Internet patriotizam...

....ovo je odličan odgovor...Zašto bi neko uopšte prebrojavao ko je ''pravi patriota'' a ko nije?
Osim toga ni ovde neće baš svako napisati šta stvarno misli i oseća...i što bi nekoga zanimalo gde sam ja bio od 91-e pa nadalje?

Patriotizam nije kada dobiješ pušku u ruke a moliš Boga da je ne upotrebiš - patriotizam je kada uopšte ne moraš da daješ narodu pušku u ruke.

Samo onaj ko ne brine šta će biti sa narodom lečiće svoje državničke frustracije svadjom na nacionalnoj osnovi.
Rat radi interesa naroda je treći padež.

Mene zaista ne zanima gde si bio 1991 ali me zanima zašto glasaš za one kojima su u glavi samo procenti od pozajmica i dogovrenih poslova a na štetu državne kase koja zbog toga neće imati socijalni program za narod?

Šta je to patriotizam?
 
Ćale, mir, blagostanje, sklad i harmonija nemogući su u plemenu koje je naseljavanjem ovih prostora samo otimalo, pljačkalo tada od drugih a danas medjusobno zalogaje brojimo.

Nije to nikakva misterija već fiskalni račun sudbine sa sve PDV-om...

Nisam znao da je ''moje pleme'' pljačkalo i otimalo od drugih:Kada li je to bilo?Za ovih zadnjih 200 godina uglavnom se otimalo i pljačkalo od moga plemena koje je radom sticalo i zarađivalo,u ratove smo išli da se oslobodimo turske pljačke,austrougara,švaba itd. koji su dolazili da otimaju i pljačkaju....
Al' je tito dobro sredio vlasija i njegov separatizam svaka mu čast!!!:hahaha:...Ti izgleda imaš problem sa činjenicama...vlasi je bio omiljeni titov pionir-omladinac,čak mu je i štafetu jednom predao...kasnije postao predsednik omladine SFRJ ...a tito mu i podgrejao klicu separatizma kad je Kosovo postalo ''autonomno''...fadilj hodža koji je radio za sigurimi bio visoki funkcioner kpj....a najzaslužniji za urnebes na Kosovu koji postoji od 1945-e tj.od dolaska crvenih na vlast....titov omiljeni ''drug''..
Tvoj blog o titu neću da gledam jer vidim da o tim vremenima ne znaš ništa....ili se praviš da ne znaš pošto voliš ćopavog....ima vas nažalost mnogo još uvek...
Za koga ja to glasam??
 
Aha...znači ja imam 22 godine...i ne smijem da pričam (negativno) o Titu?
Kao, ne znam šta se tada dešavalo, jer nisam bio živ?

Ako imaš 22. , jako je važno da o svemu pričaš , ali pre nego uzmeš reč
istraži činjenice i nauči se da o mrtvima pričaš samo belodanu istinu .
Nemoj da pričaš hvale ( tuđe i svoje ) , nemoj da pričaš leži ( tuđe i
svoje ) pričaj belodanu istinu zbog sopstvene budućnosti .

P.S: Što se tiče brozovštine ( tu trpam celu tadašnju oligarhiju ) , izvršili
su genocid nad šumadijsko pomoravskim stanovništvom ( isto kao četnici
i monarhisti i drugu - arbanosi , arnauti i sl. ); posle šezdesete , kad su
ništaci napunili svoje trbe i uselili se u tuđe kuće,uredili su državu ( stvar
je bila ovakva : ako ciganin ćapi kokoš za ručak , pred večeru ga vode u
bukagijama --------- i to su bile velike kriminalne radnje ) . Posle toga
njihovi sinovi imali su veće apetite i počeli sa podelom teritorije .
Poznata je stvar , kad novi bosovi mafije dele teritoriju da dođe do krvoprolića
i pljačke ( ništa novo na balkanu - stvaranje nove buržoaske elite ) .
Tu preraspodelu kapitala ( u bosansko srpskoj mafiji ) điki je hteo na
zatečeno stanje da legalizuje ; nezadovoljan tabor je nastavio sa skrivenim
ratom . Danas su završne borbe , koje je tile započeo , a sinovi i unuci
njegove oligarhije nastoje da okončaju pod okriljem takozvane državne
tranzicione legalizacije .
Treba da znaš , da kroz dve/tri decenije , sledi nova preraspodela društvenih
dobara sa humanijom socijalnom pravdom ; koju će tvoja generacija da
iznese na plećima, ako preživi ove završne borbe . I tad će vi da stvarate
novu buržoaziju i poštenu inteligenciju sa bogatijim radnicima ( malo
morgen kao i uvek ) , ali tako će to da se finim jezikom kaže .

Zato otkrivaj belodane istine ; uči ; pričaj ; uči sad - da nebudeš žrtva ;
ili bar ne tolika žrtva kolike bismo i jesmo dosad bili .

Pozdrav !:think::think:
 
Ćale, mir, blagostanje, sklad i harmonija nemogući su u plemenu koje je naseljavanjem ovih prostora samo otimalo, pljačkalo tada od drugih a danas medjusobno zalogaje brojimo.

Nije to nikakva misterija već fiskalni račun sudbine sa sve PDV-om...

Hvala ti za ovo ćale ( računam da je to iz poštovanja i saosećanja ) , hvala !

Izgeleda da razumemo dubinu problema i usuda koji nas je zadesio .
Duboko se slažem stobom , i ako koristimo drugojačije izraze .
Stim što se ježim od fiskalizacije , jer tu obavezno dolazi i kamata
za dva veka --- možda to nećemo moći da isplatimo , čak i bez PDV - a .

Pozdrav !:hvala:
 
Prilika da neki novi napaljeni klinci koji bi se us.ali u gaće samo da čuju pucanj, vode neke svoje ratove, oslobađaju teritorije, svete se za ono što su čuli od uglavnom, nekih senilnih matoraca koji su šatro vodili borbe, a uistinu su donosili frižidere. Jer većina pravih boraca zna šta je i čega je bilo po ratovima...
Sve u svemu, umesto knjige, danas je klincima najveće oružje tastatura, pa i ne shvataju da su svoj rat već izgubili.
 
Ja sad moram da postavim pitanje koje se logično nameće da li neko mora da učestvuje u ratu da bi bio patriota?....msm ja gluplju stvar nisam poročitala od ovog uvodnog posta:roll:...i koga dotični gospodin proziva?:manikir:

... e,da li sam ja bila previse na LjiS-u, ali isto mi pade na pamet .... ali u obliku- zasto se misli da su svi koji su ratovali to radili iz patriotizma ili zato sto su morali ...

Pored raznih, mislim da dmnogi pocinju kucanija bas iz revolta prema gorenavedenim iz uvodnog posta ....
 
Najbolje da počnemo sa ovim:
http://vukajlija.com/internet-patrijote

Internet "patriotizam" je jedna specifična vrsta pojave, koja se naročito raširila u poslednjih nekoliko godina kada je svetska mreža postala sveprisutna. Hajde da, za početak, ljubav prema domovini tih pojedinaca ne dovodimo u pitanje. Ali, sa druge strane, kako bi dokazali tu svoju "ljubav", ove osobe počinju da pozivaju na raznorazne konkretne akcije (od kojih, po pravilu, nema ništa), i da izmišljaju razne svoje podvige iz prošlosti (čast izuzetcima), koji se teorijski nisu mogli ostvariti (objašnjenje sledi).
Pored raznih foruma ("Krstarica" je među vodećim u tom smislu :) ), ove osobe se mogu naći i na: "You Tube"-u, "Facebook"-u, "Twitter"-u,... Stoga, kakav je profil tih patriota?
Daću banalan primer- mnogi od njih tvrde da su učestvovali u svim ratovima 1990-ih, ili barem u nekom od njih. Da bi regularno (a i praktično) učestvovali u ratu, moraju imati minimalno između 18 i 20 godina.
Dakle, neko ko je otišao u rat 1991, rođen je, da kažemo, najkasnije 1973. godine. Ako je (daj Bože) preživeo rat, danas ima oko 37 godina. Dobro. Takve ljude masovno zatičemo po netu i to jeste moguće. Ali, ako se pozovemo na izjave mnogih oficira, da su kadrovi u njihovim jedinicama mahom bili drugo- i trećepozivci (dakle, nisu mlađi od 30-35 godina u proseku), shvatamo da su to ljudi koji su- bilo da su dobrovoljno otišli, bilo da su mobilisani, prosečno rođeni krajem 1950-ih, početkom 1960-ih. To su ljudi koji danas imaju 50-ak godina! Mada se, što je svetski trend, starosna granica u korišćenju interneta pomera u oba smera, sigurno je da takvi veterani, koji su zaista strepeli godinama na raznim ratištima, imaju pametnija posla nego da se raspravljaju po forumima npr. ko je kako bio naoružan... Naravno, sa ratom na Kosovu i bombardovanjem, situacija je nešto drugačija, ali opet, svako ko je preživeo pakao, nije baš kadar da se razmeće junaštvom i patriotizmom po forumima...

Dakle, moje mišljenje je, a vi me poreknite, da su "Internet патријоте" mahom isti oni ljudi koji su bombardovanje dočekali u skloništu- ali, što ih donegde pravda, ne zato što su bili kukavice, već zato što su bili deca: naime oni koji se najviše razmeću svojim "junaštvom" nemaju više od 20-ak godina, i zaista su još uvek sedeli na noši kada se u SFRJ zakuvavalo. Prvo "borbeno" iskustvo im je miting "Kosovo je Srbija", samo što su glavne mete njihovih napada bili- izlozi i butici. A o paljenju ambasada se da posebno razgovarati...
P.S.: naravno, ovde nigde nisam pomenuo srpski patriotizam, već se radi o tome kao globalnoj pojavi, o kojoj možemo pričati kroz domaću primesu,


Због појаве патриотизма,
ТРЕБА УКИНУТИ ИНТЕРНЕТ И ТАКО ОТКИНУТИ "ЗМИЈИ" ГЛАВУ!

П.С.
Колики лицемер треба бити па након..
Prvo "borbeno" iskustvo im je miting "Kosovo je Srbija",
написати..
P.S.: naravno, ovde nigde nisam pomenuo srpski patriotizam,
:think::think::think::sad2::sad2::sad2:
 
Не,види се да си мислијо глобално.
На амерички,емглески,аустроугарски и друге патриотизме.
Србе си спомено сасвим,сасвим случајно.Ни сам не знаш шта ти би.
Ево,гледај мало,сасвим случајно сам наишао на неки снимак.



Сасвим случајно су на њему Српска деца.И сасвим случајно иду на Косово,вероватно по патике.
Или можда нису Српска?
Мислим,нису са хамбургером и колом испред монитора?
Ипак за данашњу омладину мора постојати само један пут.Без алтернативе.
Ништа лично,само нека глобална размишљања.
Po neku gudru pre ce biti , nema tamo bas nekih patika na Kosovu . :D
 
Po neku gudru pre ce biti , nema tamo bas nekih patika na Kosovu . :D

Neznam šta te nagoni da opaćavaš te mlade ljude , na osnovu ovakvih
izrežiranih snimaka . Zašto ne staviš kapu Proke pronalazača i ne
pogledaŠ te snimke ( uočio bi 80% iste majice , gaćice i patike -
muškarci taze obrijanih glava - bez ikakve putne opreme - izuzetno
čisti i uredni ljudi ....... ) uočićeš lošu režiju i lošu glumu ;
već sam ti rekao da se takve stvari organizuju ( za sitnu lovu ) ;
i poduprete takvim ljudima kao što si ti, stvara se kvazi javno mnenije .
Ako te plaćaju za to što radiš , preporučio bih ti da na takav
način ne zarađuješ hleb ( nije časno ) . A ako tako vraćaš ocu
dug , za sve štoje kontraverzno zarađeno uložio u tebe , znaj ni
to nije dobro ( mislim činiš mu medveđu uslugu ) .

Pogan jezik i razbojništvo uvek rade protivu svoga gospodara !:rtfm::think:
 
Aha...znači ja imam 22 godine...i ne smijem da pričam (negativno) o Titu?
Kao, ne znam šta se tada dešavalo, jer nisam bio živ?

A šta se to dešavalo?:think:
Šta kažu mama i tata?

Nije Tito kriv ništa jer je držao stoku vrlo dobro.
June ko june uvek misli da je sladja trava preko plota.
Tito je umro a stoka razvalila tarabu.
Kada govedo namiri svoju potrebu vratiće se u razvaljeni obor.

Stopirao hrvatske ustaše, srpske liberale i Azema Vlasija u pionirskim pokušajima secesionizma.
Amerikancima i Rusima naplaćivao usluge dok je još moglo.

p.s. vidi moj blog o Titu i napiši gde grešim

Nisam rekla ništa loše o njemu (niti ću ikada)... Ne grešiš nigde.:cmok2:
 
A šta se to dešavalo?:think:
Šta kažu mama i tata?



Nisam rekla ništa loše o njemu (niti ću ikada)... Ne grešiš nigde.:cmok2:

**bo vas tito...verovatno su vam i roditelji bili ''neki važni drugovi''....a grešite jer i ne znate ništa o tom vremenu ...što je najgore vama je ispran mozak!E to je vidim uspelo najvećem srbožderu ikada na ovim prostorima...turcima nije za 500 godina...
 
**bo vas tito...verovatno su vam i roditelji bili ''neki važni drugovi''....a grešite jer i ne znate ništa o tom vremenu ...što je najgore vama je ispran mozak!E to je vidim uspelo najvećem srbožderu ikada na ovim prostorima...turcima nije za 500 godina...
Znam dobro. Veruj mi :manikir:
Nisu bili "važni" . Jednostavno radnička klasa.Otac - Brodogradilište "TITO" ,keva BIM Slavija. (ako znaš o čemu pričam)
Ali sumnjam da imaš pojma o čemu se radi...Pošto kao što sam već više puta napisala ovde i na još mnogo drugih tema, 90% današnjih patriota koji pljuju Tita su bili u moodajcima u vreme njegovog bitisanja...
 
Znam dobro. Veruj mi :manikir:
Nisu bili "važni" . Jednostavno radnička klasa.Otac - Brodogradilište "TITO" ,keva BIM Slavija. (ako znaš o čemu pričam)
Ali sumnjam da imaš pojma o čemu se radi...Pošto kao što sam već više puta napisala ovde i na još mnogo drugih tema, 90% današnjih patriota koji pljuju Tita su bili u moodajcima u vreme njegovog bitisanja...

to tako zakljucujes jer si neznalica, gledas svoju gu'zcu i bliznji te ne interesuje. tvoji su bili budze i zabole te za ostale.

e pa zato ste i u curcu, za zaslugom.
vidis, postoji neka kosmicka pravda hehe
 
O patriotizmu se da pričati na drugom mestu. Ovde je tema junačenje po internetu. A, kao što rekoh, ni 1% onih koji se ovde da ne kažem šta, ne bi ni uzeo pušku u ruku kada zagusti.
I što to da ne kažem, to potpuno isto važi i za Hrvate, naravno i Muslimane, Albance,...
 
Znam dobro. Veruj mi :manikir:
Nisu bili "važni" . Jednostavno radnička klasa.Otac - Brodogradilište "TITO" ,keva BIM Slavija. (ako znaš o čemu pričam)
Ali sumnjam da imaš pojma o čemu se radi...Pošto kao što sam već više puta napisala ovde i na još mnogo drugih tema, 90% današnjih patriota koji pljuju Tita su bili u moodajcima u vreme njegovog bitisanja...

Imam ja pojma o čemu se radi ....i previše pojma,a pre će biti da si ti bila u mudima....ja sam tu već šestu deceniju....kako svi balavci znaju bolje od mene kakvo je to vreme bilo i ko je ''današnji patriota''....kao i što sam ''novokomponovani Srbin'' ?Kako uspevate da živite bez mozga,ili ste rođeni bez njega??:dontunderstand:...
Da navedem ja tebi nešto?Goli otok,Ramski rit....(ako znaš o čemu pričam)...
 
Znam dobro. Veruj mi :manikir:
Nisu bili "važni" . Jednostavno radnička klasa.Otac - Brodogradilište "TITO" ,keva BIM Slavija. (ako znaš o čemu pričam)
Ali sumnjam da imaš pojma o čemu se radi...Pošto kao što sam već više puta napisala ovde i na još mnogo drugih tema, 90% današnjih patriota koji pljuju Tita su bili u moodajcima u vreme njegovog bitisanja...

Vjeruj mi, svijet je postojao i mnogo prije mooda tvoga, a i moga oca.

To što tebe interesuje samo postmudni period, ne treba da znači da ostale ne interesuje i neka šira perspektiva.
 
to tako zakljucujes jer si neznalica, gledas svoju gu'zcu i bliznji te ne interesuje. tvoji su bili budze i zabole te za ostale.

e pa zato ste i u curcu, za zaslugom.
vidis, postoji neka kosmicka pravda hehe
Ne prdi :manikir:
Da su bili budže, ja bih sad verovatno bila u Vladi RS
Ali, evo i da preciziram.
Keva je radila kao prodavačica u BIM Slaviji
A otac je bio (brodo) farbar u Brodogradilištu TITO
 
Poslednja izmena:

Back
Top