih i zgrada njenih prijatelja u Njujorku, ali se vremenom projekat proširio. Ona je obezbedila dozvolu za snimanje na vrhu zgrade 63 u Seulu, "simbolu brzog ekonomskog razvoja" u Koreji, objasnila je, a takođe je fotografisala u Hong Kongu uz podršku njegovog turističkog odbora.

1714803723379.png
 
Она можда и јесте фотограф, али ове фотке није снимила она, то је очигледно, сем ако није програмирала дрон да је снима.
Pogledajte prilog 1541668
Vrlo lako izvodljivo sa daljinskim okidačem. Znam iz ličnog iskustva
 
Иди бре у першин! :rotf:
Окачим фотку, и онда видим да си је ти окачио 5 секунди раније. Ајде реко да обришем, да не гомиламо исте фотке, обришем, ал видим да је и даље ту. Ипак, некако је обришем, а онда видим да је више нема ни у твом упису, поново је окачим уз коментар, а онда видим и стари и нови пост... Брљаш ко велики! :rotf:
 
Иди бре у першин! :rotf:
Окачим фотку, и онда видим да си је ти окачио 5 секунди раније. Ајде реко да обришем, да не гомиламо исто фотке, обришем, ал видим да је и даље ту. Ипак, некако је обришем, а онда видим да је више нема ни у твом упису, поново је окачим уз коментар, а онда видим и стари и нови пост... Брљаш ко велики! :rotf:
Hoću da te ohrabrim da postaviš ti. Nije zanimljivo ako samo ja pričam sam sa sobom :)
 
Koji daljinski druže ? Ona gleda dole u ambis i kao treba da razmišlja da li će i kako daljinski da "opali"

... a ovamo kao "osećaj praznine"
Tehnički je moguće a da li je stvarno uradila ja ne mogu da garantujem. Postoje mali daljinski za kamere i klikneš kad želiš. A možeš i kameru da staviš na tajmer... radio sam milion puta.
 
А пази тек ово. Једно стопала на симсу, друго чак виси, гуза унутар стана да јој држи тежиште унутра, али неко је држи изнутра гарант. Овако сама не може ни да се веже нечим изнутра, а апарат као да је на тераси налик овима које се виде. Окида даљински сама у оваквом положају? Окида на одгођено апарат фиксиран за балкон? Не бих рекао, прије ће бити да је на оваквим фоткама ипак само модел, не и фотограф.
1714805087781.png
 
А пази тек ово. Једно стопала на симсу, друго чак виси, гуза унутар стана да јој држи тежиште унутра, али неко је држи изнутра гарант. Овако сама не може ни да се веже нечим изнутра, а апарат као да је на тераси налик овима које се виде. Окида даљински сама у оваквом положају? Окида на одгођено апарат фиксиран за балкон? Не бих рекао, прије ће бити да је на оваквим фоткама ипак само модел, не и фотограф.
Pogledajte prilog 1541678
Slikala je tetka :D
 
А пази тек ово. Једно стопала на симсу, друго чак виси, гуза унутар стана да јој држи тежиште унутра, али неко је држи изнутра гарант. Овако сама не може ни да се веже нечим изнутра, а апарат као да је на тераси налик овима које се виде. Окида даљински сама у оваквом положају? Окида на одгођено апарат фиксиран за балкон? Не бих рекао, прије ће бити да је на оваквим фоткама ипак само модел, не и фотограф.
Pogledajte prilog 1541678
Postavi kameru na terasu i namesti tajmer. Kada okine daljinskim ima deset sekundi da ga skloni van kadra i da zauzme tu pozu
 
Tehnički je moguće a da li je stvarno uradila ja ne mogu da garantujem. Postoje mali daljinski za kamere i klikneš kad želiš. A možeš i kameru da staviš na tajmer... radio sam milion puta.
А овдје јој је даљински у устима, а? Или под ногом? Да не кажем нешто безобразно. :mrgreen:
1714805614151.png
 

Back
Top