Ideje za biznis u Srbiji

Mislim da u IT sektoru ima mnogo prostora za sopstven biznis. Recimo, po meni ima neke

Prednosti:

1. Nisi vezan za Srbiju. Možeš da radiš sa celim svetom.
2. Možeš da radiš od kuće.
3. Nema nekih velikih investicija, ako već imaš računar.
4. Nema ograničenja zarade.
5. To je jedna od retkih grana sa deficitarnim kadrovima
6. Nisi nužno uslovljen formalnim obrazovanjem (diplomom) da bi radio i zarađivao.

Mane:

1. Moraš da imaš stvarno znanje, i moraš stalno da učiš. Trgovinom mogu da se bave svi, za ovo ipak moraš da imaš znanje.
2. Mnogo lakše se sarađuje sa svetom (naplaćuje) ako imaš PayPal nalog. Srbija nije na listi podržanih zemalja i pored silnih obećanja raznih ministara od 2008. na ovamo.
3. U Srbiji je online trgovina na nivou statističke greške. Veliko nepoverenje, slaba informisanost, malo interesovanje, očajno obrazovanje prosečnog građanina Srbije (procena je da ima ima 30% NEPISMENIH).

Ima još mnogo za i protiv, ali mislim da je i ovo dovoljno.
 
Kilogram plodova biljke godzi kosta 5000 dinara!?Dosta lako se odgaja.O njoj mozete naci dovoljno podataka na internetu.
Proizvodnja psenice se ne isplati ljudima koji imaju mali posed.

U poljoprivredi po porodici posed treba da bude MINIMALNO veliki 40 ha i maksimalno 80 ha (u Vojvodini). U brdskom podrucju do 120 ha.

To je nekko idealna velicina poljoprivrednog poseda u Srbiji.
 
Dovoljno je da se na Guglu ukucaju sledece reci:biljka godzi ili godzi-eliksir ciste energije i sve se moze saznati.
Koliko je proizvodnja safrana isplativa za one koji ga odgajaju?Da li oni prodaju cvetove ili samo neke njegove delove i koliko se moze zaraditi od jednog hektara?
U okviru ove teme ne treba govoriti samo o poljoprivredi.
Od izvoza softvera Srbija godisnje dobije oko 150 miliona evra,koliko i od izvoza malina!?
 
Poslednja izmena:
Pre započinjanja svakog biznisa je potrebno poznavati tržište i stvarne potrebe potencijalnog kupca. Iako je Srbija stvorena za proizvodnju šljiva i malina, druge zemlje bez takvih prirodnih uslova ostvaruju bolje izvozne rezultate.
Zašto? Jer postoji efikasna radna organizacija i radna etika, ali i briga o sitnicama i detaljima koji prave razliku. Kod nas se pravi greška - koja nije kažnjavana u doba pre raspada Jugoslavije - da se ulazi u posao pre ispitivanja tržišta i analize potrošača. I cilj posla mora da bude dugoročan - mnogi propadaju jer projektuju da će za godinu-dve vratiti uloženo. Zbog toga nam je ovakva i cela država, državna strategija se pravi so narednog izbornog ciklusa, kadrovi se menjaju kao na traci. Pa ni privredne grane ne mogu da se organizuju i grade radnu etiku, kako bi olakšavali početak novog biznisa.
 
U principu voce i povrce donosi dobre prihode,ali zahteva veliki rad.Ovi proizvodi se u dobroj meri izvoze i na tome mnogi ljudi dobro zaradjuju.
Treba proveriti kako se godzi prodaje na Zapadu.Cena soka od aronije je iznad 20 evra litar i to u Srbiji.
Siguran sam da gradjani Srbije mogu imati solidne prihode od izvoza hrane i lekovitog bilja,ali uz uslov da su proizvedeni bez hemijskih sredstava ili sa minimalnom upotrebom istih.Takva proizvodnja i izvoz vec postoje kod nas,no to moze biti u jos vecoj meri.
 
Nasi mladi i obrazovani ljudi mogu osnivati agencije koje bi dovodile devojke iz Istocne Evrope,Centralne i Severne Azije... .Iste bi za mali novac brinule o starima ili bi radile u poljoprivredi.Ugovorom bi se uredilo da ako se udaju za 2 godine imale bi obavezu da plate posebnu naknadu agenciji.
Napred navedene poslove treba raditi u saradnji sa odgovarajucim ljudima iz zemalja odakle su radnice.Sve ovo bi se odvijalo u okviru vazecih propisa s tim sto strankinje na krace vreme mogu dolaziti i kao turistkinje.
 
Evo biznisa koji je 100%.Propolis kapi 15 ml koštaju u Srbiju 300-400 din.
Propolis kapi 15 ml u Nemačkoj koštaju 20 € i nema tako lako da se nađu.Znači neko treba samo da stupi u kontak sa firmama koje to prodaju i eto biznisa.
 
U principu voce i povrce donosi dobre prihode,ali zahteva veliki rad.Ovi proizvodi se u dobroj meri izvoze i na tome mnogi ljudi dobro zaradjuju.
Treba proveriti kako se godzi prodaje na Zapadu.Cena soka od aronije je iznad 20 evra litar i to u Srbiji.
Siguran sam da gradjani Srbije mogu imati solidne prihode od izvoza hrane i lekovitog bilja,ali uz uslov da su proizvedeni bez hemijskih sredstava ili sa minimalnom upotrebom istih.Takva proizvodnja i izvoz vec postoje kod nas,no to moze biti u jos vecoj meri.

hm...i sta si ti od ovih plodova koje si nabrojao dosad poznjeo/obrao
missim, ti glavom i bradom?
iskreno, ja o proljoprivrednoj proizvodnji pojma nemam
eventualno bi mogla okopat bastu...da je imam...

ono, tema je ideje za bizinis
valjda se podrazumijeva da znamo zaista makar ono osnovno o tome sto
drugima predlazemo

evo, npr aronija
sta je to? jel visegodisnje? koliko treba sacekat prvi rod?
sta je napada i cime se tretira? kad se uopce sadi? kad se bere?
kakva joj klima pogoduje? koliko ti zemlje opce treba da citava prica bude isplativa...?

ili...ljekovito bilje...sta bi ti uzgajao od toga? sta se uopce moze uzgajati
i u kojim uvjetima...kolika su tu ulaganja...kome bi konkretno izvozio/prodavao
(ovo vrijedi za sve sto si nabrojao...)?

missim, zabavno je citati po netu i novinama pa plasirati po forumu
ali sta od toga si stvarno pokusao?
od cega zivis?

evo, ja zivim od dizajna i modelovanja za igre
i zivim relativno ok, al nije to palo s grane
vec su godine trebale da do toga stignem
godine frilensa, u zemlji Srbiji...
+ jos uvijek nista osim kompa i bicikla ne posjedujem
ni pocetni kapital, ni vlastiti krov nad glavom, ama bas nista...
i tako ce biti jos neko vrijeme
jer shanse da dobijem na lotu su minimalne, zapravo
vece su shanse da uzgojim aronije za izvoz na ovoj iznajmljenoj terasi...: P
 
Nasi mladi i obrazovani ljudi mogu osnivati agencije koje bi dovodile devojke iz Istocne Evrope,Centralne i Severne Azije... .Iste bi za mali novac brinule o starima ili bi radile u poljoprivredi.Ugovorom bi se uredilo da ako se udaju za 2 godine imale bi obavezu da plate posebnu naknadu agenciji.
Napred navedene poslove treba raditi u saradnji sa odgovarajucim ljudima iz zemalja odakle su radnice.Sve ovo bi se odvijalo u okviru vazecih propisa s tim sto strankinje na krace vreme mogu dolaziti i kao turistkinje.

naci, povraca mi se od ove tvoje...ideje za biznis
aj sto zvuci ko trgovina ljudima
nego sto nisi svjestan da smo i mi ljudi kojima se trguje
u takvoj smo poziciji
zivo me zanima dal bi svoju majku/sestru savjetovao da
putem takve agencije trazi posao i jos pod takvim uvjetima
sta ti mislis da su ljudi??? : O
.
 
Za Zlo Tvora i ostale zainteresovane
Na svom posedu odgajam za sopstvene potrebe jagode,maline,ribizle,orah,badem,lesnik,kruske,grozje,visnje... i po nesto od povrca.Za mnoge proizvode ne idem na pijacu,a kostunjavo voce prodajem u manjoj meri.Sva se ta proizvodnja dobro isplati.
Imam 3 zbuna aronije.Rodila je odmah prve godine.Sada kao i kod nekog drugog voca to mogu putem reznica da razmnozavam neograniceno.
Poljoprivreda mi je sporedno zanimanje,ali napominjem da je bilo godina kada smo na tudjoj parceli imali toliko odlicne paprike da smo veliki deo toga i prodavali.
Vestacka djubriva i hemijska sredstva ne koristim u proizvodnji,jer postoji i takva poljoprivreda.
Nasi ljudi na selu i u manjim varosicama, ako nemaju bolje mogucnosti, treba da se usmere na povrtarstvo i vocarstvo,eventualno stocarstvo, jer ce im to doneti dobru zaradu,a i zemlja ce od toga imati koristi.Mnogi dobro zaradjuju beruci gljive,borovnicu i lekovito bilje.Postoje firme koje ove plodove odmah placaju.
Voleo bih da smo razvijena zemlja i da svi imaju svoja dobro placena radna mesta,ali na zalost stanje nije takvo tako da je pametno sto je ovakva tema otvorena.
 
Poslednja izmena:
naci, povraca mi se od ove tvoje...ideje za biznis
aj sto zvuci ko trgovina ljudima
nego sto nisi svjestan da smo i mi ljudi kojima se trguje
u takvoj smo poziciji
zivo me zanima dal bi svoju majku/sestru savjetovao da
putem takve agencije trazi posao i jos pod takvim uvjetima
sta ti mislis da su ljudi??? : O
.
Oko 600 hiljada zena iz Istocne Evrope neguju stara lica u Italiji.Licno ne vidim nista lose u tome.Moja bliska rodjaka tamo obavlja ovaj posao vise od 15 godina.
Nasa sela i varosice vapiju za mladom zenskom radnom snagom.Uostalom,strankinje su vec vratile zivot u mnogim porodicama i malim naseljima.Ko istinski voli Srbiju razumece da ovo treba raditi organizovano i u mnogo vecoj meri nego do sada.
Koristim priliku da osudim za kukavicluk i samozivost sve one zdrave i prave koji su preko 30 godina,a nisu porodili jedan novi zivot!
 
Poslednja izmena:
Za Zlo Tvora i ostale zainteresovane
Na svom posedu odgajam za sopstvene potrebe jagode,maline,ribizle,orah,badem,lesnik,kruske,grozje,visnje... i po nesto od povrca.Za mnoge proizvode ne idem na pijacu,a kostunjavo voce prodajem u manjoj meri.Sva se ta proizvodnja dobro isplati.
Imam 3 zbuna aronije.Rodila je odmah prve godine.Sada kao i kod nekog drugog voca to mogu putem reznica da razmnozavam neograniceno.
Poljoprivreda mi je sporedno zanimanje,ali napominjem da je bilo godina kada smo na tudjoj parceli imali toliko odlicne paprike da smo veliki deo toga i prodavali.
Vestacka djubriva i hemijska sredstva ne koristim u proizvodnji,jer postoji i takva poljoprivreda.
Nasi ljudi na selu i u manjim varosicama, ako nemaju bolje mogucnosti, treba da se usmere na povrtarstvo i vocarstvo,eventualno stocarstvo, jer ce im to doneti dobru zaradu,a i zemlja ce od toga imati koristi.Mnogi dobro zaradjuju beruci gljive,borovnicu i lekovito bilje.Postoje firme koje ove plodove odmah placaju.
Voleo bih da smo razvijena zemlja i da svi imaju svoja dobro placena radna mesta,ali na zalost stanje nije takvo tako da je pametno sto je ovakva tema otvorena.

U vremenima krize ovo je veoma dobro resenje....Imati svoju licnu, zatvorenu ekonomiju...

A dobro je i sa stanovista zdravlja: znas sta jedes.

Cestitam ti prijatelju: ti neces osetiti krizu kao mnogi drugi....:ok:
 
Koliko evra treba da ulozi jedno prosecno domacinstvo da bi moglo da koristi solarnu energiju?

Zavisi ste zelis da ti radi na solarnu energiju.

Ako ne zelis da ti na solarnu energiju radi bojler, elektricna pec, sporet i drugi veliki potrosaci - ne treba tako mnogo.....

Bojler, sporet, el. pec mogui da rade i na BIOGAS koji takodje sam mozes da proizvodis od otpadaka iz domacinstva relativno lako.
 
Evo biznisa koji je 100%.Propolis kapi 15 ml koštaju u Srbiju 300-400 din.
Propolis kapi 15 ml u Nemačkoj koštaju 20 € i nema tako lako da se nađu.Znači neko treba samo da stupi u kontak sa firmama koje to prodaju i eto biznisa.

Veoma dobra ideja.

Nesto najbolje od tebe sto sam do sada procitao.

Mani politike, bavi se biznisom. ;)

Da sam u Srbiji odmah bih "pronjuskao" sve oko tog biznisa i stavio ga u pogon.
 

Back
Top