Internet patriotizam...

Uuuuuu ja se sa tim uopste ne slazem.

Vizura zavisi pre svega od sagovornika i od mesta komunikacije, da li je u pitanju neki javni portal ili se radi o nekom ozbiljnijem nivou. Najveci broj nacionilista ovde postanu liberali jer nece da dele kofu sa nacionalistima i obratno. Ne bih se ja uopste uzdala u iskrenost rodoljubivih emocija ili pak nedostatak istih. Za moj racun takav pristup je naivan.

Velika je razlika da li se razgovara ozbiljno ili saljivo, da li sa komunicira sa Srbima ili sa strancima, opusteno, poluprofesionalno ili pak profesionalno, kolika je trasparentnost, da li si samo avatar ili te neko zna i licno, koliko su tvoja online misljenja usla u tvoj zivot itd itd.
 
ЛилА је у праву.Патриотизам је лично осећање као и његово манифестовање, и није искључиво везан само за друштвене теме.
Већ сам наслов ове теме носи дређени иронично пежоративни тон,али то ,само по себи,не мора да буде лоше.Птање је да ли је интернет Србима остао као једино средство да ,без цензуре(мање више) изразе јавно и таква осећања.Ако велики број Срба у Србији има осећај неостварености својих националних осећања,онда је то проблем који би требало да забрине оне који доносе одлуке и кроје судбину и државе Србије и Срба у њој.
 
Ko je rodoljub u realu biće i na netu, ko nije nigde neće biti.

...krajnje je ozbiljno je pitanje da li nadničar/ zaposleni / onaj koji prodaje svoje: znanje, umeće, veštine , vreme i zdravlje( od doktora nauke / naučnog istraživača do higijeničara / čistača ulica ) može biti patriota/rodoljub u društvima u kojima se profit stiče oduzimanjem stvorenog viška matrijalnih vrednosti stvorenog radom tih istih nadničara / zaposlenih / onih koji prodaju sebe kroz rad !?.... naravno pod uslovom da im nisu isprani mozgovi i napunjeni nacionalnim manipulativnim vrednostima - koje služe spiralno za njihovo porobljavanje ...
 
Јесте озбиљно питање,али твоја скепса је последица материјалистичког погледа на свест људи.Патриотизам спада у другу категорију која нема никве везе са тренутним или дугорочно лошим материјалним положајем,на исти начин на који тај положај не може да утиче на друга осећања као што су љубав ,вера,нада и тако даље.Лил-А је о томе говорила и рекла једну једноставну истину.
...krajnje je ozbiljno je pitanje da li nadničar/ zaposleni / onaj koji prodaje svoje: znanje, umeće, veštine , vreme i zdravlje( od doktora nauke / naučnog istraživača do higijeničara / čistača ulica ) može biti patriota/rodoljub u društvima u kojima se profit stiče oduzimanjem stvorenog viška matrijalnih vrednosti stvorenog radom tih istih nadničara / zaposlenih / onih koji prodaju sebe kroz rad !?.... naravno pod uslovom da im nisu isprani mozgovi i napunjeni nacionalnim manipulativnim vrednostima - koje služe spiralno za njihovo porobljavanje ...
 
... nije mi jasno zašto ljudi ljubav vezuju za veru i nadu ? ...recimo, kakve veze može imati ljubav prema istini sa verom i nadom ? ...
...patriotizam , kakav je milenijumima na sceni međ ljudima bazira se na veri i nadi ( patriote prenaglašene unovčavaju svoju prenaglašenu manipulaciju a sitne male prevarene i izmanipulisane patriote sa verom i nadom u bolji život ubijaju se do besvesti ) većine malih, koji se kolju do besvesati - narazumno i neljudski ..
 
Ljudi znate li vi da je jedan Musliman oborio sve optuzbe protiv srpskog genocida a borio se aktivno na njihovoj streni uradio je to jos 2009 a koja je ovo godina mi jos uvek mlatimo ovu praznu slamu i to neznamo niti smo iskoristili to bogom dano oruzije Srpski patriotizam na internetu pljuj , preti psuj blago nama neka tamo neki Francuzi Norvezani,Muslimani govore u nasu korist ja nemam vremena moram da vidim ko je ovde patriota a bogami i da mi vidimo ko je gledo malo palmicu znam ja kad je bila cak i promena termina Srbiju nek cuva neko drugi a i sama ce pa mi smo "jeli zlatnim viljuskama kad se na evropskim dvorovima .....mi smo nebeski narod..... kad to izgovara 90% nas se smeje bas...."EBANO TUZNO JER TO JE ISTINA KOJU TREBA UTUVITI SVETU U GLAVU ALI PRVO TREBA DA JE NAUCIMO MI U GLAVU SVETA TO NECE UCI BATINAMA NEGO CINJENICAMA ISTINOM I ZAMISLITE BAS PREKO "EBANOG INTERNETA JE TO LAKO UCINITI LAKSE NEGO BILO KAKVOM POLITIKOM.lLjudi rat je prosao izgubili smo ga zbog zanemarivanja propagande dozovimo se pameti borba traje jos i mora trajati dok istina ne pobedi i ona slavna i ona sramna znam smaram evo uklopicu se imam 49 godina proziveo sam zivot od Tita pa na vamo ratovo(il nisam)izgubio bas me briga nek drugi vide sta ce E PA NEMOZE!!!!!! MOJE UNUCE RASTE U OVOJ ZEMLJI I NECE GA NEKE BUDALE UCITI DA JE KRIV ZA SVE ZLO NA OVOM SVETU BORICU SE MAKAR ME ZVALI I INTERNETPATRIOTOM moze to...... jos kad bi se i vi pridruzili samo po jednom
 
Јесте озбиљно питање,али твоја скепса је последица материјалистичког погледа на свест људи.Патриотизам спада у другу категорију која нема никве везе са тренутним или дугорочно лошим материјалним положајем,на исти начин на који тај положај не може да утиче на друга осећања као што су љубав ,вера,нада и тако даље.Лил-А је о томе говорила и рекла једну једноставну истину.

...misliš da bih trebao patriotizam više da merim duhovnim vrednostima ; da se recimo ugledam na naše velikane - recimo na karađorđeviće .. ili na miloševiće / brozovce / rankoviće / đinđiće / tadiće / pekiće / pašiće / apise i sve one druge koji ceo jedan vek pune masovne grobnice nevinim i časnim svetom nadničara i radnika - a sebi dodeljuju medalje ; pripisuju bogastva ubijenih -- ai naravno diče se kao velike patriote ... čovek mora stvarno da bude velika ništarija i nitkov da u sebi gaju ovakvu duhovnost ovakvih zlotvora koji su direktno odgovorni za vekovni genocid nad stanovništvom šumadije i pomoravlja ...

..danas je 5.oktobar...godišnjica - sad mogu da kažem DOSOMANIJE , u kojoj sam bio od čuperka na glavi , do nokta na stopali ...tad kad sam kao magarčina; ma kakvi magarčina , kao somina glavu gubio za ove koje je vreme razotkrilo kao plitičke kriminalce i ratne profitere ( mislim na političko rukovotstvo DOS-a); koji su ništake i zlotvore iz slobističke tiranije ( kojima je bila stavljena javna zabrana ulaska 80% svetskih država ; te bili proglašavani za najveće neprijatelje ljudskih prava i za izvršavanja ezekucija nad ljudima koji nisu trpeli neljudskost ) , recikrilari i pretvorili u časne i poštene građane ove države , pa im kao takvima predali svu vlast ...dakle, zar je to patriotizam, da ponovo na vlasti budu toma, vučić, dačić i ini neprijatelji poštenja, časti, ljudskosti i znanju ?
 
Poslednja izmena:
Не Лончару,мислио сам на то да патриотизам није категорија која не може да се гледа искључиво кроз политичку призму.Патриотизам ,наравно,утиче на политичка опредељења,али се не исцрпљује само у њима.И твоје разочарење то потврђује.
 
Не Лончару,мислио сам на то да патриотизам није категорија која не може да се гледа искључиво кроз политичку призму.Патриотизам ,наравно,утиче на политичка опредељења,али се не исцрпљује само у њима.И твоје разочарење то потврђује.

..možda zvučim razočarano, ali mislim da nisam...možda sam samo čovek u podmaklom dobu, naglo probuđen iz debelog gotovo večnog sna -- a zapravo taj san i nije ništa drugo do duboka koma ; koma, koja je gotovo u genetski ugrađena , te posle iznenadnog buđenja iz nje, bauljam kao onaj pećinski zatočenik kad prvi put ugleda svetlost..

...kroz sve prizme poznate mom razumu, propustio sam sve elemente današnjeg patriotizma, koje je utvrdio savremen svet (( ne izostavljajući iz toga ona viđenja, koja su dominirala i u takozvanim zlatnim vremenima ); a koje kopira sa velikim greškama srpština ili bilo koji ništakluk) -- i mogu ti reći svud je dominantna manipulacija, prevara - destrukcija... sam pojam, " PATRIOTIZAM" JE PREVARA ; ALATKA, SRETSTVO , ORUŽJE ZA VEČNO POROBLJAVANJE I EKSPLOATACIJU RADNIKA ,NAJAMNIKA , PLAĆENIKA i NADNIČARA , NJIHOVIH POTOMAKA i NEROĐENE NJIHOVE DECE...

...svak ko misli da grešim , nek navede jedan element koji sadržan u pojmu patriotizma, da ga analiziramo i osporimo ovu očiglednu istinu koju zastupam ...ovo radim decenijama sa mnogim uvaženim i običnim ljudima ; pokušavam da pronađem samo jedan element koji će razumno da obori ovu tvrdnju - ali bez uspeha ..na kraju se sve svede sa mnogima, na uvrede , opanćavanja i s' klevetničkim nastojanjima diskreditacije mene samog - a samnom verovatno i ove očigledne istine ... budalasto i pokvareno ponašanje, nezna da istina ne potrebuje slepe branioce ; svakoj istini potrbni su oni koji je razumno i logički osporavaju - pa ako to ne učine, onda je njen život produžen sve do onih umnijih i mudrijih .. jer samo je jedna istina večna , ona koja tvrdi da nema večnih istina... dakle, patriotizam je potrošna manipulativna stvar ...pa izvolte !
 
..možda zvučim razočarano, ali mislim da nisam...možda sam samo čovek u podmaklom dobu, naglo probuđen iz debelog gotovo večnog sna -- a zapravo taj san i nije ništa drugo do duboka koma ; koma, koja je gotovo u genetski ugrađena , te posle iznenadnog buđenja iz nje, bauljam kao onaj pećinski zatočenik kad prvi put ugleda svetlost..

...kroz sve prizme poznate mom razumu, propustio sam sve elemente današnjeg patriotizma, koje je utvrdio savremen svet (( ne izostavljajući iz toga ona viđenja, koja su dominirala i u takozvanim zlatnim vremenima ); a koje kopira sa velikim greškama srpština ili bilo koji ništakluk) -- i mogu ti reći svud je dominantna manipulacija, prevara - destrukcija... sam pojam, " PATRIOTIZAM" JE PREVARA ; ALATKA, SRETSTVO , ORUŽJE ZA VEČNO POROBLJAVANJE I EKSPLOATACIJU RADNIKA ,NAJAMNIKA , PLAĆENIKA i NADNIČARA , NJIHOVIH POTOMAKA i NEROĐENE NJIHOVE DECE...

...svak ko misli da grešim , nek navede jedan element koji sadržan u pojmu patriotizma, da ga analiziramo i osporimo ovu očiglednu istinu koju zastupam ...ovo radim decenijama sa mnogim uvaženim i običnim ljudima ; pokušavam da pronađem samo jedan element koji će razumno da obori ovu tvrdnju - ali bez uspeha ..na kraju se sve svede sa mnogima, na uvrede , opanćavanja i s' klevetničkim nastojanjima diskreditacije mene samog - a samnom verovatno i ove očigledne istine ... budalasto i pokvareno ponašanje, nezna da istina ne potrebuje slepe branioce ; svakoj istini potrbni su oni koji je razumno i logički osporavaju - pa ako to ne učine, onda je njen život produžen sve do onih umnijih i mudrijih .. jer samo je jedna istina večna , ona koja tvrdi da nema večnih istina... dakle, patriotizam je potrošna manipulativna stvar ...pa izvolte !
Ако у тим разговорима полазиш од ове марксистиче дефиниције поделе људске расе на експлоатисане раднике ,сељаке и поштену народну интелигенцију и остатак који је предвиђен за елиминацију(не мислим физичку,али је не искључујем)онда није чудо да имаш проблем у разговорима о патриотизму.
 
Ако у тим разговорима полазиш од ове марксистиче дефиниције поделе људске расе на експлоатисане раднике ,сељаке и поштену народну интелигенцију и остатак који је предвиђен за елиминацију(не мислим физичку,али је не искључујем)онда није чудо да имаш проблем у разговорима о патриотизму.

..dobro , prihvatam da imam problem, koji kako ti kažeš polazi od marksističke ideologije ( kako je puk vidi -- mada mogu da primetim da to nije ideologija , no nebitno je za razgovor ), kroz koju posmatram stanje stvari .. neka bude tako .. predloži tu filosovsku platformu s' koje bih analizirali pojam " patritizam"koji bi univerzalan bio za sve slojeve društva ---kako se ono kaže : podjednak za prosijaka i cara ...bio bih zahvalan ako to učiniš i na takvoj razini vodimo dijalog o tom pojmu ..
 
Мислим да то надилази наше моћи и средства која нам стоје на располагању,али ако хоћемо да уђемо у бит и смисао мислим да морамо да поштујемо равноправно све аспекте ,а то јесте сигурно историјски,али је и етички и социолошки,али и етнолошки.Предање и вера( у најширем смислу те речи) су исто тако важни када расправљамо о овом изразу колективног осећања не занемарујући ни индивидуално.Мислим да само тако можемо да пробамо да проникнемо у ту ствар озбиљно.Такође мислим да је то врло сличан проблем као са појмом лепоте.Сви знамо шта је то и можемо да препознамо,али нам дефиниција измиче већ хиљадама година.
..dobro , prihvatam da imam problem, koji kako ti kažeš polazi od marksističke ideologije ( kako je puk vidi -- mada mogu da primetim da to nije ideologija , no nebitno je za razgovor ), kroz koju posmatram stanje stvari .. neka bude tako .. predloži tu filosovsku platformu s' koje bih analizirali pojam " patritizam"koji bi univerzalan bio za sve slojeve društva ---kako se ono kaže : podjednak za prosijaka i cara ...bio bih zahvalan ako to učiniš i na takvoj razini vodimo dijalog o tom pojmu ..
 
Мислим да то надилази наше моћи и средства која нам стоје на располагању,али ако хоћемо да уђемо у бит и смисао мислим да морамо да поштујемо равноправно све аспекте ,а то јесте сигурно историјски,али је и етички и социолошки,али и етнолошки.Предање и вера( у најширем смислу те речи) су исто тако важни када расправљамо о овом изразу колективног осећања не занемарујући ни индивидуално.Мислим да само тако можемо да пробамо да проникнемо у ту ствар озбиљно.Такође мислим да је то врло сличан проблем као са појмом лепоте.Сви знамо шта је то и можемо да препознамо,али нам дефиниција измиче већ хиљадама година.

...mislim da nije to tako nedokučiva varljiva stvar na dohvat ruke...potrebno je biti pošten prema sebi , drugima i nerođenima ; onda je stvar daleko jasnija... slažem se stobom da populizam ima problema sa definisanjem lepoga - a samim tim i dobrim...zaista , ljudi ne mogu korektno i istinito da definišu pojam lepog i dobrog..ja nemam taj problem..naime , za mene samo je Tvorac Lep , pa i Dobar....konačno , lepo i dobro je večno s'njim..ljidima ostaje samo da budu dopadljivi i korisni -- te nedopadljivi i beskorisni ili štetni .... zato se onda i kaže da je zlo ružno i loše / uništavajuće ...
..ovakva postavka stvari ne odgovara čoveku jer je tašt, sujetan , egocentričan , vlastoljubiv , tronoljubiv - prečesto nečovečan....zbog svega ovoga hteo bi da bude jedino lep i jedino dobar u svoj svojoj gluposti ... tako je to prijatelju...
..sve je jasno , samo manipulati i vlastoljupci zamagljuju i stvari relativizuju kako bi ljudima isprali mozgove i utuvili njihove neljudske doktrine ; pa posle toga svoje maloumne poslušnike proglašavaju patriotama ,a one slobodno misleće čovečne proglašavaju izdajnicima ...i svak onaj koji je na njihovoj strani , svakog slobodno mislećeg čovekoljubivog zaista vidi kao izdajnika i neprijatelja... pogledaj samo koliko po srbiji stratišta i masovnih grobnica prepunih bezimenih i časnih ljudi...srbija o tome ćuti...vladina agencija otkrila u svakoj varoši po jednu/dve masovne grobnice nastale u ovom veku ...svi ćute... patriote ćute..ali su svog rehabitovali i traže mu grob ; jer je sa njima punio te iste grobnice - ali navodno kao njihov protivnik... koliko samo patriota ličana, kordunaca, crnogoraca i hrvata primaju ovde nacionalne penzije jer su bili u tim streljačkim vodovima koji su punili te grobnice sa seljacima , radnicima, nadničarima iz samo njima znanog patriotizma ... čak i na današnji dan slave se kao patrioti... eno ti onaj osnivač ozne, udbe, golog otoka -- sramota...
...kao šro rekoh , sve je to manipulativna umobolna farsa - taj naš patriotizam sa celom pričom o nemanjićima ...
 
Патриотизам је логична последица ненормалног и некоректног притиска на једну нацију; он је једно логично осећање блискости са својим сународницима, земљацима, људима који говоре исти језик, имају исту културу и обичаје, и осећај припадања једној великој заједници, омеђеној неким границама.
Кад су притисци на ту заједницу оволики колики су на нас Србе- они мало слабији из те групе реагују неадекватно, некад и агресивно; инстинктивно.
Национализам и патриотизам мора да буде добро контролисан и мудро вођен; у противном, може да буде врло опасан и контрапродуктиван, у шта смо се, ваљда- до сад уверили...
 
Мислим да се патриотска осећања не могу да мере угроженошћу,или осећању,угрожености и притисја на једну нацију.Можда може да се каже да народ под притиском снажније и више и чешће истиче своја патриотска осећања,што је логично,али су она увек присутна.То што се патриотузам користи у сасвим другачијим контекстима,није ни до осећања патриотизма ,ни до његовог испољавања,него до његове употребе ,било са позитивног или негативног аспекта.
Генерално гледано сваки тип глобалистичког мишљења и идеологија заснованих на глобалистичким основама,види патриотизам и родољубље као свог идејног противника.
 
Генерално гледано сваки тип глобалистичког мишљења и идеологија заснованих на глобалистичким основама,види патриотизам и родољубље као свог идејног противника.
У том контексту сам и говорио о патриотизму; иначе се генерално слажем са Вашим размишљањем.
И поменуо сам инструментализацију патриотизма; зато сам и нагласио потребу његовог прецизног усмерења и контроле.
 
...vreme je nekako, da se stvar osveži sa pra početkom ove teme :

"Internet patriJote

Forumaški junaci koji su, prema sopstvenim rečima:
-bili na mitingu 28.06.1989. na Gazimestanu, gde su otišli pešice
-u prvim redovima otišli sa JNA na ratište, a ako nisu mobilisani, dobrovoljno su ušli u Arkanove jedinice
-među poslednjima u avgustu 1995. napustili RSK.
-bili u bateriji koja je oborila dva NATO aviona nad Bosnom
-mobilisani još 1998. godine, kada se zakuvalo na Kosovu, a posle još odradili u vojsci i celo bombardovanje (čak prešavši iz pešadije u PVO)
-bili u bateriji koja je oborila F-117a
-Među poslednjima napustili Kosovo
-lično učestvovali u paljenju ambasade SAD, i čak se suočili sa američkim marincima koji su bili unutra.

Ovo je sve naročito interesantno, kada se ima u vidu da se:
-28. juna 1989, junačine verovatno još nisu ni rodile, a i ako jesu, sigurno još nisu ni prohodale da bi išle pešice na Kosovo
-1991. nisu sedeli u tenku, već na noši, a pride su još uvek pišali i srali u gaće, iako ih je majka terala da to prekinu, jer je zbog embarga stao uvoz "Pampers"-a
-1995. godine su od roditelja ili sa televizije načuli da postoji neki tamo rat. Naravno, nisu ni znali ko se to bije.
-1998. je najopasnija pirotehnika koju su aktivirali novogodišnja prskalica
-1999. su uspešno ispalili svoju prvu novogodišnju petardu
-2008. jesu otišli na protest zbog odvajanja Kosova, ali su se, blago pijani, među prvima odvojili od grupe i krenuli da poharaju obližnji diskont pića, iz koga je gazda zbrisao. Narednog jutra su se probudili u muriji, ili ispod nekog nadvožnjaka.
P.S.: nakon mamurluka, skoknuli su do provajdera da uplate ADSL i hvale se kako su branili srpske interese.
"
 
Neizmerno sam zahvalan ljudima koji su mi 2009.g. omogucili da udjem u vode interneta.To je jedan beskrajni svet neslucenih mogucnosti.Pre nego sto sam prvi put seo ispred kompjutera mislio sam da je to neki bauk u cije tajne ja necu uci nikada.Druge sam slao na strucne kurseve da nauce da rade sa racunarom,a da sam nisam umeo da baratam njime!?
Internet je nesto divno sto je covek stvorio(Sveznanje,svo znanje kojim raspolaze ovaj nas svet) i njega dobronamerne patriote mogu odlicno upotrebiti a na korist svojih naroda.
Pre nekoliko godina sam iz "Politike" saznao da postoji Krstarica i da je to nas najposeceniji forum.Inace,iz tog lista sam premnogo naucio.Po nekada imam utisak da sam citajuci nju svakodnevno zavrsio jos jedan fakultet.
 

Back
Top