Istorija seksualnosti

@OOOJ Dimitrije

Frojda je malo teže pratiti hronološki, jer je menjao pojmove, teoriju, ali, da, tanatos je koncept formiran nakon I sv. rata kao bi objasnio ogromnu destrukciju ljudi. Frojd govori o dve grupe nagona: nagoni života - eros (služe preživljavanju pojedinca i vrste, najjači je seksualni) i nagoni smrti - tanatos (agresivnost, nesvesna težnja žive materije da se vrati u stabilno neorgansko stanje). Oba nagona su jaka, ali kod većine ljudi prevlada eros.

Seksualni nagon nije autonoman, jer svaki nagon nužno ima objekt koji ga zadovoljava, jedino što se objekti menjaju.
 
@havalius

Mogla bi otvoriti temu koja bi se bavila psihoanalizom, Frojd je jedan od najutuicajnijih moslilaca 20. veka
I uticaj psihoanalice na celokupnu kulturu 20. veka je znacajan.
Meni tebaju neka razjasnjenja njegove teorije, a mozeno da pratimo i uticaj na umetnost itd.
ako imas volje da zapocnes tako nesto, bicu tvoj redovan gost.

Ovo pitanje ja vezano za seksualni nagon-da li Frojd smatra da postoji ispravan objekat seksualnog nagona?
 
@havalius
Opet Frojdovo misljenje o

Seksualni nagon kada prvi put nastaje( kod osobe, u kom dobu) i kako tece razvoj seksualnosti?
Da li postoje faze razvoja?
Meni je tesko da prihvatim da seksualni nagon ima cilj ( osim da se se zadovolji),
produzenje vrste je cini mi se posledica seksualnog nagona( mozda je ova razlika nebitna)
 
otkačena:
Kako u zivotu, tako i u ljubavi i u sex-u...sve je normalno sto dvije osobe koje se vole normalnim vide i dok pri tome nisu na nista prisiljene...
A šta ako je unapred određeno, ne samo u sexu nego u svemu, šta je normalno i dobro a šta nenormalno i loše pa, posle svršenog čina, dolaze sankcije? Svašta nam može pasti na pamet da je normalno, no da li je stvarno tako? Sve je povezano uzročno-posledičnim vezama i ništa se slučajno ne događa. Povećanjem znanja i težnjom ka apsolutnoj slobodi ne postaje se imun na zablude.
 
moonja:
a gde to? navedi zemlju u kojoj je dozvoljeno homosexualnim parovima da zasnivaju roditeljstvo putem surogat majke...jednostavno pitanje .......u čemu je problem ?
to o čemu ti pričaš je krivično delo...po tebi svaki muškarac homoseksualac može da bude roditelj ako plati surogat majku.....zakonom zabranjeno! ne lupaj, molim te.....

za dimitrija koji i dalje nastavlja da priča samo o dupetima........za infekcije krvi putem polnog odnosa, time i bolesti .. da ne objašnjavam dalje...informiši se ti još..........o analnom sexu izvoli pričaj na lj!&s ili na zdravlju......umeš li nešto osim analnog sexa da kažeš na temu?

Monja ti izgleda uopce ne citas sto ja pisem...vrati se par postova unazad...ne mora nitko da im dozvoli nije zabranjeno posto je svakom covjeku na ovoj planeti dozvoljeno da bude roditelj bez obzira na njegovo sexualno opredjeljenje..a to da surogat majku plati ne stavljaju na velika zvona...necu vise da se ponavljam...i to mozes u svakoj drzavi...npr. ako tebi tvoj komsija ponudi 10.000 eura oplodi te i ti mu rodis dijete...ti si oficijelna majka a on oficijelno otac..bez krsenja zakona...to sto si ti uzela novac nitko ne zna...i nitko ne moze da ti dokaze da si dijete jednostavno prodala...on kaze da ti je no´vac poklonio i nikom nista...ne znam sta je u tome tesko da se shvati...Ponavljam jos jednom ne kazem da je to moralno ispravno ali je tako i ne moze se zabraniti...
 
u grčkoj mitologiji je eros bio jedini bog koji nije rođen, za razliku od ostalih.........pa i od tanatosa, koji je bilo vrlo životan i živahan.....i sa njim je kocka bila nemoguća.....za razliku od erosa koji je tunjav i zbunjen....... on ništa nema osim sexualne žudnje i prostog instinkta nije znao.........da bi ga opravdali onda ga je frojd smestio u nesvesno.........i najveća glupost...okrivamo ga metodom slobodnih asocijacija........on tanatosu daje isto kvalifikaciju nesvesnog instikta, a on je vidljiv konstantno u ponašanju......ali se ne bavi dovoljno ... i samo forsira da su sexualne želje erosa...instiktnivne želje su sexualne priroda...možda kod njega...
bradonja je samo medicinsku tezu stavio na papir........ dao je oralnu, analnu i faličku fazu........zbog identifikacije sa roditeljem istog pola...latnenta faza traje do puberteta........ a prestaje zrelošću razvoga genitalnih funkcija......... svi ti nagomilani instikti se sublimiraju u stvaralaštvu...kreativnost je odraz zrelosti.....
a ko nije zdravo prošao faze znači da je emocionalno i intelektualno zaostao.......što bi upućivao na homosexualizam...........
 
mora nitko da im dozvoli nije zabranjeno posto je svakom covjeku na ovoj planeti dozvoljeno da bude roditel

slavonka, nisam ja govorio o moralu, ali to jeste i moralni problem.....govorio sam o zakonima....dakle ono što si ti tvrdila da je dozvoljeno...najstrože je zabranjeno zakonima zapadnih zemalja........možda je u državi slavoniji dozvoljeno?
i prestani da širiš neistine......
 
Blago ti ga Srbijo. Kao da Srbima nije dovoljno bele kuge, nego još i geyovi da ih dokusure.
Jašta je nego propaganda. (Čast izuzecima koji se bore za mesto pod suncem, bez obzira što im je to hendikep). Propaganda je odavno najače zapadno oružje.
Da li se neko seća Oskarovca Lovca na jelene? (Ukratko scenario: ratni veteran iz Kambodže, iz humanosti prema saborcu koji je zbog ratnih zverstava poludio i ostao zarobljen među divljacima(!), sam samcit se vraća u Kambodžu da ga izbavi od zarobljeništva. Tu humanost ostvaruje usput pobivši desetak hiljada Kambodžanaca!) Ko je mogao dodijeliti Oskara ovakvoj humanosti?
Ovakvih filmova Holiwood je napravio na hiljade i vešto su plasirani svukuda po svetu gde je američka soldateska oslobađala lokalno stanovništvo od tiranskih vladara ili terorista.
Isti scenario filma je i za film (zaboravi sam kako se zove) i sa ratišta iz EX YU kod spasavanja zarobljenog američkog pilota, samo što je ovde još, radi što veće opravdanosti, dodato da je pilot zaplenio na ratištu snimljeni materijal kako Srbi vrše genocid nad nesrpskim stanovništvom!
 
Karamazov:
Stvarno mislis da je to za dete sasvim u redu? Mislis da nije potrebna adaptacija? Kako,objasni mi...

Pa zar ja pisem na spanjolskom ..ljudi sta vam je?...da li je u redu ili ne o tome ne raspravljam...A ADAPTACIJA nije potrebna ....jos jednom iz pocetka....homosexualac oplodi neku poznanicu (umjetnom oplodnjom ili ne nije bitno)..dijete se rodi i ona navede tog homosexualca oficijelno kao oca...nitko ne pita za njegovo sexualno opredjeljenje ..on je na papiru otac i ne mora da usvaja dijete...brine se o njemu kao i svaki drugi otac...majka ostaje na papiru majka samo sto najcesce nema kontakta s tim djetetom...kao i kod hetero parova gdje se majke ne brinu o djetetu nego ocevi...sta tu ne razumijete ? i Jos jednom ..za umjetnu oplodnju ..ovdje u njemackoj nisu potrebne nikakve velike procedure...ne moras biti ni ozenjen ni zivjeti u stalnoj vezi...svaka zena moze umjetno da se oplodi ako to zeli...procedure postoje samo kod normalne adaptacije..ali ako zena pristane da se ne odrice majcinstva ne nastaju nikakvi problemi..posto nije bitno tko rodi a tko odgaja tu djecu...kao sto i milioni baka odgajaju svoje unuke bez adaptacije...
 
moonja:
slavonka, nisam ja govorio o moralu, ali to jeste i moralni problem.....govorio sam o zakonima....dakle ono što si ti tvrdila da je dozvoljeno...najstrože je zabranjeno zakonima zapadnih zemalja........možda je u državi slavoniji dozvoljeno?
i prestani da širiš neistine......

ajde smiri se vec jednom...normalno je da je zabranjeno..ja ti samo govorim o tome kako ljudi taj zakon zaobidu na sasvim legalan nacin...ali ti jednostavno samo vadis rijeci iz konteksta i uopce ne registriras o cemu ja govorim...

povlacim se ...nema smisla..pametniji popusta :wink:
 
on je na papiru otac i ne mora da usvaja dijete

slavonka, nisi ti samo otkačena....da bi dete bilo zakonsko mora da bude rođeno u braku....postoji i mogućnost da ga otac prizna, odnosno da mu da svoje prezime...ako majka tog deteta ustupi dete ocu ....ona mora da da izjavu da ga se odriče u korist oca, a onda je zakon pita i zbog čega....gde ona izjavljuje da je ona samo pozajmila matericu da bi mu rodila dete..........za to se ide u zatvor i to više decenija.........

..ovdje u njemackoj nisu potrebne nikakve velike procedure...ne moras biti ni ozenjen ni zivjeti u stalnoj vezi...svaka zena moze umjetno da se oplodi ako to zeli.

o čemu ti pričaš...o kakvoj "umjetnoj oplodnji".......misliš da banke sperme anonimnog donatora?

ali ako zena pristane da se ne odrice majcinstva ne nastaju nikakvi problemi..posto nije bitno tko rodi a tko odgaja tu djecu...

zlo i naopako.........da pristane da bude veštački oplođena, da bi se kasnije odrekla svog deteta?
da li si ti svesna procedure koja mora da se prođe?
prvo si lupetala o surogat materinstvu......o materici pedera....pa onda o parama, pa onda o očevima pederima, pa onda više ni sama ne znaš o čemu...

ja bih voleo da ti ovo pričaš tamo u nemačkoj naglas...i da te čuju..... lepo bi se provela ..... : )
 
moonja:
slavonka, nisi ti samo otkačena....da bi dete bilo zakonsko mora da bude rođeno u braku....postoji i mogućnost da ga otac prizna, odnosno da mu da svoje prezime...ako majka tog deteta ustupi dete ocu ....ona mora da da izjavu da ga se odriče u korist oca, a onda je zakon pita i zbog čega....gde ona izjavljuje da je ona samo pozajmila matericu da bi mu rodila dete..........za to se ide u zatvor i to više decenija.........



o čemu ti pričaš...o kakvoj "umjetnoj oplodnji".......misliš da banke sperme anonimnog donatora?



zlo i naopako.........da pristane da bude veštački oplođena, da bi se kasnije odrekla svog deteta?
da li si ti svesna procedure koja mora da se prođe?
prvo si lupetala o surogat materinstvu......o materici pedera....pa onda o parama, pa onda o očevima pederima, pa onda više ni sama ne znaš o čemu...

ja bih voleo da ti ovo pričaš tamo u nemačkoj naglas...i da te čuju..... lepo bi se provela ..... : )


mora da bude rodeno u braku? e sada ti lupetas..mozda je tako u srbiji..ovdje ne...otac je otac i ako nije s majkom u braku..ako prizna ocinstvo...i dovoljno je da ga prizna ne mora ni da ga dokazuje...prvo se ti ljepo raspitaj prije nego sto lupetas...ja govorim iz iskustva a ne zato sto sam nesto cula...poznajem masu i samohranih majki i samohranih oceva i oceva pedera...radila sam 5 god. ovdje na socijalnom u Njemackoj i znam tocno kako to hoda...i ponavljam jos jednom ako majka hoce da se odrekne majcinstva onda nastaju procedure to si u pravu...ali ako se ne odrice i dalje na papiru ostaje majka a samo se otac brine o djetetu nema nikakvih problema posto ovdje imaju "Sorgerecht" automatski i otac i majka...i ne moraju da zive zajedno....o tome i govorim cijelo vrijeme..to je ta rupa u zakonu koju onda surogat majke ljepo iskoriste...poznato mi je dosta slucajeva..vjeruj mi ..to mi je bio posao...
 
“u grčkoj mitologiji je eros bio jedini bog koji nije rođen, za razliku od ostalih.........pa i od tanatosa, koji je bilo vrlo životan i živahan.....i sa njim je kocka bila nemoguća.....za razliku od erosa koji je tunjav i zbunjen....... on ništa nema osim sexualne žudnje i prostog instinkta nije znao.........da bi ga opravdali onda ga je frojd smestio u nesvesno.........i najveća glupost...okrivamo ga metodom slobodnih asocijacija.”

Tvoji navodi sto se tice grcke mitilogije su netacni....(ali to nije tema)

Erosa je “opravdao” i smestio u nesvesno???
Erosa otkrivano metodom slobodane asocijacije?
Cini mi se se da se nesvesno otkiva ( mnogo siri pojam...)


Oralna faza znaci da zadovoljstvo dobija preko usta, analna pri kontrolisanju defekacije, a falusna preko... zna se vec...
Sad kako je to vezano za objekat seksualnog nagona ( i kakve to ima veze za intelektualnom i emocionalnom zreloscu)

Mooonjo to sto lajes ne cini tvoje argumente nista jacim
 
Zakonom su surogatmajke dozuvoljene u...Belgiji..Grckoj..V.Britaniji, Africi i u USA...ove podatke svatko moze da pronade preko interneta...u USA je cak uobicajena praksa da homosexualni parovi iznajmljuju surogat majke...za ostale zemlje ne znam..ali pogledat cu..kad nadem vremena---
 
otkačena.....naveo sam ti kada zakon smatra da je dete zakonsko...pa opet pročitaj...isto je u svim evropskim državama u kojima važi evropskokontinentalni sistem prava = svim evropskim državama osim velike britanije......

drugo, ti ne znaš šta je surogat majka........to nema veze sa pederima ..... . nema rentiranja materice...jedan od pedera bi morao da ima matericu i da je poznajmi, rentira kod osobe ženskog pola x koja bi iznela trudnoću za homosexualni par , e kako je to nemoguće...to ni ne postoji....... nemaš pojma o čemu pričaš.......ove države koje pominješ , ne znam za grčku, čisto ne verujem.........znam da može u nekim skandinavskim zemljama....za afriku ne znam, ostalo sam i sam rekao........sa napomenom dozvoljavaju surogat materinstvo samo za heteroseksualne parove!......ko đaku prvaku moram da objasnim.. .. : ) kod donatorstva sperme...i to mora da prođe zakonsku proceduru.... ...to je moguće, ali je donator anoniman svuda. nema dila kasnije i trgovine rođenim detetom, na tvoju žalost.......
sve ovo o čemu ti pričaš je ilegalno....nezakonito....krivično delo......nema opravdanja...pokušaj da razumeš, sramota je da ne praviš razliku i da tako nešto opravdavaš........


i tako, čim je spomenut anal...odmah je tu i dimitrije.......

Tvoji navodi sto se tice grcke mitilogije su netacni....(ali to nije tema)

nisam odgovoran za tvoje (ne)obrazovanje.............. ali to nije tema, tako je.....
iz samih pitanja koja postavljaš....vidi se koliko ne znaš...

Frojd smatra da postoji ispravan objekat seksualnog nagona?

što dalje ima veze sa tvojom konfuzijom...

Meni tebaju neka razjasnjenja njegove teorije

e, da je samo to u pitanju........ ali zato voliš da nagađaš..........

( i kakve to ima veze za intelektualnom i emocionalnom zreloscu)

iz ugla tvog pubertetskog stanovišta i razvoja - nikakve.............
ali nauka, kao i pomenuti frojd kažu da se razvoj seksualnog nagona završava kada prestane faza identifikacije sa roditeljem istog pola, a latentna faza traje do puberteta...........

postoji kod frojda ispravan oblik sexualnog nagona...on smatra vrhuncem razvoja seksualnog nagona....forimiranje i realizacija genitalne seksualnost sa osobom suprotnog pola i produženje genetskog materijala rađanjem.........(od samog rođenja postoji oralna, ona traje do 3 godine, a zatim analna i završava se faličkom fazom).....

...kada završi sa genitalnim....novi nivo razvoja ličnosti je stvaralački i kreativan=emocionalni i intelektualni.....na žalost, neki ostanu osujećeni u razvoju..........
 
Ne sjecam se da sam i jednom rekla da to opravdavam ..ali ajde de---ti ionako samo tupis svoje...i jos jednom ponavljam nisu samo djeca rodena u bracnoj zajednici...zakonsko priznata...to mozes da zaboravis....blablabla...ti jednostavno ne zelis da shvatis sto ja govorim..vjerovatno imas neki drugi problem samnom ne vezan za temu...neka ti bude..
 
pa rekoh ti da ponovo pročitaš.....

da bi dete bilo zakonsko mora da bude rođeno u braku....postoji i mogućnost da ga otac prizna

to je takozvano pobračenje...tako se zove...ne mora to da bude isključivo biološki otac, ali slučajevi kada drugi muškarac, koji nije otac deteta, upiše u MKR sebe kao oca su zaista retki................i tako je u svim pravima....ovde mislim i precedentnom (usa i uk)
indirektno sa temom..... je to vrlo važno pravno pitanje i ovo što ti improvizuješ......ti govoriš o odricanju materinstva koji je motivisan novcem...lukrtativnim ciljem,......o tome da ***** nađe "prijateljicu, ona rodi....a on se upiše kao otac.." majka ništa........ovo je da se smrzneš............zločin prve kategorije svuda...
moguće je, znaš kada....samo i ako ste ilegalno u toj zemlji i dete ne prijavljujete ili fingirate ...na primer da je majka mrtva..ali i za to je potreban izvod iz MKU... ili da je pravnosnažno odlučeno da se majka odrekla...o tome odlučuje sud, a ne ***** i ta majka... ne upisuje se samo ime oca na rođenju, nego i majke, kada se majka odrekne....mora da se daju pred sudom argumenti zbog čega!
ne možeš protiv argumenata........ali se nadam si napokon barem razumela šta je to surogat materinstvo.......da li ti kapiraš da podržavaš trgovinu ljudskim plodom ovom svojom pričom?
 
joj covjece ala si ti uporan...a ja sam bas grozna..zatvorite me odmah...sta ja mogu sto su ovdje zakoni ocinstva drugaciji...moj kolega trebao 10 min da prizna ocinstvo sa zenom s kojom nije ni u braku niti s njom zivi...toliko o procedurama...pitali ga jeli priznajete da ste otac i da li cete da placate alimente..on rekao da ..potpisao i to je bilo sve...zbilja strasna procedura...e kada je ona odlucila da joj dijete u novoj vezi smeta fino je dijete dovela ocu i sada mali zivi s tatom bez ikakvih problema a ona s novim jebacem...opet strasna procedura...to je zbilja krivicno djelo...priznajem....objesite me...
 

Back
Top