Да ли је писање ћириличним писмом доказ да је неко на интернету (форуму) прави српски патриота?

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.379
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.
 
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.
Ne, to nije nikakav dokaz.
 
Ja kada pišem sa telefona koristim latinicu i ne smatram se zbog toga manje patriotom od nekog ko piše ćirilicom. Jednostavno nisam našao aplikaciju za ćirulicu na Androidu koja mi odgovara.

Ja sam u jednoj temi izneo predlog da se promenom tri digrafa (lj,nj, dž) u slova sa po jednim znakom formira srpska latinica kao sekundarno pismo Srba. Primarno bi naravno ostala ćirilica.
 
Nije nikakav dokaz, viđao sam tu po forumu ljude da pišu ćirilicom, a da pri tome nisu nikakve "Srbende", iako više volim vidjeti latinicu zbog toga što brže i lakše pročitam.
Srpske patriote koje se hoće svadjati sa Hrvatima i Bošnjama ne mogu to sa ćirilicom. :mrgreen:
 
Srpske patriote koje se hoće svadjati sa Hrvatima i Bošnjama ne mogu to sa ćirilicom. :mrgreen:

Ја сам се једно време свађао са суседима двојезично.

Ja sam se jedno vrijeme svađao sa susjedima dvojezično.
 
Odakle to da je ćirilica srpsko pismo? Ne znam ko je to izmislio.

Srpsko pismo je glagoljica. Nije se zadržala. Latinica je došla na ove prostore sa zapada (Rimskog carstva) a ćirilica sa istoka (Grčke pravoslavne crkve).

Tako da ni ćirilica ni latinica nisu nikakva srpska pisma već su oba došla sa različitih strana i ne može se reći da je jedno srpskije od drugog.

Postojanje dva pisma na ovim prostorima je uvideo Vuk Karadžić, koji je oba proglasio za potpuno ravnopravna. Sve ostalo su budalaštine.
 
Odakle to da je ćirilica srpsko pismo? Ne znam ko je to izmislio.

Srpsko pismo je glagoljica. Nije se zadržala. Latinica je došla na ove prostore sa zapada (Rimskog carstva) a ćirilica sa istoka (Grčke pravoslavne crkve).

Tako da ni ćirilica ni latinica nisu nikakva srpska pisma već su oba došla sa različitih strana i ne može se reći da je jedno srpskije od drugog.

Postojanje dva pisma na ovim prostorima je uvideo Vuk Karadžić, koji je oba proglasio za potpuno ravnopravna. Sve ostalo su budalaštine.

Одакле ти то да ћирилица није српско писмо?

Ако и други народи пишу ћирилицом, то не умањује да је ћирилица српска.

Посебно што је српска ћирилица посебна, различита од осталих ћирилица (а да не причамо о утицају српске ћирилице на писмо и граматику околних народа).
 
Ja kada pišem sa telefona koristim latinicu i ne smatram se zbog toga manje patriotom od nekog ko piše ćirilicom. Jednostavno nisam našao aplikaciju za ćirulicu na Androidu koja mi odgovara.

Ja sam u jednoj temi izneo predlog da se promenom tri digrafa (lj,nj, dž) u slova sa po jednim znakom formira srpska latinica kao sekundarno pismo Srba. Primarno bi naravno ostala ćirilica.
Зашто би нам требало секундарно писмо, забога?
 
Upinjati se da obezbediš ćirilicu na telefonu ili laptopu kako bi dokazao da si Srbin je idiotluk da mu nema ravnog.

Naročito što nam komšija Hrvat piše ćirilicom i dok piše ćirilicom govori sve antisrpske propagandne rečenice i veliča svaki događaj koji je nas kao zemlju doveo u nepovoljan položaj.

Bitno je šta pišeš u stvarnom životu, a dokazivati bilo šta na forumu je besmisleno.

Još jednom navodim koliko je šizofreno to vaše praćenje ko ovde šta piše, ko je ko, ovo treba da bude razonoda, a ne dokazivanje. No, onaj ko života nema mimo ovog, njemu je ovo sve.
 
Apsolutno je jedna od prvih lampica koja se upali kada provaljujes da li je neko ustasa ili siptar- Da li pise cirilicom.

To svaki pravi Srbin zna.

Cirilica je deo srpstva, i deo srpskog identiteta.

Ko nije uz cirilicu, nije Srbin. A mozda je i potencijalni ustasa.
 
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.

Јел тебе модерација плаћа или је и теби наређено да отвориш неку непотребну тему за још једну конфронтацију и дефрагментацију цивилног друштва Крстарица
 
Одакле ти то да ћирилица није српско писмо?

Ако и други народи пишу ћирилицом, то не умањује да је ћирилица српска.

Посебно што је српска ћирилица посебна, различита од осталих ћирилица (а да не причамо о утицају српске ћирилице на писмо и граматику околних народа).

Pa napisah ti gore, srpsko pismo je glagoljica. Osim toga, nema drugog izvornog srpskog pisma. Ćirilica je "došla" na ove prostore pa je tako i usvojena kao srpska, ali tako isto je došla i latinica (čak i pre ćirilice). Tako da je malo glupo reći kako je ćirilica srpsko pismo a latinica nije kad su oba pisma došla na ove prostore, nisu potekla sa ovih prostora.
 
Pa da se i formalno prizna faktičko stanje, a to je da ogroman deo ljudi svakodnevno koristi latinicu.
Ништа не смета, само би ћирилица могла, и требала би бити форсиранија.
 
Pa napisah ti gore, srpsko pismo je glagoljica. Osim toga, nema drugog izvornog srpskog pisma. Ćirilica je "došla" na ove prostore pa je tako i usvojena kao srpska, ali tako isto je došla i latinica (čak i pre ćirilice). Tako da je malo glupo reći kako je ćirilica srpsko pismo a latinica nije kad su oba pisma došla na ove prostore, nisu potekla sa ovih prostora.

И ћирилица и латиница су српска писма.
 
Одакле ти то да ћирилица није српско писмо?

Ако и други народи пишу ћирилицом, то не умањује да је ћирилица српска.

Посебно што је српска ћирилица посебна, различита од осталих ћирилица (а да не причамо о утицају српске ћирилице на писмо и граматику околних народа).
Grafički je nastala od ruske, koje je grafički oblikovana po ugledu na zapadanu latinicu. Pišem o današnjem izgledu i naše i ruske ćirilce/fontova.
 
Мени је ћирилично писмо 1000 пута лепше од латиничног.
To je činjenica. Opet u grafičkom (estetskom) smislu. Sama slova imaju lepše oblike, ali opet napominjem, nastala je po ugledu na zapadnu latinicu.
 
На комшијској (да не кажем комшијиној) теми се повела расправа о писању ћирилицом где комшијски (да не кажем сусједни) форумаш оптужује неког нижерангираног форумаша да није довољно србијанац (тј. Србин) чим не пише ћирилицом.



Сматрате ли да је писање ћирилицом на интернету, па и овде на форуму одлика правих Срба?

Ја мислим да Србија треба што више да промвише писање ћириличним писмом (а и лепше је од латинице), те да би и оцена нечијег патриотизма требала да се заснива, између осталих ствари, и на односу према ћирилици.
U Holandiji ne mogu se prijaviti na bolovanje na holandskom jeziku ili neku dokumentaciju u firmi sve moras na engleskom pisati, sve preslo na englesi jezik cak i u dosta kafica narucujes pivo na engleskom a Srbiji treba jos cirilice jbg :D
 

Back
Top