Istorija seksualnosti

helen, dozvoljeno je het., nije dozvoljeno hom...ni pod kojim uslovim,a čak i u zemljama koje su im priznale pravo na usvojenje........ i mnogi heterosex. parovi izbegavajući zakonske i med. veoma strogu proceduru, odlučuju se za ono što je ilegalno...brzo i jeftino...a i sama znaš šta je to.....to nije samo naš recept.......

e, ovako....sad sam bio na api da proverim u vezi tvrdje da je homosexualizam psihičk i poremećaj.........zvanično saopštenenje apa je da homosexualnost nije per se mentalna bolest..citiram per se.......eto, da ispravim ovo od pre...što se tiče ape. i dalje se kaže da ne postoji saglasnost u vezi sa tim pitanjem, ali da se ide na to da se iz korena promeni homofobičan odnos prema gej, lez, i bisex. populaciji...jer to ukazuje na emocionalni stres homofobičara...........priča još nije po tom pitanju završena, ali da je gej populacija zbog toga izložena brojnim stresovima, koja se često tragično okončavaju........čekamo da se usaglase : )
 
otkacena slavonka:
pa i odlucuju se i to sve vise...nisam ja to izmislila ali je tako..i zasto bi bili kriminalci..otac koji oplodi tu surogat majku je oficijelno pravi otac kao i svaki drugi bez obzira da li je hetero ili ne ...to ga nitko i ne pita..kada se dijete rodi pita se majku tko je otac i ona navede njega...sve je apsolutno legalno-..samo sto se poslje ta majka vise ne brine o tom djetetu nego zvanicni otac...sve apsolutno isto kao i kod hetero parova..i uopce nije potrebna adaptacija...
Stvarno mislis da je to za dete sasvim u redu? Mislis da nije potrebna adaptacija? Kako,objasni mi...
 
U Norveškoj se mitologiji spominju oživjela tjelesa utopljenih ljudi, draugi. Ime su dobili prema staronorveškoj riječi draugr, nazivu za tijelo koje leži u grobu, ali tamo nastavlja »živjeti«, a kad ustaje iz groba, pretvara se u divljeg i zlog duha ( Simpson, 1988; 46 ). Tu su i vodeni dusi, poznati i u Škotskoj, gdje ih zovu kelpi. Oni se pojavljuju na obali u obliku konja, a ako ih tko zajaši, odvuku ga u more da se utopi. U Norveškoj su opasni trolovi i trolovice ( riječ troll znači čudovište ), koji navode ljude da s njima vode ljubav, vještice i divlji lovci ( jolerei ). Ovakvih primjera ima nebrojeno mnogo, no nisu toliko važni za ovaj rad.

U ovom kontekstu valja još samo spomenuti kako su i mnogi običaji skandinavskih naroda bili povezani ne samo s mitologijom, već i s narodnim vjerovanjima. Na primjer, tijela umrlih su se zakapala ili spaljivala zajedno sa pokojnikovim čamcem ili konjem, jer se vjerovalo da duša putuje s lomače uz dim. Takva se putovanja ne spominju nigdje vezano uz mitologiju, kao ni da se ratnici ponekad vraćaju iz Valhalla na obljetnicu svoje smrti, da bi na svome grobu još jednom vodili ljubav sa svojim ženama.

copy/paste sa http://sh.wikipedia.org/wiki/Nordijska_mitologija
 
Hellen:
Зар не постоји неко донаторство јајних ћелија, попут донатора спреме?
sorry, nisam video........
kod nas je donacija polnih ćelija zabranjena ...krajem 2006. je doneta uredba....kod nas ne postoji banka sperme, iako bi joj se mnogi obradovali. davanje jajnih ćelija se vrši u određenim slučajevima, na zahtev zainteresovanog para...žena donator ima višak jć i spremna je da ih pokloni...i to se uvek radi anonimno! postoje žene koje ne mgu da iznesu trudnoću, ali mogu da začnu...i...onda se angažuju surogat majke koje će tu trudnoću da iznesu...ali to je stvar sada medicine i pojedinačnih slučajeva, manje je prava.....pojedinačno se i rešava.......i ae sad da ne pričamo o ginekologiji ...........nema to veze sa pederima.........
 
Па има везе са оним што си причао. Са овим:
to o čemu ti pričaš je krivično delo...po tebi svaki muškarac homoseksualac može da bude roditelj ako plati surogat majku.....zakonom zabranjeno! ne lupaj, molim te.....

Знаш ли, како је то регулисано на Западу?
Питала сам те да ли је законом забрањена уопште куповина (или изнајмиљивање) сурогат мајчинства, или је то забрањено само хомосексуалним паровима?
И зашто је то кривично дело?

(Да се разумемо, ја сам још увек противник тога да хомосексуални парови рађају или усвајају децу, али због психолошких разлога. Из истих разлога сам и противник ''сурогат мајчинства'' уопште.)
 
Evo nekih članaka za Moonju:

- Children of Gay or Lesbian Parents - Melanie A. Gold, C. Perrin, Donna Futterman, Stanford B. Friedman, Pediatrics in review

- Psychosocial Adjustment, School Outcomes, and Romantic Relationships of Adolescents With Same-Sex Parents - Jennifer L. Wainright, Stephen T. Russell, and Charlotte J. Patterson, Child Development, November/December 2004, Volume 75, Number 6, Pages 1886 – 1898

- Children in Lesbian-Led Families: A Review - Fiona Tasker, Clinical Child Psychology and Psychiatry 1999; 4; 153
 
Zašto čovek ima toliko vrsta odnosa –
heteroseksualni, biseksualni, jedan-s-jednim
ili u grupi?
Čovek ima slobodu da bira.

Taj izbor može da te učini patološkim
ali može i da te preobrazi u Budu.

To zavisi od tebe, od toga kako koristiš
svoju slobodu.

Ja jednostavno govorim da ako treba
da doživiš svoj seks ti možeš da odabereš svoj
stil, slobodan si da ga odabereš.

Ako odlučiš da budeš glup,
treba da imaš slobodu da odabereš
koju vrstu gluposti želiš!

Ja ti dajem potpunu slobodu.

Ja pokušavam da ti pomognem da
to prevaziđeš, ako si homoseksualan
treba da prevaziđeš homoseksualnost;
ako si heteroseksualan treba da
prevaziđeš heteroseksualnost.

Postoje takođe drugi ljudi koji nisu
ni jedno od toga, koji su auto-erotični,
auto-seksualni. Oni treba da prevaziđu
svoj autoerotizam.

Čovek treba da prevaziđe seks, bilo koju
vrstu seksa, jer ukoliko ne prevaziđeš
svoju biologiju, nećeš nikada da znaš
svoju dušu.

Ako je osoba našla svoj put, svoj
stil, svoj život, seksualni problemi
nestaju.

Seksualni problemi postoje jer se tvoja
životna energija kreće u smeru gde ti ne
uživaš u njenom kretanju.

Na primer, ti ideš da radiš neki
posao koji ne voliš; naprotiv
ti ga mrziš iz dna svoje duše.
I to postaje hronično, jer svaki dan
ideš da radiš posao koji mrziš.

I odjednom, ako jednog dana počneš
da radiš posao koji voliš, bićeš
iznenađen ekstazom koja će
nastati u tebi.

I tada sve počinje da teče –
ljubav, molitva, meditacija, odnos –
sve!

Ja sam primetio –
stav prema seksu je veoma
simboličan stav; on pokazuje sve
o čitavom tvom životu.

Seks je, kažu, izvorni greh –
on niti je izvoran niti je greh.

Sve do sada društva su uvek bila
odlučno protiv seksa – sve religije
i crkve bile su protiv – čime je
stvorena vrlo, vrlo nesvesna
mržnja.
Ti je možda nisi svestan,
možda je ne zapažaš nigde u svojoj
svesti, ne možeš da je prepoznaš.

Ona se duboko ukorenila u tvoje
telo, na dnu duše, jer ljude su
vekovima učili
da budu protiv seksa.

Tu mržnju treba da izbaciš, svu tu
mržnju i osudu treba da izbaciš,
a to ćeš moći samo ako počneš
da učiš da poštuješ seks.

OSHO :) :) :)
 
otkacena slavonka:
i o kakvoj proceduri ti uopce pricas...?...odes ljepo ljecniku i upises se na listu za umjetnu oplodnju i to je sve...ne moras da se izjasnis da li si hetero ili ne...da li si ozenjen ili ne..pa to ovdje masovno rade i zene bez partnera koje zele djecu...odu fino i u kartoteci si izaberu genetski najpodobnijeg i dobiju dijete...obicno se izabiru intelektualci i obrazovani kandidati...nadaju se onda da ce im i djeca biti pametna...heheh
nema jos tog zakona po kom se bira tko smije da ima djecu i koliko...osim u Kini...
Pricas gluposti. Nista od ovoga nije tacno. Ama bas nista. Ali posto me mrzi da ti pisem sastav o toj temi, neka ti bude.
 
. havalius, hvala ti na trudu.......a ja bih verovao i tebi kada bi mi ispričala koje su psiho-socijalne prednosti vaspitanja i odrastanja dece u homosex. brakovima............

helen...u nemačkoj je nastrože zabranjeno surogat-materinstvo za heterosexualne parove! ni u malom mozgu najretardiranijeg poslanika bundestaga nije da tako nešto uvede za hetero, a kamoli za homosex, a i biološki je neizvodljivo! za homo ! to je onda nešto drugo......... u većini evropskih zemalja je zabranjeno........vrlo me zanima kako je regulisano recimo u poljskoj, španiji ili irskoj...
dozvoljeno je u americi i njenoj evropskoj jajnoj ćeliji - engleskoj.........
zašto se tretira kao kriv. delo.
surogat materinstvo je komercijalizacija reproduktivne funkcije.to je rentiranje materice...paru koju se odluči na ovakav oblik roditeljstva nije garantovano da nosilja ebriona njihovog deteta nije alkoholičar, da nema hepatis ovaj-onaj.........razne bolesti, da nije narkoman...neko pre impantacije, negi mengele može malo da se igra...ko zna...i ko može da proveri...surogat majke su bile do početka 80. svuda zabranjene........... a 90. su nemice dolazile da daju na nošenje jajne ćelije ukrajinkama za sitnih 40.00 evra...pola klinici...pola majci...koja je verovatno stigla sa štajge pravo.......
ne znam....nije mi humano nekome zabraniti pravo na roditeljstvo, ako na to ima mogućnosti, ali je opasno, jako............ne mogu da budem izričit...šta sa ljudima koji godinama žele decu.......a nisu spremni na usvajanje...............
 
Hellen:
Зар не постоји неко донаторство јајних ћелија, попут донатора спреме?
Postoji, ali nije rec o tome, vec da ljudi koji moraju na takav nacin da postanu roditelji moraju proci proceduru.
Ne kupuje se ovde krava nego dete.
Ne mozes platiti zenu da ti rodi dete, uzeti ga i to je to. Mnogo je komplikovanije nego sto Otkacena prica.
 
OOOJ Dimitrije:
@ Sehnsucht

Sad mi reci ko spada u rizicnu grupu homoseksualac koji je u monogamnoj vezi 15 godina i upraznjava samo oralni seks ili heteroseksualna devojka koja svako vece menja partnera i upraznjava analni sekas?
I posle pravi generalizacije....nema smisla
Ama pa! Ne pricam to ja! Ako nista, trazi po netu rizicne grupe (one grupe medju kojima ima najvise obolelih) pa vidi.
Rizicna ponasanja nemaju veze sa hetero i homosexualcima, vaze za sve.
 
moonja:
. havalius, hvala ti na trudu.......a ja bih verovao i tebi kada bi mi ispričala koje su psiho-socijalne prednosti vaspitanja i odrastanja dece u homosex. brakovima............

Uh, Moonjo, pogrešno si me shvatio! Nisam rekla da je odgajanje deteta od strane singl ili dubl gej osobe ima prednosti, već da takva deca ne pate od nekih posebnih psiholoških nedostatka (čak i kad je seksualno funkcionisanje deteta u pitanju, iliti, dete ne mora biti gej kad odraste).
 
E, stvarno, sve se vrti oko homoseksualaca, a tema je istorija seksualnosti.

Evo jedan detalj vezan za temu: ranije se smatralo (negde do pred kraj XIX veka, početak XX, hvala čika Frojdu) da je materica nešto kao divlja zverka, koja u nekom trenutku krene da vršlja po ženinom organizmu, pa takva žena postane histerična (grčki naziv za matericu je hysterion). Problem je, zapravo, bio u tome što je seksualnost žene bila izrazito potiskivana, pa su se njihove seksualne frustracije tako manifestovale. Zahvaljujući promenama u shvatanjima, histerije danas ima veoma malo (bar iz razloga zbog kojih se ranije javljala)
 
Sehnsucht:
Ama pa! Ne pricam to ja! Ako nista, trazi po netu rizicne grupe (one grupe medju kojima ima najvise obolelih) pa vidi.
Rizicna ponasanja nemaju veze sa hetero i homosexualcima, vaze za sve.



Pa naravno, slazem se.

To sto procentualno ima vise obolelih od side kod homo, razlog moze biti promiskuitet ili nezasticeni polni odnos ( a ne analni seks, kao sto ste ti i mooonja sugerisali)

Rizicne grupe je prilicno los naziv. U rizicnoj grupi mogu biti promiskuitetene osobe...
Rizicno se mora odnositi direktno na uzrok sirenja oboljenja , a ne na neku siru grupu.
Zato sto se tako stvaraju predrasude.

@havalius

Sta kazes na paralize i navodna cudotvorna izlecenja?( cini mi se da isu koristili hipnozu)
Neverovatno je dokle potiskivanje seksualnosti moze da dovede.
 
Paralize i jesu vid manifestacije disocijativno - konverzivnih poremećaja (histerije), tačnije, oduzetost nekog dela tela (ruka, noga, usta...), gubitak čulne osetljivosti..., a stvar je u tome da nema organskih uzroka za takvo stanje. Lečili su hipnozom, ali je Frojd odustao od nje, jer je primetio da se simptomi vraćaju.
 
@havalius


Da , uzrok paralize moze biti histerija, hipnoza daje samo trenutne rezultate. To je Frojdu dalo razloga da zaroni u nesvesno.
Te paralize cesto imaju simbolican karakrer, i ne postuju anatonska pravila( jer tacno se zna sta koji nerv inrevise)
Frojd je tvrdio da je najjaci nagin za seksom?
Da li kasnije pomilje tanatos( kao zelju za smrt)?( prvi svetski rat ga je potresao, i izgleda da je on jedino tako mogao da objasni sebi sve sto se desavalo.)
Cini mi se da da tanatos opisuje kao jednako jak kao eros, odnosno da su to suprotnosti ....
 
Vec sam negde rekao da je Frojd smatrao da je homoseksualni period u zivotu svakog pojedinca normalan.On homoseksualce nije smatrao bolesnima,ali ih je smatrao seksualno "zakrzljalim",jer nisu uspeli da prevladaju homoseksualnu fazu kao sto bi to trebalo.
 
Sehnsucht:
Canalis analis (ili ti čmarni kanal) služi isključivo za defekaciju (ili ti pražnjenje creva), tako da je njegovo korišćenje u sexualnom smislu nastrano.

Zašto osobe istog pola ne mogu da imaju decu?

Prihvatiti homosexualizam kao nešto normalno ne znači biti moderan (ili imati savremen pogled na svet).

Ipak, homosexualce ne treba diskriminisati već lečiti.

Izvolite naci lek!
 
Hellen:
Нису неозбиљна, врло су сликовита: и љубав према чварцима и хомосексуалност су ствар личног избора појединца који ничим не угрожава било ког другог.
Шта неко ради у свом кревету, или шта има у свом тањиру, мени је миндеђ. Док год је то лична ствар којом се појединац бави у оквиру свог интимног живота.
Засметаће ми уколико чваркољупци почну да намећу љубав према чварцима као једини исправан модел у животу, ако почну да врше дикриминацију других, или позитивну дискриминацију према осталим чваркољупцима, да организују на пример олимпијаде или параде где смеју да учествују само чваркољупци....е, то ће ми засметати....али само зато што ћу се ја, као неко ко не воли чварке, осетити угроженом.
Док год ме не угрожавају, нек једу шта хоће!

Disagree!! U kom smislu stvar licnog izbora pojedinca?

BTW, izvinjavam se sto se vracam na homoseksualnost :oops:
 
Његова ствар, врло лична, интимна, нешто што не дотиче и не угрожава никог другог и стога нико други нема право да се меша у то.

У том смислу.
 
Gledam red jabuka, neke crvene, neke zelenkaste , neke žućkaste......
Sve crvljive.
Razmišljam kako je crvu u prvoj jabuci, rumenoj, ogromnoj, mirisnoj.
Pa onda kako mu je u drugoj jabuci. Tvrda, čvrsta, zelenkasto crvenkasta.
Pa u trećoj , pa u četvrtoj.....
Zbunio sam se u tim silnim prednostima i manama.
Ali nije bitno , važno je da sam siguran da želim da budem crv.....
 

Back
Top